Sluchatka, DAC/zvukovka

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
s3rg1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 12. Máj, 2009, 14:47

Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa s3rg1 »

Zdravim, po dlhej dobe som kupil nove PC a je na case upgradnut aj zvuk kedze som odchovany na hernych sluchatkach a integrovanej zvukovke.
Co sa tyka hudby vacsinou pocuvam rock, metal, orchestral, obcas elektroniku atd... cize mix kadecoho.
Samozrejme obcasny gaming cize budem potrebovat aj mic, ale ten asi poriesim zvlast.

Zatial som vybral
https://www.alza.sk/audio-technica-ath- ... 469837.htm
https://www.alza.sk/nuforce-udac3-black-d3914109.htm

Cital som ze v pripade ze je zapojeny DAC zvukovka moc nehra rolu, ci je to pravda neviem, niekto by mi to mohol pripadne ujasnit.
Ak zvukovka rolu hra tak sem s navrhmi. Je mozne ze v buducnosti budem kupovat reproduktory cize by bolo super keby som potom nemusel vybavu menit. Mozte pripadne navrhnut varianty s a bez nutnosti upgradu (iba sluchy).

Kupovat planujem asi az o dva mesiace kedze buduci mesiac este planujem dokupit GPU (cakam ako dopadne Vega)

Rozpocet je ~250e s maximalnym stropom 300eur (iba v pripade ze by bol rozdiel pocutelny).

Dik moc
ASRock Z87M Extreme4, 
Intel Core i5-4670K, 
Mushkin RAM 2x4096MB DDR3 1600 Mhz,
Samsung SSD840 EVO 120GB, 
Seagate Barracuda 7200 1TB,
Seasonic SSR-650RM 650W 80 Plus Gold
Silverstone SST-TJ08B-E
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa Andre »

schiit fulla 2
m50x su hrozne, naopak m40x vyborne, akurat k nim treba este poriadne nausniky https://www.brainwavzaudio.com/collecti ... dphone-pad
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa Dunar »

Pri tom rozpocte ktory ma su M40x nezmysel.

Tu nie je velmi co vysvetlovat. Dac/amp je zvukovka. Ked budes pouzivat tu, nebudes pouzivat integrovanu (iba ako vstup mikrofonu).

Odporucanie zavisi aj od toho ci si ochotny nakupit aj zo zahranicia.
vito45
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 13. Júl, 2017, 20:21

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa vito45 »

Ten uDAC3 by podľa recenzií mal byť v pohode, sám som ho plánoval kúpiť.
CPU: AMD Ryzen 1700 (3,8GHZ 1,28V) Cooler: Noctua NH-D15 MOBO: ASRock X370 Gaming X RAM: 16GB DDR4 2400MHz GPU: XFX RX 480 GTR Black (replaced stock fans with full sized fans) Storage: Crucial MX300 525GB, Cruical M4 512GB, 2.5" WD 1TB PSU: Corsair RM750x CASE: FD Define R5, 2x FD Venturi HP-14, FD GP-14 Key: Cherry MX Board 6.0 Mouse: Logitech G700 Audio: Yamaha RX-V565, NuForce uDAC5, LZ A3, JBL Studio 580
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa Dunar »

Ten udac3 sa kupovat neoplati.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa loleqboleq »

V podstate, s3rg1, ak by som dostal tri stovky a mal dať to na audio od základu, tak by som bral:
1. DAC/AMP od ruky - konkrétne tento
2. Slúchadlá buď Beyerdynamic DT rada (podľa tvojich preferencií potom vybrať z 770,880,990) alebo Fostex T50RP Mk3, prípadne ich basovejšiu verziu T20RP Mk3

Na T50RP Mk3 sa dá potom aj ušetriť tu.

Na druhú stranu je tam potom tá požiadavka aj na mic...ako často ho využívaš? Ak často, tak to by som potom zohľadnil a radšej sa zobral cestou nejakej komplexnej externej zvukovky ako napríklad Creative X-Fi HD
https://www.mall.sk/rozsirujuce-karty/c ... b124000002 , potom po slúchadlách, ktoré majú odpojiteľný kábel (3,5mm jack) a k tomu V-Moda BoomPro a mal takto AiO riešenie pre všetko (repro, slúchadlá, mikrofón); nehovoriac o tom, že kvalita výstupu z mikrofónu bude lepšia ako u integrovaných kariet.

Ten koncept slúchadiel a toho mikrofónu som opísal tu
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 8#p1337248
v tomto prípade by sa ale pekne upgradli slúchadlá.
Naposledy upravil/-a loleqboleq v Pi 14. Júl, 2017, 10:18, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Loleq: pri rozpočte 250€ neviem či je rozumné dať za DAC 150€. Radšej by som zobral drahšie slúchadlá a DAC z číny ako naopak.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa loleqboleq »

300€ ak sa rozdiel oplatí a áno, oplatí. Ten DAC/AMP stojí ako nový 300€. A čo sú drahšie slúchadlá? Aké slúchadlá? Ja o žiadnych neviem, na našom trhu je oblasť tých 200€ podľa mňa dosť suchá. Jediné, čo je tam dobré je tak akurát B&O H6.
Chceš mať kvalitný základ, ak to rozpočet umožní a pri tomto by som to už spravil, keď som začínal, tak som šiel po taktike drahšie slúchadlá a lacný zdroj a potom som nerobil nič iné, len ľompal sa kade-tade a hľadal lepší zdroj.

Zase, ak niečo dobré, tak bazár, napríklad ďalšie výborné slúchadlá - AKG K7XX
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... &t=1263968 (v pohode podľa mňa spustí na 3300CZK).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa Dunar »

Najprv by bolo dobre napisat, ci potrebujes aby to dobre izolovalo, alebo ci mozu byt aj otvorene.
s3rg1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 12. Máj, 2009, 14:47

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa s3rg1 »

Pekne sa to tu rozbehlo, cize porade.
Nakup zo zahranicia mi nerobi problem, mozno okrem Aliexpresu hlavne koli dlhemu cakaniu.
Ako je to s prienikom zvuku do okolia v pripade polootvorenych sluchadiel?
Dost casto byvam za pc ked uz ludia spia a PC je celkom nestastne umiestneny cize nejake tlmenie zvuku by bolo super.
Ako pozeram na tie Fostexy tak maju dost nestastne umiestneny jack a ten mikrofon by mi trcal do strany.
Mame nejaku inu alternativu?
Tie Beyerdynamic 770 sa mi celkom pozdavaju, vieme pripadne zriesit nejaky novy DAC za zbytok ceny?
Ked tak kupim nejaky stolovy mic.
Co sa tyka bazaru, nerad kupujem pouzivane veci, viem ze v 90% pripadoch je to bez problemov, ale proste sa mi do bazaru moc nechce. Mam rad ten unboxing a smrad novoty :D
Ale ak ani zo zahranicnych webov nedostanem nieco ok do tej ceny tak asi zoberem ten bazosovy.
Cize aj zahranicne weby postujte dik
ASRock Z87M Extreme4, 
Intel Core i5-4670K, 
Mushkin RAM 2x4096MB DDR3 1600 Mhz,
Samsung SSD840 EVO 120GB, 
Seagate Barracuda 7200 1TB,
Seasonic SSR-650RM 650W 80 Plus Gold
Silverstone SST-TJ08B-E
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa Dunar »

Polootvorene hraju smerom vom rovnako ako otvorene. Je to v podstate "male repro". Takze dalsiu osobu v miestnosti budes rusit, takze sa obzeraj iba po uzavretych.

Skor nez DT770 by som odporucil DT150.Hraju podstatne lepsie. Pripadne z Japonska ci Ameriky Audio-Technica ATH-A900X. Stoja polovicu toho co v Europe.

Co sa tyka dacu, tak okolo stovky kupis schopne kusky, napr. Schiit Fulla 2, SMSL M3, Hifimediy USB DAC,
Micca Origen, Geek out V2...

Ak nemas specialne poziadavky na mikrofon, postaci za par supiek nejaky stolovy ci klopovy ktory vies pripnut na kabel sluchadiel.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa loleqboleq »

T50RP Mk3 sú síce polootvorené ale počuť zvuk budeš možno tak z 30cm.
https://www.reddit.com/r/ZReviews/comme ... s/d23h6y9/

Inak, s3rgi1 - BoomPro je flexibílny, takže ho vieš nahnúť, takto to vyzerá, úplne v pohode
https://youtu.be/TQKYCd3nQ30?t=1m43s .

Ja si stojím za odporúčaním - T50RP Mk3 + Oehlbach XXL Ultra - nerobil by som chybu ako ja (v tomto prípade dac/amp) a stránil sa bazáru (lebo unboxing), unboxing budeš mať tak, či tak, krabica v ktorej mal DAC/AMP bola určite zavretá a ak to zabalí (možno to už má celú dobu aj zabalené v krabici), tak kým to dorazí k tebe, tak to bude zase voňať krabicovou novotou.
K tomu potom BoomPro, Dunarova predstava o mikrofóne je úsmevná, stolový je otravný, nepraktický, často nekvalitný a "klopový" kvôli vzdialenosti bude hlavne nahrávať okolie a nie teba..jo, a pridá ti to ešte ďalší hnusný o teba sa ošuchujúci kábel.

Alebo ak chceš to AiO riešenie DAC/AMP, tak tú Creative X-Fi HD, nie je to extra kvalitný zdroj ale je to poctivé AiO riešenie pre slúchadlá, repro aj mikrofón. Alternatíva ku X-fi je potom napríklad:
- Audiotrak Prodigy Cube
- M-Audio Super Dac (cenu dorovnajú s lacnejším shopom)
- Steinberg UR12.
No tu by som potom pozrel po iných slúchadlách T50RP by to uživiť asi nezvládli.

Inak, čo je to s vami, chlapi, Fulla2? Ja som veľký zástanca Šitu ale nie v EU, teda hocikde okrem USA, kde to za tú cenu stojí. U nás bez šance (160€ v Audigo...mhm, samozrejme, jasneže), ešte aj schiit-europe by to aj s poštou mal za okolo 140€. Potom mi skús povedať, že by si radšej nezobral average tých dvoch cien a nekúpil od bacila na avmanii ten Oehlbach...Len bohvie, kedy sa tá jedna Fulla 2 v obehu dostane do bazáru.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa Dunar »

loleqboleq napísal: K tomu potom BoomPro, Dunarova predstava o mikrofóne je úsmevná,
Usmevne je tvoje neustale protežovanie jedineho, predraženeho mikrofonu a to v uplne každej teme. Akokeby ine možnosti neexistovali. Ked už je klopovy či stolovy mikrofon taky problem (neviem čo je na stolnom otravne), tak rôznych tyčovych (kvalitou uchadzajucich), ktore sa všelijako daju na sluchadla pripevniť je milion. A za zlomok ceny predraženeho Boompro. Nehovoriac o najpodstatnejšej veci a sice, že v pripade boompro sa sakra zuži vyber sluchadiel.

Bacil ten Oehlbach preda len osobne. Fulla stoji aj za tych 140€.

Muzikantske zvukovky nedosahuju kvality dac/ampov. Nehovoriac o mizernych vystupoch sluchadiel.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Predraženého? Vieš čo je definíciou predraženosti? To, že je produkt rovnaký ako plno iných ale za oveľa vyššiu cenu. Ukáž mi niečo podobné ako BoomPro - za celý čas som videl jeden-dva no-name ebay veci a...jóó´, ModMic, ktorý v podobnej konfigurácií stojí...mhm, 20€ navyše?
Potom nezabudni, prosím, láskavo doručiť aj sound testy, pretože to je ďalšia vec, o ktorej tlacháš a zabúdaš, že BoomPro okrem iného má skvelu kvalitu výstupu (označiť V-Moda produkt ako predražený je smiešne).

Nie je dôvod, aby bacil nezobral ponuku, keď niekto príde a povie, že trebárs poštu uhradí alebo vyplatí vopred - to je jediný dôvod, prečo to chce osobne, neexistuje iný dôvod.

Inak Prodigy Cube som mal, bavíme sa o Fiio e10k úrovni.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
s3rg1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 38
Dátum registrácie: Ut 12. Máj, 2009, 14:47

Re: Sluchatka, DAC/zvukovka

Príspevok od používateľa s3rg1 »

Pozeral, teda snazil som sa najst tie A900X a najlepsia cena bola na uk amazone za 250e + neviem kolko dovoz. Je to sice o 100e lacnejsie ako tu, ale stale moc vela. Mozno iba neviem kde hladat.

Co sa tyka tych polootvorenych T50RP, zase zalezi na akej hlasitosti clovek pocuva, na TS alebo nejake hranie by to problem nebol, ale ked si pustim hudbu, to uz bude pocut aj na viac ako 30cm ci?
Cize skor tie uzavrete sluchatka.

Cenu boompro ozeliem, aj ked ukrojit 50e z rozpoctu len na mic je dost, len budem musiet dokupit zvlast kabel aby som ho dotiahol do pc.

Na us amazone by ma tie T50RP + mic vysli na $190 + shipping a pravdepodobne aj clo a dan, presnu sumu neviem lebo ich nemozem dat do kosika lebo su iba pre prime uzivatelov.

Neviem ci ale v case ked budem kupovat tieto veci (2mesiace) este ten dac bude mat.

Tie externe zvukovky ma moc nelakaju.

Cize spravme to takto, 250-300e novy dac+sluchy, bez mikrofonu je jedno odkial, prip aj aliexpres.
ASRock Z87M Extreme4, 
Intel Core i5-4670K, 
Mushkin RAM 2x4096MB DDR3 1600 Mhz,
Samsung SSD840 EVO 120GB, 
Seagate Barracuda 7200 1TB,
Seasonic SSR-650RM 650W 80 Plus Gold
Silverstone SST-TJ08B-E

Návrat na "Nákupná poradňa"