Mechanicka klavesnica - podsvietena

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa josa »

Fakt vam dakujem za vase tipy.
No ako som spominal, tichost je pre mna prioritou. Uz aj membranovku (medzernik) je dost pocut cez mikrak a to ja potrebujem co najviac minimalizovat.
No a podsvietenie taktiez chcem, pretoze v noci hrat tmave hry ..... no niekedy sa clovek netrafi na svoje miesto s prstami.
Ten Corsair ma priamo tie MX Silent (asi objednam tu), kdezto fnatic ma RED silent, predpokladam, ze tichsie RED, ale hlucnejsie ako MX Silent.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ale áno, už dávno sú double-shot PBT klávesy, takže už je aj priepustná vrstva pre LED.

Inak cg k IBMke, tie IBM sú naozaj fešandy. :good:


A josa, nie, MX SIlent je ako MX Speed - Corsair má svoje verzie ale napríklad dôvod, prečo označenie MX Speed je len u Corsairu je preto, lebo inde to bude označované ako MX Silver alebo MX Speed Silver. Rovnako Corsair malo exkluzívitu ale to vidno už celoplošne skončilo.
MX Silent a MX Red je to isté, MX Silent potom už vieš spárovať podľa špecifikácii k oficiálnemu názvu SIlent Red alebo Silent Black (podľa vyžadovanej sily pre stlačenie). Takže moja úprimná rada, vykašli sa na Strafe, ušetri 60€ a bež po Rushke z Fnatic stránky.

Mal si tiež spomenúť, že je to kvôli tomu s mikrofónom, v tom prípade rovno objednávaj aj
http://www.ebay.com/itm/371780636163 .
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa josa »

loleqboleq fnatik teda vyhral.
fnatic ma dobre mysi? By som zobral aj tu za usetrene prachy :)

Podlozky objednane :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja osobne obľubujem len kúsky so senzorom PMW3360 (alebo 3366, 3389 a iné - rebrandy toho istého pre rôznych výrobcov; najlepší aktuálny senzor, ktorý teraz je už v myškách vo všelijakých cenách, u nás napríklad Coller Master MasterMouse Pro L za 48€) + bezdrátovky (aktuálne len dve kúsky - Logitech G403 a G900, sú to bezdrátovky novej generácie, o nič horšie ako ktorákoľvek káblová).
Ale po pár minulých témách radšej dodám "Proti gustu žiaden dišputát".

Môžeš pozrieť na ne recenzie tu
https://www.youtube.com/results?search_ ... jump+ninja (prvé dve videá) a rozhodnúť sa sám.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa josa »

Tak klavesnica Fnatic objednana. Pozrel som si este porovnanie hlucnosti a znie to super.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Silent + Okrúžka budú podľa mňa totálne mŕtve (čo sa týka hlasitosti)...inak, ak by sa ti chcelo dať len také jednoduché videjko alebo pokojne len ako nahrávku porovnávania, tak by to bola skvelá referencia do budúcna.

Nehovoriac o tom, že ak máš YT účet, tak by ti to nahnalo aj nejaké to pozretie, MX Silent ešte aj bez/s okrúžkami by bola užitočná info.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa Blackhawk »

josa napísal:Dakujem vam, vsetkym za pomoc.
geroswen - Ako na RGB by som sa kaslal, zial povodne som chcel to, ze ked hram hru 1 tak budu svietit klavesy ktore sa v tej hre pouzivaju, ked hru 2 tak zas ine. To, ze svietia vsetky som moc nechcel.
...
Len pre doplnenie ak by to niekto do buducnosti cital, tak Corsair klavesnice toto umoznuju, a to aj tie, ktore maju iba cervene podsvietenie.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa josa »

Blackhawk to som si vsimol, ze ta Corsair to vie, no nakoniec som od toho upustil. I ked je pravda, se to cervene svetlo na klavesniciach sa mi moc nepaci, ale nejak si zvyknem :D

Loleqboleq zajtra by som ju mal mat (O-kruzky pridu ktovie kedy) tak co najskor bude video.

A mys som kupil, taku ktoru tu spominat ani radsej nebudem, lebo budem lutovat :D
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa josa »

Tak, konecne je doma a musim povedat, ze som si faaakt polepsil. A to je este bez O-kruzkov.

Este raz vam dakujem za pomoc.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Trochu sa prizivim na teme. Ja som sovju poziadavku na navrh klavesnice adresoval na reddit-e r/mechanicalkeyboards a boli mi poradene klavesnice, o ktorych som v zivote nepocul (Leopold, Filco, Varmilo) :D. A rada pre vas, nespominajte tam herne klavesnice od Corsair, Razer a podobnych znaciek, vraj maju divny tvar spodneho riadku, s ktorym byva problem (netusim aky, nepytal som sa).

Nakoniec sa do finale dostali dve klavesnice CM Masterkeys Pro S RGB (pripadne M alebo L) a Ducky One TKL RGB. Obe su zmensene verzie bez numpadu, MX red snimace, rgb podsvietenie - programovatelne.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa LordKJ »

divny tvar spodneho riadku == nenajdes lahko nahradne tlacidla (lepsi plast, farbicky hocico.), co aj tak pravdepodobne robit nebudes
btw: aj ta fnatic ma iny spodny riadok
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa Blackhawk »

moze byt, spodny riadok dufam nebudem menit (jedine zeby klavesy odisli pri rage quit-e :) ), skor by sa zisli SK klavesy (minimalne horne numericke s SK akcentmi), zatial som nasiel iba CZ klavesy.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Blackhawk napísal:Trochu sa prizivim na teme. Ja som sovju poziadavku na navrh klavesnice adresoval na reddit-e r/mechanicalkeyboards a boli mi poradene klavesnice, o ktorych som v zivote nepocul (Leopold, Filco, Varmilo) :D. A rada pre vas, nespominajte tam herne klavesnice od Corsair, Razer a podobnych znaciek, vraj maju divny tvar spodneho riadku, s ktorym byva problem (netusim aky, nepytal som sa).

Nakoniec sa do finale dostali dve klavesnice CM Masterkeys Pro S RGB (pripadne M alebo L) a Ducky One TKL RGB. Obe su zmensene verzie bez numpadu, MX red snimace, rgb podsvietenie - programovatelne.
Mechanický subredit je pecka...ak máš v pohode 300€ budget, kde okrem klávesníc do toho dáš aj PBT klávesy.

A jo, takmer všetky konzumerské mechaniky majú ten nepríjemný spodok - PBT klávesy sú väčšinou pre tie, ktoré majú všetky klávesy (rozumej od ctrl až po ctrl) okrem medzerníka rovnakej veľkosti, no to sa pri u nás dostupných v podstate nestane, lebo ctrl a alt sú veľké a tie dodatočné (často ako kontextová klávesa alebo FN alebo game mód klávesa a win key) primalé, takže fyzicky tie klávesy na to nenatrepeš.

Také CM sú v tomto a boli vždy dobré, čo pamätám, tak mali ten dobrý layout. Ale ak niekto, kto záujem o PBT klávesy má nájde set kompatibilný s ktoroukoľvek s mainstream layoutom, tak to má zase kompatibilné na väčšinu toho, čo máme na trhu napríklad my.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Nakoniec som objednal tú CM, uvidime ked pride, ale urcite to bude lepsie nez to co mam teraz.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa stiv »

Ja mam tu rgb pro s (blue) aktualne na stole a pohoda. Ale kupoval som ju za ~1/2 ceny. :)
.

Návrat na "Nákupná poradňa"