Intel novinky-procesory a nejen procesory

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa quicky »

ako nechapem celkom,naco si nas sem prisiel presviedcat , ze tvoj obstarozny 2500k je pre teba dostacujuci a pre kazdeho ineho je blbost kupit nieco nove drahsie? ako pointu tu naozaj nevidim... nech si kazdy kupi cpu aky mu vyhovuje, ked na upgrade ma a/alebo ho povazuje za odovodneny je to vylucne jeho vec ako to povedal stiv.

ved nazivaj spokojne so svojim cpu a neries mitx a ked to uz riesis tak neplac,ze si za to zaplatis ...

chill
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa UnreAll »

Ani zeny nechapem... :D No ale 33% za 5 rokov vazne neni ziadna slava. Ja viem, ze nezijeme v minulosti, ale byvalo to tak, ze po dvoch rokoch clovek nakupom noveho CPU ziskal rovno nasobok vykonu, To, ze 2500k stale slape v pohode je do urcitej mieri dane aj konzolovym trhom, ktory ten vyvoj trochu spomalil, ale hlavne je to neschopnostou konkurencie a aj preto su ceny take, ake su.

Idealne by pre mna bolo najst tu dosku pre stavajuci procesor, pretoze mimo samotneho CPU ma caka nakup dosky, nakup novych pamati, chladica... a uz sme cenou niekde okolo 500 eur. Ale to uz len konstatujem moj osobny problem. Samozrejme este stale mozem predat takmer komplet PC, ktory mam teraz a nieco z ceny znizit... to by uz nebolo uplne marne, uvidim.

Cakal som na Zen od AMD, ktory aj keby vykonom neprekvapil, tka by aspon mozno nejak zahybal s cenami Intelu, ale obavam sa, ze to je aj zbytocne cakat.
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa UnreAll »

quicky napísal:ako nechapem celkom,naco si nas sem prisiel presviedcat , ze tvoj obstarozny 2500k je pre teba dostacujuci a pre kazdeho ineho je blbost kupit nieco nove drahsie? ako pointu tu naozaj nevidim... nech si kazdy kupi cpu aky mu vyhovuje, ked na upgrade ma a/alebo ho povazuje za odovodneny je to vylucne jeho vec ako to povedal stiv.

ved nazivaj spokojne so svojim cpu a neries mitx a ked to uz riesis tak neplac,ze si za to zaplatis ...

chill
Vidim, ze tiez si to nepochopil. Nemam 15 rokov, aby som tu ukazoval, ze ma super truper CPU a vsetci ste blbci, lebo aj tak som vykonovo na rovnakej urovni. No neni! Nebol to vobec tento zamer, ani si nemyslim, ze je ten cpu vykonny, ako nova rada. Pisem len o tom, ze nemam dovod na upgrade a to sa prosim pekne predsa na forach robi!!! Clovek pise vlastny nazor a komunikuje, od toho su tu fora, tak si to precitaj este raz pan dotknuty a skus pritom tentoraz aj rozmyslat, pretoze ja uz fakt neviem, preco sa to tu berie, ako utok na konkretne osoby. :good:

Na jednej strane mi prides vycitat, ze sa "staram" do toho, aky kto kupuje CPU, co je ale zhola nezmysel, ale budis. No na druhej strane zaroven dodavas, ze nemam riesit mITX, alebo riesit, ale neplakat. To tak byva, ked pride k piatim ludom v kruhu s rovnakym nazorom niekto siesty a prehlasi svoj opacny nazor, tak logicky ho ti piati pomaly ukamenuju. Mozno staci len chvilu nechat hlavu pracovat a vlozit do toho aj stipku ustupnosti a budes to vnimat uplne inak, ako si to pochopil. Pekny den, teda vlastne uz podvecer. Idem zhodit chladic a pohladit si svoj vysnivany procesor, ktorym som sa tu opat paradne pochvalil :cool:
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa LordKJ »

no tak este naposledy to pridam, tebe 30% nestoji za upgrade...tak jasne, ze si nenajdes dovod, co chces este, ze to menej zerie?

prisiel si uz nastudovany s tym, ze vies aky to ma vykon a ostatne vlastnosti a teraz cakas na to ako tu niekto vycaruje nieco co si este nepocul a co by ta mohlo prehovorit na kupu a cuduj sa svete nikto to nevycaruje
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa quicky »

neviem kde si prisiel na to,ze som ja dotknuty :))) kludne diskutuj, len tvoj prispevok o obhajovani 2500k ako je plne dostacujuce a upgrade je zbytocny prisiel uplne z nicoho nic bez nadvaznosti na to aby si sa s niekym predtym o tom bavil (preto som reagoval) ...samozrejme,ze je forum na diskusiu lenze tvoj prispevok prisiel ako past na oko zrazu , chapes :D

p.s. ja si tiez myslim,ze pre nenarocneho cloveka na obcasne hranie, ktory sa nezenie za kazdym modernym vystrelkom a kazdym fps, je 2500k@oc plne dostacujuce :) keby som ho mal uprimne by som iny nepotreboval (ak by mi neodisla doska/lebo zohnat novu nemozne a podobne). :good:
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa loleqboleq »

No Unreall, nehnevaj sa ale ako...

V živote neplatilo, že kúpiš CPU a o dva roky kúpiš jeho spiritualného nástupcu a dostaneš dvojnásobný výkon - veľký ? Možno, keď sa bavíme o veľkých technologických skokoch ale v žiadnom prípade dvojnásobný.

Je potrebné sa na to pozrieť zo širšej perspektívy - SB > HR neboli nejako extra rozdielné vo výkone, stále tam bol malinký nárast a viac problémy s uchladením ako útecha z nižšej spotreby; Skylake teraz po tých rokoch konečne priniesol niečo lepšie od základov

Ja by som nebol so SB spokojný, hlavne ak vidím výsledky ako napríklad tu:


Dosť sa to kazí každým rokom, už neplatí, že CPU stačí kupovať raz za 2-3 roky, teraz ? Teraz vidno to, ako nás môže pri gejmingu zradiť procesor už s odstupom roka

Napríklad v týchto prípadoch
https://youtu.be/frNjT5R5XI4?t=2m22s
https://youtu.be/EhaB1dqYv_I?t=16s
obe na 4,6GHz a len prítomnosť iného CPU a DDR4 pamätí mala za následok 12fps rozdiel a to nie je zanedbateľné

A rovno sa môžeme začať baviť aj o DDR4, ďalšia výhoda na strane Skylake a Haswell-E/Broadwell-E je nezapierateľná, no avšak aj pri DDR3 pamätiach je boost vďaka Skylake-u reálny
http://www.guru3d.com/articles_pages/co ... ke,13.html
30GB/s (6600k) vs 16GB/s (2500k)

Každopádne
http://ocaholic.ch/modules/smartsection ... 988&page=0


Nikto nehovorí, že 2500k je zlý procesor, ani FX-8XXX nie sú zlé procesory, ale ide o to, kto ma aké priority - pokiaľ človek nepozrie recenzie bude aj s 2500k spokojný a to je to hlavné, pokiaľ niekto chce ísť jednoducho vyššie, tak pôjde do novej architektúry a dostane viac..
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa UnreAll »

No dobre chlapi a nevyplati sa vzhlaodm k tomu, ze Skylake je na trhu uz nejaky ten cas, rovno pockat na novu radu procesorov? Ratam, ze vykon este o nieco stupne, spotreba snad este klesne a cena bude (dufam) stale rovnaka.

Chcem sa vazne zbavit tej opachy pod stolom a nahradit to niecim malym a mozno by to uz stalo za zvazenie. Aj kvoli faktu, ze iba nove dosky maju M.2 slot, do ktoreho by som chcel vlozit nejake vacsie SSD a mozno sa tak uplne zbavit platnoveho disku, alebo ho aspon pouzivat len ako vzdialeny disk, aby mi nevibroval v skrinke.

Inak nerozumiem tej cenovej politike Intelu, kde este prvy Haswell stoji prakticky rovnake peniaze, ako novy Skylake. Neni som teda ziadna obchodny genius, ale myslim, ze takto sa tych starych zasob nikdy nezbavia. Keby tu cenu v priemere aspon o stovku spustili dolu, tak by som radsej bral starsi kusok, takto ale kazdy siahne radsej po tom novom.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa Ivko »

To že ceny starších CPU sú vysoké je dané tým že ich niekto už dávnejšie nakúpil a nerád by ich predal pod cenu (každý chce predať čo najdrahšie), ono sa vždy nájde niekto kto upgraduje trebárs z Pentia na i5 a samotný CPU je vždy lacnejší ako prechod na nový socket

M.2 socket je aj na starších doskách ja ho mám na Z97 - samozrejme osadený a nelutujem ani sekundu. Teraz čo som postrehol, tak AMD bude nové dosky osádzať hned dvoma M.2 (ak som to správne pochopil). Netreba mi ani vyššiu rýchlosť akú ponúkajú NVMe, hlavne je zbaviť sa pomalých platnových HDD
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa UnreAll »

No hej, ale u Nvidie to tak trebars funguje. Prisla nova generacia grafik a ta predosla musela ist s cenou dolu a to aj napriek faktu, ze ta nova generacia je cenovo este vyssie, ako predosla. Nvidia zavelila cenu dole a obchodnici s tym uz moc nenarobili. Neviem, ako presne to ma Intel vyriesene, ale mal by to rieit podobne.

Pri Haswell uz bol M.2 slot, ale na Sandy Bridge myslim este nebol. Aspon ja som ho teda nikde nevidel. Prenosova rychlost SSD disku ma nikdy moc nezaujimala. Pristupovu dobu maju vsetky rovnaku a preto som vtedy siahol po trosicku drahsom a "pomalsom" Intel 320 serie a dodnes nelutujem. Uz je to asi 5 rokov a zivotnost niekde na urovni 95%. Akurat ma teda len 80GB, co sice stale na system v pohode staci, ale chcelo by to vacsiu kapacitu.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa dexterav »

tak oplatí neoplatí, niektoré tie videá zase až tak presvedčivé niesú...
ak mám 70 fps načo mi je 90, hlavne ak mám dať zato dalších 300e+?
12fps je nič nehovoriaci údaj , +12 fps ked máš 200fps ti je fakt na 2 veci ;)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa UnreAll »

dexterav napísal:tak oplatí neoplatí, niektoré tie videá zase až tak presvedčivé niesú...
ak mám 70 fps načo mi je 90, hlavne ak mám dať zato dalších 300e+?
12fps je nič nehovoriaci údaj , +12 fps ked máš 200fps ti je fakt na 2 veci ;)
A presne o niecom takomto som sa snazil pisat. Ten narast vykonu tam je, ale v praxi pre bezneho uzivatela ziadna slava no. Je mi vazne fuk, ci to bezi v 90fps, alebo 70fps, ako pises, pretoze aj tak uzamykam na 60fps a takisto mi nijak extra neprekaza chvilkovy pokles na 50fps.

Len bohuzial, asi nemam na vyber, ak chcem minimalizovat...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa loleqboleq »

1. Nie každý je v takej situácii
2. Tak ti bude karta hriať menej a bude tichšia, lebo ventilátory
3. Načo potom kupovať aj novú GPU napríklad, keď máme 60Hz monitory, že ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
UnreAll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: St 02. Jún, 2010, 23:48

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa UnreAll »

loleqboleq napísal:1. Nie každý je v takej situácii
2. Tak ti bude karta hriať menej a bude tichšia, lebo ventilátory
3. Načo potom kupovať aj novú GPU napríklad, keď máme 60Hz monitory, že ?
No trebars ja sa do kupy novej grafiky hrniem az v case, ked uz nezvlada ani na stredne detaily udrzat priemer okolo 50-60fps. Mam teraz GTX 970 a ratam,z e vydrzi este nejaku slusnu dobu, pretoze vacsina hier bezi aj v 1440p na vysoke detaily uplne luxusne. Keby aj nejaka hra nebezala a klesne mi to na 40fps, tak tiez nebezim do obchodu pre novu grafiku. Navyse dnes je to tazko, zalezi aj od enginu a samotnej optimalizacie autorov. Mal som v case jej najvacsej slavy GTX 780, ked bola kralom jednocipovych grafik a stale sa nasli hry, ktore ju vedeli pekne potrapit a vysledne fps nebolo take ake by si clovek zelal. Takze niekedy si ani peniazmi navyse moc nepomozes.

Kvoli vetracikom kupovat novu grafiku... neviem, ale toto ma vazne este nikdy nenapadlo. Pokial by ta karta vsetko zvladala s prehladom a jedine, co je na nej spatne je vrciaci vetrak kvoli vydratym loziskam, tak asi by som v prvom rade vymenil ten vetrak, alebo ak sa z nejakeho dovodu prehrieva, tak radsej novy chladic a vydrzim s nou opat nejaky cas. I ked toto sa mi na grafike nikdy nestalo, jedine ten vetrak obcas odisiel skor, nez jej vykon.
Používateľov profilový obrázok
flanker
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3121
Dátum registrácie: Pi 23. Máj, 2008, 20:43
Bydlisko: Brno, ČR

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa flanker »

Trochu bulvár nadpis výkonu i7-7700K, ale jinak reálné výsledky (pravděpodobně edhanced turbo na 4.5 GHz za všech okolností)
First Intel Core i7-7700k Benchmarks Are Out – Show An Impressive 40% Gain in Single Threaded Performance and 20% Gain in Multi Threaded Performance Over Skylake

http://wccftech.com/intel-core-i7-7700k-benchmarks/

výsledek:
https://browser.primatelabs.com/v4/cpu/583064
i7-5960X, i7-6700K, i7-4770K, i7-3770K, FX-9590, FX-9370, FX-8350, FY-8320,FX-8150,FX-8120, A10-7870K, A10-7850K,A10-6800K, A10-5800K, A8-5600K, A8-3870K@3740 MHz, A8-3850, AMD Phenom II x4 980 BE, AMD Phenom II x4 975 BE, AMD Phenom II X6 1100 BE@4314 MHz,Phenom II x6 1090T BE, Phenom II x4 970 BE, Phenom II x4 965 BE C3,AMD A64 x2 4600+ EE,AMD Phenom II X2 560 BE@4000 MHz, Athlon 64 3200+/ 3000+ (939/s754), Intel i7-3930K, Intel Core i7 980X@4550 MHz, core i7 2600K@4950 MHz, :-)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Intel novinky-procesory a nejen procesory

Príspevok od používateľa loleqboleq »

No cíííííííííííííííííííííííííí...prichádza nový gejmerský procášek...
Že by sa Intel konečne zameral na oblasť, ktorú najviac ľudia hlavne pri gejmingu využijú ?

Som zvedavý na OC, možno sa teraz drvivá väčšina dostane v pohode na 4,8-5Ghz...
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Procesory"