Nesymetrická myš a kvalitná podložka, možno aj Mechaniku

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
kody33
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Pi 03. Jan, 2014, 01:45
Bydlisko: apocalyptic green island

Re: Nesymetrická myš a kvalitná podložka, možno aj Mechaniku

Príspevok od používateľa kody33 »

Loleq ak hladas dobru mys tak Logitech G700S, je wired/wireless, ergonomicky vynikajuca, koliesko tiche, tlacitiek bocnych pre palec az moc pre mna:-)) inak amazon.de ju ma teraz za 67,50 euro, za tu cenu je ako zadara:-)
CPU:Ryzen 7 1700X,Be Quiet Dark Rock 3PRO,2x8 Gb Patriot Viper 4 3200,Asus Crosshair VI Hero, Fractal Desing Define R6,Sapphire Radeon RX Vega56 Pulse, PSU Corsair RM850x,Kingston HyperX Savage 240Gb,WD Blue SN500 SSD, Seagate Barracuda 2Tb,Toshiba P300 3TB,Monitor:LG 27GK750F
notebook:Lenovo Thinkpad L 540 i5 4200
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Nesymetrická myš a kvalitná podložka, možno aj Mechaniku

Príspevok od používateľa stiv »

G700S nieeeeee. Ma tolko nevyhod ze ani neviem najst dovod preco ju kupit. A to koliesko co sa po case rozlingalo nebolo fakt tiche.
.
kody33
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 114
Dátum registrácie: Pi 03. Jan, 2014, 01:45
Bydlisko: apocalyptic green island

Re: Nesymetrická myš a kvalitná podložka, možno aj Mechaniku

Príspevok od používateľa kody33 »

neviem Stiv, pises tu citujem: ,, Ma tolko nevyhod ze ani neviem najst dovod preco ju kupit,,
Urcite je to vec kazdeho cloveka podla jeho chuti, a kazdy clovek ma pravo na svoj nazor... Ale je to trosku prestrelene ked to takto napises, ohodnotil si tu mys ako totalny odpad:-)
Hlavene nevyhody recenzenti uvadzaju:
1.cena- ano bola draha v dobe ked prisla na trh v dobe uvedenia 110 euro teraz sa da zohnat pod 70 euro, ja som ju bral z amazonu za 62 Euro- irelevantne
2.len pre pravakov - ano len pre pravakov -pre mna fajn- som pravak- irelevantne
3.software je len pre Windows - mne to nevadi pouzivam Windows-irelevantne
4. kratka doba pouzivania na baterku - neviem- asi ako kazda wireless mys, ja to nepouzivam stale ju pouzivam ako wired, kupit si este jednu eneloop a vymenit trva 10 sek mozno menej
5.trochu tvrdsi kabel - ano uznavam, ja mam dostatok miesta na stole, mne to nevadi ani ma to v nicom neobmedzuje, Loleq ma podla fotiek asi menej miesta.pre mna irelevantne
6. double tap problem - bol na G700 -odstranene na G700S, ja som pouzival G700 4 roky nemal som ten problem nikdy-irelevantne.
7.Koliesko pod recenzii hodnotene ako jedno z najlepsich, mne sa na G700 nerozlingalo ani po 4 rokoch, na G700S neviem pouzivam este len 4 mesiace, zatial bez akehokolvek rozlingania.
Mal som viacero mysi od Logitechu, z tych novsich
G402 Hyperion Fury- plastova hracka nicim neujimava predrazena -moj nazor
G502 proteus - zle ergonomia pre mna prilis nizka - ruka bolela vhodna na karpalny tunel:-) sniper tlacidlo zavadzia pre palec, castokrat nechcene stlacenie, kolotocarska s futuristickym dizajnom - nic pre mna
G700 - najlepsia ergonomicky, po dobrych skusenostiach som presiel na G700S
CPU:Ryzen 7 1700X,Be Quiet Dark Rock 3PRO,2x8 Gb Patriot Viper 4 3200,Asus Crosshair VI Hero, Fractal Desing Define R6,Sapphire Radeon RX Vega56 Pulse, PSU Corsair RM850x,Kingston HyperX Savage 240Gb,WD Blue SN500 SSD, Seagate Barracuda 2Tb,Toshiba P300 3TB,Monitor:LG 27GK750F
notebook:Lenovo Thinkpad L 540 i5 4200
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Nesymetrická myš a kvalitná podložka, možno aj Mechaniku

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Zdá sa to len mne alebo sa vyrábajú myšky len pre gaming? :?

Čo je toto za móda čím viac tlačítok tým viac adidas :facepalm:

A ešte sa aj ceny zvýšili. Pred 4 rokmi som kupoval G400 za 38€!!! Teraz podobnú myš pod 60€ ani nežoženiem = troška ergonomická s dvomi bočními tlačidlami. :OO=

Prepáčte za menšie OT, ale rozmýšľam o nahradení môjho pracovného komba Microsoft Natural Ergonomic 4000 + Logitech G400, keďže už majú čo to za sebou, ale ako pozerám tak pozerám náhrada, ktorá by mi vyhovoval buď nie je, alebo je cena premrštená :facepalm:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 9961
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Nesymetrická myš a kvalitná podložka, možno aj Mechaniku

Príspevok od používateľa stiv »

kody33 napísal:ohodnotil si tu mys ako totalny odpad

To by sedelo. Presne tam ju mam hodenu.
Kupoval som ju ako novu mys, stala okolo stovky. Som pravak ako 3/4 sveta a mozno to bude zniet neuveritelne ale mys pouzivam tiez v pravej ruke.

Ano kratka vydrz. V gaming mode vydrzi kolko den ci nedajboze dva, alebo ju vypinas a zapinas vzdy ked ides prec od pc? Mozno sa ti zda ze si to vyriesil elegantne kupou novej elopky, ale ta tiez nieco stoji + nabijacka + treba kazdy den nabijat tu jednu baterku. Strasne comfy.

Kabel je hnusny tvrdy ako z roku krista. Cisty predlzovak. Nedajboze ked ten kabel vysi zo stola tak treba davat pozor aby nestiahol aj mys (bez baterky), ktora je vtedy lahucka, plastovucka ako za 5 korun. Ja mam tiez dostatok miesta na stole, ale hnusny neohybny kabel to nespravedlnuje. Ked mam kabel polozeny pod monitorom (aby mi netahal mys dole) polozim mys na hornu cast polozky tak mi ju posunie naspat dole lebo neohybny kabel.

Koleso jedno z najlepsich lebo sa da "roztocit"? Nic to nemeni na tom ze sa rozlingalo.

A co je najvacsi problem tak grip pod palcom sa mi vysuchal a pod nim je mnamky mastne lepidlo co sa na neho lepi palec. Fuj. A to vsetko iba za kilecko.

Teraz na G502 sa preistotu nevysuchal grip, ale tlacidla vyzeraju vysuchane a ked scrollujem kolecko tak je vacsi hluk ako z modrych switchov na klavesnici.

Tusim, ze Logicrap bude dalsia znacka k Razer, Steelshit, Roccat od ktorej si uz nic nekupim ani nahodou.

A ano. Mal som vela mysi za posledne roky a G700s patrila k tym najhorsim a este s tou cenou.
:beee:
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12917
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nesymetrická myš a kvalitná podložka, možno aj Mechaniku

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Diablo1st napísal:Zdá sa to len mne alebo sa vyrábajú myšky len pre gaming? :?
Čo je toto za móda čím viac tlačítok tým viac adidas :facepalm:
A ešte sa aj ceny zvýšili. Pred 4 rokmi som kupoval G400 za 38€!!! Teraz podobnú myš pod 60€ ani nežoženiem = troška ergonomická s dvomi bočními tlačidlami. :OO=
Prepáčte za menšie OT, ale rozmýšľam o nahradení môjho pracovného komba Microsoft Natural Ergonomic 4000 + Logitech G400, keďže už majú čo to za sebou, ale ako pozerám tak pozerám náhrada, ktorá by mi vyhovoval buď nie je, alebo je cena premrštená :facepalm:
MX Master? :D

kody33
A ak bezdrátovú, tak o ničom inom ako o G403 a G900 nepremýšľam, tie sú prvé vo vesmíre, ktoré by som sa nebál používať na gejming. Staršie nie...
Nehovoriac o tom, že G700s je ako riešená batériami, tak má laserový sensor..ee, to nie je pre mňa.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3256
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Nesymetrická myš a kvalitná podložka, možno aj Mechaniku

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Loleq: dať 90€ za myš je mi troška proti srsti. Ja nepotrebujem nič extra, na senzore absolútne nezáleží, dôležitá je pre mňa aká-taká ergonómia a len dve normálne dosiahnuteľné bočné tlačidlá. Nechcem a ani nepotrebujem 15 tlačidiel do okola, je to podľa mňa viac na škodu ako na úžitok.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Nesymetrická myš a kvalitná podložka, možno aj Mechaniku

Príspevok od používateľa Andre »

CM Alcor pre teba
a si OT
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
LtK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 649
Dátum registrácie: Ut 09. Mar, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nesymetrická myš a kvalitná podložka, možno aj Mechaniku

Príspevok od používateľa LtK »

Ja som kupil nesymetricku mys logitech mx master. Chcel som ju preto, lebo je aj BT, kvoli notebooku.
Takze uz mam doma dve, jedna na pracovny notas, druha na domaci komp.
Prijatelne velka, bez zadrhavania kablov, FPSka v pohode (aj ked nie som profi CS hrac)
i3570K, Asus Maximus V Formula, 4x8GB DDR3 1600MHz Crucial Ballistix Tactical, Nvidia GTX980, Samsung 850Pro 256GB + 7TB HDD, watercooled, Seasonic 1kW Platinum, LCD Philips 240PW
D3 battletag: LubikKiller#2504

Návrat na "Nákupná poradňa"