Skladám nový PC a potrebujem poradiť.

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Matúš14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 18. Máj, 2017, 08:08

Skladám nový PC a potrebujem poradiť.

Príspevok od používateľa Matúš14 »

Ahojte všetci. V nadchádzajúcich pár dňoch si chcem kupovať nové PC. Poskladal som si niečo, ale rád by som sa opýtal aj vás, ktorý stým majú viacej skúseností. Dole uvádzam môj predbežný návrh, budem rád za každú radu. Vopred ďakujem :). Ešte doplním že táto skladačka vychádza na 910 Eur.

Procesor: Intel Core i5-6600K

Základná doska: MSI B250M PRO-VDH

RAM: ADATA XPG Z1, 2800Mhz, 2x8GB, DDR4 ram, XMP 2,0

HDD: Western Digital Blue, 1TB ( SSD plánujem dokúpiť časom, momentálne sa mi nezmestí do budgetu.)

Zdroj: Corsair CX500, 500W, 80+ Bronze

Bedna : EVOLVEO SA02, case ATX, průhledný bok http://www.pckonfig.sk/shopping/product ... 5159658076
Používateľov profilový obrázok
mosqa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Št 09. Dec, 2010, 11:30
Bydlisko: Sliac

Re: Skladám nový PC a potrebujem poradiť.

Príspevok od používateľa mosqa »

nechyba ti tam aj daka grafika? a co sa tyka ssd tak by som v prvom rade kupoval to a az potom daky vacsi hdd ked budu peniaze, vyhnes sa potom zbytocnemu presuvaniu systemu ktory sa moze skomplikovat a mas system od zaciatku na 100% vykonu..
Používateľov profilový obrázok
pala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 420
Dátum registrácie: Ut 15. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Rovinka

Re: Skladám nový PC a potrebujem poradiť.

Príspevok od používateľa pala »

Ja by som to trocha upravil. Neviem z akeho obchodu chces objednavat, ale rozhodne ist do novsieho 7600k, k tomu dosku so Z270 chipsetom kludne aj jednu z najlacnejsich. Ramky taktiez mozu byt lacnejsie, netreba priplacat za frekvencie. Rozhodne SSD namiesto HDD, to je bez debaty. V zdrojoch sa velmi nevyznam co sa tyka sucasnej ponuky, ale tam by som setril najmenej zo vsetkych komponentov. Skrina je vacsinou otazka preferencii, ale toto mi nepride ako dobra volba. Ak by to malo byt cca do 50 eur pozri skor Zalman alebo SilentiumPC, tie maju v tejto kategorii najlepsi pomer ceny a vykonu.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13793
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Skladám nový PC a potrebujem poradiť.

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mosqa napísal:nechyba ti tam aj daka grafika? a co sa tyka ssd tak by som v prvom rade kupoval to a az potom daky vacsi hdd ked budu peniaze, vyhnes sa potom zbytocnemu presuvaniu systemu ktory sa moze skomplikovat a mas system od zaciatku na 100% vykonu..
grafiku ma ten intel cpu v sebe
Používateľov profilový obrázok
mosqa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Št 09. Dec, 2010, 11:30
Bydlisko: Sliac

Re: Skladám nový PC a potrebujem poradiť.

Príspevok od používateľa mosqa »

to viem, a priznavam ze som to neprepocitaval presne, len tak bajocko mi tam v tej cene vyslo ze by sa aj dedikovana zmestila..
Matúš14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 18. Máj, 2017, 08:08

Re: Skladám nový PC a potrebujem poradiť.

Príspevok od používateľa Matúš14 »

Dik za odpovede :) . Grafiku som tam zabudol pridat
NVIDIA GeForce GTX 1060, 1544 MHz, 6 GB GDDR5 8000 Mhz.

Ok skusim to prekopať. Nevedel som presne na ktorých súčiastkách by som mohol ubrať tak som sa snažil nevyberať tie najlacnejšie :).
A stým SSD to je dobrý nápad popozeram sa po nejakom.
Matúš14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 18. Máj, 2017, 08:08

Re: Skladám nový PC a potrebujem poradiť.m

Príspevok od používateľa Matúš14 »

Takže čo hovoríte na toto ?

Procesor: Intel Core i5-7600K

Doska: MSI Z270-A PRO

RAM: Patriot Signature DDR4 2x8GB 2400MHz s chladičom

Grafika: NVIDIA GeForce GTX 1060, 1544 MHz, pamäť 6 GB GDDR5 8000 Mhz. A tu vobec nvm že či treba dokupovať extra grafiku, alebo stačí tá ktorá je integrovana v cpu.

SSD: Samsung 850 EVO, 500GB

Zdroj: Cooler Master G650M, 650W, 80+ Bronze

Skrina: Zalman Z1 Neo http://www.pckonfig.sk/shopping/product ... dp=mZ1-NEO

Ale toto už je 1096 Eur. Najradsej by som to zrazil pod 1000 a jedina co ma napada ze by som mohol usetrit je to SSD. Ked porovnam s HDD je to 130 euro extra. Navyše je to počítač pre brata ktorý hrával doteraz na 10 rokov starom PC.
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Skladám nový PC a potrebujem poradiť.

Príspevok od používateľa Erazer »

Dnešný PC bez SSD nieje PC... keď chceš ušetriť daj si tam 256GB ssd a starší disk ak máš. Keď bráchovi nevadil doteraz 10ročný PC bude taktovať ?
Ak nie dá sa niečo ušetriť na CPU a MB. Ak budeš SSD kupovať neskôr budeš naň znova presúvať celý systém. Keď tak zober teraz SSD a HDD na dáta dokúp neskôr...
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Matúš14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 18. Máj, 2017, 08:08

Re: Skladám nový PC a potrebujem poradiť.

Príspevok od používateľa Matúš14 »

ok to SSD tam teda dám,aspoň tú 256-stku a HDD zoberiem zo stareho. Takže môžem to začať dávať dokopy alebo by som mal ešte niečo zmeniť ? Hlavne ma zaujíma tá grafika. Pozeral som tie komponenty jednotlivo a celá skladačka by ma stála 950E čo je v porovnaní s tým čo mi navrhli na pckonfik.sk o 150E lacnejšie.

Návrat na "Nákupná poradňa"