Galaxy S II alebo HTC One S ??

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa schyzoy »

Ahojte,

potrebujem si vybrat novy telefon, zvazujem medzi tymito dvoma: Galaxy S II alebo HTC One S

Prosim o nazor, radu, spolu s dovetkom "preco".


Dakujem
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa filuS »

SGS2 mam uz rok a az donedavna s nim nebol absolutne ziadny problem. No po update na ICS sa do**balo, co sa mohlo - zivotnost baterky klesla na tretinu, GPS zrazu funguje velmi pofiderne (ak vobec chyti nejaky satelit, inac to ukazuje +/- 200m, co je defacto nepouzitelne) a aby toho nebolo malo, tak ani bohovi aby google poriesil "403 error" v markete, cize ani nemozem nainstalovat ziadne nastroje na debug. Sice som nasiel kopec threadov, kde sa prave tymto veciam venuju, ale u mna nic nefungovalo a factory reset zatial neprichadza do uvahy, kedze nemam externu kartu a bez tej sa nedostanem k rootu bez toho, aby som tam flashoval ROM tretej strany (root potrebujem na spravenie zaloh pre data z niektorych aplikacii). A aj po factory resete by som asi nic nenainstaloval kvoli "nefunkcnemu" google play...
Na druhej strane, vsetko na nom bezi svizne a spolahlivo, pod ICS je zazitok este plynulejsi. Pevne verim, ze na novom stroji by si tieto problemy mat nemal, popripade by mali byt lahko fixnutelne (ak strajkuje GPS, tak su nejake free nastroje na analyzu a "opravu"). Ten stroj je fakt bomba, dokonca som na nom rozchodil osekanu verziu Street Fighter IV :D
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
amd_sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 995
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa amd_sk »

Pripomeniem jednu nevýhodu S2
Po update na 4.0.3 začal neskutočne "kúriť" a to spôsobuje že vraj odchádzajú LCD, alebo začínajú vadné pixeli, aspoň tak mi povedal známy v samsungu a aj niekde na fórach som to čítal. Ďalej čo sa osvedčilo aj pri mojich známych ktorý vlastnia S2, keď sú dlhšie na nete, hrajú, čitaju FB a niekto im zavolá a zdvihnú to, popálili si veľa krát ucho.
Ja mám v HTC Evo 3D tiež dualcore na 1,2Ghz, no nekúri tak ako S2 :rolleyes:
Ďalšia chyba je, ktorá už bola trošku "vychytaná" pri 4.0.3 sa mi zdá, že keď si fotil, v strede si mal červený tieň, fix bol nato vydaný, no stále to tam je vidno (na troch s2 sa mi to potvrdilo, no možno ty to nebudeš mať) ale myslím že toto nie je taký závažný problém :)
Spoiler: ukázať
PC:
CPU:
AMD Ryzen 7 5800x + NZXT Kraken X62 + Noctua
MB:
MSI Mortar MAX
RAM:
Kingston HyperX 2x8GB 3600mhz CL17
SSD:
Samsung Evo 1TB + Samsung EVO 500GB
HDD:
WD Blue 4TB 5400rpm
GPU:
EVGA 3070 XC3 Ultra
Sound Card:
Creative Sound Blaster Recon3D
Speakers:
Logitech Z-5500
LCD:
Dell S2716DG 2K 144hz G-sync

Netbook: Lenovo Yoga 2 13, i7-4510u, 8GB RAM, 240gb SSD

NAS: Zyxel NAS326, 2x3TB WD RED
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2100
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa zoom »

HTC One S je jednoznacne lepsia volba medzi tymito dvomi v kazdom ohlade. Povedzme si preco:
• krajsi kovovy vzhlad, nie plastovy smejd
• podstatne krajsi tvar (nie pridrbkany obdlznik)
• fantasticka Snapdragon S4 architektura, ktora mi je fakt sympaticka (toto ale u nas neplati, vid nizsie)
• vacsie rozlisenie displeja (teraz zanedbame Pentile, co ja osobne nepovazujem za nevyhodu)
• oficialne potvrdeny upgrade na Android 4.1 Jelly Bean (pokial nie si fanusikom custom ROMs)

Proste podstatne krajsi a novsi telefon. Nerozpravam do vzduchu, hral som sa obomi. Doteraz povazujem za najlepsi telefon, aky som kedy mal, moj stary Nexus One. A dlho dlho som si nevedel vybrat nahradu, lebo nic lepsie nebolo. Az prisiel HTC One S... este ani nemal oficialne meno, len bol udavany ako HTC Ville a vedel som, ze ten telefon chcem. To len taka vsuvka, aby si vedel, ze naozaj naozaj som ten telefon chcel a povazujem ho, ako jediny, za skveleho nastupcu Nexus One.

Tak preco som ho vratil a zobral skaredy a plastovy Galaxy S III? Pretoze je nedostatok Krait S4 procesorov. A HTC pre vybrane trhy (ano my sme cigansky trh) dodava bez slova horsie S3 procesory. Nikde to neohlasia, jediny rozdiel je napisany vzadu na krabicke (model Z560e a Z520e). S3 je proste starsi a horsi, vyzaruje viac tepla (45 nm vs 28 nm), nema niektore funkcie (Glonass, tusim 5 GHz wifi, atd). Celkovo ofajc na zakaznika, ktory sa nedozvies na stranke HTC, kde len potichu zmenia specifikaciu. Taketo zidaciny ja nepodporujem. Takze som telefonik pekne vratil a usudil som, ze tuto generaciu odo mna HTC peniaze nedostane.

Neviem, ci toto pre teba bude hrat nejaku rolu... oni ten S3 nataktovali vyssie nez S4, takze +- sa pohybuje mozno 10-15% okolo neho, ale ja som sa tesil na S4 architekturu a obvolal a pochodil som kvoli tomu potom pol Bratislavy. Vsade uz boli len Z560e (= S3 procesor). Ani z Nemecka nezozenies S4, ak sa neudial nejaky zazrak.

Ale ak ti nevadi toto, bez vahania by som siel do HTC One S.
Používateľov profilový obrázok
xsi69
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3601
Dátum registrácie: Pi 07. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa xsi69 »

Aby som vniesol trchu svetla do tych komentov .
SGS2 mam takisto vyse roka a po update na ICS som spozoroval akurat nizsiu vydrz baterie , objednal som novu za 3€ a vydrz je rovnaka ako ked bol novy (znizena vydrz bola sposobena opotrebovanim starej baterie).
GPS funguje spolahlivo .
Error v markete sa vyskytol aj umna po update . riesenie - pripojenie treba prepnut z (umna) "orange world" na "orange internet" a problem vyrieseny .
Ohladom toho kurenia : Ak sa hras nieco narocnejsie napr : nova 3 , gta 3 a pod . tak sa telefon zahreje , ale taky extrem to neni (max 45°C).
Btw pri FB a browsovani po nete sa mi absolutne nezahrieva , mam to ist reklamovat ? :D (amd_sk - asi tym znamim bezia nekompatibilne aplikacie na pozadi ktore to zahrievanie sposobuju vacsinou bugom ktory ich nuti opakovat tie iste operacie a vytazia cpu na 100% aj pri beznom pouzivani )
myslim , ze pri verzii 2.3.2 sa extremne zahrieval (vyhadzovalo error : "battery temperature too high" - reboot) , po update je to v poriadku (teploty) .
Ten "red dot" pri foteni vidno , ak nefotis biele A4 tak si to ani nevsimnes .
Ale inac je to prospesne kvoli jednej veci -Led dioda osvetluje v strede najviac a tym cervenym bodom je z casti vyvazena farebnost fotky .

Pokial by som sa mal rozhodnut , je volba jednoznacne SGS2

Na zaver pochvalim mimoriadne silnu LED diodu ktoru si neviem vynachvalit :)
Spoiler: ukázať
PC:
CPU/Cooler: i5-4670K 3,4ghz@4,7Ghz 1,4V + Alpenföhn Brocken 2+XF140
MB: Asrock Z87M-Extreme4
RAM: 2x8gb Crucial Ballistix tactical@2133mhz 10-9-10-24 T1 1,4V
GPU: 1070ti Asus Turboblower
NVME: 512gb VPN100
SSD1: Samsung 860 qvo 512gb
SSD2: Samsung 840 EVO 250gb
SSD3: Hikvision C100 1TB (hot_backup)
HDD: 2x WD RED 3TB RAID 1 v silentmaxxoch (cold_backup)
PSU: Superflower Golden King 550w 80+platinum
CASE: Fractal Arc Mini
LCD: AOC Q3279VWF
Audio: Xonar DX , Microlab B77+solo6c , Fiio X3 64gb , Sony MDR-1R
OS: Win 10
Cooling: 4x120mm fractal silent@350rpm, cryorig XF140@ 400rpm, Enermax tb silence@ 300rpm, SS he01 140x38mm fan @ 400rpm

NB_Personal: HP elitebook 830 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 1tb nvme
LCD: fHD sureview 120hz
LTE: áno

NB_Work: HP elitebook 840 G5
CPU: i7 8650u
RAM: 32gb
GPU: Intel 620
SSD: 512gb nvme
LCD: fHD
LTE: áno


Phone: Xiaomi mi8 128gb weekly rom
Používateľov profilový obrázok
amd_sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 995
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa amd_sk »

Je to iba môj názor, hovorím aké som mal s ním skúsenosti ja, a okolitý ľudia ktorých poznám.
BTW: k tej baterke, známi tam kúpil originál vačšiu baterku od samsungu. Originál kryt je trošku prehnutý, tento je rovný. Priemer jeho výdrže je 3dni, pri hraní sa s ním 2 pri normálnych činnostiach 4. Čo je si myslím dosť veľké plus, keďže dnešný výrobcovia spravia úžasný mobil s nevyužiteľným HW ale na baterku nemyslia :/
Spoiler: ukázať
PC:
CPU:
AMD Ryzen 7 5800x + NZXT Kraken X62 + Noctua
MB:
MSI Mortar MAX
RAM:
Kingston HyperX 2x8GB 3600mhz CL17
SSD:
Samsung Evo 1TB + Samsung EVO 500GB
HDD:
WD Blue 4TB 5400rpm
GPU:
EVGA 3070 XC3 Ultra
Sound Card:
Creative Sound Blaster Recon3D
Speakers:
Logitech Z-5500
LCD:
Dell S2716DG 2K 144hz G-sync

Netbook: Lenovo Yoga 2 13, i7-4510u, 8GB RAM, 240gb SSD

NAS: Zyxel NAS326, 2x3TB WD RED
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa HellAngel »

amd: jednoznacne potrebujes factory reset. Je pekne ze sa uvadza ze ho nie je treba, ale je to docela prechod z 2 jkoveho androidu na 4 verziu. Ja som sice zastanca custom ROM, ale vzdy ked nahadzujem ROM tak ide wipe data, cache, factory reset. a az potom nahazujem ROM. po nahodeni znofa factory. Mozem povedat ze toto riesi 90% moznych problemov po flashnuti.

ale k teme, priklonil by som sa ku HTC. S2 uz tu nejaky ten rok je a HTC je proste novsie. Ked to len zoberiem podla parametrov tak s2 uz zaostava.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa filuS »

Este trosku k tomu SGS2:
- je pekne, ze si si za 3e kupil novu baterku, ja som to urobil hned pri kupe. S hrozou som zistil, ze cely cas som mal v phone tu originalnu baterku namiesto tej s vyssou kapacitou, co som kupoval samostatne :P Hodil som tam teda tu novu, takmer nepouzitu, no ta vydrz je aj tak len polovicna ako pred tym. S najvacsou pravdepodobnostou je problem s nejakou app, ktora nedovoli ist systemu do idle a tak cpu pracuje neustale.
- s teplotami som jakziv nemal problem, a to ako som spominal, som rozbehal Street Fighter IV. Pri browsovani sa to nikdy nerozpieklo, pri hrach bolo citit, ze je teply, no nikdy tak, aby to naslednom telefonovani bolo neprijemne.
- ten red dot problem som uz videl par krat spominat, no takisto sa mi nikdy nepodarilo spozorovat tu skvrnku (ved posud sam http://www.filus.alexpension.sk/gallery/258.jpg ).
- google play problem nie je na mojej strane, maju s tym problemy ludia po celom svete a to celkom v hojnom pocte. Kazdemu fungovalo nieco ine, mne zatial nic
Skutocnym problemom je to, ze sa to vsetko u mna vyskytlo naraz, ak nemam moznost stahovat aplikacie tak sa mozem vykaslat na factory reset, kedze potom tu toho vela neurobim...
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa schyzoy »

Tak vidim chlapi ze nazory su rozne, vdaka za ne. Aj za postrehy :good:

Nakoniec som sa teda rozhodol pre SG2 - ano, je plastovy, starsi. Ale pozrel som si vydrz baterie (papierovu samozrejme, aku inu), par sample videi od uzivatelov na nete a bolo rozhodnute. A okrem toho chceli v Orange za One S o 120€ viac, co nepovazujem za adekvatny rozdiel vzhladom na rozdiel v parametroch (One S za 153€ a SG2 za 33€).

Na moje prekvapenie po zapnuti na mna "vykukol" rovno ICS, takze som ponastavoval profil zatial na rychlo - vydrzal 2 plne dni, uvidime dalej.

BTW: Nech uz nevyrabaju tensie telefony, bo sa to nebude dat uz nijako drzat :D
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
filuS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 548
Dátum registrácie: Ut 26. Aug, 2008, 13:14
Bydlisko: Presov, Slovakia

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa filuS »

Tak uz je nejaky ten tyzden oficialna Samsung verzia ICS na SGS2 (myslim, ze je to 4.0.3 LPX), takze si mozno dali tu pracu a rovno tam nahadzovali ICS, nech sa ludia netrapia. Som rad, ze ti baterka tolko vydrzi, mne teraz posledne dva tyzdne velmi strajkuje vydrz (a baterka je na 100% v poriadku). Inac to, ze je SGS2 plastove, tak to nech ta netrapi, vydrzi toho celkom dost (ak teda s tym neplanujes hrat frisbee). Alebo si na to kup nejake puzdro, na ebay najdes kopec variant za par supov (ja osobne som svoj "odel" do cierneho Noreve kozeneho puzdra).
Desktop
Spoiler: ukázať
Specs:
- AMD Ryzen 5 5600X + Noctua NH-U12S Chromax.black
- PowerColor Red Devil AMD Radeon RX 6700XT
- ASUS TUF Gaming B550M-PLUS
- Crucial Ballistix 32GB (4x8GB) 3600 MHz CL16
- Be Quiet! Pure Base 500DX Black + 5x Noctua fans
- Corsair RM650x + CableMod PRO ModMesh C-Series Kabel Kit (Black/Red)
- Samsung 970 EVO Plus 500GB + ADATA XPG SX8200 Pro 1TB
- Sound Blaster Z
OS: Windows 10 Home 64bit
Monitor: Zowie by BenQ XL2546K + Eizo FS2333
Peripherals:
- Logitech G PRO Superlight + Artisan Hien L Mid Wine Red
- Logitech G915 TKL (red)
- Audio-Technica ATH-G1WL
Používateľov profilový obrázok
Net
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 472
Dátum registrácie: So 31. Máj, 2008, 14:34
Bydlisko: (Komix City™)

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa Net »

Ja mám tiež SGS2 a som spokojný mám tam starý Android 2.3.5 a bez žiadných somarin nových, a som maximalne spokojný, frčí tam všetko čo potrebujem. Dobra Volba :good:
Spoiler: ukázať
Procesor: Intel Core i5 13600k @ 5,1Ghz / Noctua NH-D14 + 2xP14 | Operačná Pamät: Corsair Vengeance LPX 2x16GB 3200MHz DDR4 16-18-18-36 1,35V CL16 | Matičná Doska: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 | Grafická Karta: Inno3D GeForce RTX 4070 Ti X3 12G | Zdroj: EVGA SuperNOVA 750 G2 | Skrina: ColerMaster HAF X | Pevný Disk: SAMSUNG 850 EVO 250GB | Samsung 860 EVO 1TB | 2xWD 4TB RED | Monitor: 32" ASUS ROG Swift PG329Q | Operačný systém: Windows® 10 PRO 64-bit CZ | Audio: YAMAHA Receiver RX-V367 Ti + Creative Sound BlasterX AE-5 + JAMO S606 + JAMO S602 + JAMO S60CEN

ASUS N61VN: Procesor: Intel Core Duo 2 T7450 2,13ghz / 1,125V | Operačná Pamät: 2x2GB DDR3 1066Mhz | Čipová sada: Mobile Intel® PM45 Express Chipset +ICH9M | Displej: 16" HD (1366x768) | Pevný disk: SSD Crucial BX200 480GB | Grafická karta: Nvidia Geforce GT240M 1GB DDR3 | Operačny systém: Windows® 10 Home 64-bit CZ
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa schyzoy »

Ano, zatial som spokojny. Este som zvedavy, ake vid z toho bude vychadzat, nakolko to bol jeden z parametrov, na zaklade ktorych som sa pren rozhodol :-)
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2100
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa zoom »

Skoda, ze si zobral ten horsi telefon (asi rozhodnutie cisto podla ceny). Nemohol si sa pren rozhodnut na zaklade parametrov videa, kedze v tomto je HTC One lepsi:
• ma lepsiu optiku
• dokaze natacat slow motion videa (priklad)
• ma stabilizaciu videa (mozeme polemizovat, ci je to pouzitelne, ale trochu to funguje)
• ma lepsie farby aj vo videu aj na fotkach (sice lepsie = v tomto pripade viac oversaturated, ale lepsie ako vyblednute v GSII)
• ma o dost rychlejsie ostrenie a cvakanie fotiek
• v neposlednej rade dokaze robit fotky popri natacani videa a ma celkom dobry burst mode, kedy ti to vie narobit 99 fotiek (kazdu po 0,2 sekundy) a nasledne si vyberies tu, ktoru si nechas a ostatne zahodis

Pozri si toto video a prepni prehravanie do 1080p. HTC One X je akoze HTC One S. Sam vidis, ze ten obraz vyzera mierne lepsie a definitivne ma lepsie farby. Chlapik to tiez hovori vo videu. Taktiez hovori, ze HTC One X ma horsi framerate, ale to by nebol tvoj pripad, lebo toto je problem len One X a nie One S (aka srackova Tegra 3, bude sa to tusim riesit nejakym updatom).

Takze... na zaklade akych video/foto parametrov si sa rozhodol pre GSII?
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa schyzoy »

Ahoj Zoom, no to si mi dal :rolleyes:

Ale:
- optika ma nezaujima, zaujima ma vysledok :-)
- slow motion nepotrebujem tocit, ked tak si prehram na slow
- stabilizacia videa - odpovedal si sam
- lepsie farby - tu sa da polemizovat, niekomu vyhovuje oversaturated, niekomu nie
- ostrenie a cvakanie - vedel by som suhlasit, v pohode, ale neostril som na oboch, takze som sa nemohol podla toho riadit
- fotky s videom - ok, raz za pol roka by som mozno vyuzil :rolleyes:
- burst mode - chlape, pri mojom casovom fonde, kto by to triedil???

A cena - ano, bola rozhodujuca tiez - nepovazujem tie rozdiely (aspon tie, ktore su pre mna podstatne) hodne 363% rozdielu v cene :-D

Ale dakujem za postrehy, urcite ked sa mi dostane do ruky One S, budem zrovnavat - tomu ver!
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2100
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Galaxy S II alebo HTC One S ??

Príspevok od používateľa zoom »

One S ma vacsiu svetelnost clony = viac svetla ide na senzor = lepsie pre pritmie (interier). Alfa a omega vsetkeho fotenia je dostat co najviac svetla na senzor.

Co sa tyka slow-motion videa, nejde o pomale prehravanie. Ide o to, ze slow-motion video nataca s 60 obrazkami za sekundu (normalne 30 fps), takze aj ten spomaleny pohyb je plynuly. To je dost velka vyhoda oproti inym. Ked zoberies normalne video a len ho spomalis, tak bude trhane. Ano, mozes pouzit nejaky tazky post-processing (Twixtor), ale aj ten pracuje najlepsie s co najviac fps povodneho videa.

To rychle ostrenie a cvakanie - to je plus, proste nieco rychlo odfotit. A co sa tyka burst modu, tu nejde o to nacvakat 99 fotiek. Ale fotis nieco rychle, pripadne nieco, co trva kratko (skok na korculiach napr.), tak podrzis spust, nacvaka to 12 zaberov, ty si za 10 sekund vyberies ten najlepsi, oznacis ho a ostatne sa automaticky zmaze. Velmi dobra vec.

Teraz je to uz akoze jedno, to je jasne. Len proste GSII je hnusny plastovy shit, kdezto One S je naozaj pekna krabicka. Hral som sa s obidvomi a sam mam teraz GSIII a proste moze si hovorit kto chce co chce, ako to nie je plast, ale kvalitny polykarbonaaaat a neviem co... na klasicky kovovy dizajn to nikdy mat nebude.

Návrat na "Nákupná poradňa"