Oldschool grafika na net

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Oldschool grafika na net

Príspevok od používateľa LtK »

Mam server tu z fora. Az na tu vahu je to ok. Len asi bude nejaka zrada medzi stolickou a kompom, lebo cez vga vstup vidim na monitore vlnenie obrazu.
Komp bude maximalne na net a zalohy fotiek, takze ziadna 1080GTX nie je potrebna. Este mozno aj na youtube videa.
Ja to sice mam momentalne na 1920x1200 ale bude to pripojene k 19tke monitoru, ktory ma to rozlisenie nizsie.
Problem je, ze server nema PCIex 16x ale len 4x. a dva PCI-64.
V alze maju aj PCIex-1x, ale zase 50 eciek za take cosi ?

Kupit lowcost bazarovu grafiku a odflexovat zvysok ?
Alebo nejaku low profile a toto k tomu http://www.ebay.com/itm/352030455479?_t ... EBIDX%3AIT ?
Posledna moznost, mam este staru Matrox Millenium do PCI (len je u rodicov v krabici zvyskov z upgradov, takze nemozem vyskusat)

Najskor tam bude win10, tak aby som nasiel aj ovladace...
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Oldschool grafika na net

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pre Win10 najskor nenajdes ovladace na chipset, mozno aj sietovka ta pohneva (podla toho co tam je, ak su tam napriklad gigabitove Intely cize 82599 tak v pohode, ak je tam desatgigabit tak potom Mellanox, Intel, Chelsio atd viacmenej v pohode), trosku ta vytresta aj RAID radic - ak to mas LSI200x alebo 300x tak v pohode.

Matrox PCI co mas mi pride ako realna volba. PCI64 su kompatidebilne s povodnou PCI (teda PCI32), maju akurat 2x taku siroku zbernicu ktora sa proste nevyuzije. K ovladacom a tomuto staremu Matroxu sa neviem vyjadrit, ale stranku Matroxu najdes velmi jednoducho.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Oldschool grafika na net

Príspevok od používateľa LtK »

no je to server HP ML370 G5
ludia na to naistalovali aj ms 2012 server, ja som zatial skusal ubuntu live z cd a nastartovalo to.

Ale to vlnenie vidim, aj ked si doma pripojim moj pracovny notas cez vga. A to je celkom moderny stroj - Lenovo W541. Tam je win7.
A nie je je to len monitorom, lebo aj v praci na celkom inom monitore to vidno.
Preto v praci pouzivam displayport a doma dvi - potom je to omnho lepsie
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504
boromartin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Št 25. Máj, 2017, 16:35

Re: Oldschool grafika na net

Príspevok od používateľa boromartin »

Matrox Millenium je rocnik cca '96, cize tipujem ze to bude len nieco typu 4MB. Windows 7 na tom realne pravdepodobne ani nepojde.
Co sa tyka tej konverzie, je sice pekna, ale pokial tu grafiku nechces len tak polozit do skrine, tak to nekupuj. Kvoli vyske slotu, plus PCB pod tym, plus ohybu kabla sa to len tak do skrine nezmesti.

Existuju aj PCIe x1 Graficke karty. Z hlavy, napriklad nVidia Quadro NVS 290 a potom este nejake ine Quadro. Su to v podstate len pasivne zobrazovadla pre monitory, kde sa toho moc nedeje. A co je podstatne, firmy, co repasuju kancelarske pc ich vyberaju a predavaju ich osobitne. Vsetky ale maju konektor DMS-59, takze na to budes potrebovat redukciu, ktora je ale velmi lacna.

Vyhoda tohto riesenia je ze tie quadra su relativne lacne - cca 10eur, plus ~3eura za konverziu. Pripadne ak chces, tak ja mam dve redukcie na DVI,
ktore nepouzivam. Ak chces, jedna je tvoja.
Navyse, existuju drivery priamo na windows 7.
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Oldschool grafika na net

Príspevok od používateľa LtK »

Ja viem, existuju. napr. na Alze: https://www.alza.sk/zotac-geforce-gt-71 ... d=18849879
Ale dat za to 55E ?
Hocico by mi v tejto vykonnostnej kategorii postacovalo.

Je to pre fotra. pozerat na videa o hubaroch youtube, mat fotky z mobilu v kompe, skype.
Na kompe co ma, odsiel southbridge, asi. Zvuk nie je, usb a siet cez pridavnu kartu.
A kazdy raz je problem ked pridem, lebo notas co som mu dal ani nahodou.
Takze radsej dalsi expense ako sa natahovat s 30 kilo zeleza.

Low profile karty by to mozno dali. zaslepku kupim na ebayi a ked upravu neprezije, tak kaslat na to euro co to stoji.

Ale ta NVS 290 je pci-ex 16 co zase prinasa problemy s redukciou... Ale cisto teoreticky to mohlo byt.
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504
boromartin
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 21
Dátum registrácie: Št 25. Máj, 2017, 16:35

Re: Oldschool grafika na net

Príspevok od používateľa boromartin »

Vyzera to tak, ze z NVS 290 boli dve verzie. Jedna na PCIs x16, druha na PCIe x1.
Ja som mal na mysli nieco taketo.
Tu je v cene aj ta konverzia na 2x VGA.

Nieje to ziadny trhac, ale youtube videa by to malo zvladat.

BTW, aky typ servera to je?

Návrat na "Nákupná poradňa"