Notebook €1000+-

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

Caute, potrebujem so sebou nieco do zahranicia co mi vykonovo dobre posluzi aj na obcasne hranie. Vec sa ma tak, ze si tak za pol roka budem stavat desktop takze sa mi neoplati vrazat velku sumu do notebooku. Je tu niekolko modelov ktore sa mi pozdavaju a rozhodujem ci vybrat gtx 1050 alebo si priplacat za Ti. Notebook budem pripajat aj na monitor ale bude sluzit iba vo FullHD. CPU jednoznacne i5, na PC nepracujem takze k tej grafike i7 netreba. Pri modeloch ktore maju len 8gb ram a su bez SSD alebo OS dokupim neskor co chyba. Kedze som nikdy nevlastnil notebook nad €500 tak by som potreboval vase nazory a ci postaci 2GB pamat alebo radsej pozerat po 4GB? Vdaka

GTX 1050
lenovo - https://www.alza.sk/lenovo-legion-y520- ... ?visited=1
msi - https://www.alza.sk/msi-gp72-7rd-025xcz ... 643841.htm
acer - https://www.alza.sk/acer-aspire-vx-15?d ... d=18842920
HP - https://www.alza.sk/hp-pavilion-gaming- ... d=18842920

GTX 1050Ti (dost navysuje strop)
lenovo - https://www.alza.sk/lenovo-legion-y520? ... d=18842920
msi - https://www.alza.sk/msi-gp72-7re-279cz- ... 672158.htm
asus - https://www.alza.sk/asus-rog-gl753ve-gc ... d=18842920
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa quicky »

Ja mam presne to lenovo s 1050ti a mega som spokojny,vykon,vyhotovenie atd...za mna jasna volba.
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa Monster »

Urcite 4GB.
To lenovo je super cena s 1050ti. Dobra kvalita spracovania, viem ze starsie modely mali problem s chladenim, ale tu by to malo but ok, jedine Cpu pod max zatazou ze throttluje, ale to ti pri hrani asi nehrozi. Dalsia vec je screen flickering, ak mas citlive oci mozes to postrehnut.

Skus este kuknut dell inspiron gaming, su to tiez dobre notebooky ale vela entry modelov ma len TN display.
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

Podla recenzii to s teplotami nie je vobec zle a ako tvrdi tato recenzia tak teploty sposobovali throttling CPU iba pri 100% zatazeni CPU ako aj GPU sucasne co pri realnom pouzivani nedosahujes a rovnako to nie je nic, co nevyriesi jedna podlozka od cooler master :good: Flickering myslim nebude proe moje oci problem. Osobne by som isiel do MSI ale ta pamat ma odradza. Na druhu stranu ani ten ROG nieje zly ale zatial to vyhrava Lenovo.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa quicky »

To lenovo je pomer cena vykon top....a podla mojho nazoru ma omnoho lepsie spracovanie ako tieto entry rog...

Proste fakt nevidim jeden dovod preco brat nieco drahsie z tych alternativ co si napisal:)

Lenovo je pri hrani studene,je moznost tlacitkom pustit ventilatory na 100% sice hlucne ale zas zniziii rapiiiidne teploty... Ak je to potreba pri extra narocnych apkach
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa Monster »

Ved ja som to pisal ze jedne pod max vytazenim a ze to asi nehrozi ;)

quicky ma pravdu co sa tyka cena/vykon,vybava, spracovanie tak nie je nic lepsie momentalne za tie peniaze. Msi gp radu.... radsej nie spracovanie na zaplakanie :cry:
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

quicky napísal:To lenovo je pomer cena vykon top....a podla mojho nazoru ma omnoho lepsie spracovanie ako tieto entry rog...
Dizajn je urcite krajsi, teda aspon pre mna. Co plasty neviem, nedrzal som v rukach este ani jeden, tak sa necham prekvapit ;) Vetraky nech len vetraju, na to mam riesenie :music:
Monster napísal:Ved ja som to pisal ze jedne pod max vytazenim a ze to asi nehrozi ;)
... hej sak ja som motak :facepalm: MSi vyzeraju pekne ale tiez neviem co to spracovanie v tej cene, preco mam ten pocit ze sa tu plati viac za znacku?
Jediny postrah Lenovo je ich servis a politika co ma odradza od kupi, ale asi to risknem s nimi :rolleyes:
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa quicky »

ako neviem co mas konkretne na mysli pod servisom/politika, lebo som este lenovo nereklamoval... ale v kazdom pripade mal som verziu y50-70 (predchadzajuci model) s i7 +uhd display... a toto je o dve triedy lepsie spracovane, vyriesene chladenie, i5 je idealna(nekuri tolko, tj notas tolko nehuci,nepece a na hry bohato staci, ved koniec koncov takyto notas neni vypoctova stanica).

Ako rozhodne v tejto cene nemas co ine kupit.... ved asus/msi neponuka nic viac ako lenovo (podla mna aj "menej") a pytaju o doost penazi viac :)
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

Ok tak idem do neho, diky za ucast ;) Dam vediet ako sluzi :good:
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa quicky »

daj vediet ci si spokojny :) ja osobne som :)
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

quicky napísal:...
Tak teda chvalim si, je to podarena hracka :) Vykon za tu cenu vyborny, prevedenie taktiez. Trochu sa mi nepaci prevedenie touchpadu po stranach, to si mohli odpustit a radsej prihodit na pravu stranu tocuhpadu scrolldown ako to maju na inych modeloch :) Okrem toho som narazil na problem s klavesami E, G, H, Fn a podobne ktore nahodne prestavali fungovat pocas pouzivania, brazdil som forum Lenovo a zistil, ze som neni sam a zaziva to dost ludi a je to vyrovna chyba tohto modelu, ale nastastie nasiel som aj riesenie takze sa aspon vyhnem reklamacii. Zaujima ma ci ty si nic podobne nemal?
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa quicky »

Hmmm zatial som veru ziadne problemy nespozoroval a to sa celkom hram na nom:)

P.s. ake je riesenie,mozno niekomu usetris cas ;)
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

Tak dufam, ze v tvojom pripade budes mat klud :) Vela ludi si na to stazuje na Lenovo fore takze je to vyrobna chyba. Su 2 pripady kedy sa to moze diat, ked je nespravne osadena kovova krytka pre RAM moduli a dotyka sa konektoru alebo nie je odizolovany stuzkovy kabel od kovovej casti pod nim. Ja vidim ze tam je natiahnuta plastova izolacia aby nedoslo ku styku ale v mojom pripade izolacia pod stuzkovym kablom chyba a kabel sa dotykal kovoveho ramu pod nim. Odkedy som pod kabel hodil kus izolantu uz nemam problem :)
Obrázok
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa quicky »

Jaaaj tak to je pekna chutovka,veru ja zatial fakt nemam ziadny problem s nim...jedine ma serie,ze hravam jednu hru na pc/ntb a ma napikacu optimalizaciu,lebo mi vytazuje gpu na 30-40%,pri hocijakych nastaveniach...

Heroes of the storm na debilnom starcraft engine...
Používateľov profilový obrázok
Pakrobolgari
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Št 01. Mar, 2012, 20:05
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: Notebook €1000+-

Príspevok od používateľa Pakrobolgari »

Uz jak si to pisal s tym vytazenim som vedel ze je to Heroes :D Ale to je vec ovladacov. Po novom som zistil, ze niekto to aj podlozil a nepomohlo mu to a moze to byt v tom, ako je stuzkovy kabel zalomeny kde ide z pod maticnej do konektora. Idem s tym este trochu poexmerimentovat a ten kusok izolacie vytiahnem, predsa som ho len trochu ''ponatahoval'' ked som ho dopojil aby som sa pod neho dostal. Mozno som ho nejak nevedomky zarovnal. Fakt magorina :facepalm:

Návrat na "Nákupná poradňa"