Anti-ghosting klavesnica

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Anti-ghosting klavesnica

Príspevok od používateľa Papek »

Vedeli by ste poradit nejaku anti-ghosting klavesnicu? Ide mi o kombinaciu klaves WASD + numericky blok. Multimedialne klavesy (play/pause, dalsia/predosla skladba) potesia, ale nie su prioritou. Rozlozenie klavesnice asi tiez nehra velku ulohu, pokial tam nebudu nejake extremnosti ako napr. klavesa medzi lavym SHIFTom a Z(resp. Y). Momentalne mam microsoft comfort curve 2000 a vyhovuje mi mi svojim rozlozenim.
Cenovo idealne nieco do 30 by sa naslo?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: Anti-ghosting klavesnica

Príspevok od používateľa Joey35 »

Nazdar,
ja som asi pred rokom kupil http://www.gigabyte.com/Keyboard/FORCE-K7#ov a nemozem sa stazovat. Splnila vsetky moje poziadavky, ktore som potreboval - anti-ghosting wasd+shift+space, ticha, podsvietena a funkcne klavesy + koliesko na ovladanie hlasitosti.
Tu je odkaz aj na heureku - https://klavesnice.heureka.sk/gigabyte-gk-force-k7/ , zacina na 35€ co si myslim, ze mozes doplatit.
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Manli RTX 3070 Gallardo 8GB GDDR6 SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Anti-ghosting klavesnica

Príspevok od používateľa Papek »

Nevyzerá zle. Nechcelo by sa ti otestovať ghosting na kombinacii WASD a numericky blok 4568? Resp používam kombinácie povedzme dve klavesy z WASD a dve klávesy z numerickej časti naraz. Podsvietenie je regulovateľné?
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Joey35
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: St 17. Dec, 2008, 23:36
Bydlisko: Bardejov

Re: Anti-ghosting klavesnica

Príspevok od používateľa Joey35 »

No rad by som ti to vyskusal, ale som prave v zahranici a pridem domov az na velku noc,iba ze by si pockal :D inak podsvietenie je regulovatelne kolieskom a este su tam aj 3 farby na vyber - belasa,modra,zelena.
PC: MB: ASROCK B450M Pro4 CPU: AMD RYZEN 5 3600 CPU FAN: SilentiumPC Fera 3 GPU: Manli RTX 3070 Gallardo 8GB GDDR6 SSD: ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1TB RAM: G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL16 Gaming series Aegis PSU: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W Case: SilentiumPC Signum SG1M TG MONITOR: 32" AOC CQ32G1 + 27" BENQ GW2760
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Anti-ghosting klavesnica

Príspevok od používateľa Papek »

:-D neponáhľa mi to, ale pozriem recenzie na nete
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Anti-ghosting klavesnica

Príspevok od používateľa Papek »

No, trochu som mal čas pátrať, tak som pátral po tej Gigabytke, ale neašiel som jednoznačnú odpoveď... tak som pátral ďalej a vypátral som tento Zalman http://www.zalman.com/contents/products/view.html?no=21
Má N-Key rollover, tj. ľubovolný počet stlačených kláves. Zajtra objednám a hodím krátky report. Asi mi bude chýbať play/pause, ale nejako si zvyknem. Hodnotenia na webe má celkom slušné, tak hádam nesklame.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7281
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Anti-ghosting klavesnica

Príspevok od používateľa Papek »

Ak to niekomu pomoze, tak zhrnutie po dvoch tyzdnoch pouzivania: N-key rollover funguje ako ma, mozem stlacat klavesov kolko chcem. Klavesnica je ticha, o poznanie tichsia ako MS co som mal predtym. Klavesnica je pevna a neprehyba sa. Celkovy pocit je dobry, neposobi lacno. Jedine co mi vadi je maly Enter na pravo, ale uz sa s tym pomaly zzivam.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-6500T + NoFan CR95C & XFX Radeon 6600 8GB + Alpenföhn Peter 2

Návrat na "Nákupná poradňa"