Moje prvé taktovanie CPU aj RAM.

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Moje prvé taktovanie CPU aj RAM.

Príspevok od používateľa dave1979 »

Zdravím Páni.Potreboval by som od Vás poradiť nejaké základy ohladne pretaktovania cpu aj ramiek.Základnú dosku mám : ASRock Z97X killer a Cpu i7 4790k a pamate Kingston 16 GB KIT DDR3 1600 MHz CL10.Do manuálneho taktovania som si zatial netrúfol.Skúšal som zatial len toto:V biose dosky som si zvolil prednastavený oc profil.Boli tam na výber: 4,5 - 4,6 a 4,7 ghz.Zvolil som najviac.Uložil a reštartoval.Pc išlo uplne stabilne skušal som pri dlhšom hraní hier no problem.Teploty pri hraní 60-83 stupňov cca.Samnozrejme všetky ventilátory sa pustili samé na maximum.Aj tie case vetráky sa spustili na max (tie som chcel stíšiť na doske,ale po pretaktovaní to neišlo).Viem že tam je ochrana proti prehriatiu,skušal som dať disabled ajtak nešlo dať vetraky skrine aspon na štandart.Ale toto je banalita.Takže prečital som len tak zbežne nejaké veci otom.A zdá sa mi že ten oc profil ma nejake vysoke napatie nastavené,alebo čo je potrebné ešte doladiť okrem napatia? Ďalej chcel som skúsiť pretaktovať moje ramky 1600mhz,no to som nemal šajnu ako.Zmenil som len frekvenciu na 2400hmz,samozrejme asi nestačilo len toto zmeniť lebo pc sa parkrat reštartovalo a musel som ich dať na default.Pri ramkách by som mal urobyť ake nastavenia a ake oc zvládnu tie moje ramky? ďakujem
Používateľov profilový obrázok
dave1979
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 664
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: sered

Re: Moje prvé taktovanie CPU aj RAM.

Príspevok od používateľa dave1979 »

Forum o pretaktovaní a nikto nič....hmm
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Moje prvé taktovanie CPU aj RAM.

Príspevok od používateľa dexterav »

lebo tu je takých tém 30000 a 1 mno
a v podste od SB sa to takuje +- rovnako
kedže to máš statbilné cca , skús v vbiose nájsť Vcore a dávať pomaly nižšie napätie, samozrejme najskôr si pozri aké je momentálne
máš to len zle nastavené a reguluje sa to podľa teploty
a ak máš napr max teplotu 60st je jasné že pôjde stále na plno
hľadaj niečo ako silent profil, poprípade ručne nastav teplotu na napr 80st , 60 je proste málo
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Procesory"