pc na video editing

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
emkey7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 16. Máj, 2017, 23:30

pc na video editing

Príspevok od používateľa emkey7 »

Nazdar, caute ahojte...Chcel by som si postavit novy pc primarne na nejaku tu pracu s videjkami a grafikou (samozrejme nejaku fajnu novu hru som nehral niekolko rokov ani neviem ci sa daju este crackovat) :D ps: dufam ze daju.
Nevyznam sa voobec v komponentoch . Nieco som povyberal a chcel by som vediet vase nazory co by som mal zmenit a ako pokracovat :)


grafika: MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4G
precosor: AMD Ryzen 5 1600
zakladna: MSI B350M GAMING PRO - AMD B350
ram: Kingston DDR4 8GB 2133MHz CL14
hdd: Western Digital Caviar 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB
ssd: Kingston HyperX FURY 120GB
chladice: Evolveo EP500PP12R
Arctic Alpine 11 Pro Rev. 2
skrina: Eurocase ML X605

cenova relacia asi 750 ak mate nejake rady co upravit aby som platil menej alebo co upravit aby bolo lepsie, budem rad :) Dakujem pekne :bye:
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: pc na video editing

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Zdravim na fore :)

No s tym chladicom si mal namysli asi zdroj ... a rozhodne by som to nekupil ani zadarmo :-) Na zdrojoch sa nesetri ... v pripade ze odide tak moze splachnut zo sebou celu zostavu ... takymto lacnym pochybnym znackam sa radsej vyhybat ... zdroj nech ti tu poradí forum ale ja by som tam dal asi neaky Corsair CX450M za dobru cenu .

Ten ( pravdepodobne ) cpu chladic urcite ee ... :rolleyes: uz duplom ne na Ryzen 5 1600 ... tam ak ta drzia financie tak nechaj povodny co k tomu balia ... uz neni taky skaredy a relativne tichy a uchladi ... S tym accelerom si nepomozes ...

Ak nie tak toto je celkom oblubeny "budget" cpu chladic

https://www.alza.sk/silentiumpc-fera-3- ... 08.htm?o=1

Co sa skrine tyka tak od toho ruky prec .. neviem preco tu byva zvykom ze ludia stasne setria na komponente ktory im s prehladom vydrzi cez 5 rokov ale pritom si kupia takmer najdrahsi model vybranej grafickej karty :D

Kolotocarina (osobny nazor), Ch*jovo sa s tym pracuje, Kejbl manažment je nonstop nočná mora (ak tam neaky existuje)... viem ze si peknu dobu do kompu ani nevrzgol a ze toto kedysi ficalo ... ale skrine netreba podcenovat . Standardy sa najblizsie roky menit nebudu .
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
emkey7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 2
Dátum registrácie: Ut 16. Máj, 2017, 23:30

Re: pc na video editing

Príspevok od používateľa emkey7 »

Dakujem, poopravil by som to "ze peknu dobu som do pc ani nevrzol" na nikdy som so pc nevrzol :D toto som tak ze ani neviem ako poskladal...ak sa ti chce daj kludne nejaky tip na skrinu :) zdroj teda navrhujes ten corsair? :)

Návrat na "Nákupná poradňa"