Zalozny zdroj

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

pocas burok nam tu vyhadzuje elektrinu len taky fukot..dnes dokonca aj ked v dohlade ziadna nie je

potrebujem zalozny zdroj na pc

myslite ze taketo nieco potiahne moj pc ?

https://www.alza.sk/cyberpower-ut850e-f ... tm#recenze
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa mp3turbo »

425W max, pojdes absolutne na hrane. Viac ako 5 minut nerataj.
Na ako dlho ti vypadava elektrina ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
chatpall
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 315
Dátum registrácie: Ne 18. Jan, 2015, 09:43
Bydlisko: Ziar nad Hronom

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa chatpall »

kup menic s funkciou zalozneho zdroja a autobateriu v akcii... nic lepsie nenajdes
Všetko o materiáloch

MB: MSI Z97 Gaming 5, CPU: i7 4970K,GPU:Nvidia gtx750ti, RAM: Kingston Hyper X Savage 1600 Mhz, Cooler: NOCTUA NH-U12P SE2, HDD: Crucial Mx100, BEDŇA: NZXT SOURCE 340 Midi-Tower, ZDROJ: Seasonic S12G, RT 80+ Gold Monitor: Dell H2214Hb, OS:Ubuntu 14.04
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to je pravda, avsak autobateriu musis mat so stuplikmi aby si mohol dolievat destilku, UPSky vacsinou nenabijaju svoje baterie (AGM ?) tak ako je treba nabijat olovene autobaterie, nebude to mat taku velkost ako linkovana ups ani zdaleka, ani to nebude tolko stat a hlavne... hentie male lacne prditka NIE SU stavane na dlhodobu prevadzku. Tak aby nevyhorel... kazda UPSka je stavana kdezto zavesit nejaky konvertor na autobateriu a cucat cez neho 300W je uz ina matematika hlavne v tej spodnej cenovej hranici.

Bez hasiaceho pristroja by som doma nebol v hentom pripade, seriozne.

Znie to ze som zaryty odporca takychto rieseni - nie, osobne pouzivam kvanta autobaterii na UPSkach :) len to nie je pre kazdeho. A predstav si to hodene pod stolikom ako posledny bod. Akoze nejake vypary/vonu zanedbame.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mp3turbo napísal:425W max, pojdes absolutne na hrane. Viac ako 5 minut nerataj.
Na ako dlho ti vypadava elektrina ?
sekundy
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tak to mas v pohode, zobral by som ale nieco silnejsie v zmysle vyssej wattaze. Tvoju zostavu vidim len 6700k a Saphirku 390, tutok https://www.techpowerup.com/reviews/Sap ... tro/5.html niecomu podobnemu namerali 365W (strana21) v spicke. To je dost, pre 420W zdrojček urcite - iste nehras sa furt na maximum atd, ale proste treba byt na to pripraveny.

Ked uz, skusil by som zlahka odporucit totok : https://www.alza.sk/fortron-fp-800-d508332.htm lebo je to o desat eur drahsie ale ma to 480W. Musis ratat s tym ze ked masinku zapnes, UPS dostava vcelku slusnu ranu na par milisekund (nabehovy prud a teda aj wattaz). To co som doporucil je rovnake hovienko ako to co si si vybral, predpokladam ze peniaze nepustia.

Pri UPSkach vzdy plati priama umera - cim je drahsia a vacsia, tym dlhsie vydrzi (lebo ma viac vnutornych baterii) a tym ma vacsiu zatazitelnost. Dovod je jasny : http://www.apc.com/products/runtimegrap ... Size=large


PS: je to zlahka netradicny pristup ale skusil by som vyhmatat nieco na tento sposob :
toto poriadne vyčekovať, pytat sa ako je to s tou zarukou : https://pc.bazos.sk/inzerat/73250607/Za ... oj-UPS.php
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

asi som to mal zmienit na zaciatku

ja na tom nechcem fungovat..len sa chcem vyhnut prebliknutiu prudu(vypne,zapne v sekunde) to neprospieva elektronike
hlavne nechcem,aby to piskalo,ked je siet bez stavy
Používateľov profilový obrázok
DesRe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: St 29. Mar, 2017, 19:43
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa DesRe »

hento: (vypne,zapne v sekunde) (alebo kolísanie) nestačil by na takéto prípady aj nejaký stabilizátor napätia 220V ? teda žiadne batérie a asi to podržalo tú jednu sekundu aj pc...
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS X470 Gaming 7 WIFI CPU: AMD Ryzen 7 5800X default RAM: 4* F4-3200C14D-16GFX 3200 MHz CL14 GPU: EVGA 12G-P5-3967-KR SSD: Samsung 970 EVO 500GB ,Crucial P1 1TB ,Crucial MX300 275GB PSU: Be quiet! Dark Power 12 850W (cable sleeving MDPC-X parakord) CASE: Be quiet! DARK BASE 900 black Monitor: AOC AG271QG Keyboard: K95 RGB Platinum MX Speed Mouse: Razer Naga Pro / ROG Spatha Mouse pad: MOTOSPEED P40 atd.

RAD: Alphacool NexXxoS XT45 Full Copper X-Flow 420 + XT45 280 Pumpa: EKWB EK-XRES 140 Revo D5 Glass CPU: HEATKILLER® IV PRO COPPER NI GPU: EK-Quantum Vector FTW3 FAN: 5x be quiet! SilentWings 3 140mm PWM 1000rpm/1600rpm
NoteBook: Predator PH517-61-R54R

Kód: Vybrať všetko

https://imgur.com/a/QxS36gc
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale kdeby... ziadny stabilizator napatia nepodrzi ani stvrtsekundu.

Prebliknutie tymto len zmiernis, akakolvek UPS ktora nie je ONLINE (a teda hodne draha) bude kolisat ajtak, akurat samozrejme menej. Ono je to tak ze tieto lacne offline UPSky idu furt zo zasuvky az pokial napatie nepadne pod nejaku kriticku hranicu, vacsinou to je niekde okolo 180V, potom sa prepinaju [!] na baterie co trva okolo 4-6ms. Online UPSky vzdu idu z baterie, tam nie je ziadne prepnutie, ziadny prdlajz, nic.

Lacna vec je lacna vec, neidealizuj si ju :)

Piskanie : neviem, model od modelu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2224
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa mirjak »

posledne burky v BB aj mne min 3x vypadla elektrina mozno na 1s... v pivnici mam APC Back 650, ta by to v pohode podrzala, ale presne mi slo na nervy, ze piska a hlavne dost hlasno CVAKA (aj za prevedzka relativne casto nejake self testy). Burky uz skoncili a do pivnice sa mi zas nechcelo ist :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5356
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa SKiLEX »

tu fortron od mp3 turbo som mal v rukach(sulnejsiu verziu, tusim 1200...)

a bez napatia bzunela celkom statocne, okrem toho na bateriu dodavala len 170-180volt
PC: Ryzen 5600x, Gigabyte B450i aorus pro wifi, Crucial Ballistix 2x8GB 3200mHz, Asus dual 6700xt, Corsair RM750x, FD meshify 2 compact lite, AOC Q3279VWFD8
Zvuk: Panasonic SC-PMX80, ATH M50x
NTB: Thinkpad X270, Probook 440 G7
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12226
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa HellAngel »

Apc back cs 650. Vyzsia cena, ale stoji to za to. Preblikavanie prudu je dost velka zataz na ups, tu nenasetris nic, potrebujes aj kvalitnejsiu elektroniku v ups. Chlapci neviem ake ups pouzivate, ale Apc ma vzdy sw k ups a v nom sa da pipanie vypnut
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa wito »

zdravim, takze ten Apc back cs 650 je v pohode zdroj? ci da sa ist trosku lepsie
nedavno mi oddisiel zalozak co uz mal 6 rokov, uz nedokazal pri zapnutom pc drzat dlhsie ako 3sec a tiez uz nezvladal ked prud len preblikol
aj som si myslel ze mi ho uz nebude treba ale poslednu dobu ked je burka tak mi obcas zasvietia vsetky 3 monitory co mam v spalni a to je celkom neprijemne ked clovek spi :D
tiez nepotrebujem daky co vydrzi ultra dlho, skor aby dokazal zvladnut vykyvy v napati pri burke a take tie veci co by mohli uskodit tej mojej zostave
rozpocet mam do 150+- :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa mp3turbo »

za 150 si tazko v pohode kedze planujes len filtrovat prepatie a par sekund.

Musis vsak dimenzovat podla celkovej zataze. Tri monitory, nevieme ake ale napriklad dva moje monitory vedia spapat 300W len tak fikne. K tomu nejaka silnejsia grafika a hlavne CPU a len samotny pocitac ma dalsich 400W. Cize musis mat UPSku ktora vydrzi minimalne 800W - pozor nezamienat s VA, voltampermi, pretoze tam je schovany tzv. účinník... 100 VA sa rovna priblizne 60 W realnych, ucinnik byva pri tychto krpatych UPS najcastejsie okolo 0.6

Takze povedane inak, zhanas vlastne UPSku s ratingom minimalne 600VA ak mas 360W zataze (co sa mi zda malo), rozhodne by bolo lepsie 1000VA ktora udrzi realnych 600W. Na bateriu ich potiahne zhruba tak dve-tri minuty. Vyber si podla ceny a zaruky.

Ze nedrzia 6 rocne baterie je uplne normalne. Mozno by ti stacilo len vymenit tie akumulatory a fici sa dalej, je to lacnejsie nez cela UPS a pouzivaju sa tam samozrejme standardizovane kapacity a rozmery. Otvor UPS, pozri ci tam mas 7Ah, 11Ah, 13Ah alebo 17Ah, najdi taky akumulator na internete, porovnaj rozmery - mali by byt na milimeter rovnake a vyriesis tvoj problem za tridsat eur.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wito
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 322
Dátum registrácie: So 31. Dec, 2005, 20:00

Re: Zalozny zdroj

Príspevok od používateľa wito »

ten zalozny uz nemam dlhsie
ale daco taketo by malo byt v pohode? https://www.alza.sk/apc-back-ups-bx-140 ... 356828.htm
ci mam navysit rozpocet?

Návrat na "Nákupná poradňa"