AIO cpu chladenie

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa CSman »

Ahojte už dávnejšie som tu písal príspevok ohľadom AIO ale nekúpil som nič kvôli veľkosti skrinky ale problém je už so skrinkou vyriešený. Momentálne sa rozhodujem medzi Fractal Design Celsius S24 a NZXT Kraken X52. Chcel by som mať čo najtichší systém takže niečo čo má tichšiu pumpu, ventilátory ma netrápia (originály nebudem používať). Ďakujem za rady.
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa eSsay »

Zobral by som radšej vzduchový chladič, ak chceš čo najtichší systém ;)
Noctua, Cryorig, ...
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa CSman »

Ok ale nakoľko chcem vodné chladenie tak ktoré z týchto dvoch ?
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa eSsay »

Vodné chladenie hmmm, tak to poskladať jedine. Vyjde Ťa to síce drahšie, no budeš to mať oveľa kvalitnejšie a tichučké + pekný vzhľad ;)
Aj keď nehovorím, že tieto AIO sú až taká úplne totálna somarina (len somarina za 130 € :facepalm: ).

Fractal je za +-100€ a Kraken za +-130€ ber hociktoré chceš, ak máš peňeži :P
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Používateľov profilový obrázok
Eddy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 540
Dátum registrácie: Pi 05. Máj, 2017, 17:53
Bydlisko: Košice-Okolie

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa Eddy »

Podľa mňa kraken je TOP s môjho pohľadu :)
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa CSman »

eSsay napísal:Vodné chladenie hmmm, tak to poskladať jedine. Vyjde Ťa to síce drahšie, no budeš to mať oveľa kvalitnejšie a tichučké + pekný vzhľad ;)
Aj keď nehovorím, že tieto AIO sú až taká úplne totálna somarina (len somarina za 130 € :facepalm: ).

Fractal je za +-100€ a Kraken za +-130€ ber hociktoré chceš, ak máš peňeži :P
Občas zabudnem prečo na fóra tohto typu nechodím ale veľmi rýchlo si to pripomeniem. Dám možnosť A alebo B a ty ponúkneš niečo úplne iné a totálne inej cenovej kategórií. Ako ak nevieš kompletné vodné chladenie treba alebo sa odporúča aspoň raz ročne kompletne rozobrať a vyčistiť, potom diely na to ak chceš aby ti to aj dobre vyzeralo ťa stoja tak povedzme 1000€, Pri každom upgrade si musíš kupovať na to nové bloky znova celý systém napustiť a starých blokov sa ťažko zbavíš ak vôbec v týchto končinách. Takže neoplatí sa ti to pokiaľ si nekúpiš počítač ktorý má celkovú hodnotu také 2000€ čo je aj blbosť lebo skoro každý mesiac sa vydávajú nové veci. Tak ja radšej zostanem pri somarine za 130€ xP
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa CSman »

eddy0914 napísal:Podľa mňa kraken je TOP s môjho pohľadu :)
Ďakujem za aspoň jednu konštruktívnu radu :cool:
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa eSsay »

CSman napísal:Občas zabudnem prečo na fóra tohto typu nechodím ale veľmi rýchlo si to pripomeniem. Dám možnosť A alebo B a ty ponúkneš niečo úplne iné a totálne inej cenovej kategórií. Ako ak nevieš kompletné vodné chladenie treba alebo sa odporúča aspoň raz ročne kompletne rozobrať a vyčistiť, potom diely na to ak chceš aby ti to aj dobre vyzeralo ťa stoja tak povedzme 1000€, Pri každom upgrade si musíš kupovať na to nové bloky znova celý systém napustiť a starých blokov sa ťažko zbavíš ak vôbec v týchto končinách. Takže neoplatí sa ti to pokiaľ si nekúpiš počítač ktorý má celkovú hodnotu také 2000€ čo je aj blbosť lebo skoro každý mesiac sa vydávajú nové veci. Tak ja radšej zostanem pri somarine za 130€ xP
To máš odkiaľ takú somarinu, že každý rok sa musí komplet rozobrať?? Tu na fóre nepoznám nikoho, kto by si to rozoberal každý rok :) Nehovorím, určite treba sem-tam nejakú údržbu ... možno maximálne tak doliať kvapalinu raz za pol roka.

Ako som povedal, ak chceš silou mocou AIO, je úplne šumafuk, ktorý z tých dvoch zoberieš. Výkonovo sú na tom +- podobne (Kraken o trochu výkonnejší, ale aj drahší).
Ja osobne by som šiel do vzduchu, ak to má byť do 100 €. Len som Ti chcel poradiť, že si mohol ušetriť a na výkone by si si vôbec nepohoršil. Naopak s hlukom by to bolo ešte lepšie ;)
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa palci »

a preco chces ist do vody? Ja sam som pozeral na ten fractal chladic, no z recenzie nie je vykonnejsi ako klasicky chladic a nie je ani tichsi.

Je to taka kupa, ze to proste chces a nehladis sa na pozitiva/negativa? Ak ano tak chapem, ale musis uznat, ze no eSsay to mysli dobre. AIO chladice su skor boom ako nieco must have.

Ja sam by som spekuloval nad aio chladicom keby som nemal chladic s ktorym som spokojny lebo to je cool :-D hadice FTW
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa Matej.T »

A tie kity od EK čo nahradili Predator radu sú aké? Máte nejaké skúsenosti? Je možné ich považovať za entry level vodníka?
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Uz ked vodnik .. tak poriadny .

Tieto wannabe vodne chladenia stoja za prd ... :rolleyes: Pomer cena vykon je horsi jak Noctua .. a uz ta mi pride relativne draha :D
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
eSsay
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: St 01. Okt, 2014, 20:04
Bydlisko: Košice

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa eSsay »

@CSman - Nech sa páči, viacerí sú toho istého názoru ;)
Matej.T napísal:A tie kity od EK čo nahradili Predator radu sú aké? Máte nejaké skúsenosti? Je možné ich považovať za entry level vodníka?
Ktoré konkrétne máš na mysli?
MB: MSI Z490 Gaming Plus CPU: i7-10700KF @5.1GHz 1.3V CPU cooler: Bequiet! Dark Rock 4 + TG Kryonaut RAM: G.Skill Trident Z Orange 16GB (2x8GB) @3200Mhz CL15 1.35V GPU: Asus RTX 3080 TUF O10G Gaming SSD: Samsung 970 EVO Plus NVMe 2000GB PSU: Bequiet! Straight Power 11 Platinum 1000W CASE: Fractal Design Define 7 Compact Black + Bequiet Silent Wings 3 (2x140mm + 1x120mm) MONITOR: LG 32GQ850-B (2560x1440p/260Hz (OC), 1ms, G-Sync, nano IPS) KEYBOARD: Sony VGP-UKB3 MOUSE & PAD: Razer Basilisk v2, SteelSeries QcK+ AUDIO: Mackie MR524 + Sennheiser HD 660S + AntLion ModMic
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa CSman »

eSsay napísal: To máš odkiaľ takú somarinu, že každý rok sa musí komplet rozobrať?? Tu na fóre nepoznám nikoho, kto by si to rozoberal každý rok :) Nehovorím, určite treba sem-tam nejakú údržbu ... možno maximálne tak doliať kvapalinu raz za pol roka.

Ako som povedal, ak chceš silou mocou AIO, je úplne šumafuk, ktorý z tých dvoch zoberieš. Výkonovo sú na tom +- podobne (Kraken o trochu výkonnejší, ale aj drahší).
Ja osobne by som šiel do vzduchu, ak to má byť do 100 €. Len som Ti chcel poradiť, že si mohol ušetriť a na výkone by si si vôbec nepohoršil. Naopak s hlukom by to bolo ešte lepšie ;)
Tak mám to od profesionálov ktorí postavili už viac systémov s vodným chladením ako si ty videl ...
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa CSman »

eSsay napísal:@CSman - Nech sa páči, viacerí sú toho istého názoru ;)
Matej.T napísal:A tie kity od EK čo nahradili Predator radu sú aké? Máte nejaké skúsenosti? Je možné ich považovať za entry level vodníka?
Ktoré konkrétne máš na mysli?
To je síce pekné ale som zvedaví či všetci majú aj doma vodou chladený systém ? Asi nie a som zvedavý aký frajeri by boli pri údržbe keď by potrebovali vykonať nejakú údržbu garantujem ti že by si trieskali hlavu o stenu.
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

Re: AIO cpu chladenie

Príspevok od používateľa CSman »

palci napísal:a preco chces ist do vody? Ja sam som pozeral na ten fractal chladic, no z recenzie nie je vykonnejsi ako klasicky chladic a nie je ani tichsi.

Je to taka kupa, ze to proste chces a nehladis sa na pozitiva/negativa? Ak ano tak chapem, ale musis uznat, ze no eSsay to mysli dobre. AIO chladice su skor boom ako nieco must have.

Ja sam by som spekuloval nad aio chladicom keby som nemal chladic s ktorym som spokojny lebo to je cool :-D hadice FTW
Tak ak si do skrinky dám vzduch tak rátajme dva netilátory na tom chladiči ale to ti odvádza teplo len v skrinke aby sa ti dostalo aj von zo skrinky minimálne ďalší jeden ventilátor čiže teoreticky je to hlučnejšie. Vodné chladenie ti odvádza teplo priamo von zo skrinky (záleží ako sa nastaví fúkanie ventilátorov). Ďalej záleží aj na veľkosti skrinky a komponentov. Nakoľko používam mini ITX dosku nemôžem si tam dovoliť dať niečo obrovské čiže by som to videl na NOCTUA NH-U9B SE2 čo má v podstate tiché ventilátory ale hovorím na usmernenie toku vzduchu treba ďalšie fany.

Ja chápem že to myslíte dobre ale ja mám s AIO len dobré skúsenosti. Odkedy som na to prešiel je to neporovnateľné počas bežnej prevádzky idem skoro len v pasívnom móde resp nejakých 800rpm a len keď zapnem hru alebo renderovanie tak vtedy to vypeckujem na otáčkach.

Návrat na "Nákupná poradňa"