Naprogramovanie hardware

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
PeterF5
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 04. Aug, 2014, 14:24

Naprogramovanie hardware

Príspevok od používateľa PeterF5 »

Potrebujem informacny system pre firmu, ale neviem ako presne to funguje ci su nejake moznosti prepajania s hardware alebo sa to tyka iba vnutornych procesov firmy ? alebo vseobencne nenasiel som vela firiem ktore to robia na slovensku ?? mate vlastne skusenosti
Používateľov profilový obrázok
Kiwwiaq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2007, 08:00

Re: Naprogramovanie hardware

Príspevok od používateľa Kiwwiaq »

PeterF5 napísal:Potrebujem informacny system pre firmu, ale neviem ako presne to funguje ci su nejake moznosti prepajania s hardware alebo sa to tyka iba vnutornych procesov firmy ? alebo vseobencne nenasiel som vela firiem ktore to robia na slovensku ?? mate vlastne skusenosti
Prosim Ta, rozved myslienku, lebo nie je jasne co a naco chces.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Naprogramovanie hardware

Príspevok od používateľa galen »

potrebujes:
1) soft pre ucto/sklad/personalistiku/dochadzku
2) soft pre riadenie vnutornych procesov firmy
3) potrebujes nieco na ovladanie/monitorovanie linky? (ano, inteligentny HW uz ma vystup na RS232/USB a to pripojis do PC a zbieras data)
4) ulozisko dat?

fakt netusime, co tym chcel basnik povedat ... ze potrebuje IS pre firmu
lava, prava, lava, prava ...
PeterF5
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 04. Aug, 2014, 14:24

Re: Naprogramovanie hardware

Príspevok od používateľa PeterF5 »

no takto ako si to napisal to vyuzivam teraz, niekolko software a tym padom vecsia moznost na vznik chyb vramci firmy, ja som mal na mysli nejaky informacny system na mieru pre male a stredne firmy nieco som si googlil ale neviem ako presne to funguje ja by som tam chcel mat prepojene aj fiskalne pokladne, a nejake automaticke odcitavanie zo skladu ak by to slo nejaky planovac pre ludi vo firme aby som vedel co za dany den urobili hlavne sa zbavic viacero software ktory platim a pouzivam...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Naprogramovanie hardware

Príspevok od používateľa shiro »

money s3 skusk pozret
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
niemo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Po 04. Aug, 2014, 10:08

Re: Naprogramovanie hardware

Príspevok od používateľa niemo »

ale vies o tom ze to aj cosi stoji ...ja co viem a resp. uzival som v jednej firme bolo to bud krabicove riesenie cize si si zakupil softver alebo potom formou pausalu a pocas celej doby uzivania si mal garantovanu aj nejaku tu technicku podporu a samozrejme skolenie
neviem co vlastne by si potreboval konkretne kedze tych modulov na IS je a moze byt neskutocne mnozstvo ale daju sa aj pekne vyskladat popripade sa daju aj poprepajat viecere firmy do jedneho systemu ....je toho skutocne vela a ozaj treba vediwet co potrebujete a myslim ze niecim taky sa zaobera presovska firma a oni robia konkretne riesenia na mieru ...
gordon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2014, 14:27

Re: Naprogramovanie hardware

Príspevok od používateľa gordon »

Neviem v akej sfere podnikas ale ja ked som sa zacal asi pred troma rokmi zaoberat myslienkou, ze si chem dat vytvorit eshop, hladal som firmu, ktora take nieco robi a dokaze. Kedze pred troma rokmi bola este kriza a kamenny obchod nebol velka vyhra rozhdol som sa pre tento pre mna dost odvazny krok.

Kedze som mal len "jeden vystrel", chcel som najst naozaj schopnu firmu, s ktorou by sa dobre, rychlo a nie velmi draho spolupracovalo. Naozaj to nebolo lahke a miestami som bol uz dost zufaly.
Poinformoval som sa a zistil som, ze by najvhodnejsie pre mna bolo vziat cely informacny system, tj. okrem eshopu by to obsahovalo aj dalsie veci, ako ekonomicku agendu, skladove hospodarstvo, projekt menezer a prezentacnu websranku. Na moje pocudovanie tolko vela veci sa da poriesit za celkom prijatelne ceny. A teda odpada mi nutnost nejakych dalsich ekonomickych programov, uctovnictiev a podobne.
Po stretnuti s viacerymi spolocnostami (KE,PO,ZA)som sa dopracoval k tomu ze dobry Informacny system by mal dokazat poriesit: webstranku s redakcnym systemom, kvalitny eshop, ekonomicky softver, skladove hosp., riadenie vnutropodnikovych procesov (zadavanie uloh zamestnancom), gps monitoring, prepojenie rozneho HW (pokladne, citacky kodov, tel. ustredne, el vratnikov )

Pri dobrom IS by to mal byt standard. Aspon vacsina z tychto funkcii
Cize vychadza mi z toho, ze to co si napisal, tak ti dobry informacny system vie poriesit. Treba si uz len ujasnit, kolko do toho chces investovat a co vsetko potrebujes. Mozes pocitat priblizen s nejakymi 30-60 eurami mesacne za pausal
PeterF5
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Po 04. Aug, 2014, 14:24

Re: Naprogramovanie hardware

Príspevok od používateľa PeterF5 »

dakujem za pomoc toto vyzera byt zaujimave ak sa to da nejako schopne vyskladat a k tomu nahodou este nejaky eshop a bolo by to dokonale dal by sa ten eshop spojit s IS aby to aj odpocitavalo aj z eshopu??? a ak by som si ten eshop dal spravit nebol by problem prepojenia???
gordon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: Št 28. Aug, 2014, 14:27

Re: Naprogramovanie hardware

Príspevok od používateľa gordon »

Ako som pisal ja som to zistoval po internete cez znamych a tie ceny
su ozaj rozne ale stretol som sa s ustretovostou a nemal som problem
co sa tykalo vysvetlenia ci kvalitnej technickej podpory
http://comein.sk/portfolio/web a ak mam byt presny navstivil som
este http://modernewebstranky.sk/ ale kedze su z Ke tak som sa
rozhodol pre comein.sk a dodnes som s nimi v podstate spokojny.

Ak ide v tvojom pripade o kvalitu a prezentaciu urcite to ries cez
nejaku firmu to je moja rada.

Návrat na "Programovanie"