NTB do 1000€

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3416
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

NTB do 1000€

Príspevok od používateľa stanomx »

Ahoj rozmýšľam o kúpe nového notebooku. Cenovy limit som si dal 1000€.
Požiadavky sú IPS, výkonnejšia graficka karta, vykonnejšie CPU, chladenie, spracovanie a výdrž batérie. (presne v tomto poradí :laugh: )
Som trocha mimo čo sa týka tohto "drahšieho segmentu". Ale čo som pozeral tak sa mi pozdávajú napr.
Do oka mi velmi padol Acer VX15
Trápi ma ale batéria, a nerozumiem dočítal som sa, že majú notebooky slabší grafický výkon na externý monitor. WTH?
A SSD je v m.2 nvme, teda voľná sata 2,5" HDD pozícia?
Prípadne som uvažoval aj o klasickej variante Zenbook sa mi asi najviac páči. Ale radšej hrubšie telo ako vysoké teploty.
RAMMSTEIN
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7729
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa LordKJ »

takze 15tku?
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3416
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa stanomx »

Prevažne hej, často to bude standalone bez monitora, na prácu aj hry a všetko okolo. 17 sa mi už zdá dosť nespratné, ale išiel by som pozrieť pochytať do obchodu ak to má význam, menšie nechcem určite, väčšie by som aj porozmýšlal
OS nepotrebujem, MSI su tušim bez
EDIT___
inak dobre chápem, že Pascal.. napr. GTX 1050 je vlastne desktopová graficka? nakolko je obmedzená v notebookovom segmente? ď.
___
EDIT2___
toto vyzera tiež fajn GL753 i7-7700 GTX1050ti IPS 17,3".... ale bojim sa nedostatočného chladenia, pri internetovani a filme chcem aby to bolo tiche (nevravim, že sa nemôže točiť fan)
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa pepkopav »

inak dobre chápem, že Pascal.. napr. GTX 1050 je vlastne desktopová graficka? nakolko je obmedzená v notebookovom segmente? ď.
rozdiel je cca 13% v prospech desktopovej...ten Acer som obzeral,ma kvalitne plasty,vyborny displej,volny slot na 2,5" disk,velmi dobre chladenie...jedine,co by som mu vytkol je znacne ohybanie displeja(zas nic hrozne)...

ten Asus bude pri nete a filme tichy,ma predsa aj zdielanu Intel HD 630,ktora je pri lahkej prevadzke v cinnosti...

o MSI za 1000€ je zbytocne aj rozmyslat...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3416
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa stanomx »

zatiaľ čo hľadám hore dole tak asi acer vx 15 alebo asus GL753. Ale prikláňam sa k Aceru. Pozeral som aj na dell 15 700 ale ten vyraďujem kvôli displeju.
Najviac asi zaujal acer zatial.
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa pepkopav »

ak chces nb primarne na hry,tak gtx 1050ti je cca o 18% vykonnejsia ako gtx 1050 bez ti...to nieje malo hlavne do buducnosti...ten asus vyzera tiez dobre...len recenzie si odporuju...niekde pisu,ze ma vyborne tiche chladenie,inde ze sa hreje...ani boh sa v tom nevyzna... :facepalm:
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to sa nevylucuje. Tiche chladenie rozhodne neznamena najvykonnejsie, what in turn means not being the coolest one.

Navyse tie notebooky maju power/fan management, napriklad moj Dell e6540 ma taketo moznosti :
http://imageshost.eu/images/2017/03/19/ ... anager.png

a tie rozdiely su teda pekelne.

viem si teda velmi dobre predstavit ze jedna recenzia pouzila taky, druha inaksi profil a je hned prieser na streche.

17" notebook ma ukrutne lepsie moznosti rozptylu tepla a optimalizacie vetrania nez 15" model. Uz len si zober ze do 17" masiny v pohode zakomponujes 12cm vetrak (prilis vela firiem to nerobi, ale miesto na to mas) co nehrozi v 15" modeloch pretoze tam proste nie je flek. No a asi kazdy rozumie tomu ze na prietok vzduchu X metrov kubickych potrebuje 6cm fufŕnik trosicku ine pecky nez 9cm alebo 12cm konkurent. Vyduchy mozes umiestnit tiez lepsie, zase raz zlepsujuc chladenie (napriklad nemusis od procesora tahat vetraci trakt 20cm aby si sa dostal von z bedne kedze si limitovany doskou a suciastkami, mozes tu dosku urobit inu a das si proste skratku kolmicou k najblizsiemu plastu len 10cm, co samozrejme ma vplyv na vysledok).

Ono sa to nezda ale usetrit 4-5 stupnov lepsim rozptylom tepla v bedni (pouzi 20cm medi namiesto 10cm), dalsich 4-5 stupnov vykonnejsim a zaroven tichsim/rovnako tichym vacsim fanom a dalsie dva-tri stupne tym ze umiestnis vyduch blizsie k miestu ktore ti designovo vyhovuje cize nekuris v bedni pokial sa ten vzduch dostane von je BRUTALNY rozdiel.

Ja osobne vysilhavam po 17" modeloch a v tejto danovej kategorii pardon cenovej triede by som ine nepozeral. Notebook so sebou vlacim skoro kazdy jeden den, bez srandy - minimalne 280x do roka do prace a z prace, takze nie som v pozicii ze nebeham s notebookom a preto si mozem dovolit 17"... presne naopak. Plus este skoro kazdy vikend sukromne, prakticky ma stretnut bez ruksaku na chrbte je maly zazrak. Okrem notebooka tam mam ine potrebne veci kvoli ktorym by som s tym ruksakom ajtak isiel.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

napoveda : 48Wh bateria je pre 17" notebook asi tak vhodna ako motor 0.7i do pretekov LeMans. Dehonestujuce [!!!] za cenu 1100 eur, tfuj.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa pepkopav »

to sa nevylucuje. Tiche chladenie rozhodne neznamena najvykonnejsie
trochu som to zle napisal...presne malo byt vykonne tiche chladenie,nb je chladny....v inej recke zas,ze sa viac hreje...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3416
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa stanomx »

tak nahoď niečo po čom pozerať, ja spomedzi týchto dvoch lepsie vnimam acer 15"
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4054
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa pepkopav »

ten Acer je ok...za tu cenu ucite celkovo lepsi nb nezozenies...
Takze mame ho, je perfektny, strih 4K ide ako po masle.Kvalita plastov perfektna! Mozno trosku skor sa zacapka, ale to na kazdom plastovom notebooku. Podsvietenie super, vydrz baterie tiez, cca 4-5 hodin pri beznej praci, pri strihu to bude menej. Nie je ani taky tazky ako som si myslel.
Displej ma krasne farby a zistil som ze moj pracovny monitor dell 27 ma divnu bielu farbu, takze musim ho akutne nakalibrovat :D
Na notebooku som si vsimol jedinu vec, ze vzdy ked sa zapina, tak dve sekundy pred samotnym zapnutim windowsu je taka tmavosiva obrazovka (proste zapinanie..) na ktorej ako JEDINEJ je vidiet, ze displej pri niektorych hranach je trosku svetlejsi a ked trosku potlacim danu hranu notebooku, teda plast, tak sa to zosilni alebo prestane, ale toto je fuk, pretoze si myslim ze kazdy lcd monitor to ma, dokonca aj nova telku ktoru sme kupovali, kde je to tiez v podobnych situaciach vidiet a skratka nikde inde to nevadi a nie je to vidiet. Myslim ze keby som to koli tomuto reklamoval, tak by mi dali novy kus, kde by to svietilo zase z inej strany. Mimochodom pozorovacie uhly su take perfektne, ze som si nemyslel notebooky do dokazu az takto vychytat ;). Z hociktorej strany a uhlu sa pozriem, tak nevidim absolutny rozdiel.
tu su postrehy uzivatela z ineho fora,ten nb kupil minuly tyzden....mne sa paci aj ten Asus,ale na tom Acere nieje nic zavazne,co by malo odradzat od kupy...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prosim pekne, 3clankova [!!!!] bateria NEMOZE vydrzat 5 hodin ani ked budes papez. A uz toboz nie pri nejakom 4K strihu, hrani a podobne.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3416
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa stanomx »

ale veď to nieje klasicka bateria s 18650-kami, v 2-3 recenziach pišu realne pri internete 6H vydrž, bateria ma 52Wh, ako klasicka 6-cell bateria stareho neplocheho typu... redsej poraď nejaku alternativu v 17" abo aj 18" jak si pisal
RAMMSTEIN
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa mp3turbo »

52Wh je furt len 52Wh, ked ti procesor samotny vie zozrat 30W (cize 30Wh keby isiel hodinu), tak to proste päť hodin nevydrzi ani keby zavreli Basternaka.

Bohuzial za 1000 eur som sa zlahka stratil :( tie veci ktore som kukal su blizsie k 1400 nez ku 1000 :( drahe jak slak
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Monster
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 641
Dátum registrácie: So 22. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: PD

Re: NTB do 1000€

Príspevok od používateľa Monster »

Porovnavas uplne dva rozdielne notebooky, jednak co sa tyka velkosti, tak aj vykonu. Bateria realne moze drzat pri tom Vx15 okolo 4-5 hodin. Zalezi to od power managementu kazdeho laptopu, jasne ze ked bude plny jas a vykon bateria je fuc do hodiny.

A uz je len na tebe ci chces trocha prenosnejsi laptop ktory je asi 30% menej vykonny. Alebo chces 17" Asus kde s bateriou pocitas len pre pripad nudze ale vykon bude vyssi a tak isto do buducnosti viacej postacujuci.
Asus Zenbook Duo Pro

Návrat na "Nákupná poradňa"