In Win 805

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Bely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2013, 19:47

In Win 805

Príspevok od používateľa Bely »

Dobrý deň len v stručnosti sa chcem opýtať, zoskládal som si takúto zostavu
https://zakladne-dosky.heureka.sk/gigab ... xa-ud3-r5/
https://procesory.heureka.cz/amd-fx-series-x8-fx-9590/
https://chladenie.heureka.sk/be-quiet-d ... o-3-bk019/
https://pamate.heureka.sk/a-data-ddr3-1 ... 0w8g9-dgv/ dokopy 32Gb
https://graficke-karty.heureka.cz/gigab ... aming-8gd/
http://www.tichepc.sk/be-quiet-Pure-Pow ... =001020002
Seagate HDD 1TB + A Data SSD 120GB všetko to je v case In WIn 805
No a mám tam na skúšku zatiaľ len World of tank, všetky detaily som dal na maximum a problém je v tom že mi to zamŕza a padá na plochu. Par krát to zamrzlo až tak že pomohol len tvrdý reštart a keď to padne na plochu tak len vypíše grafický ovládač prestal pracovať. Mam len dve teórie buďto nestačí zdroj alebo sa mi to prehrieva
Aj keď udávajú na tom chladiči že dokáže uchladiť CPU s TDP 250W a ta FX-9590 má TDP 220W tak to dosť pečie. Teploty sa vyšplhali GPU na 84 stupňov a CPU na 70C
Používateľov profilový obrázok
mohamed
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3361
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA/PE

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa mohamed »

Jaj ty to uz mas kupene ? Tak co to potom robi v nakupnej poradni ?
Spoiler: ukázať

GIGABYTE B660 AORUS MASTER DDR4 | i5 13500 + Noctua NH-D14 w/2xNoctua NF-A12x25 pwm | 32GB DDR4 Kingston Renegade @4000 CL18 | ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB | Samsung 970 EVO 500GB | Samsung 980 PRO 1TB | Samsung 980 1TB | COUGAR GX600 | Fractal Design Define C TG

GEAR Dark Project KD87A TKL - Gateron Teal Switches, Glorious Model O Pro Wireless - Blue Lynx, xtrfy XGP1-L4, MSI Optix G273QPF, DELL S2422HG, Razer Barracuda X 2022, DXRACER OH/FD01/NR

nb: thinkpad e440 - i3 4000m, 2x4gb ddr3 1600, ssd crucial mx500 250gb
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ak to nemá ešte 14 dní, tak to okamžite vráť, to je najväčší junk, čo si mohol kúpiť (FX-9590 a spol).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak. daj vediet ci mas moznost to vratit a ak ano vrat. potom ti za tu cenu chalani poskladaju postavu z ktorej budes ty padat.

BTW ani na tejto ti samozrejme nema preco WOT nefungovat ale skusme najprv to vymenu? mas BSOD ci len freeze?
Bely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2013, 19:47

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa Bely »

Bohužial, vrátiť sa to už nedá, BSOD nemám. Odkedy som pridal ešte jeden vetrák na odvod tepla z case, tak mám pocit že to prestalo robiť. Aj si GPU sa aktualizovala, ale musím to otestovať na niečom graficky pekne náročnom. Doteraz som bežal na intel i5 760 + gigabyte gtx 570 tak som chcel otestovať konkurenciu,viem že by som mal za tie peniaze aj lepší stroj, už som tak skladal pol roka ten intel tak teraz som to kupoval len podľa toho čo sa mi viac páčilo vzhľadovo aby to už trochu vyzeralo ale vidím že som si len dotiahol ešte večší radiator ako bola tá gtx 570 a ta mala teploty cez 90C. Tento AMD keď začne topiť tak je rozpálená celá case. A to som si zo začiatku myslel že mi na tento FX-9590 bude stačiť tento chladič https://www.mironet.cz/raijintek-erebos ... +dp269298/ bez ventilátorov. Skoro som mal popáleniny 2 stupňa po minúte takéhoto provozu.Potom som tam dal ten be quiet. Na dobré vodné si netrúfam, a ide to veľa do peňazí.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa stiv »

Nic horsie ako to AMD si nemohol kupit. Gratulujem.
.
Používateľov profilový obrázok
mohamed
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3361
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA/PE

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa mohamed »

ggwp k tomu amd
Spoiler: ukázať

GIGABYTE B660 AORUS MASTER DDR4 | i5 13500 + Noctua NH-D14 w/2xNoctua NF-A12x25 pwm | 32GB DDR4 Kingston Renegade @4000 CL18 | ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB | Samsung 970 EVO 500GB | Samsung 980 PRO 1TB | Samsung 980 1TB | COUGAR GX600 | Fractal Design Define C TG

GEAR Dark Project KD87A TKL - Gateron Teal Switches, Glorious Model O Pro Wireless - Blue Lynx, xtrfy XGP1-L4, MSI Optix G273QPF, DELL S2422HG, Razer Barracuda X 2022, DXRACER OH/FD01/NR

nb: thinkpad e440 - i3 4000m, 2x4gb ddr3 1600, ssd crucial mx500 250gb
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Moj maly brat urobil to iste co ty, Nedal si poradit a kupil si ten ohrievac. Nahodil tam allin1 vodnika a ten nestihal a hucal a ko leitadlo, az noctua DH14 pomohla teraz je vsetko naporiadku. Skus.

Ako mas airflow v bedni? Ja mam tiez in win a nechladi to veru ako fractal....

A chalani, trochu aj k teme by ste mohli skusit nie len gratulacie.
Bely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2013, 19:47

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa Bely »

Ok tak s tým CPU som to pos*** Čo zbytok zostavy? Ramky som nevedel či ich zoberie MB ale vyzerá to že áno, 32Gb mi vypísalo len neviem či mám v Biose dať ten Xprofile či ProfileX alebo ako to je. Na predošlej zostave som to musel aktivovať pretože mi robili problém RAMky keď som tam pridal. Teraz som to aktivoval tiež, len by som chcel povedať neviem kto navrhuje dizajn ale dať štyri ramky hneď vedľa procesoru plus ešte čip z MB, potom sa môže chladič snažiť to uchladiť. Ešte k tomu celá case je uzatvorená sklenými panelami len od spodu je otvor. Dal som tam spredu dva 140mm ventilátory jeden 120mm som položil na vrch chladiča CPU a keď som dal aj zo zadnej strany ešte jeden 120mm tak vtedy sa to najviac prehrievalo, tak som ho dal na zadný otvor nech odvádza teplo von. Ale keď sa rozohreje CPU tak sa teplo roztiahne po celej skrini, do tých sklenených panelov to pekne ide a hore na skrinke si môžem zohrievať jedlo. Ale nejako mi to ani nevadí skôr chcem hlavne vedieť či by som mal spraviť s tým zdrojom niečo, povedzte mi či by som ho mal vymeniť za 700w.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa mino_85 »

Samozrejme, že zadný fan za chladičom musí fúkať von zo skrine, nie naopak. Princíp je predné fany privádzajú čerstvý vzduch do skrine, zadný a vrchné na strope /ak sú/ ťahajú ohriaty vzduch von. Aké máš teraz teploty v záťaži? Procesor aj grafika...

Ten ventilátor na vrch chladiča, to myslíš ako? Daj ho preč každopádne, ničomu tam nepomáha, prietok cez chladič robia dva ventilátory čo tam má. Zdroj nemáš prečo meniť, ten BeQuiet je na tú zostavu dostatočný. Problém musel byť v prehrievaní.

Problém u teba je, že si si vybral do dizajnovej skrine so slabými možnosťami chladenia najpažravejší a najhorúcejší procesor. Tým pádom máš veľmi obmedzené možnosti chladenia. Ak nevymeníš skrinku, tak sa to už veľmi nezlepší, chladič na CPU máš výkonný, teplotám by pomohli už iba rýchlejšie ventilátory v skrini /bude to ale na úkor hluku/. V tvojom prípade by možno pomohol nejaký lepší all-in-one vodník na procesor, najlepšie nejaký s 280 mm radiátorom a namontovať za predný panel, malo by to tam vojsť. Nič väčšie tam nedostaneš. Neviem ale či to má zmysel, ja do AiO vodníkov príliš nevidím, niekto iný možno poradí.

Btw. na rozložení komponentov na doske nie je nič zvláštne, nešťastný je celkovo výber platformy a procesora...
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5564
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ASle neboj sa, pohras sa na tom dostatocne ako teraz netreba buchat hlavu o stenu. malokto ma rtaky radiator doma aj ty msa da pochvalit.

Opis ake mas ventilatory a ako su nastavene kam ako fukajua a tak .ten prietok bude problem ako pisal Mino aj ja, In win su stylovky ale teploty slabsie hold. no urcite sa to da nastavit tak ze budes spoko.

Kto ti to skladal? Mas na 100% nahodeny chladic na CPU pasta v pohode? aky to ma vek?
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12190
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa HellAngel »

urob obrazok skrine, nakresli ako mas vetraky a kam fukaju. Urcite zostava nie je terno za tie prachy, ale stavaju sa horsie veci. TOto akurat kuri, vela zerie ale vykon to dokaze mat.

TIe teploty mas v zatazi ci v idle? v zatazi by to zle nebolo, ak by si ich dokazal stabilne udrzovat. Urcite pomoze dory airflow v skrinke, napis est eaku mas skrinku
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Bely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2013, 19:47

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa Bely »

http://www.pcgameware.co.uk/images/In-W ... mplete.jpg
ten priehladný ventilátor od in win som odskrutkoval a položil len som ho položil na chladič pre cpu tak že je vo vodorovnej polohe aby fúkal vzduch zvrchu. A nahradil som ho ďalším 120mm, vpredu som dal dva 140mm všetko je do be quiet. Chcel som aby to bolo tiche a celkom to je tiche. Čo sa aktualizovali ovladače tak to prestalo zamŕzať. Ozvem sa až po víkende, pokusím sa poslať aj fotky skrinky a teploty. Vy aký by ste brali CPU od AMD v cene 200e?? A to som ho ešte vychytal teraz stojí 250e. Do budúcna by som chcel otestovať virtuálnu realitu na tom.
Bely
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: St 06. Feb, 2013, 19:47

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa Bely »

Neviem sem nahrať ani screenshot tých teplôt, padá mi to stále stačilo už keď som na tom pustil viac ako jednu vec
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: In Win 805

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak ak máš gmail, tak si to nahraj do https://drive.google.com/ a postni link.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"