Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Chalani,

aké máte skúsenosti s našimi obľúbenými skrutkovačmi, kliešťami, odizolovačmi a podobne? Používate niečo budgetovejšie alebo niečo drahšie?

Konkrétne by som rád (možno nie teraz, možno áno, ešte neviem, či by sa na to niečo našlo) tomu dal niečo krajšie v mojom inventári (jediné, čo mám sú mini skrutkovače, úplne lacný skrutkovač, poloobité hlavy a podobne).

Skrutkovač:
Osobne ma zaujali račňové skrutkovače - vyhovuje mi ten štýl, pri doťahovaní mám aj takto odozvu, či to ešte ide a ako to ešte ide a podobné drobnosti. Chvíľu sa na to pozerám a akosi som sa dopracoval k tomuto zoznamu:
1. Nereálna voľba - http://www.ebay.com/itm/222411938516 - sen, no je to ďaleko mimo môj rozpočet, takže skôr subjekt na snívanie počas osamelých večerov - páči sa mi perforovaná časť pre možnosť dvojitého zaťahovania ale to je už taká delikatesa navyše
2. Dvojica Bosch setov z Amazonu:
2.1 https://www.amazon.de/Bosch-102754-DIY- ... 000NDGQD4/ no niekoľko nepríjemných recenzií
2.2 https://www.amazon.de/Bosch-2607019506- ... 000P4KS76/ tento sa mi pozdáva
3. Jeden Black&Decker na Amazone a v podstate lacnejšia ponuka u nás
https://www.amazon.de/Black-Decker-Schr ... 00J255PCM/
http://www.abcnaradie.sk/black-and-decker-a7104.html
4. Tento gáj v hornbachu http://www.rucne-naradie.sk/stanley-vic ... -sroubovak (stojí tam okolo 12€)
5. Zaujímavá ponuka na tento "dvojset" od (českého s produktami z číny tipujem) Fieldmanna
http://www.fieldmann.sk/sady-skrutkovac ... g-5004-79r s dobrou cenou na datacompe(žiadna dodatočná investícia na dopravu)... páči sa mi dvojica skrutkovačov (obe račňové), klasický a druhý s kĺbom - jeden taký mali v OBI, celkom šikovný

Čo by Vás z toho zaujalo? Čo používate vy?

Klieštiki (odblankovače!!! úplne som zabudol na to označenie):
Tu potrebujem konkrétne odizolovacie na káble (budú to medené ale krútené vlákna namiesto celého vodiča) - rád by som sa udržal minimálne v rozmedzí 10-22AWG (keďže používanie AWG s pomerom k štvorcovým milimetrom u nás je divné, tak zároveň by bolo dobré, ak by bolten rozsah ako v daných amerických, tak v rozmedzí 0,5-6mm2). Rovnako som pramýšľal o lenivom riešení a zobrať auto odizolovačky.
Tu som toho našiel tiež niekoľko:
1. Dávnejšie som si našiel na Amazone tento automatický https://www.amazon.de/Jokari-20050-Abis ... 002BDNL4Q/
2. Pri dobrodružstvách Hornbach, OBI a L&Š Hobbymarket som našiel
2.1 pár auto a manuálnych, ktoré sa nezmestili do požiadaviekň
2.2 No-name v OBI, tipujem, že je to tento (vyzerajú rovnako, aj mierka v palcoch sedí, narozdiel od fotky na webe obi) https://www.amazon.de/Brueder-Mannesman ... 00503IEYQ/ cena hovorí za všetko, mali ich tam plný košík (cena asi 2,35€ ale už si nepamätám presne), jedne, ktoré som skúšal mali sa v strede dráhy zadrhávali, ďalšie boli celkom v pohode
2.3 OBI Lux vyspelejšia verzia tých z 2.2 https://www.obi.sk/klieste/lux-klieste- ... /p/1324037 (nemali ich tam)
2.4 lahôdka na koniec, v L&Š som našiel tuto podivnosť, tie prevody AWG na štvorcové milimetre na jednotku :D

Znovu, zaujalo by vás niečo z toho? Prípadne vaše skúsenosti s manuálnymi a automatickými "odblankovačkami"? Aké používate?


Dajte vedieť. Ďakujem. :good:
Naposledy upravil/-a loleqboleq v So 25. Feb, 2017, 21:13, upravené celkom 1 krát.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa kOsTi »

ten Fieldmann FDG 5004-79R zaujal aj mna, dik za tip :D
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa Erazer »

Mna oslovil celkom bod 2.2 https://www.amazon.de/Bosch-2607019506- ... 000P4KS76/
Mám doma ifixit pro tech toolkit verziu 1 ktory je sice fakt super ale na zostavovanie PC alebo dlhsiu montaz/demontaz je to moc maly srobovak (zacnu boliet ruky)...fakt skor len na jemne opravy drobnej elektroniky ako telefony...

Edit: ver.2 uz vypada ze ma lepsi (vacsi) srobovak ale nieje racnovy https://eustore.ifixit.com/en/Tools/Too ... r-Kit.html
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6664
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa molnart »

ja by som kupil to co maju aktualne v akcii v lidli :D ten kvantum bitov co je v tych sadach sa mi zda byt osobne zbytocnych, tie sa valaju doma tak ci tak z inych sad skrutkovacov, a vyuziva sa z nich tak do 5 druhov, je otazne ci to potrebujes alebo vyuzijes. najlepsie by bolo kupit kvalitny racnovy skrutkovac osamote. ten prvy bosch z amazonu som kupoval pred casom otcovi, sice to neohuri brutalnou kvalitou v ruke, ale na obcacne domace pracicky to postacuje, ako montovanie nabytku, nieco okolo auta apod.

a tie klieste to ani nemam paru na co to je....
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Odblankovačky sú na odstránenie izolácie z vodičov, je to špecificky pre to, aby sa minimalizovalo poškodenie vodičov (hlavne, ak to sú ako audio káble, kde sa používajú vlákna a nie celý vodič), tak sa k tomu riešia aj pre presne gaidže, aby to sadlo "jak ric na budar".

Ten Bosch si myslel tento https://www.amazon.de/Bosch-102754-DIY- ... 000NDGQD4/ , jo? Lebo to len potvrdzuje komentáre, ktoré som videl; ten druhý avšak vyzerá lepšie ale oči sú oči a tie môžu byť jednoducho oklamané.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
kOsTi
VIP
VIP
Príspevky: 2887
Dátum registrácie: Ne 08. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: BKK, Thailand

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa kOsTi »

Ten Fieldmann je zrejme rebrand tohto http://www.gearbest.com/screwdriver-scr ... tml?wid=21 ale kedze original cena je v podstate rovnaka, je to asi aj v poho :)
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa stiv »

Mam dole nejaky B&D aj BOSCH. Nejak sa od seba nelisia tj. ziaden nieje vyrazne lepsi a so ziadnym sa nerobi extra dobre. Velky, hruby, tazky... Stale beriem klasicky skrutkovac ked idem nieco krutit alebo utahovacku ak je to viac ako jedna skrutka.

Cize nerobil by som z toho nejaku raketovu vedu a kupil nieco v Hornbachu co sa ti zapaci a nieje to rozvrzgane. :laugh:

Inac ten BOSCH za 23 by som nekupoval. Je to sracka. Obal nestoji za nic, blbo sa drzi, bity hrdzaveju a ten cierny plast zo skrutkovaca odpadne. Odhliadnuc od toho, ze to je model este z roku krista.
Naposledy upravil/-a stiv v Ne 26. Feb, 2017, 01:35, upravené celkom 1 krát.
.
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa GABO »

Loleq: wire stripper http://www.tichepc.sk/Knipex-Automatic- ... =001050005 aj skladom, zatiaľ spokojnosť a teda tých setov a celkovo odizolovaní som spravil fest.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa Erazer »

Nj to je tuším ten z gosumodz. Len tá cena :rolleyes:
Ale dosť to pripomína ten Jokari (var. 1) čo postol loleq
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
Matto140
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 397
Dátum registrácie: Št 06. Nov, 2008, 21:31
Bydlisko: Skalité (CA) / Vajnory (BL)

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa Matto140 »

Tie čo postol GABO sú Knipex - Najlepšia značka klieští na svete (Hold Nemecká kvalita - 135 rokov skúseností). Preto aj cena tomu zodpovedajúca. Výhodu je servis - dajú sa do nich kúpiť aj náhradné čepele. GABO ich berie cez Gosumodz - nižšia cena ako u iných predajcov náradia (idú za cca. 32€).
Pre toho kto kupuje niečo skôr na jednorázové (hobby) použite stačí v podstate hocičo lacnejšie. Ale volil by som automatiku, jednoduchšia manipulácia - raz nastavíš a potom už len vložiť/stlačiť . Taká jedna PC kabeláž vyjde na +/-100 koncoviek.
WHEN THE ONE IS SET MILIONS OTHER SHINE
Spoiler: ukázať
MB: Asus MAXIMUS IV GENE-Z
CPU: Intel Core i5 2500K
RAM: G.Skill 2x4096MB DDR3 Sniper Series
SSD: Crucial M4 64GB
GPU: ASUS GeForce GTX 570 Direct CU II
PSU: Seasonic X-660 80+ GOLD
CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl
OS: MS Windows 7 HP SP1 64bit
MONITOR: Samsung P2270H
KEYBOARD: MS SideWinder X4
MOUSE: Genius Xscroll Black
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

stiv napísal:Mam dole nejaky B&D aj BOSCH. Nejak sa od seba nelisia tj. ziaden nieje vyrazne lepsi a so ziadnym sa nerobi extra dobre. Velky, hruby, tazky... Stale beriem klasicky skrutkovac ked idem nieco krutit alebo utahovacku ak je to viac ako jedna skrutka.

Cize nerobil by som z toho nejaku raketovu vedu a kupil nieco v Hornbachu co sa ti zapaci a nieje to rozvrzgane. :laugh:

Inac ten BOSCH za 23 by som nekupoval. Je to sracka. Obal nestoji za nic, blbo sa drzi, bity hrdzaveju a ten cierny plast zo skrutkovaca odpadne. Odhliadnuc od toho, ze to je model este z roku krista.
Myslíš ten prvý, že? Veď videl som, že recenzie siahali až do 2010, aj tu je to už len na mall.sk.
Inak to s tým, že veľký, hrubý, ťažký - aj to sa mi zapáčilo u toho Fieldmanna, je tam klasika ten macek ale aj menší (obe račňové).


Inak ešte na margo Knipex-u, mňa by neprekvapilo, že by sa spolu s tým Jokarim robili v rovnakej fabrike. Aj tie recenzie na obe sú až príliš rovnaké (ako dobré, tak zlé).
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa stiv »

Jop ten. Urcite by som tento nekupoval. Predaval sa uz hlboko pod 2010. Pamatam si to lebo este dedo ho mal. :laugh:

/edit: korekcia
Naposledy upravil/-a stiv v Ne 26. Feb, 2017, 20:24, upravené celkom 1 krát.
.
defe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 24. Dec, 2015, 22:03
Bydlisko: Martin

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa defe »

00
Naposledy upravil/-a defe v Ut 21. Mar, 2017, 19:20, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Tak dnes som zase koumal a našiel si favorita pre skrutkovač - ide o tento set od Connex-u (nejaké ich srandy sa objavujú aj v Hornbachu) - https://www.amazon.de/Connex-Bit-Ratsch ... 00JDK17Y6/ .
Kompaktné balenie, odkladací priestor v rukoväti, račeň (45 krokov, myslím, že by to mohlo indikovať jemnejší mechanizmus), perforovaná časť na tyčke (pre to, čo sa mi tak páčilo na tom Cornwelly, teda dvojité zaťahovanie alebo rýchlejšie zaťahovanie zo začiatku - detail fajnšmekerského charakteru - obkukané od Lajnusa z LenTakTak), správna paleta nadstavcov, flexibilný nadstavec...proste fešák, 33€ a podľa mňa fér cena - mám dokonca pocit, že tento nie je z republiky ľudovej čínskej, no ruku do ohňa za to nedám, nemám na to dôkazy, len sa mi pri random prezeraní internetov neobjavil inde.

Inak ešte ohľadom Fieldmann-u/Jakemy-ho - ten z datacompu, teda Jakemy JM 6018, našiel som ešte na Jakemy stránke akoby dospelejšiu (môžeme fakt len hádať, či je lepšia,no...z ich špecifikácií vo forme obrázkov by z toho aby doktorát človek robil) JM 6113, ktorú som spozoroval v obchodoch za 40+$/€, pričom tu je na GB za smiešnych 24€
http://www.gearbest.com/screwdriver-scr ... 74082.html , tak možno niekoho zaujme.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 820
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Tipy na náradie (račňový skrutkovač, odizolovacie kliešte,...)

Príspevok od používateľa Heatman »

Ak chces odblankovacky tak si kludne vezmi tie Jokari, dizajn pre drzanie je v pohode a princip fungovania taktiez.
Ak chces nieco ine tak narychlo som nasiel toto: Automatische Abisolierzange 0,08 - 6.0 mm.
Mam ten isty dizajn ale od Weidmuller lenze tie su podstatne drhasie, tak isto drzanie a praca s nimi v pohode, odizolovavanie tiez v pohode.
Len je otazne ako dobre bude fungovat ta napodobenina.


Comu vsak nechapem je ze preco chces srubovak s nadstavcami/bitami.
Ked som bol este chlapec tak som si tiez myslel ze je to najlepsia vec lebo to nezabera vela miesta mas tak vela nadstavcov, no pri praci s tym som rychlo pochopil ze tudy cesta nevede a klasicke naradie je nenahraditelne.

Tie hracky su dobre iba ked je vsetko pekne pristupne, ako nahle je srubka zapustena hlbsie sa tam uz s bitom nedostanes.
Taktiez rukovete su vecsinou prilis hrube takze dalsie obmedzenie v tesnejsich priestoroch, tu mam prefektny priklad prave so sveta PC.
Ked mas velky vezovy chladic ktory musis namontovat na MB mimo PC a potom to cele upevnit v skrinke, tak prave do laveho horneho rohu sa s tym nedostanes lebo je ten "srubovak" prilis kratky a prilis hruby.

Moje odporucanie je aby si si kupil normalnu sadu klasickych skrutkovacov.
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)

Návrat na "Debata o všetkom"