Stolicka k pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Andre »

Mirra 2 kupis za dakych 600
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa kOsTi »

Ja som nakoniec zobral X5M, teda celosietkovu X5, uz nech je doma :) diky za rady ;)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Leon napísal:No tie už sú za 2 násobok ceny :D a nemajú ani opierku hlavy
... ale ten Ergohuman mi padol do oka. nemá ho náhodou lolqo ?
Mám a Ergohumanka je za 440...počkať, wuuuuuuuuuuuuuuuut?
https://www.kancelarskezidle.com/kancel ... ry-007.php
Takže nie. :cry: Už nie...

Aby som to upresnil - na heuréke aj na kancelarskezidle boli asi 4 rôzne "internal branding" Ergohumanky, kdežto najlacnejšia bola za 440€ (pod označením Mercury 007, taký Džejms Bont) na kancelarskezidle - po opýtaní a aj podľa krabice to je proste Ergohumanka (tá istá, ktorú si vtedy našiel od 440-~700€), avšak vidno, že tieto časy už skončili, teda spoň pre ponuku na kancelarskezidle, avšak heuréka hlási
https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=er ... =&max=&o=3 dokonca 420€ ponuku zo "zasobovac.sk"
http://www.zasobovac.sk/eshop/kancelars ... riant=8623
paní tu z KE, má taký malý obchůdek na Južnej triede. Ide konkrétne o V1 verziu http://ergohuman.com/ergohuman-chair/ , je tu aj V2 (nožičky, respektíve ramená kríža sú u V1 rovné a len čiastočne chrómované, na V2 sú tvarované, teda ohnuté) - je tam niekoľko rozdielov, avšak hlavným je asi počet krokov pozície operadla - V1 má len 3 (osobne by som bral aspoň 4), V2 má 5, V1 je pre vyšších ľudí a V2 pre trošku menej vysokých (ten rozdiel nie je až tak extrémny), V1 ovláda všetko jednou páčkou (a otočným voličom pre tuhosť operadla), V2 to má všetko na páčkach...

Avšak V2 u nás akosi nie je - možno bude zase pod nejakým brandingom ale keď som ju vyberal ja, tak som ju videl jedine u Sirius a Sirius Q24
https://www.heureka.sk/?h%5Bfraze%5D=si ... =&max=&o=3 ale tie ceny sú pánabeka - proste vidno, ak to nerobí český Antares.

Za 420€ je to podľa mňa, znovu, steeeeaaaal, no záleží to na človeku, ak ti ergo vyhovujú, tak Human ti vyhovovať bude (buď pripravený na to, že je možné, že bude mať okamžitú vadu, moja mala akoby priveľké vyfrézované diery pre kolieska, tak pri posúvaní sa akoby klepkali vo vnútri kríža - cez kancelarskezidle vybavili, zlaťúši, kuriéra a všetko, len 3 týždne som bol bez stoličky, lebo Antares....keďže zasobovac.sk ala teta na Južnej nie je kancelarskezidle, tak neviem, či je ochotná spraviť niečo také alebo máš sám možnosť jej to tam dopraviť).

Ak premýšľaš seriózne nad Ergohumankou, tak počkaj ešte dva mesiace - budem sa sťahovať do CZ a nemienim minúť milióny eurášov na sťahovanie. Mal by si ju za 300€, ak by si ju prišiel odo mňa aj zobrať (trošku pod cenu ale predaj nábytku je osina v zadečku) - o stav sa báť nemusíš, bol som už vypískaný dosť ( :laugh: ), že mám sedák aj operadlo zakryté, aby som trošku ušetril povrch sieťoviny (paranoja??). :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Erazer »

No za 300€ je to must have akože...
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Leon »

Asi zruším objednávku na EX8 kým tu ešte nieje doma. Ešte ma kare kúpiť rovno Sirius Q24 mesh, ale vzhľadovo sa líši od ergohumana akurát v kovovom ráme operadla hlavy. Píšem PM a uvidíme. Akurát, že ja potrebujem stoličku čo najskôr. Jedine že ocovi zoberiem znova EX5, ale kvôli tomu posuvnému sedáku neriskujem svoje zdravie :D
.
stanley159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 09. Jún, 2015, 13:44

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stanley159 »

co hovorite na tuto? http://www.zasobovac.sk/eshop/kancelars ... radlo.html
chcel by som nieco nove bo uz sa kreslo vysedava, rozpadava, mam https://jysk.sk/pracovna/kancelarske-kr ... ena-cierna
bola akcia na 75e na prvu supu to bolo pohodlne ale rychlo som prisiel na minusy ze je sedak hlboky cize som to tuningoval molitanom, uz aj tu pamatovu penu pod zadkom som vysedel...
nove idealne 150-200e s dph, musim vediet vyskusat v kosiciach
Audio: Fiio E10K/ HiFiman HE 400 SE/ Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
zinomaster
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 45
Dátum registrácie: Po 02. Máj, 2011, 09:19
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa zinomaster »

ex7 - tie opierky rúk mi asi netreba ak sedím 99% času za stolom ?
Spoiler: ukázať
MB: Gigabyte GA-X58A-UD7-rev.1, CPU: Intel i7 920-Noctua NH-U9B SE2, RAM: KINGSTON 6GB 1600MHz CL9 XMP HyperX, VGA: 5870-2GD ,AC Accelero Xtreme Plus II HDD: WD 640G 64MB cache, PSU: X-Spice Kira 530W CS Series, CASE: Thermaltake, KEYBOARD: Razer Lycosa Mirror, MOUSE: Asus ROG Spatha, MOUSEPAD: Asus ROG Whetstone, LCD: LG W2353V-PF
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Andre »

ak mas polozene ruky na stole, tak netreba, tiez ich nemam
a ked tak radsej by som riesil podrucky na stol http://i.ebayimg.com/images/g/dmkAAOSwu ... s-l500.jpg
a vyska je potom idealna na toto pred podrucku http://okcomp.ekatalog.biz/detail/Allso ... rna/432200
je z pamatovej peny, nie gelova
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ako invalid, nikdy sa neodsunieš od stola, nezletíš dole s operadlom a nerelaxuješ? To aj film pozrieš pri stole ako pán kancelár, čo píše do wordu s rukami na stole?
Hlúposti - stolička bez područiek je ale že totálna blbosť.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa LordKJ »

film pozeram z postele, sediet pri pc a pozerat nieco sa mi nechce to len ak robim nieco ine

ked idem relaxovat tak si lahnem, tiez som nevidel dovod na tie opierky na stolicke
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

Relaxovat na tych uzuckych (konkretne top model tohto fora so sedakom rezucim nohy) plastovych stolickach z vriec od zemiakov - haha.

Niekto ma na filmy televizor. :)
.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa Leon »

LordKJ napísal:tiez som nevidel dovod na tie opierky na stolicke
keď niečo po nete čítaš, alebo len pozeráš seriál, tak ako máš ruky? to ti visia pri tele alebo ako? neviem si to nejak predstaviť, žeby som v "idle" stave :D nemal podrúčky

teraz napr pozerám seriál a sedím presne takto, akurát s jednou nohou vyloženou na sedáku.

Obrázok
Naposledy upravil/-a Leon v Ut 25. Apr, 2017, 11:25, upravené celkom 1 krát.
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak ked citam, tak minimalne jedna je na myske predsa ved treba scrollovat
a hovorim serial pozeram z postele, nebudem pri tom predsa sediet :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa stiv »

Ja mam obe na stole. V idle aj v burne. Vid nazorny obrazok ako vyzeraju ruky na stole:
.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa LordKJ »

tak tak

Návrat na "Nákupná poradňa"