Desktop na pracu s videom do 2000€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Ivko »

Pletieš piate cez deviate, aké špecialne požiadavky?

Že stavia zostavu za 2000€? Má tam to čo aj iný užívatelia, niekto si kúpi Intel Core i5 - 7600K (Core i7 - 7700K) a on si za to kúpi Ryzen 7 1700, niekto si kúpi GTX1070 on si kúpuje iba GTX1060 3GB - ani nie 6GB verziu, väčšine stačí 16GB RAM on berie 32GB, SSD dnes kupuje každý, tak isto väčšina osádza stále HDD (on bude mať teda 2x 3TB), zdroj za +-100€ je dnes úplne bežná vec, tak isto si ludia kupujú lepší cooler na CPU, akurát zan nedávajú 90€, ale vystačí im niečo za 50€, no a ešte základná doska, kde si väčšina vystačí s niečím do 120 až 150€

Ked to teda zhrniem, tak on má naviac povedzme 16GB RAM a hlavne tie HDD, kedy dnes väčšina dáva 1kus 1TB, prípadne 2TB, SSD použil NVMe miesto bežného SSD - vela ludí si neprípláca za NVMe, radšej si zoberie klasicky SSD s viac GB
Fakt špecialne požiadavky od bežných ludí, od vodného chladenia upustil a tie vetráky - dokonca 7ks si sám vymyslel
Ja na tej zostave nič špecialne nevidím
Ked to spočítam tak je v tom premrhaných zhruba 300€ (vetráky, zbytočne drahá doska, zbytočne drahý CPU cooler, zbytočne drahá skrinka)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nepletiem tretie cez osme : pisem ti nazorne a jasne ze niektori ludia si proste kupia nejake veci z absolutne inych dovodov nez su :

- cenova vyhodnost
- dostatocna / nutna technicka funkcnost


Autorovi temy nevadi priplatit si za bigtower aj ked ho nemusi nutne mat, ano stacil by mu miditower.
Autorovi temy nevadi mat bigtower aj napriek tomu ze takato zostava sa uchladi v minitoweri.

Nechaj to proste prejst okolo teba bez vyraznejsieho vzrusenia : pan jednoducho CHCE mat bigtower ; ma na to dukaty ; to je cele.



Bradavky na ruky ci vlastne ruky na bradavky - pozname nejaku zostavu ktora sa neuchladi inde nez v bigtoweroch ? Nepozname. Takze tak. Neexistuje NUTNOST bigtoweru kvoli chladeniu (nezacnime teraz vytahovat nejake dvojprocesorove workstation motherboardy za 600eur+ ktore sa do ziadnej inej nez bigtower bedne nezmestia aj z titulu fyzickeho rozmeru).



Mimochodom, ja som tiez uchylny na bigtowery. Tu Phóbiu co som linkoval som si kupil, a pritom na nu nemam vobec ZIADNE pouzite v tomto momente. Proste ju chcem , za tu cenu nic podobne nie je, 20cm ventilatory tiez nenamontujem uplne vsade a koliecka nenajdes prakticky nikde. Toto je dopredaj, posledne kusy, minuly rok ta potvora stala tri stovky. V polke maja si ju pojdem vyzdvihnut do Rise lebo tam budem za inym ucelom.

No vidis to.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1797
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Ivko »

Zasa píšeš od veci...
Ale ja nehovorím len o bigtowery, hovorím že toto je ukážková zostava ako premrhať skoro 300€ a tie sa nedajú premrhať iba na skrinke. Trebárs 70€ sa utopilo na doske, dalších 40-50€ na chladiči pre CPU, dalších 100€ na 7ks vetrákoch (100€ iba preto lebo rátam že najké 2-3 by tak či tak kúpil), 50€ na skrinke...

A teraz nevravím o tom že by mu ostali vo vačku, ale že by som si to za tie peniaze poskladal rozumnejšie. Neskúmal som ako to je s ladením Ryzenov, či ide dobre každý kus. Jednoducho by som zvolil AMD RYZEN 7 1700X ked už opláchnuť tolké prachy
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa mino_85 »

Len tak na okraj... pred pol rokom by sme nahádzali do košíka 8-core + dosku + RAM a boli by sme na 1500-1600 €, a nikto by neskákal, že to je vyhadzovanie peňazí. Dnes máš za to celú mašinu s rovnakým výkonom a aj tak tu riešime, že je to rozhadzovanie peňazí... tak som sa pousmial na tom. :)

OK, ja by som big tower neriešil, ale ani nejdem od toho odhovárať. Teoreticky je tam možné riešiť do budúcna všetko až po dvojsocketovú dosku a tonu úložiska, čiže prakticky to najväčšie čo sa dá do jednej mašiny zložiť. Ak na to má priestor, tak nevidím zmysel od toho odhovárať. Má platformu, ktorá ho neobmedzí pri žiadnom možnom scenári. Nie je to až taký úplný nonsens, nie pri tomto využití.

7 fanov na airflow je síce priveľa, ale tiež neriešim. Chce ich tam, nech sa páči. S Noctuou kupuješ HW, ktorý namontuješ a najbližších 10 rokov o to nezakopneš. V tom je rozdiel, ten príplatok ozaj nie je za nič, ak sa človek vie pozrieť ďalej než za graf cena/výkon. A to ja som zas na fany fetišista, ľudia vedia... Noctua A14 - 20 € / ten pocit keď nič nerapká - na nezaplatenie. :-D

Jednoducho treba chápať, že sú na svete ľudia s trochu vyššími nárokmi a aj iné než mainstream produkty majú svoju cieľovú skupinu. Však sa tu zas nebavíme o deluxe doskách za 600 €, ani o nejakých limited edition RAM za 500 a podobných úletoch.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa gammaray »

Uz sa tu nehadajte piate cez deviate....

Este ma napadlo, ak su zbytocne peniaze aj na pekny cable management od Gaba - http://www.tichepc.sk/Gosumodz-TichePC- ... 50009.html
Ak mas zaujem popytaj sa ho na to.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Klaboor »

Jednoduska: Ano v alze mali to iste kombo akurat disky som zobral WD Red kedze tie Hitachi Deskstar ktore radil turbo nemaju v ponuke.

Ivko: Nikto netvrdi ze to co pises je blud, mas uplnu pravdu ako ma pravdu aj turbo, mino. Rovnako by to fungovalo vsetko aj v midi ako aj v mini bedni. Mam spominanu Bitfenix Prodigy mITX kde mam nastrielane az 4 disky + dvosjlotova grafa a ine srandicky a fici to uz 5 rokov v tichosti pri telke. Vedla v izbe mi zase stoji stary workstation s dvoma xeonmi o TDP 130W, to je zase iny vysavac. Kedysi som vkladal komponenty to kadejakych bedni, male, velke, lowcost, vsetko mozne, to bolo dorezanych ruk z plechov a podobne.
Najprv to bola define S, potom R5 a nakoniec XL. Vzal som big lebo som chcel, hlbsi vyznam v tom nehladaj. Nad vodou som uvazoval, to je mozno projekt do buducna, mozno som este v tomto konzervativnejsi aj ked tento sposob chladenia je na trhu uz dost dlho ale nejako niesom stotozneny s pocitom ze mi okolo komponentov za skoro 2tisicky tecie voda. Mozno ti to pride absurdne ale to je moj pohlad a takisto sa mi s tym nechce kakat, rezat hadicky a podobne. Kedysi som stravil pri bedni pod stolom viac casu ako za klavesnicnou no clovek dospel a od hrania som presiel k niecom serioznejsiemu a to som pred 6timi rokmi povedal ze skladacku si uz nekupim a pozri. Jedine co nerozumiem a asi aj ostatni preco ta to tak stve. Nechaj to proste byt :-) Keby som chcel premrhat peniaze tak si PC rozhodne neskladam, ale nie su to male peniaze to rozhodne a su aj ovela drahsie komponenty, napriklad doska, ROG seria od ASUSu tam je cenovka inde, ale to su opat zbytocne detaily na riesenie momentalne.
Ja som vam vsetkym vdacny za akekolvek rady, tipy, detaily, ktore vy mate v malicku, preto som sem aj prisiel lebo som vedel ze komunita mi neporadi zle. Nie som odbornik, nikdy som nim nebol a teraz viem toho o hodne menej, ale pomohli ste mi zorientovat sa a zrealizovat predstavu ktoru som mal.

Gamma: Fiha, pekny pocin tie kable. No ak to v tom velkom satniku nebude stacit od zdroja tak urcite bude stat za zvazenie. Vdaka za tip.
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Klaboor »

Tak este sa raz sa vam chcem vsetkym podakovat za pomoc pri zostaveni PC. Realizacia sa podarila, vsetko bezi ako ma, akurat pri testovani a OC som prisiel na to ze jeden z RAM modulov je vadny tak dnes si idem po novy, hadam to uz bude OK. Chce to este jemne doladit celok. Potom zhrniem skusenosti a testy v inom vlakne. Zostava je ticha aj napriek vacsiemu poctu vetrakov a co sa tyka tej horlivej diskusie na velkost skrine, tak musim konstatovat ze aj ked je to obrovska krava tak mensiu by som rozhodne nechcel :)
Zopar zaberov

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Je to ozaj nepocutelne
Naposledy upravil/-a Klaboor v Ut 02. Máj, 2017, 11:25, upravené celkom 2 krát.
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Leon »

Inak pozerám, že mi sa poznáme osobne, Robo :laugh: :laugh: :laugh:
.
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa gammaray »

No vidis, keby si kupil KIT tak mozno cakas na reklamaciu takto mas dva samostatne moduly. A je to ozaj nepocutelne a dokonca aj neviditelne (video nejde) :D
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Leon »

Ide len hodil do tagu celý link

.
Používateľov profilový obrázok
Klaboor
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 943
Dátum registrácie: Po 26. Máj, 2008, 13:10
Bydlisko: Michaľany

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa Klaboor »

Gamma. Aj tak som vzal ten KIT :D ale kedze znamy pracuje v alze tak reklamacia je viacmenej promptna, ale tak ci tak som este v obdobi 14 dni kedy to mozem vratit a bud mi vratia peniaze alebo vymenia za iny produkt prakticky ihned. Leon mas SS
MB: Gigabyte Aorus AX370 Gaming 5, CPU: AMD Ryzen 7 3800XT@4,2GHz, RAM: 2x32GB G.SKILL RipJaws V 3200MHz, VGA: Gigabyte Aorus GeForce 1080 Ti 11GB, SSD1: Samsung 960 PRO 512GB, SSD2: Samsung 870 QVO 1TB, PSU: EVGA Supernova G2 750W, Sound card: Steinberg UR12, CPU Cooler: Noctua NH-D15 SE-AM4, Case: Streacom BC1, Keyboard: Cooler Master MK750 Brown, Mouse: Razer Deathadder V2, Headphones: B&O Beoplay H95, Mic: Rode NT1-A, Camera: GoPro 4 Silver
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7117
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Desktop na pracu s videom do 2000€

Príspevok od používateľa gammaray »

To mas jedine stastie
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit

Návrat na "Nákupná poradňa"