Stolicka k pc

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa quicky »

a tieto co si uviedol u lepsie ako tie BZJ 251?
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

EX5 celosietovina - nie je to divne, ked je aj na sedaku sietovina? To sa tak natahuje pri sede? Netrhne sa to? Doteraz som zil v tom, ze sietovina sa dava iba na lacne kresla :?

Vcera sa mi zlomila sruba na operadle mojho kresla, takze najblizsie 2 mesiace budem vyberat noveho kandidata :D
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12940
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

veď to je to "celosieťové" prepojenie a to je membrána, takže pokiaľ ja chápem, tak je pružná, prispôsobivá a mala by byť veľmi pevná, bez obavy, že sa ten sedák zozunuje (ak sa dodrží max. povolená váha) a je to celé s cieľom mať každú kontaktnú plochu prispôsobivú telu

btw, to sa ti zlomilo na ex5 ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5830
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa wingo »

Nie je to sieť ako na lacných stoličkách, je to pružná membrána (predstav si sieťovinu, cez ktorú sú prepchané gumičky ktoré jej držia tvar no zároveň sú pružné a čiastočne sa prispôsobia telu). Mám ju doma a nebojím sa že by sa za chvíľu "unavila". Pohodlne sa na tom sedí keďže sa prispôsobuje telu, no iba ak sedíš "správne" a žiadnou časťou tela sa nedotýkaš okrajov sedáku. Okraje sú totiž pevný plast o ktorý je membrána uchytená a samozrejme tlačí ak sa oň priamo opieraš, takže neodporúčam ak rád sedávaš veľmi "naširoko" ;)
Vôbec sa neboj ani "obyčajného" sedáku, na Emagre je kvalitný a dobre sa na ňom sedí, aj keď o niečo menej pohodlne ako keď sedíš "správne" na membráne, no a samozrejme menej vetrá a usadzuje sa na ňom bordel na rozdiel od membrány ;)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa quicky »

ja som nakoniec kupil
http://www.ldseating.com/en/products/stream/

stream 285 SYS - nafulovana vybava, cca 260e bez dph po zlave

pacila sa mi najviac,najlepsia ergonomia pre spodny chrbat (rozumej pekne vypukla- co milujem) a celkovo ... samozrejme je to len moj vyber ... :) zaruka 5rokov a dalsich 7 tusim na sedak
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Mozno som sa zle vyjadril, moje stare kreslo nie je EX5, iba uvazujem o kupe tohto modelu. Pytam sa na sietovinu zo zvedavosti, urcite nechcem kozu ani iny nevzdusny material. Na druhej strane moje najdrahsie kreslo bolo za 70 eur (to je to, ktoremu sa polamala sruba operadla) a kedze PC vyuzivam doma denne (hry, filmy) - rozhodol som sa investovat, kedze to je moje zdravie.

Z toho plynie: ze ak sa da ziskat nieco lepsie do 260 eur, rad si dam poradit - kedze som sam nikdy kvalitne kreslo nevlastnil a asi ani nevyskusal :) Par stran dozadu sa spominalo, ze to nie je investicia na 2 roky
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa quicky »

mne dnes konecne dorazila po viac ako 3 tyzdnoch ta LD seating... luxusne prevedenie,vsetko pekne nevrzga krasne sedenie ,a ta podpora spodneho chrbta to je luxus ! okamzite citit zmenu oproti sedeniu na inej stolicke (bezne do 150e)...

jedine minus je za mna hlavova opierka,ktora som si podla tvaru atd myslel ,ze bude mat naklon "vpred" a nie kvazi hore dole... tj pri beznom sedeni sa neda hlava opriet o opierku (co som velmi chcel) ale tak vsetko sa mat neda no...

aj ked ta cena bez dph som kupoval,je stale doost.
Používateľov profilový obrázok
ZacI
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: So 28. Nov, 2009, 20:13
Bydlisko: Košice, Sídlisko Ťahanovce

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa ZacI »

nazdar, tak do cca 1-2 týždňov by som si rád objednal stoličku. Rozpočet do cca 250 bez dph. Celkom sa mi pozdáva EX5, ale chcem sa spýtať či sú aj iné stoličky a hlavne aby boli pre mňa, človeka vysokého 195cm, vhodné :D, viete niečo poradiť? Dikes :)
case: Nanoxia Deep Silence 4 Black | psu: be quiet! Pure Power 430W | mb: ASRock Z97M Pro4 | cpu: Intel Core i5-4690K 3.5GHz | cooler: Scythe Mugen MAX | ram: Kingston HyperX Fury Black 1600Mhz 8GB | ssd: Crucial MX100 256GB | hdd: Seagate Barracuda 7200 2TB | gpu: Asus Strix gtx960 DC2OC 2GD5 | wifi: Gigabyte GC-WB867D-I | monitor: 25" DELL U2515H | mice: Logitech G403 wireless | mousepad: SteelSeries QcK Mass | speakers: microlab solo6C | headphones: Vsonic r02 white, Rock Zircon | phone: iPhone 6 16GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa quicky »

aj ta 285 Sys je vyskovo nastavitelna (chrbtova cela opierka atd) vytunena vysla 260e bez dph.
Používateľov profilový obrázok
ZacI
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 181
Dátum registrácie: So 28. Nov, 2009, 20:13
Bydlisko: Košice, Sídlisko Ťahanovce

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa ZacI »

Dik, ale tá sa mi nejak nepáči :D sú ešte nejaké iné možnosti na moju výšku v tej cene? Andrejsvk nevieš o niečom? :)
case: Nanoxia Deep Silence 4 Black | psu: be quiet! Pure Power 430W | mb: ASRock Z97M Pro4 | cpu: Intel Core i5-4690K 3.5GHz | cooler: Scythe Mugen MAX | ram: Kingston HyperX Fury Black 1600Mhz 8GB | ssd: Crucial MX100 256GB | hdd: Seagate Barracuda 7200 2TB | gpu: Asus Strix gtx960 DC2OC 2GD5 | wifi: Gigabyte GC-WB867D-I | monitor: 25" DELL U2515H | mice: Logitech G403 wireless | mousepad: SteelSeries QcK Mass | speakers: microlab solo6C | headphones: Vsonic r02 white, Rock Zircon | phone: iPhone 6 16GB
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12940
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

takže rekapitulácia pre mňa - stolička do 300€ stále topka je EX5 zo zdravesednie ?

konfigurácia:
- čiastočne zložená
- cielosieťové prevedenie
- výškovo nastaviteľná opierka hlavy
- plastový kríž (doplatiť na hliníkový??)
- podrúčky "2D" (tie lacnejšie)
- mechanika X
- kolieska na tvrdé podlahy
cca 285€ (s daňou, žiadne bludy bez dane)

- výrobca tejto EX5 je Emagra ? nech viem sa informovať o čakacej dobe, aby som to objednal potom ešte pred výplatou
- objednávali ste ztoho webu zdravesedenie ?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

Asi tak, co je 5. pohyb na F - mechanike? Doplatil by som aj na hlinik dole :) Predsa len to bude vyzerat lepsie

Inak, taku kombinaciu (hlinik a F mechanika, ked sa vyplati) budem brat aj ja onedlho - Cize cakam reakciu na kreslo :)
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12940
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

ja som si viacmenej spravil už taký finálny návrh (cena skoro 320€ :( )
https://drive.google.com/open?id=0B9Com ... FpwU012YjQ

btw, to nie je pohyb, je to v podstate krok v ktorom môžeš "zastaviť" maximálny náklon pri hojdaní, že proste nie je to len tak že otočíš a kývaš sa od sedu až po ležanie ale máš možnosť limitovať max. polohu v niekoľkých krokoch

ja ju osobne chcem brať tiež, nemám náladu na koliesko pre odpor pri hojdaní - máme v práci stoličky s tou otáčacou páčkou a tá mi proste vyhovuje viac, rovnako je to robustnejšie, stavané na vyššiu váhu (s tým síce problém nemám vôbec, bol by som ďaleko pod limitom aj s tou normálnou ale pri tých mechanikách chcem stále tú o chlp lepšiu
- rovnako tú lacnejšiu poznám tiež z pár stoličiek vo firme, nepáči sa mi, tá drahšia je na štýl sidiziek, a pre mňa pohodlnejšie

rovnako u mňa ten kríž je hlinék štandard, plast rokmi nakoniec prezrie, hliník pri tom dizajne ostane trvácnejší oveľa dlhšie (your mileage may wary :D)

akurát som nakoniec upustil od sieťového sedáku, písal som aj s chalanom z emagry a súhlasím s ním, že z pohľadu pohodlia čalunená s penou bude lepšia možnosť (hlavne som zabudol na tie obrázky - množstvo hmoty je naozaj parádne) + nemám nakoniec s tým problém, ja pamäťovej pene plne dôverujem

...a mám info, že majú teraz v emagre naskladnené veci, takže čakacia doba je kľudne len týždeň
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa quicky »

mozno by som zvazil ten posuv sedaku --mne to teda osobne dost vyhovuje...inak pozeram,ze su to dost podobne stolicku.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12940
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k pc

Príspevok od používateľa loleqboleq »

mám to na týchto sidizkách a osobne to mám v základnej polohe a všetky ostatné má rozčuľujú :-( a doplatok tam je dosť veľký, to už by bolo podľa mňa už príliš (cca 50€ doplatok oproti aktuálnej)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"