Notebook vs Tablet PC - neviem sa rozhodnut

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Notebook vs Tablet PC - neviem sa rozhodnut

Príspevok od používateľa dexterav »

mno ja len ku grafike, najvýkonnejší je ten iris pro :D a to niekedy o dosť
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: Notebook vs Tablet PC - neviem sa rozhodnut

Príspevok od používateľa Monster »

Kvalitny Tablet PC je cenovo asi trochu vyssie vzhladom na to co chces aby to vsetko malo. Najlepsie z toho vychadza ten Acer S13 aj ked nema dotykovy display. Je lahsi a ma podsvietenu klavesnicu co je asi dost dobra vyhoda ak to pouzivas v posteli ;) Plus mas lepsie spracovanie oproti V13 a aj vydrz na baterke bude lepsia.
Pre mna osobne je dotykovy display na notebooku na nic, ak som ho aj pouzil tak som este od nervov staval z postele a cistil ho od odlackov prstov.
Asus Zenbook Duo Pro
Používateľov profilový obrázok
Curuj
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 185
Dátum registrácie: Pi 10. Sep, 2010, 17:33
Bydlisko: Laugaricio/Brno

Re: Notebook vs Tablet PC - neviem sa rozhodnut

Príspevok od používateľa Curuj »

Moja trocha do diskusia:
Pred cca dvoma rokmi som riešil skoro to isté. z netbooku na niečo lepšie. dostal som sa k 2in1 zariadení - Dell 13z. tvoje parametre by aj spĺňal. Osobne som bral model za cca 700€ a dokúpil 256GB SSD. Akurát má dosť hrubú rámčeky, čo mi trochu vadí. inak nemám probléma
Odopínací systém som zavrhol. to sa skôr či neskôr pokazí a keď som skúšal niektoré modely mať v rukách, tak to nebolo moc pevné a nevedel som si predstaviť, ako sa do toho bude ťukať
CPU: Intel Core i7 4930K | CPU-COOLER: Noctua NH-D14 | MB: GIGABYTE X79-UP4 | RAM: Kingston HyperX Beast 4x8GB 2133MHz | SSD: Crucial M500 240 GB, OCZ Vertex 2 60GB | HDD: SaMSUNG 1,5 TB + 2TB, WD black 1TB, Seagate 3TB | PSU: Corsait RM850i 80 Plus GOLD | CASE: FRACTAL DESIGN Define R3 (3 x 120mm fan, 1x 140mm) | VGA: ASUS GTX680-DC2T-2GD5 | SPEAKERS: Homemade | HEADPHONES: Audio-Technica ATH-T500 | LCD: 2xHP ZR24w 24" (1920x1200)| KEYBOARD: LOGITECH Wave | MOUSE: Razer DeathAdder Black Edition | OS: MICROSOFT Windows 7 Professional 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: Notebook vs Tablet PC - neviem sa rozhodnut

Príspevok od používateľa Monster »

Vcera si akurat frajerka kupila Dell 13z. Celkom slusne spracovanie, display by mohol byt jasnejsi a baterka vacsia.
Asus Zenbook Duo Pro
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Notebook vs Tablet PC - neviem sa rozhodnut

Príspevok od používateľa quicky »

ja mam tablet pc v praci, hp spectre a nemozem sa stazovat :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Notebook vs Tablet PC - neviem sa rozhodnut

Príspevok od používateľa stiv »

viviak napísal:Pomohlo by mi teda keby mi niekto napisal svoje skusenosti a aky ma nazor na tablet pc vs notebook.

Tablet pc? Neprakticka chujovina. Ak je to odpajacia verzia, tak vykon uplne onicom. Klavesnica ako z nudze cnost, casom sa to este rozlinga. A ak preklapacia, tak je to neprakticke, zle sa drzi a tazke. Jo a ked to ohybam tak len cakam kedy rupnu panty...

Ak si mam vybrat ci si vecer vezmem ipad, tablet pc alebo odpajaci win tablet tak volba je jasna. Nenapisal si /nevsimol som si/ ale co na tom chces robit.

Inac dotyk mam rad. Obcas sa mi lahsie tuka ako hlada touchpad.
.

Návrat na "Nákupná poradňa"