50" TV do 700eur

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3983
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa Dunar »

Obraz je na takej urovni ako ma väčšina TV v tejto cenovke. Nevynika ničim. Tie FHD modely spominane na predošlej strane maju obraz minimalne rovnako dobry (aj lepši) a su ešte aj o tretinu lacnejšie.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11479
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa Andre »

Broolly-
keby mal aspon povrchovu upravu lesklu s antireflexnym filtrom ako ma ks7000
ked uz to hdr nedokaze poriadne zobrazit
fakt nie je v nicom lepsi nez lacnejsie fhd modely
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Merrevick
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St 02. Júl, 2014, 12:16
Bydlisko: Michalovce

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa Merrevick »

TV dnes dosiel. Minus je zatial dost labilny stojan na moj vkus. Obraz je fajn aj ked svetlo sa od toho panelu dost odraza ale ked som bol v obchode tak to bolo aj na inych tv rovnako. Vecer sfotim backlight, cez den ziadne zle podsvietenie nezaznamenavam. System je relativne svizny, telka sa zapina tych 30s ale nic hrozne.

Este musim vychytat ten obraz, mam pocit ze cinema pro alebo cinema home je najlepsi rezim, aj ked musim tomu dat plny jas, lebo je to tmave trocha. Dalsia vec ktora ma stve je jas ktory sa prisposobuje scene. Je to hodne otravne, aj som to vypol v nastaveniach no tie sa akosi neukladaju :-( Este musim vyspekulovat ako nastavit motion, neviem najst idealne nastavenie. A este posledne minus je horsi zvuk a ovladac, rozmyslam ze dokupim sony dotykovy, ktory stoji okolo 30 eur, alebo neaku inu alternativu.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3983
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa Dunar »

Nemaš tam nahodou nastaveny mod obchodu kedž ti nevie uložiť nastavenia?
lithrai
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Ut 24. Júl, 2012, 15:40
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa lithrai »

Ten premenlivý jas štval aj mňa. Pritom som nechápal čo to spôsobuje, lebo senzor som mal vypnutý. A všimol som si, že mi to robí len v režimoch Cinema. Teraz používam ten režim nad nimi, vlastný alebo osobný sa tuším volá. Tam mi to nerobí.
Merrevick
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: St 02. Júl, 2014, 12:16
Bydlisko: Michalovce

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa Merrevick »

Prepol som to tiez na osobny rezim a uz si to nevsimam akosi. Akurat ked som si pustil cez kodi serial tak tam som to mal zasa -_- . Inac backlight bleeding som v noci ani nezaznamenal, asi som vychytal kus s vazne dobrym podsvietenim. Inac ladenie a triedenie programov je hroza, vazne nechapem ako to takto v sony mohli urobit, katastrofa. Posledna vec, z pozerania ma bolia oci, neviem ci je to o zvyku, spustil som aj jas ale pretrvava to :(
lithrai
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Ut 24. Júl, 2012, 15:40
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa lithrai »

Programy treba triedit cez editor https://www.sony.de/support/de/content/ ... ony-editor . Osobne som ale neskusal.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3983
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa Dunar »

Oci ta mozu boliet napr. zo zapnuteho BFI.

Triedenie programov je des na kazdom TV. Vytried si to v PC a mas pokoj.
lithrai
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 287
Dátum registrácie: Ut 24. Júl, 2012, 15:40
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa lithrai »

Merrevick napísal:Prepol som to tiez na osobny rezim a uz si to nevsimam akosi. Akurat ked som si pustil cez kodi serial tak tam som to mal zasa -_- .
A ten seriál si pozeral s titulkami? Ja keď som to mal nastavené na Cinema Pro a pozeral som film s titulkami a zrazu sa niečo začalo odohrávať v tmavej scéne a do toho biele titulky, tak to bolo úplne BRUTÁLNE rušivé, ako sa neustále prispôsoboval jas. Ale odkedy používam Osobný režim, už som si to nevšimol. Inak ja tam mám Android 6.
Používateľov profilový obrázok
midlet
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Pi 12. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Pezinok

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa midlet »

Ja sa s dovolenim pripojim k tejto teme. Do obyvacky planujeme kupit vacsiu telku, momentalne mame Panasonic TX-40DS630E, s telkou sme spokojny, ale chceme 55" a tento model sa robi len do 50". Takze dalsi adept by bol na zaklade toho co som sa docital na tomto fore pravdepodobne Samsung UE55J6282, ktora je za fajn cenu (do 700EUR). Ide mi predovsetkym o prehravanie video obsahu z NAS uloziska, toto je najcastejsia cinnost terajsej telky. V podstate s tym momentalne problem nemame, ale celkom dost ci uz filmov alebo serialov TV (Panasonic) nepodporuje (format/kodek) pripadne obcas a hlavne pri vacsich suboroch pri prehravani jednoducho ukonci prehravanie a skoci na dalsi subor. Cize chcel by som take stabilne tie SMART funkcie pri dalsej telke. Nejake navrhy? Dakujem
MacBook Air 11.6" 128GB SSD | Apple iPad 3rd-gen 32GB WiFi black | 2x Apple TV | Time Capsule 1TB
Mac Mini i5 2,3GHz | 8GB DDR3 | Crucial M4 128GB | Apple Magic Mouse
Apple Wireless Keyboard | LG D2342 3D | Synology DiskStation DS211j 4TB
XBOX 360 + GH:WT World Tour Bundle...whoaaaa :-)
Sonic1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: Ut 15. Sep, 2009, 19:59
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa Sonic1 »

Samsung ti prehrá takmer všetky okrem extrémnych dátových tokov. Sám osobne značku nemusím ale toto majú fakt dobre vyriešené. Keďže TV predávam mám odskúšané všetko možné
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3983
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa Dunar »

Žiaden TV nevie prehrať všetko, aj Samsung ma svoje problemy, ale rozhodne toho zvladne viac ako Panasonic.
maherich
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Št 23. Jan, 2014, 01:08

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa maherich »

Ahoj,
pridam sa do tohto vlakna kedze riesim rovnaky problem.
Doposial som mal vybratu TV od LG 55UH661V/55UH664V hlavne kvoli OS web3.0.
Je to velmi zly vyber? Preco?
Používateľov profilový obrázok
sakul
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 104
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2010, 15:07
Bydlisko: Trnava

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa sakul »

midlet napísal:Ide mi predovsetkym o prehravanie video obsahu z NAS uloziska, toto je najcastejsia cinnost terajsej telky. V podstate s tym momentalne problem nemame, ale celkom dost ci uz filmov alebo serialov TV (Panasonic) nepodporuje (format/kodek) pripadne obcas a hlavne pri vacsich suboroch pri prehravani jednoducho ukonci prehravanie a skoci na dalsi subor.
Čo som skúšal pár minuloročných modelov, ak odhliadneme od h.265, tak z hľadiska video kodekov je to viacmenej vyrovnané.
Začínam mať ale pocit že problém býva skôr so zvukom, resp. AAC/AC3/DTS stopami...
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3983
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 50" TV do 700eur

Príspevok od používateľa Dunar »

maherich napísal:Ahoj,
pridam sa do tohto vlakna kedze riesim rovnaky problem.
Doposial som mal vybratu TV od LG 55UH661V/55UH664V hlavne kvoli OS web3.0.
Je to velmi zly vyber? Preco?
Je to najhorsi vyber. Lebo IPS a falosny 4k panel.

Ono ale ziaden uhd v tejto cene sa kupit neoplati.

Návrat na "Nákupná poradňa"