Upgrade zvukovky

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Akože len kvôli tomu, že si lenivý mať aj aliexpress alebo amazon účet ale ešte zaplatíš za X6 na ebayi o 10€ navyše za ešte pomalšie dodanie ako na ali.

Objednaj trebárs M3 z Amazonu, a ak ti to bez EQ nebude stačiť, tak to zdarma vrátiš (poštu späť ti preplatia) a môžeme uvažovať znovu nad niečím novým.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa Dunar »

spencer napísal:no dunar takto ja bezne pocuvam hudbu . som dopadol co
To znamena ze mas sluchadla, ktorych charakter ti absolutne, vobec nesedi.
Pouvazuj mozno o E10K. Tenn ma bass boost prepinac.

Neviem ci prave X6 bude nejaky upgrade. Poobzeral by som sa radsej po bazaroch.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

E10k bass boost je úbohý (osobná skúsenosť).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa Andre »

nechajte tak, poriesime u mna kde je pes zakopany :)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Odložím tu potom ešte link na E10 (non-k, teplejší prejav a silnejší bass boost)
https://elektro.bazos.sk/inzerat/742970 ... iO-E10.php .
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa spencer »

No keĎ tu lolek hodil ten link na bazoš rovno som to objednal tka mi to pošle čim skôr :) uvidíme ak nebude vyhovovať pošlem to Ďalej ale za tu cenu by to bolo fajn. trocha sa bavím s nastavením ekvalizeru a podobne . už to nsťahujem na minimum tie frekvencie a znie to lepšie . ale zaleži aj od pesničky no . už mám vytiahnuté len basy a trocha vyšky počúva sa to zatiaľ lepšie by som povedal . Stiahol som si aj jeden gitarovy akusticky test vo flac a v mp3 a trocha počuvam rozdiely ale je to na mojej zostave len minimalný rozdiel . pri elektronickej hudbe to ani nie je poznať . Ostavam ale naďalej presvedčeny , že vo flat EQ sa elektornika počuvať nedá :D

EDIT : ešte troška OT ... nikde som sa nedočítal výhody vyššej impedancie sluchadiel . viem že impedancia je odpor a čim je nižšia tým hlasnejšie budú slúchadla hrať a ľahšie sa vybudia . Ale prečo sú potom neni všetky slúchadla dajme tomu do 60 Ohm ? aký to ma zmysel robiť sluchadla s vysokou impedanciou ? vydržia vyššie preťaženie bez poškodenia alebo ? Tie moje sú 16 Ohm a hrajú silno aj na mp3 prehravači . Prečo by som si teda mal kupovať sluchadla , ktoré majú 600 Ohm ,keĎ budme musieť kním zháňať aj zosilňovač ?
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Impedancia je fajn ale v skutočnosti to, ako hlasno budú ktoré slúchadlá hrať to až tak neovplyvní - hlavný údaj je citlivosť a topológia, respektíve druh zosilňovača, o ktorom hovoríme.

Otázka toho, prečo majú slúchadlá rôzne impedancie je zložitá - môže to byť späté s "tradičnou kvalitou", výrobným procesom a mnohými inými faktormi. Beyerdynamic je v tomto flexibilný, napríklad ich DT rada poskytuje často všetky možné verzie impedancií - 32, 80, 150, 600 Ohm. Podľa testov ako napríkald tu
https://www.head-fi.org/f/threads/guide ... re.513393/ .
Jedno zo zaujímavých vysvetlení je to, že pri vyššej impedancii meničov je ich ťažšie rozhýbať pri basových frekvenciách, takže je predpoklad, že slúchadlá s nízkou impedanciou (16-32Ohm) budú jednoduchšie rezonovať pri basových zložkách, rovnako pomalšie prejdú z toho rezonančného stavu, čo sa môže prejaviť na basoch...ale dosť techtalku - proste teória je, že za predpokladu, že máme slúchadlá vo verziách s rôznymi impedanciami zistíme, že tie s nízkou (32Ohm) budú mať dunivejšie basy ako tie so 150/600Ohm impedanciou - o tom sa píše potom aj v tom článku - je to pekný a zaujímavý článoček...teda príspevok...teda test.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa spencer »

ďakujem za ozrejmenie loleq . očakávam že by mi mohla zajtra dojsť ta zvukovka . no môžem ich mať zapnuté obe naraz ? alebo treba jednu buď manualne vybrať a odpojiť alebo len za jazdy windowsu zakazať jeden z nich ? , pri porovnavaní oboch kariet by bolo ideal keby sa v tom ani nemusím šprtať a len pichnem sluchatka do jednej alebo druhej zvukovky ale neviem či si to nepredstavujem troška laicky
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa palci »

Môžeš mať obe a iba softvérovo prepínať
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa spencer »

Tak chlapy neska som sa k tomu dostal a poviem že tie rozmeryma milo prekvapili je to hodne maličke . čo sa tyka kvality zvuku je to fakt liga počuť krásne detaily - čo sa týka rocku . čo sa týka tanečnej elektronickej muziky je to tiež oveľa lepšie počuvať bez EQ ale skratka priliž malo basov . Pri trance žanri musia skratka basy vynikať . Používam prehrávač AIMP ako som už spomýnal a v ňom si zapínam BASS BOOST a hudba je podľa mojich predstav . už vôbec nie masivne prebasovaná ale ani bez basov , vyšky nesičia fakt pekne to hrá úplne iný level , detaily v songoch som nikdy nepostrehol teraz to znie o dosť zaujmavejšie čo sa týka napríklad Bon Jovi - It's my life (ta pomala verzia ) . Viem že to nie sú extra sluchadla a stále je veľa detailov utopených ale na to už ja nie som :D . toto je tak akurát . Každopadne diky , že ste mi dobre poradili e10 má ešte veľké rezervy na tých sluchatkach . Tak či onak : na AIMP si BASS BOOST viem zapnuť , horšie to už je v prehliadači . Pozeral som že google chrome má doplnok EQ , ktorý keĎ počuvam na youtube by sa hodil . lenže dlhé roky používam mozilu a tam taký doplnok neviem nájsť . Ak by sa poriešil nejaký prehliadačový BASS BOOST tak by to bolo dokonale a veselo by som si počuval :D . Lenže skúšal som viacero vecičiek čo by sa mali nejako prevrtať tým ovladačom čo sa sám nainštaloval a doplnok tam aktivovať . Po inštalacii takéhoto doplnku síce pribudne možnosť zaškrtnutia polička niečo ako "rozširené nastavenia povoliť " . lenže pokiaľ ja to aktivujem tak nejde žiaden zvuk . pokiaľ to deaktivujem tak to začne hrať ale doplnok ,ktorý mám otvorený a skúšam meniť napr. frekvencie tak nereaguje -logicky. skúsil som 3 EQ čo na youtube podľa hodnotení vypadajú že ľuďom fungovali , ale u mňa ani jeden . mal som Peace , PC-EQ ,Equalizer APO 64 . čo navrhujete ? mal by som už pokoj . HW BASS BOOST mám aktivovany , ale je to len decent .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Nákupná poradňa"