Externy monitor + stolicka

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Mycoken
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 15. Feb, 2009, 10:43

Externy monitor + stolicka

Príspevok od používateľa Mycoken »

Ahojte,

Chcel by som sa opytat aky monitor by ste mi vedeli odporucit kedze stale viac casu pracujem z domu a zisiel by sa mi externy monitor.
Bol by vyuzivany primarne na pracu (hry nehravam uz velmi) a potom na film / serial sem tam.

Napln prace su dokumenty / prezentacie / rozsiahle Excely a podobne. Dalej je to programovanie no v principe nepotrebujem nieco ako monitor na Photoshop a podobne - grafikou sa nezaoberam skor viacero remote desktopov, databazy a s tym spojene ukony. K tomu by som asi len dodal ze kedze pracujem v IT oblasti tak sedim pri notase / monitore vacsinu dna. Ak by bol nejaky setrnejsi na oci bolo by to super. Primarne pouzivany bude v spojeni s MacBook 13 Pro with touchbar. Parametre netusim mozno max tak velkost aby bol vacsi no zaroven sa aj dobre pozeralo (napr ten serial raz za cas).

Dalej by som rovno poprosil o radu co sa tyka stolicky. Moja stara dosluhuje a chcel by som uz nieco lepsie na com sa da aj poriadne sediet.
Ako som spominal vacsina dna pri stole sedim ak nebeham po meetingoch. Bolo by fajn opierka hlavy + na ruky, nastavitelnost. Co asi skor nie je kozene prevedenie nechcem v tom horiet - cize skor nieco vzdusne aj do leta. Ak je potrebne vyska tak 178 a vaha 80 ... cize nosnost mozno do 100 netusim ako sa to tam berie pri stolickach co sa nosnosti tyka.

Co sa tyka rozpoctu uvidime podla odporucania no ak sa zmestime do 200E za monitor a do 200E za stolicku bolo by to super.
Vzdy sa da priplatit no to zalezi ci sa to oplati.

Budem rad za akekolvek rady.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11482
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Externy monitor + stolicka

Príspevok od používateľa Andre »

emagra x2,x4,x5,x7,x8

samsung s24f350
ak z toho dostanes 2560x1440, tak BL2420PT - vyssi input lag, drahsi P2416D ale nizky input lag
alebo 21:9 na filmy?
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Externy monitor + stolicka

Príspevok od používateľa mp3turbo »

cim vacsie rozlisenie tym lepsie... samozrejme na primeranej uhlopriecke. Pod 2560x1440 by som ani nahodou nesiel, tvoja produktivita a komfort ti silno podakuje.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Mycoken
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 15. Feb, 2009, 10:43

Re: Externy monitor + stolicka

Príspevok od používateľa Mycoken »

Vdaka za odpovede.

Prezrel som si spominane stolicky na http://www.zdravesedenie.eu. Nevies nahodou este nejaku dalsiu stranku co ma fajn ceny aby som si to vedel porovnat? Posielane to bude na vychod Slovenska. Je medzi nimi podstatny rozdiel alebo skor co mi viac bude pasovat. Nepoznas nejaky obchod v KE ktory ich ma aby som si vedel aj vyskusat?
Vsimol som si ze niektore maju posuvny sedak - je to dobre mat alebo skor nie?
A potom som videl aj moznost - M - Celosieťovaná verzia - sieťovaný posuvný sedák - myslim ze toto je lepsie nez klasicky sedak co je standardne kedze je viac priedusny - co si o tom myslis?

Ohladom monitoru asi dam na vase odporucanie a pozriem po tom vyssom rozliseni - cize BL2420PT alebo P2416D.
Je tam podstatny rozdiel alebo budem v pohode s BL2420PT - nizsia cena co som popozeral. Alebo budem vidiet ten rozdiel ak si priplatim za Dell?
K 21:9 monitoru - skor asi klasicky - mas nejaky typ co by som si pozrel a mozno zvazil?

Dakujem
Používateľov profilový obrázok
FREE555
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 501
Dátum registrácie: So 06. Dec, 2008, 10:54
Bydlisko: Košice

Re: Externy monitor + stolicka

Príspevok od používateľa FREE555 »

Pozrieť si ich môžeš v BA alebo v CZ, X4 je z nich najväčšia, posuvný sedák, ak máš dlhé nohy
Spoiler: ukázať
Desktop: CPU: Intel Core i7-12700K + Noctua NH-D15 Black MB: MSI MAG Z690 Tomahawk WIFI DDR4 HDD: WD Red Plus 4TB SSD1: Samsung 860 Evo 1TB SSD2: Samsung 980 PRO 1TB NVMe RAM: 2x16GB DDR4 Kingston 3600MHz GPU: MSI Suprim RTX3080 12G CASE: Fractal Design Meshify 2 Black Windowed PSU: Corsair RM1000x OS: Windows 10 Pro 64bit Display: 1x Asus PG279Q + 2x Asus MG279Q 144Hz IPS
NB: Lenovo Thinkpad T440s: 14" FullHD, Intel Core i7 4600 Haswell, 12GB DDRAM3, 256GB SSD, Windows 10 Pro
Phone1: Samsung Galaxy S22; Phone: Samsung Galaxy Note 9; Storage1: Synology DS220Plus + 2xWD Red Pro 16TB in RAID1; Storage2: Synology DS215j + 2xWD Red 6TB in RAID1;Keyboard: Corsair K95 RGB Mx Brown, Mouse: Logitech MX Vertical Wireless; Sound: Mackie CR4, RHA T20, Sony WH-1000XM3, Koss SB45
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5609
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Externy monitor + stolicka

Príspevok od používateľa Jednoduska »

V KE na mlynskej je obchod a na juznej triede obchod, ale ja som j tak objednaval z netu nemame tu hold taky vyber ako na zapade :)

za mna 21:9 na pracu a tiez na filmy. lebo mat vedla seba 2x file 4x3 + 4x3. to sa robi.
Používateľov profilový obrázok
Mycoken
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ne 15. Feb, 2009, 10:43

Re: Externy monitor + stolicka

Príspevok od používateľa Mycoken »

Mozem sa teda potom opytat ak 21:9 monitor tak ktory by stal za zvazenie na kupu?
Nejake odporucania?
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5609
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Externy monitor + stolicka

Príspevok od používateľa Jednoduska »

tam nemas vela na vyberm, LG robi jedine normalne ceny. za 220 som ja kupil 29' LG, vacsia uhlopriecka ti nevyjde. a tento staci uplne, na vysku mas 1080 p klasika sirka. mno spocitaj si nepatam si :D

Návrat na "Nákupná poradňa"