Mechanicka klavesnica - podsvietena

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa josa »

Tak uz aj u mna prisiel cas na vymenu klavesnice. Takze do 2 tyzdnov chcem kupovat novu.
S mechanickymi nemam vobec ziadne skusenosti.
Jednoznacne priorita je tichost.
Najlepsie ak by sa dalo nastavit presne ktora klavesa ma svietit s opierkou na ruky.
Vyuzivat sa vacsinou bude na hry.
Cenu neviem asi do 150eur
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Ja osobne pokukujem po Corsair Strafe Silent, podsvietena s RGB a s Cherry MX Silent klavesami. Myslim, ze sa aj cenovo pohybuje okolo tvojho rozpoctu.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa Matej.T »

Osobne vlastním K70ku (RED snímače) a spokojný som :-) Výrobca taktiež ústretový pri RMA...
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa josa »

Blackhawk zial viac ako 150e by som nerad daval. :( Cakal som, ze za 150e budem mat TOP klavesnicu, ale teraz vidim, ze tie ceny su dost zaujimavo vysoke.
Matej.T Pozeram, ze takmer vsetky podla obrazkov presvitaju okolo klaves.Nerusi to pri vecernom hrani?

Este som pozeral po Creative Sound BlasterX VANGUARD K08 SE
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Skus mozno este pozriet Logitech G413
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1255
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa geroswen »

Ja mam tiez K70 red a som spokojny. Podsvietenie ma tri urovne alebo ho mozes uplne vypnut. Ja ho mam okrem filmov na tom minimalnom stupni, casto pracujem v noci a vobec ma to nerusi.

A ano, za 150eur mas top klavesnicu. RGB je kolotocarina, ktora ti neda nic navyse.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
mohamed
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3361
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA/PE

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa mohamed »

Spoiler: ukázať

GIGABYTE B660 AORUS MASTER DDR4 | i5 13500 + Noctua NH-D14 w/2xNoctua NF-A12x25 pwm | 32GB DDR4 Kingston Renegade @4000 CL18 | ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB | Samsung 970 EVO 500GB | Samsung 980 PRO 1TB | Samsung 980 1TB | COUGAR GX600 | Fractal Design Define C TG

GEAR Dark Project KD87A TKL - Gateron Teal Switches, Glorious Model O Pro Wireless - Blue Lynx, xtrfy XGP1-L4, MSI Optix G273QPF, DELL S2422HG, Razer Barracuda X 2022, DXRACER OH/FD01/NR

nb: thinkpad e440 - i3 4000m, 2x4gb ddr3 1600, ssd crucial mx500 250gb
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Najprv sa treba zamyslieť, josa, ak je tvojou piroritou ticho, tak si uvedom, že aj najtichšie spínače sú značne hlučnejšie ako membránovky.

Už aj dokonca aj MX Red sú oveľa hlučnejšie ako membránovky
https://www.youtube.com/watch?v=_Qr0EcUG8AM .

MX Silent sú ako tak najtichšie, takže keď, tak len tie a tam sa bavíme o 153, resp. 156 za US verziu
https://www.mironet.cz/corsair-strafe-r ... #176545039
https://www.mironet.cz/corsair-strafe-r ... +dp257608/ .

Inak, Mohammed...za tie peniaze...aj bývala Func KB-460, teraz Fnatic Rush by bola lepšia voľba ako tá SS.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa josa »

Dakujem vam, vsetkym za pomoc.
geroswen - Ako na RGB by som sa kaslal, zial povodne som chcel to, ze ked hram hru 1 tak budu svietit klavesy ktore sa v tej hre pouzivaju, ked hru 2 tak zas ine. To, ze svietia vsetky som moc nechcel.

loleqboleq este tie red switche by som mozno aj pretrpel. I ked ak pozeram rozne videa red vs. silent tak niekedy aj tie silent mi pridu strasne hlucne. :(
Uz som pozeral aj po membranovke https://www.alza.sk/logitech-g213-prodigy-d4460835.htm (viacmenej splna vsetko co chcem, okrem tych spinacov).
Idem este popozerat po tych MX Silent mozno by som si aj priplatil.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Inak tá prvá časť....pokiaľ to nebude mechanika, tak na taký štýl podsvietenia zabudni (a aj keď, tak to musíš mať možnosť robiť toľko profilov a viazať ich k spusteniu nejakého exečka, čo neviem, či umožňujú utility všetkých výrobcov), pretože membránovky majú len zónové podsvietenie...možno by sa horko-ťažko našla jedna membránovka (o ktorej nemám vedomosť), ktorá má LED pod každou klávesou.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa stiv »

Ja by som sa vytoto na nejake RGB ked na to nemas budget a kupil nieco co vyzera normalne (ziadne ufo, scifi tvary) a za zvysok objednat thick pbt keycaps.

Tie tenucke plastic keycaps su ako zly sen. A hlavne na kb za 200 eur a podobne. :rolleyes: Uplne iny feeling z pisania.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ono to nie je tak jednoduché:
- stojí to veľa
- potrebuješ niečo, čo bude kompatibilné s klávesnicou (problémy s veľkosťou kláves v okolí medzerníka)
- aj tam sú lepšie a horšie možnosti .

O tom sa môžeme baviť pri tuningu klávesníc ale nie pri požiadavke, ktorá vylúči všetko okrem modelov, ktoré začínajú pár eur za limitom.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
josa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 350
Dátum registrácie: So 04. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa josa »

Ak si dobre pamatam, tak sa predavaju nejake gumove podlozky pod klavesy.
Ak by som uvazoval nad tou Corsair s MX Silent, pomohlo by to este stisit zvuk? Alebo tie podlozky sluzia na nieco ine?
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa loleqboleq »

O-krúžka (ako napríklad tesnenia vo vodárstve, len ich miniatúrne verzie). Ja ich osobne vôbec neobľubujem, tlmí to celý efekt.
A áno, trošku by to pomohlo ale to rieš až keď nejakú budeš mať - viac by to fungovalo u MX Red (Fnatic Rush) ako u MX Silent.

Inak ak chceš lacnejšie MX Silent, tak Fnatic Rush Pro majú aj to prevedenie
https://shop.fnatic.com/products/rush-p ... y-switches
https://www.amazon.de/s/ref=nb_sb_noss? ... Pro+silent
z ofi stránky je tiež pošta zdarma (ako aj u amazon linku), takže upravujem svoje odporúčanie na tieto verzie. :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Mechanicka klavesnica - podsvietena

Príspevok od používateľa Warrax »

stiv napísal:Ja by som sa vytoto na nejake RGB ked na to nemas budget a kupil nieco co vyzera normalne (ziadne ufo, scifi tvary) a za zvysok objednat thick pbt keycaps.

Tie tenucke plastic keycaps su ako zly sen. A hlavne na kb za 200 eur a podobne. :rolleyes: Uplne iny feeling z pisania.
Ja by som Ti doporucil to co pisal stiv... osobne mam sice ABS keys, lebo chcem podsvietenie, ale pisal som na starych modeloch M a klonoch (stale ich mam v skrini), a nic to neprekona, PBT keys su proste najvacsia pohoda. Zial, (neviem ci sa nieco zmenilo za posledne roky), ale PBT nedovoluje podsvietenie. A hlavne vol klasicky dizajn a normalne fonty, na tu corsair (https://www.mironet.cz/corsair-strafe-r ... #176545039) sa neda pozerat.

Inak ako uzivatel, co pouziva mechanicku klavesnicu (mx red), snad 5 rokov, ti mozem povedat, ze by som nemenil za nic.
Ano su trochu viac hlucne nez membranovky, ci scissors notebookove switche, ale ten pocit.. proste naucis sa na tom pisat, a uz nemenis za nic, aj sa na tom perfektne hra. Nehovoriac, ze mechanicku klavesnicu kupujes na cely zivot (alebo vacsinu zivota). VIem to podla toho, ze moja IBM Model M, niekedy z roku 1990, sa da stale pouzivat bezproblemov, ma pbt keys, a vsetko slape ako hodinky, a to bola pouzivana v officoch predcim som ju dostal (ked ju vyradovali, blbci :) Zbavovali sa starych pocitacov a nevedeli ze niektore klavesnice mozu mat obrovsku hodnotu aj 50-100 euro za kus a stale by isli dobre predat :))

Návrat na "Nákupná poradňa"