Pracovná stanica na CAD + Občasná Grafika

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Pracovná stanica na CAD + Občasná Grafika

Príspevok od používateľa Leon »

aj presne 3x viac pixelov :D
.
vanamoinen
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 17:34

Re: Pracovná stanica na CAD + Občasná Grafika

Príspevok od používateľa vanamoinen »

Už som rozhodnutý kúpiť niečo okolo 40". Co vravíte na Philips BDM4350UC? Máte s ním niekto skúsenosti?
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Pracovná stanica na CAD + Občasná Grafika

Príspevok od používateľa MaceKx »

To je sice pravda ale robim zostavy velke ktore potrebujem dat na sirku a toto je na nezaplatenie. A co sa tyka pixelov tak to nieje lepsie skorej na opak. Niektore veci su tak ma ze sa nedaju vybrat kliknutim. Aj pri max zoome. Viem co mam doma viem ako to funguje a preco mi to vyhovuje. 350e za ultrawide myslim ze 40" lacnejsi veru nebude :) Vyuzivam aj na hry obcas.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pracovná stanica na CAD + Občasná Grafika

Príspevok od používateľa mp3turbo »

BDM43, bohuzial nemam priamu skusenost. Pri tychto velkych potvorach je zasadny problem ktory ziadne male nemaju : niekomu z nas vadi PWM ktore sa tu uplatni naplno (neviem ci BDM43 pouziva PWM). Niekomu z nas sialene prekaza homogenita podsvietenia, niekto to ma uplne v pazi. Niekomu z nas vadi jeden rožťek trosku tmavsi ako vsetky ostatne, uplne by ho to vytocilo do vyvrtky. Bohuzial. Male monitory nemaju take extremne rozpatie.



>> A co sa tyka pixelov tak to nieje lepsie skorej na opak. Niektore veci su tak ma ze sa nedaju vybrat kliknutim. Aj pri max zoome.

na 40" mas v 100% zobrazeni teda bez akehokolvek skalovania na pol milimetra rovnaku velkost pisma ako mas na 24" 1920x1080.
Jasne, ked prdnes 3840x2160 rozlisenie na 32" rozmer tak je to MALILILILILINKATE. Preto hovorim 40tku. Dakedy si to vyskusas, pochopis.
Juuuuj s cenou si ma prekvapil : 40tky stoja okolo 420,-eur.

Osobne najvacsi problem vidim na 1080 riadkov, to je hrubo neadekvatne dnesnej dobe a PRODUKTIVNEJ PRACI vseobecne (ved mensie rozlisenie uz ani neexistuje, takze tak pre vsetkych ktori sa chcu postavit na obranu - nic mensie nez 1920x1080 uz dnes nekupis, je to proste ABSOLUTNY spodok, nieze podpriemer). Vyzaduje si extremne specificke pripady na pouzitie...

Neboj, ked mas radost z 2560 na sirku, mal by si NESKUTOCNU radost z 3840... jasneze na sirku !!!!
Cheers...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Pracovná stanica na CAD + Občasná Grafika

Príspevok od používateľa MaceKx »

No to to pokoj mozno hej ale na stol by sa uz 40" nezmestila :P kazdemu podla preferencii ja som si zvikol na ultrawide a neviem si vynachvalit.
Naposledy upravil/-a MaceKx v Pi 11. Aug, 2017, 08:49, upravené celkom 1 krát.
vanamoinen
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 17:34

Re: Pracovná stanica na CAD + Občasná Grafika

Príspevok od používateľa vanamoinen »

BDM43, bohuzial nemam priamu skusenost. Pri tychto velkych potvorach je zasadny problem ktory ziadne male nemaju : niekomu z nas vadi PWM ktore sa tu uplatni naplno (neviem ci BDM43 pouziva PWM). Niekomu z nas sialene prekaza homogenita podsvietenia, niekto to ma uplne v pazi. Niekomu z nas vadi jeden rožťek trosku tmavsi ako vsetky ostatne, uplne by ho to vytocilo do vyvrtky. Bohuzial. Male monitory nemaju take extremne rozpatie.
Podľa recenzie na https://pcmonitors.info/reviews/philips-bdm4350uc/ to nie je PWM. Jediné čo sa im na ňom nepozdávalo bola jasová uniformita v prednastavenom profile. Pri ich nastavení bola ta uniformita podstatne lepšia.

Zvažujem ešte novinku 43" LG 43UD79, ale k tomu mám ešte menej info. Snáď len to že má určite PWM. Čochvíľa by mala výjsť aj recenzia na prad.de, ale neviem či ju stihnú vydať pred tým ako budem musieť nakupovať, preto sa pýtam či s ním nemá niekto skúsenosti.

Použitie bude ako som písal na začiatku diskusie CAD + úprava fotografií (len na súkromné použitie)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pracovná stanica na CAD + Občasná Grafika

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> No to to pokoj mozno hej ale na stol by sa uz 40" nezmestila :P

ked nezmestila, tak nezmestila.

34" ultrawide : 83cm sirka
39" 4K/UHD : 88cm sirka
cize to je rozdiel 2.5 centimetra na kazdej strane (vlavo, vpravo). Naozaj ich nemas alebo len nevies ze existuju lepsie volby ? :)

Vies, na tvojej ultrawajde mas 2.7 miliona pixelov (2560x1080), UHD rozlisenie je 8.3 miliona. Ked mna niekto presvedci ze polovicny pocet riadkov je na CAD robotu lepsi a ze 2560 je super (pricom 3840 nie je), ked ma niekto dokaze prinutit povedat ze by som radsej zobral 2.7Mpix nez 8.29Mpix pretoze je to lepsie z hladiska produktivity, tak to uz budu jake vianoce...

Tak ako pises - neviem si vynachvalit :)


Moja stara hovori - ked nemas tych 5 centimetrov, tak nemas, vobec nevadi. A ma pritom velmi smutny vyraz v ociach.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: Pracovná stanica na CAD + Občasná Grafika

Príspevok od používateľa MaceKx »

"Moja stara hovori - ked nemas tych 5 centimetrov, tak nemas, vobec nevadi. A ma pritom velmi smutny vyraz v ociach." :D

Limitovala ma vyska tych 5 cm na sirke by sa dalo. Ale ako som pisal mne vyhovuje viac toto. Tiez som mohol zvolit 34" 3440x1440 pre pocet pixelov ale vzhladom na vyssie vykreslovacie naroky pri hrach som zvolil toto nizsie rozlisenie. Ja niesom narocny pouzival a druha vec cena rozhodovala. Toto mi prisiel najlepsi kompromis ... ale musim sa priznat ze ten monitor je kvôli filmom neznasam cierne okraje ;) ;)
Používateľov profilový obrázok
Rector
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 189
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Orava

Re: Pracovná stanica na CAD + Občasná Grafika

Príspevok od používateľa Rector »

Uz pisem, asi po funuse, ale profi CAD PC by som si uz neskladal, ale kupil nieco certifikovane napr od DELL. Ked ti odide GPU alebo RAM, alebo ti hadze BSOD, potrebujes makat a nie hladat co je pokazene - tam sa ukaze vyhoda toho, ze na druhy den rano ma caka technik s novym PC. Najprv sme si skladali vsetky PC, ale potom nas to rychlo preslo. Niekedy ta prvotna mensia investicia sa moze sakra predrazit
Deneb @ 3.4 || GA 970-DS3 || 8Gb Kingston 1600 || GA R9 270HD || Crucial BX100 250Gb + WD 500 Gb || Seasonic M12 II 520W || Dell U2412M || Fractal R4
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Pracovná stanica na CAD + Občasná Grafika

Príspevok od používateľa mp3turbo »

velmi spravna pripomienka. Na druhu stranu je otazka ceny - ked skladas jedno PC tak v pohode, tam je znackovy stroj o kus drahsi ; ked vsak skladas niekolko PC tak uz sa ti MOZNO oplati "usetrit" v zmysle prachy, mat komponenty ake si vyberies (napr. kvalitny rychly SSD pricom v znackovom bude nieco obycajnejsie, pomalejsie, cim zase vieme diskutovat o dlhodobej produktivite a peniazoch) a... za usetrene prachy si proste poskladas jedno pc navyse.

Castokrat je riesenie aj ine, napr. nepotrebujes druhy nahradny zdroj pretoze nejaku 500W mas doma zo starych zasob. Ked ti prdne zdroj, za 8 minut vymenis a cely znackovy stroj sa moze strcit lebo dovtedy ani nestihnes zatelefonovat na help linku ze pomoc pokazilo sa to.

Ano, procesor ked sa pokazi tak asi nemas na policke, to iste doska - aj ti ktori produktivne pracuju povacsine nemaju na policke 180 eurovu dosku len tak keby nahodou. Ked sa ti dokazi graficka karta, vies tam pichnut nieco ine aj slabsie, napriklad FirePro 4100 co sme tu diskutovali stoji 180eur co zase nie je taka sialena paleta ked naozaj sypes prachy z PC. A aj ked si ju nekupis teraz, mozes o mesiac, dva, tri, snad sa to dovtedy nepokazi.

A v pripade takehoto samo-domo pokrytia vies problem vyriesit za 15 minut, nie do druheho dna - okrem situacie pokazeneho HDD/SSD kedy musis restorovat data. S tym ale ani Delll nepomoze.

Je to cele komplikovane ; suhlasim s tvojou myslienkou ze by sa malo kuknut aj na znackove veci s prislusnou business zarukou a pozadim.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
vanamoinen
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Po 05. Jan, 2009, 17:34

Re: Pracovná stanica na CAD + Občasná Grafika

Príspevok od používateľa vanamoinen »

Áno, už je po funuse. Včera som zostavu objednal. Samozrejme som pred tým ako som sa rozhodol skladať pracovnú stanicu zaoberal aj touto možnosťou. Už je objednané, tak už nad tým zbytočne rozmýšlať. Jediné nad čím si ešte stále lámem hlavu je výber monitora...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Pracovná stanica na CAD + Občasná Grafika

Príspevok od používateľa dexterav »

Ono ta 32 a 4k uz neni taká zla, fungujem tak uz roky...
Ale je to ltt rep uz mensie ee
27 a 4k je uz malé a 24 a 4k je na mikroskop...
Ideal je ale asik 40, ake 32 ti s kludom odporucim, zoom som mal iba 10 min na tom
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander

Návrat na "Nákupná poradňa"