Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa Leon »

Je rozdiel niečo meniť na vzduchu a na vode. ;) Ak by som to mal len na vzduchu a dostal rovnaké prachy ako za 2070 (nič v blízkej dobe by sa neplánovalo a výkon by bol približne rovnaký ako Titan X vs 1070), tak by som to určite vymenil. Vytiahnúť a vložiť grafiku ešte nikoho nikdy nezabilo. Furt tam vidím viac výhod než nevýhod.
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa quicky »

jedinu nevyhodu co vidim je psychologicka hranica pre ludi co to kupovali ako funglac za "3x" taku cenu ako by ju dnes predali :)
inak nemozem s leonom nesuhlasit, ked ziskam lepsie "prevadzkove" vlastnosti + zaruku, tak preco nevymenit /pokial ma to nic nebude stat/...
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa Leon »

Šak o tom to je. Chalani to tu popisujú, ako keby sme sa tu bavili o upgrade. Jasné, že ako upgrade sa to brať nedá. Ale keby sa ponúkla možnosť vymeniť to za novšiu generáciu, kde fakt nič nestratíš, ani neprerobíš a len získaš (napr ako tu spotreba, záruka), tak nechápem absolútne prečo nebrať a ten hejt. Ale pochybujem, že hocikomu by sa takáto možnosť naskytla,... to by musel mať predajca šťastie na hlúpeho, žeby mu predať titána za rovnakú cenu ako novú 1070. Ani zakladateľ toto nerieši, len sme už odskočili :D
.
HerdaPeter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 30. Okt, 2008, 18:12
Bydlisko: Hliník nad Hronom

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa HerdaPeter »

AK je to ten isty clovek tak jedna sa predava na bazosi za 850e
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa Leon »

https://pc.bazos.sk/inzerat/68727752/Ga ... B-DDR5.php

... nj, tento, ako vraví quicky, definitívne psychologický blok ešte neprekonal :D :D
.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22004
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa dexterav »

Za to som mal novú ked vysla :-D
Tak 850 asik nie
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa quicky »

Podľa popisu je to asi on :D
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa xvydra »

OK. Tak ešte počkám keď výkon novej by som asi v podstate oproti tomuto nepostrehol. Takže ste mi ušetrili len peniaze. Ono asi 2 roky to ešte vydrží a o dva roky budem stavať celý nový počítať takže tam pôjde úplne to naj. Teda pre hráča.. Nová stála 1137eur
castelL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4086
Dátum registrácie: Po 27. Jan, 2014, 21:38
Bydlisko: Košice

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa castelL »

Pozri, ja som radil, čo som radil hlavne z dôvodu, že si predstav situáciu, keď máš grafickú kartu po záruke a vypovedá činnosť (verím, že nie tvoj prípad)? Prídeš o grafiku a defakto aj peniaze, ktoré si mohol za predaj vyinkasovať. Ja neviem v čom je problém mať inzerát na inzertnom portáli bazoš (príklad) a raz za týždeň inzerát obnoviť, nepotrebuješ žiadne topovacie poukážky. Zváž si v hlave tento fakt, že si mohol mať podobne výkonnú grafickú kartu, novú a hlavne v novej 3 ročnej záruke. Pokiaľ sa nájde osoba, ktorej je to jedno, je asi za vodou, viď. stív, alebo dex. :) Každopádne ako mi oponovali chalani, Titan je výkonovo po OC lepší ako GTX 1070, budeš ale taktovať? :)
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa xvydra »

Asi áno. PC je už starý. Ale nič som ešte netaktoval. Po delid. Ktorý som urobil po kúpe na druhý deň ako som to pokladal. Cpu dal 4,5ghz stabilne. A grafiku som ešte neskúšal. Predám to potom ako celok. A s tou grafikou to predám skôr. Ako po častiach. Aj tak ma bude stáť stavba nového PC 4000eur. Proste je to hobby... Tie peniaze sa ti nikdy nevrátia späť. A pre 20% výkonu to nebudem predávať. Samozrejme že každý z vás mal pravdu. Vážim si to ze ste so mnou strácali čas.. Ďakujem všetkým :D inzerát som zmazal. Aj keď mi dnes napísal človek ze za 500eur by to kúpil. Nebudem vymýšľať...ešte malá otázka. Pri tom čo mám nastavené v hrách a pri tom mojom rozlíšení koľko ramky si na to hry berú?
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa xvydra »

Tak nakoniec som urobil kompromis a o 4:00 dnes ráno som kartu predal. A kúpil toto. Doplatil som 20 eur a kúpil Asus gtx 1080 turbo.
IMG_20170112_132511.jpg
IMG_20170112_130049.jpg
IMG_20170112_130604.jpg
IMG_20170112_130127.jpg
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa stiv »

To si mohol doplatit trochu viac a kupit nieco normalne.

Teraz by sa hodili tie komentare o vymene karty za tichsiu. Rofl
.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa mino_85 »

Vymeň to za tichšiu. :D
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
xvydra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 493
Dátum registrácie: St 27. Aug, 2008, 16:39
Bydlisko: Bratislava

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa xvydra »

Viac peňazí proste nebolo :( a ani som to neplanoval. Ale po komunikácii s tým človekom som mu to pustil lebo ju potreboval. A jeho prácu uznávam. Robí video produkciu prakticky skoro všetkým u nás. Nemal problém sadnúť do auta o pol jednej v noci prejsť 200km a dať mi za ňu 650eur. Hry mam pustene cez 7 reproduktorov a hluk nepočujem. Alebo cez slúchadlá. Bedna je fractal. Je dobre odhlucnena. Takže to nevadí :D
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9990
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Za akú kartu vymeniť Titan X 12gb

Príspevok od používateľa stiv »

To si dobre predal. Dalsia "rana" tym, co pisali, ze sa bude tazko predavat. :P
.

Návrat na "Nákupná poradňa"