Televizia na Playko, PC hry, Filmy & Serialy (alebo projektor?)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Foxley
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 69
Dátum registrácie: Št 17. Sep, 2009, 14:20
Bydlisko: Zilina

Televizia na Playko, PC hry, Filmy & Serialy (alebo projektor?)

Príspevok od používateľa Foxley »

Ahoj vospolok,

velku cast mojho volneho casu vyplnaju filmy a serialy, doteraz to vsak bolo vzdy len na 24" monitore a uz niekolko rokov v mojom zivote chyba ozajstna telka. Myslim ze mam celkom oko pre detail a viem ocenit pekny, ostry obraz. Aj preto sa este stale trochu bojim ist do 4K telky, kedze obsahu je zatial dost malo a uplne si nie som isty, ci upscalovanie nebude prinasat roznorode vysledky pri roznych vstupoch.

Gauc je od telky cca 3,5m. Uhlopriecku si predstavujem od 48" do 55". Do telky bude pichnute urcite Playko (ak to bude 4K tak Pro, ak nie tak pojdem do Slimu). Rad by som aj PC hry, pravdepodobne cez SteamLink, ale rad by som nasiel telku ktora ma dobre vyriesenu konektivitu (da sa cez google/mira cast?). Okrem hier pojdu z kompu filmy a serialy (blue-ray / HD rips), plus Netflix, HBO GO a pod. V podstate teda nepotrebujem Android telku, kedze planujem vsetko skor posielat z kompu/htpc, no nemusi byt uplne na skodu...

OLED technologie mi pridu este zbytocne drahe, cenovy limit je niekde pri 900e (viac mi je luto dat za TV), uplne idealne 500-700e.
Osobna preferencia je Sony, ale asi by som prezil aj Samsung.

Este ma par ludi nahlodava na projektor, no tam sa prave bojim problemov s konektivitou, tazkym umiestnenim, vysokou spotrebou, ziarkovkami a pod...
Zatial ma zaujala https://www.alza.sk/49-sony-bravia-kd-4 ... 461048.htm

Diky a sorry za dlhy post.
gigabyte Z97X-Gaming 3 * i5-4460 * * Kingston 8GB DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury * SSD 840 EVO * WD Caviar Blue EX - 1TB * Gelid Solution Tranquillo * be quiet! 550W Pro P9
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Televizia na Playko, PC hry, Filmy & Serialy (alebo projektor?)

Príspevok od používateľa Papek »

Konkretny model ti neporadim, to necham na tych co maju prehlad. Skor prakticky - pri tej uhlopriecke a vzdialenosti kasli na 4K, HD je uplne najsamvpohode.
Co sa tyka konektivity, miracast je fajn vec ale maximalne tak na filmy /aj tam som mal pocit, ze mi sem-tam zakockoval obraz/. Na vsetko ostatne /desktop, hry/ ma prilis velke oneskorenie - aspon co som skusal na starsej Panasonic 55AS640 aj 50CX700. Btw. 50CX700 je 4K a pokial pri tom nesedim aspon na 2m, tak nemam sancu rozpoznat 4K a FHD obsah.

Netflix odporucam cez appku, na Panasonicu mi fici uplne v pohode, funguju profily, titulky, ... . Proste pohoda. Predpokladam, ze ostatni vyrobcovia to budu mat tiez poriesene.

Projektor - fajna vec, lenze pocitaj s dobre zatemnenou miestnostou, alebo priplatit /poriadne/ za nieco s vysokym jasom. Potom bud skoncis u XGA projektorov so slusnou svietivostou, alebo budes nuteny kupit nejaky home cinema Panasonic/Epson, kde mas FHD rozlisenie aj slusny jas. A stale budes musiet zatahovat zaluzie a zavesy. Dalej pocitaj s tym ze k projektoru treba repro, napajanie, kabelaz a nema tuner, takze si odkazany cisto na obsah z PC alebo ineho zdroja. A hlucnost, pokial neprepnes na eco rezim - tu prave poriesia repraky, lenze nie vzdy je vhodne mat vyhulakane domace kino.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3983
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Televizia na Playko, PC hry, Filmy & Serialy (alebo projektor?)

Príspevok od používateľa Dunar »

Opakuje sa to tu stale dookola. Ako uz bolo napisane vyssie, na 3,5 metra je treba minimalne 65". Aby si vobec z toho rozlisenia nieco mal. A ani za tych 900€ ziaden rozumny uhd nekupis. Ono ze ma nieco 4k rozlisenie este neznamena kvalitny obraz.

Treba kupovat kym sa este da.
https://televizor.heureka.sk/samsung-ue ... Argh8P8HAQ
https://televizor.heureka.sk/samsung-ue60j6282/
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Televizia na Playko, PC hry, Filmy & Serialy (alebo projektor?)

Príspevok od používateľa LtK »

Ja som na zaciatku kupil 42ku plazmu HD ready = vtedy to bol sok oproti telke co sme mali.
Potom som kupil jednu zo siestich poslednych 55palcovych plazm od Panasonicu predavajucich sa na Slovensku a akosi wow efekt nikde.
Foter ma 65tku ale u neho je navyssi benefit zo zvuku, bo ma dobre repro, co by som ja v panelaku nevyuzil, hned by bola u nas suseda so staznostou.

Ano videl som v nay 80tku 4K a krasny obraz ale za aku cenu ???
No nech je to 100 filmov co by som chcel vidiet. Natocenych v 4k, alebo remaster ako prve Star wars?
A uvidim ten rozdiel voci FHD ? Mozno niekto ano, ale ja urcite nie. A s ocami to bude len horsie, zrak sa vekom nevylepsi....

Tak asi tak
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504

Návrat na "Nákupná poradňa"