Aký chladič ?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Joshty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Mar, 2017, 16:01

Aký chladič ?

Príspevok od používateľa Joshty »

Ahojte,
chcel by som sa spýtať či niekto z Vás nemá skúsenosť zo základnou doskou Gigabyte B150M DS3H a nejakým lepším chladičom na procesor ... pretože chcel by som vymeniť základný procesorový chladič za niečo vykonnejšie a tichšie napr. SilentiumPC Fera 3, len bojím sa toho aby mi na základnú dosku pasoval kedže som si všimol že v okolí miesta pre procesor boli určité súčiastky základnej dosky ktoré by mohli zavadzať pri montáži tohto chladiča. Vedel by mi niekto poradiť ?

Za akúkoľvek radu vopred Ďakujem :)
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7120
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa gammaray »

Vitaj, na tej doske nema co zavadzat tomu chladicu, kludne ho kup.
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Joshty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Mar, 2017, 16:01

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa Joshty »

Ok ďakujem za radu :) ... a ešte rád by som sa spýtal či nemá niekto taký "problém" zo zdrojom (ja mam EVGA 500B) že vydáva taký otravný síce nie moc hlasný ale počuteľny zvuk(také jemné pravidelné klepkanie) neviem síce čím to je ale všimol som si že ked PC nieje zaťažený tak to počuť viac ako ked zaťažený je, vtedy to takmer nepočuť ... ako keby pri nižších otáčkach zdroja sa tam niečo o niečo dotýkalo ako keby vrtuľka ventilátora do niečoho narážala.
Stretol sa niekto s takýmto problémom ?
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa dargy »

To bude lozisko, tiez mi jedna noctua takto vydava zvuky pri kokretnych otackach. Ak to je pocutelne rapkanie nemal by byt problem to vyreklamovat.
Joshty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Mar, 2017, 16:01

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa Joshty »

Predsa len mám ešte otázku, že zvykne sa mi stávať, že sem tam sa mi reštartuje monitor proste vypne obraz svieti oranžová standby kontrolka potom sa zapne ukáže logo monitora, potom že je pripojený cez DVI a funguje dalej(taký 3sekundový reštart) ... chcel som sa spýtať že aká by mohla byť najpravdepodobnejšia príčina problému, že či je to monitorom alego grafickou kartou alebo prepájacími káblami ... mal niekto podobný problém ? Ak hej prosím poraďte lebo nwm teraz či mám vyreklamovať grafickú alebo čo :/ Lebo kamarát od ktorého ten monitor mám tak že on sa s týmto problémom nestretol ked ten monitor používal. Monitor je to Benq GW2250.
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa dargy »

čo je sem tam? niektoré monitory majú funkciu auto vypnutia po 4h napr. ale hodia hlášku aspoň. či to normálne hráš a zrazu sa od seba sám vypne zapne? alebo sa zapne aý ked niečo urobíš?
Joshty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Mar, 2017, 16:01

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa Joshty »

sám odseba vypne a zapne nemusim nič urobiť .... a nwm interval je asi taký ,že tak dva krat za nejake dve tri hodinky proste ako kedy
Joshty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Mar, 2017, 16:01

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa Joshty »

Nestretol sa nikto s takýmto problémom ? :/
n0vIc3
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 591
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 16:52
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa n0vIc3 »

No stretol, keď je zle zasunutý kábel, alebo poškodený, tak to reaguje ako keby si ho odpojil a zapojil, preto ti aj ukazuje že aký vstup tam je skús to skontrolovať.
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Core i7 2600k @4,3ghz | Cooler Spc Fera 3 | MB Gigabyte P67A-D3-B3 rev1 | GK MSI GTX 970 Gaming | RAM 4x4Gb Corsair Vengeance 1866Mhz Ddr3 | SSD Samsung 850 EVO 500Gb | HDD 3,5" 1,5Tb WD
PC2: CPU C2Q q6600 @2.9ghz|Cooler Scythe samurai zz | MB Foxconn g33m | RAM 2x2Gb Crucial 800Mhz Ddr2 | GK MSI HD 6850 cyclone | PSU Corsair VS550
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa Pronto »

Urcite vymenit kabel aj napajania aj signalny.
Joshty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Mar, 2017, 16:01

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa Joshty »

... lenže ono ten monitor sa nevypne úplne(nezhasne kontrolka) len zasvieti oranžová (standby) čiže to by asi napájací kábel nemal byť či ?

.... ešte jednu vec som skúšal našiel som na youtube nejaké videá a podla toho som šiel do ovládací panel/hardvér a zvuk/možnosti napájania/úprava nastavenia plánu/zmeniť rozšírené nastavenia napájania no a tam som vybral PCI Express a vypol som ASPM ... a tiež som v príkazovom riadku zadal powercfg -h off...... nemohlo by to byť ajtýmto ?
Joshty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Mar, 2017, 16:01

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa Joshty »

... no vymenil som signálny kábel a nepomohlo :/ ... má ešte niekto nejaké nápady ?
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa Kyselinka »

No a vylucovacou metodou mozes ist dalej... :-)
n0vIc3
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 591
Dátum registrácie: St 27. Jan, 2010, 16:52
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa n0vIc3 »

Skús si keď zohnať 2 monitor aspoň požičať či to bude robiť aj ten, ak nie problém je v monitore ktorý máš, ak bude tak kabeláž, grafika, prípadne nejaká kuleha v OS. Ako hovorí kyselinka ísť na to vylučovacou metódou.
Spoiler: ukázať
PC1: CPU Core i7 2600k @4,3ghz | Cooler Spc Fera 3 | MB Gigabyte P67A-D3-B3 rev1 | GK MSI GTX 970 Gaming | RAM 4x4Gb Corsair Vengeance 1866Mhz Ddr3 | SSD Samsung 850 EVO 500Gb | HDD 3,5" 1,5Tb WD
PC2: CPU C2Q q6600 @2.9ghz|Cooler Scythe samurai zz | MB Foxconn g33m | RAM 2x2Gb Crucial 800Mhz Ddr2 | GK MSI HD 6850 cyclone | PSU Corsair VS550
Joshty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ut 07. Mar, 2017, 16:01

Re: Aký chladič ?

Príspevok od používateľa Joshty »

No vymenil som monitor a zatial som tento problém nespozoroval čiže problém bol zrejme v monitore alebo si jednoducho nesadli monitor a počítač :D ... ale vďaka za rady :)

Návrat na "Nákupná poradňa"