Java kniha

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
Používateľov profilový obrázok
sh4d0wko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1354
Dátum registrácie: Ut 08. Dec, 2009, 17:21
Bydlisko: Košice- Darg. Hrdinov

Java kniha

Príspevok od používateľa sh4d0wko »

Zdravíčko,
viete mi odporučiť knihu o Jave pre úplného začiatočníka nie len s Javou ale celkovým programovaním (áno hneď Java, žiadne Cčka ani iné jazyky pred), kniha by mala byť dostupná v CZ/SK jazyku a čo najzrozumiteľnejšie písaná, a vysvetlená čo najpolopatickejšie ako sa len dá ideálne aj s príkladmi čo a ako sa kde používa, proste aby človek čo ju číta neprestal po pár stranách lebo to bude písané tak že nebude vedieť ktorá bije.

Ďakujem :-)
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Java kniha

Príspevok od používateľa geroswen »

Osobne si myslim, ze je lepsie zacat tym, ze si vytvoris projekt v eclipse a budes sa snazit dosiahnut to, co chces. Docielis tym to, ze sa budes ucit veci, ktore naozaj potrebujes a nie iba balast, ktoremu nebudes rozumiet. Taktiez neodporucam zacinat s SK/CZ nazvoslovim ... hned na zaciatku urcite narazis na chyby, ktore v slovencine nebudu popisane. Naproti tomu na http://stackoverflow.com/ najdes popisanu kazdu jednu od uplnych zakladov az po pokrocile veci. Najlepsiu odpoved vyberaju samotni pouzivatelia.

Ak nevies ani trochu po anglicky, tak sa najprv prihlas na kurz anglictiny a az potom zacni s Javou :) Na 700 stranach v knihe je mozno pokryte zopar percent toho, co najdes na webe. Navyse sa vela veci casom meni (hlavne v Androide) a v knihe urcite nenajdes aktualny obsah.

Pripadne si mozes stiahnut nejaky uz hotovy projekt a snazit sa pochopit kod. Osobne knihy moc necitam a ked ich citam, tak iba v stadiu, ked uz nieco z daneho jazyka ovladam. Ak chces silou mocou zacat od knihy, tak by som zvolil nieco od o'reilly ... maju aj preklady ale netusim na akej urovni.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2252
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Java kniha

Príspevok od používateľa materik »

skus si najst Java bez předchozích znalostí.
Na uvod je to ok. Ale nedozvies sa tam takmer nic pokrocile. ;)
Pripadne si mozes stiahnut nejaky uz hotovy projekt a snazit sa pochopit kod.
Toto odporucas na uvod? :rolleyes: Sak ho klepne...
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Java kniha

Príspevok od používateľa Leon »

Mám doma knihu JavaScript od Slavoj-a Písek-a,... kľudne ti ju puknem zadarmo aj chceš. Z nej som sa ja učil.
.
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Java kniha

Príspevok od používateľa geroswen »

Citanim hotoveho kodu, ktory pisal niekto skuseny a dobre ho okomentoval sa nauci najviac.

@Leon: javacsript ma od javy na hony daleko...
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Java kniha

Príspevok od používateľa Leon »

Viem :P,... to ja len tak ako bonus, keby chcel k Jave,... lebo mi to tu zbytočne leží.
.
Používateľov profilový obrázok
materik
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2252
Dátum registrácie: Št 10. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Prešov

Re: Java kniha

Príspevok od používateľa materik »

@geroswen: Vies, ale ked ti aj niekto dobre okomentuje interface, resp. abstraktnu class-u, tak pochybujem, ze v tom komentari aj vysvetli co dana vec je. Generika a anonymne funkcie nehovoriac...

A ak som ho dobre pochopil, tak ako uplnemu zaciatocnikovi by mnohe pokorcile veci na uvod robili znacny problem. Ta kniha bude fajn.
PC -> Topping E30 -> Topping L30 -> Beyerdynamic Amiron Home / Microlab B77

Návrat na "Programovanie"