Upgrade zvukovky

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa spencer »

Nazdar hoši , potreboval by som menšiu radu k novej zvukovke . Momentálne mám v bedni https://www.alza.sk/asus-xonar-dg-d188948.htm , ktorú som bral hlavne kvôli sluchatkovému zosilňovaču čo mi postačovalo a slúchatka boli naplno nakŕmené už na 30 % hlasitosti . rád by som ju vymenil za niečo čo bude hrať lepšie . slúchatka a repro niesú žiadné high-end , ale tie ostávajú a ešte na dlho určite https://www.muziker.sk/beyerdynamic-cus ... plus-white# , https://www.alza.sk/genius-gx-gaming-sw ... 297737.htm .

Zostava je v podpise a najviac fungujem na PC práve s tými sluchatkami a počúvam prevažne TRANCE , prípadne black metal alebo nejaký rock .
Zvukovka by mala byť najlepšie integrovaná nech sa nemusí na ňu hľadať el. zastrčka + milion kábľov . Externý ovladač hlasitosti mi netreba . taisto 7.1 by mi bolo zbytočné . hodia sa rôzné vecičky ako EAX , DTS a Dolby digital . Filmy , Hudba , FPS multiplayer ... mikrofon použijem na rozhovor tak raz za rok takže nepodstatné . sluchatka mám pripojené vždy cez front panel na bedni . WIN 7 !

Rozpočet je do 70 € . Idealne nová napr. z alzy , nie zahraničie .

Adpeti : https://www.alza.sk/creative-sound-blas ... 382640.htm - tu si niesom vedomi čo mi môže priniesť ten 4-core procesor .
https://www.alza.sk/creative-sound-blas ... 502719.htm - absolutne mi neni známe či sa oplatí v porovnaní s tou "Z"-kovou .

Viem že rozpočet nie je vysoky , ale nemám veľké požiadavky ani očakavania , no v pár recenziach som sa dočítal že ta moja DG zvukovka stoji za prt v porovnani s ostatnými zvukovkami ,ktoré nie sú o toľko drahšie . Vlastne obecne Asus zvukovky na nete dostavajú na frak od uživateľov čo môžu porovnať s Creative ( samozrejme cenovo a parametrami porovnateľné ) . Ja sa vôbec nevyznám , len sa a mňa pochytilo zopár informacii a cele s ami to pletie .

Ta "Z" zvukovka sa mi pozdáva tak budem rád , ak mi s výberom pomôžete . Recenzie na ňu od uživateľov sú kladné ale skoro každý to porovnáva s integrovanými zvukovkami .

Diky .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5539
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa Odar »

Minimalne www.esi-audio.com/products/juliaxte/ Inak je to preslapovanie na mieste.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa spencer »

to je silne cez rozpocet
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa Dunar »

Jedine nieco externe zo zahranicia. Inak si nepolepsis.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa spencer »

nevadi vezmem tu bulk teda aj male zlepsenie sa hodi. akurat musi ist do pcie ale toho dlheho co by nemal byt problem lebo inak by prekrila fany na grafike co asi neni pozitivum ze ?
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa BiFino »

Prečo sa brániš externej zvukovke zo zahraničia? Ja som si pár mesiacov dozadu objednal SMSL M3 a som maximálne spokojný. Ako ti už odborník na zvuk Dunar písal tak jedine toto má zmysel pre teba inak ideš z blata do kaluže. https://www.aliexpress.com/item/2015-Sm ... 0.0.FRrK1D
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Lenže z tvojho popisu vyplýva, že ty nepotrebuješ ale že nič z toho, čo ponúkajú interné riešenia. Tak prečo nie rovno
https://www.aliexpress.com/item/FX-Audi ... 70783.html .
Prípadne SMSL M3 (napájaný len z USB)
https://www.amazon.de/dp/B01AJVPM84/ .

Bifino, M3 z aliexpressu je bulšit, veľa a ešte viac v prípade colnice, link na nemecký Amazon vyššie je výhodnejší (v prípade poznámky, že shenzen neposiela na Audio, treba dať všetkých a ten predajca 3C4U posiela aj na SK).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa BiFino »

Jasné, môže ho kúpiť z Amazonu tá cena je tam skoro rovnaká. Ja som kupoval keď bol v Aliexpresse zľavnený na 50 a žiadne clo som neplatil, lebo seller uviedol cenu 17 € :)
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa Dunar »

spencer napísal:nevadi vezmem tu bulk teda aj male zlepsenie sa hodi.
Či si aspoň malo polepšiš je otazne. Rozhodne nema za to minimalne (ak vôbec) zlepšenie zmysel davať 70 eur. Ako už pisal Odar, je to z blata do kaluže.
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa spencer »

dik chlapy za typ . ono ide o to ja objednávam len z Ebay max . drahé veci odtiaľ neobjednávam nerza sa mi stalo že mi to z činy nedošlo . keďže to neboli položky drahé vždy mi ich seller poslal znova . ale v prípade takejto drahšej vecičky by som bol nerád keby to kdesi uviazlo . ešte z nejakej europskej stránky by som tovar objednal keĎ tak ale aliexpress ani amazon založeny nemám a ani s ami s tým nechce babrať . k otázke prečo by som chcel zvukovku do PCi (PCIe ) slotu tak že to je cele schované v bedni mám rád keĎ to je len bedňa a z nej zariadenia periferné , ktoré nemožno inak využivať ako klavesnica monitor ... nebranil by som sa možno teda ani takejto externej krabičke aj keĎ mi to neni po vôli , ale jedine ak tak EBAY čo sa týka číny . čo sa týka EU tak kľudne . Cenový limit 70 € by som bol ochotny prekročiť aj s poštou max o 10 € . Som poslucháč ,ktorý sa rád pohra s ekvalizerom a vytiahne si vyšky a basy až to veľa ľuďom pride že je to prebasované , takže nejaký SW k zvukovke rád uvítam a je to skôr nevyhnutnosť a neviem ako je to v prípade týchto DAC krabičiek . Rád si aj pri filme vypočujem nejaké umelo vyvolané efekty 3D a ozveny . Niesom žiadný audiofil čo počúva nahravky vo Flac . Počúvam prevažne trance alebo techno , kde som rád keĎ mi hlavu rozvibrujú basy a relaxujem :D . neviem skrátka čo od tej krabičky čakať lebo táto moja asuska to všetko splňala ak chcete hodím vám sem napr. screen z ovladača ako mám na sluchatkach riešený EQ :D . Len som si myslel že keDˇvymenim tu asusku za toho bulk-a , získam v tichšich pasažiach tracku čistejši kvalitnejši zvuk a teoreticky by mohli byť basy čistejšie a presnejšie nie tak zliaté , ale rozumiem že si za to dosť môžem sám tým ekvalizerom . tak neviem teda či je DAC pre mňa určená zrovná , mám o tom skreslenú predstavu . každopadne šum v sluchattkach počuť a nie som s nim moc spokojny .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Bývaš na Slovensku? Tak si Amazon účet už aj založ, na nemeckom amazone máš nad 39€ poštu zdarma a amazon je taký druhý ebay s tým, že XYZ vecí je dostupných tým pádom z EU, za vynikajúce ceny a aj plno bežne dostupných vecí je tam zadarmo. O, a spomenul som vôbec nadštandardný zákaznícky servis?

Ak, tak X6, príde to určite. COP majú ešte aj svoje nastavenie basov, ak ti ani to nestačí, tak ti dám radu - seriózne si začni zvykať na reálny bas a nie na zdunenú pujovinu. Nehovoriac o sluchu samotnom.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa spencer »

http://www.ebay.com/itm/FX-Audio-DAC-X6 ... Swux5YWzc4 je to aj na ebay v rátane pošty 65 € . čo by bola dobra cena , ale keďže skúsil som si neska teda pustiť zvukovku v režime HI-FI (vypne všetky SW chujovinky) , ten zvuk bol síce pekný na Metalové songy ale Elektronicka hudba bola strašne nezaujmava a nudná . teraz som bol na armin van buren v trenčíne a tam je to ozvučenie **** spravené, basy paradička . také niečo si viem navodiť doma len s ekvalizerom (bohužiaľ) . preto mám aj tieto sluchadla , že si viem ovladať basy na tele samotnom sluchatok , keďže počúvam veľa rôzných žanrov
Bez názvusassa.jpg
.
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3975
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa Dunar »

Pokiaľ potrebuješ zvuk takto ku*viť ekvalizerom, tak je ti akykoľvek upgrade uplne zbytočny. To si skôr kup nejake prebasovane sluchadla.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa Andre »

Spencer, zober sluchatka a dojdi ku mne popocuvat ;)
proti eq nic nemam, ale treba vediet ako
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Upgrade zvukovky

Príspevok od používateľa spencer »

andre nerad niekoho otravujem ale ak by ti to ozaj nevadilo tak by som s nimi dakedy dobehol nech mam nejaku predstavu :) . no dunar takto ja bezne pocuvam hudbu . som dopadol co
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430

Návrat na "Nákupná poradňa"