PC nebootuje

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
mrsko12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne 20. Sep, 2009, 22:40

PC nebootuje

Príspevok od používateľa mrsko12 »

Ahojte,

mam dost divny problem, a ani neviem ako zacat. Zostava,

B150 chipset od MSI a aj GIGABYTE B150M-HD3
G4400
8GB Ram skusal som aj Kingston aj Crucial
SSD Samsung 840 PRO
zdroj Corsair 450W
bez grafiky

co je problem, najskor som kupil bazarovu dosku MSI, mala jemne ohnute piny, tak som ich ponapraval co to islo, po zlozeni sa PC pekne rozbehlo, z CD som nainstaloval Win 7, avsak ako nahle malo bootavat z SSD tak sa to len restartlo, resp. nabehli take jemne farebne artefakty, zo vsetkeho mi vedelo nabootavat len uz z SSD nie, /teda z USB kluca ci z CD no problem/ iny HD som neskusal, ale menil som aj Sata kable, nic nepomahalo, do biosu som sa vedel dostat bez probleomov

tak som si myslel ze problem bude doska, kedze mala jemne ohnute piny, aj ked som si to nevedel vysvetlit, objednal som novu dosku od Gigabyte, a deje sa to iste, WIN nainstalovany bez problemov, avsak neustale restartuje ked ma uz bootovat z SSD, podotykam ze SSD funguje aj v laptope, aj v mojom PC aj v inom PC, len v tom co potrebujem nie, skusal som miesto SSD tam dat klasicky HD, a robi to iste neustaly restart, skusal som menit Ramky za ine, a nepomaha

mne to uz potom vychadza len na procesor, ktory je stale ten isty, moze toto robit procesor? ten jediny som nemenil, teda okrem zdroju, ktory vsak myslim ze na to vplyv mat nemoze, cele mi to pride divne, a neviem co dalej, keby fungoval aspon klasicky HD, tak si poviem ze ma nejaky problem s SSD, ale nefunguje ani ten, a to SSD funguje vsade inde. Ked idem do biosu nema problem vidiet, vidi aj SSD aj HD, aj DVD, vie m prosim niekto pomoct?

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: PC nebootuje

Príspevok od používateľa HellAngel »

da sa ti zohnat graficka karta? tie artefakty by som videl na problem s grafikou, ono instalacne prostredie ma velmi graficke naroky, kdezto uz nainstalovany win je narocnejsi. Este by som neskusal nainstalovat win, ale linux, len tak pre srandu, pripadne inu verziu windowsu
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
mrsko12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne 20. Sep, 2009, 22:40

Re: PC nebootuje

Príspevok od používateľa mrsko12 »

...ano dal som tam grafiku a ide to, kedze ide o HTPC, tak som tam grafiku davat nechcel, cize to vyzera ako keby na tom procaku nesla graficka cast...hmm, kupoval to brat na minule vianoce ako dar, ale ja som sa k tomu dostal az teraz, aby som si to zlozil, neviem ci reklamacia pripada v uvahu, ci ma vobec od toho blocek, myslim ze to kupoval v ALZE v kamennej predajni, a ako sa to bude dokazovat, ze procesor vlastne ide aj nejde....no nie som z toho dva krat happy, ale dakujem ti za pomoc, kupoval som zbytocne jednu dosku
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: PC nebootuje

Príspevok od používateľa HellAngel »

ak to kupoval cez eshop, tak tam mal konto, tam mas aj fakturu. Primadne mail, tam ju posielaju tiez. Ak to kupoval v predajni, tak stoji za to ist na predajnu a informovat sa o moznostiach.
Dosku ak si kupoval z alzy, tak do niekolko dni ju mozes vratit bez udania dovodu, alebo ju daj na bazar, stratis par euro, ale aspon cast sa ti vrati
grafiku nekupuj, ono to sice teraz funguje, ale v tom CPU je nieco zle, nivies ako sa zacne chovat po nejakom case fungovania
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
mrsko12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 66
Dátum registrácie: Ne 20. Sep, 2009, 22:40

Re: PC nebootuje

Príspevok od používateľa mrsko12 »

Ahoj, no ono sa to sprava strasne divne, dal som si tu namahu a skusil to iste na inom pc s G4400 s uplne inym kusom procesora a sprava sa to podobne, avsak tam od zaciatku bola externa grafika, vymenil so procaky navzajom a vsade to ide len s externou grafickou kartou, s integrovanou nie. To mi uz vychadza len na nejaku moju neznalost UEFI, ale prelustroval som ho hore dole a nic okrem moznostou AUTO, ENABLE a DISABLE pri integrovanej grafike som nic ine nenasiel, tak teda neviem co robim zle. Nepripada mi to na nejaku HW chybu ale na moju neschopnost, diky za radu
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: PC nebootuje

Príspevok od používateľa Eddward »

co sa tyka UEFI tam naozaj neni nejak extra vela moznosti, hlavne v lacnejsich doskach aby ti to tak zaseklo pri boote...
jedine co ma na pada ked vies najst UEFI/Legacy boot nastavenie a zmenit to na Legacy alebo UEFI+Legacy
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12191
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: PC nebootuje

Príspevok od používateľa HellAngel »

uefi pochybujem, ale ak som spravne pochopil, tak tvoj procesor na inej doske robi rovnaku chybu (v poradi tretia), ale s externou grafikou je OK? potom to vyzera na ten CPU.
alebo si skusal si ten disk pripojil na inu zakladovku s inym CPu a robi to to iste?
UEFI s hadzanim fragmentov nema nic spolocne, a pochubujem ze by bol 3x vadny bios
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
OneCosmic
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 784
Dátum registrácie: Št 18. Okt, 2012, 20:49
Bydlisko: Praha

Re: PC nebootuje

Príspevok od používateľa OneCosmic »

Monitor svieti, alebo zhasne? Este by som skúsil iný monitor ak máš tu možnosť, prípadne iný grafický vstup/výstup.
Spoiler: ukázať
mb: ASUS Crosshair VIII Hero Wi-Fi cpu: Ryzen 9 3950X ram: 2x16GB G.Skill Trident Z Neo 3600MHz CL16@3733MHz 1.35V
gpu: Sapphire RX5700 XT+EK-Vector RGB Nickel+Plexi+reference backplate psu:Seasonic Prime Titanium Ultra 850W case:Lian Li PC-O11D White
storage: 1x Samsung 960 EVO 250GB, 1x Toshiba 512GB NVMe cooling: Corsair XR5 360+3x NF-A12x25 PWM, XSPC Photon D5 PWM, EK-Tube ZMT 16/11
lcd:Samsung C27HG70 audio:Denon DRA-800H Black + Monitor Audio Silver 100, keyboard: Corsair K70 RGB MK.2 Low Profile mouse: Logitech G PRO Wireless
NAS: ASUS WS X570-ACE, Ryzen 5 3600, Sapphire RX550, Corsair 220T White, 2x2TB Intel 660p NVMe, 3x2TB Seagate 2.5" HDD, 2x256GB NVMe for OS and cache
retro HW: ASUS P5K3 Deluxe/WiFi-AP, ASUS P5Q3 Deluxe/WiFi-AP @n, RAMPAGE II EXTREME, 2x Q9550, Q6600, X5470, X5690

Návrat na "Procesory"