graficka karta do 200 eur

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
patrinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 05. Nov, 2010, 19:26
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

graficka karta do 200 eur

Príspevok od používateľa patrinko »

zdravím, asi týždeň dozadu sa mi pokazila grafická karta :-( .(skoro 2 mesiace po skončenej záruke..)
potreboval by som radu, ktorú si mam vybrať, či počkať na rx570 alebo zobrat 1050ti, alebo ešte nejaký iný návrh?

ps. nechcel by som si moc graficky pohoršiť oproti starej gtx770.
zostava z podpisu.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 9 5900XMB: AEORUS B550, RAM: CRUCIAL Ballistix DDR4 32GB 3200MHz CL16, GPU: RTX 3080 10gb Phoenix, SSD: Samsung 860 EVO 2TB, PSU: Seasonic x-1000 Gold
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5595
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: graficka karta do 200 eur

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Hod Grafiku do truby nic uz nepokazis ked vravis ze nefunguje. este ti pol roka moze posluzit :P

pri 570 pisu ze do tyzdna tak by to mohlo byt fajn, vychadza to presne na 200 bez par drobnych.
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: graficka karta do 200 eur

Príspevok od používateľa Eddy »

Pred paru rokmi som tak s teplovzdušnou pištoľou rozbehol GT9800 1GB bola to top grafická karta a ešte poslúžila na viac ako pol roka byť tebou tak to skúsim ešte nič stým nepokazíš ako vyššie spomína Jednoduska
BTW chceš grafiku kupovať novú s obchodu alebo s bazáru ? so zárukou alebo aj bez nej ?
Používateľov profilový obrázok
patrinko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 87
Dátum registrácie: Pi 05. Nov, 2010, 19:26
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: graficka karta do 200 eur

Príspevok od používateľa patrinko »

najlepšie by bolo zo zárukou, ak by to bolo cpu, tak by mi to bolo jedno, to sa moc nekazí. :).

a ako oživiť tu mrtvolu? vypekať v trube?, určite dať dole chladič, ake sutpne a minuty?, alebo tou teplovzdušnou, prejst len zadne spoje?
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Ryzen 9 5900XMB: AEORUS B550, RAM: CRUCIAL Ballistix DDR4 32GB 3200MHz CL16, GPU: RTX 3080 10gb Phoenix, SSD: Samsung 860 EVO 2TB, PSU: Seasonic x-1000 Gold
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4081
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: graficka karta do 200 eur

Príspevok od používateľa castelL »

Určite teplovzdušnou ak už, v rúre určite nie.
boromartin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Št 25. Máj, 2017, 16:35

Re: graficka karta do 200 eur

Príspevok od používateľa boromartin »

Pozeraj sa po RX570 a RX580. Niekedy by uz mohli byt dostupne.

Co sa tyka zapekania, u mna ma zatial 33% uspesnost. Opravil som tak jeden prastary Radeon. GTX 8800 sa mi uz opravit nepodarilo a ani tu tretiu grafiku nie.
Robil som to v rure a bolo to relativne bez problemov. Teda ak ti nevadi elektronicky zapachv celom byte. Ak to chces robit pistolou, tak si daj pozor na to, aby si ten chip neodfukol, lebo potom to uz naspat nedas.

Postup je celkom jednoduchy. Ak to budes robit pistolou, tak staci dat dole chladic a pre lepsi pocit, oblepit okolie jadra hlinikovou paskou. Zahrieva sa len jadro, lebo 99% pripadov je chyba tam. Potom to nechas vychladnut a poskaladas naspat.

Návrat na "Nákupná poradňa"