Nove sluchatka/spunty na cesty

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa loleqboleq »

je to lotéria, ja mám práve naopak problémy už pár rokov, že mne špunty so silikónovými náušníkmi buď nedržia alebo nejako divne mi spôsobia zaľahnutie v uchu, prežijú jedine také, na ktoré dám náušníky z pamäťovej peny; mne earpody pekne držia

btw, povedz kamošovi, nech ich odnesie a mu ich vymenia alebo možno dostane dobropis a môže si kúpiť nový telefón :laugh:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Vior95
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 368
Dátum registrácie: Št 17. Dec, 2009, 14:28
Bydlisko: Piešťany/Praha

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa Vior95 »

Za mna odporucam znacku KZ.

Mam ATE a ED11 a fakt som si ich zamiloval, dobry soundstage, mohutny bas a cisty zvuk. Z tychto dvoch su o cosi lepsie ATE. Mal som uz viacero sluchatiek napriklad aj vyhypovane mh1c od Sony a zatial bola toto moja najlepsia kupa (a to mh1c hrali vynikajuco v ich cene).

Cital som mnoho na Head-fi a najviac oblubene po zvukovej stranke su tieto ATE za 8 usd

http://www.aliexpress.com/item/2015-New ... 9fc2da3233

A este o kusocek lepsie by mali byt ED9 za 12 usd (maju dokonca shipping z Nemecka, malo by to byt celkom rychlo doma)

http://www.aliexpress.com/item/KZ-ED9-S ... dcea43c423

Pozor, su navykove a pravdepodobne si tiez skor ci neskor objednas dalsie :D
MB GIGABYTE Z87X-D3H CPU Intel i5 4460 3.2 Ghz GPU AMD RX 480 8GB Nitro+ RAM Kingston 2*4GB DDR3 1600MHz CL9 HyperX Savage Series HDD Seagate 1TB HDD Barracuda ST1000DM003 PSU Oľga 500B 500W LCD Dell E228WFP 22" Potkan Razer Deathadder KB Acer 6312-K (r.v. 1994) OS Win 10/Arch Linux Sound Card Asus Xonar D1 Speakers SL220/2K 110w Headphones Superlux HD660 Case Cooler Master K280
Dr.80
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 411
Dátum registrácie: Št 20. Dec, 2012, 19:26
Bydlisko: Bratislava- Ružinov

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa Dr.80 »

Vior95 napísal:maju dokonca shipping z Nemecka, malo by to byt celkom rychlo doma)
vyzeraju zaujimavo len ten shiping od nemcurov nieje pre slovensko mozny, teda aspon mne :) (This Supplier/Shipping Company does not deliver to your selected Country/Region.)
Spoiler: ukázať
CPU R7 5800x3D GPU Inno3D RTX 4080 iChill X3 16GB Mobo Asrock X470 K4 gaming Ram Crucial Ballistix 4x8GB 3200mhz CL16 SSD Crucial P5 1TB, P2 1TB PSU EVGA SuperNOVA 750 P6 Bedňa Fractal Torrent Compact white Headset Truthear Hexa + Kinera Leyding Interface Focusrite Scarlett Solo 3rd Gen Mic Samson Q2U Monitor 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor Mobil Poco F3 white
Steam http://steamcommunity.com/id/dr80103
lacino88
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ut 18. Aug, 2009, 20:02

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa lacino88 »

Nechcem byt skepticky, ale aj keby som sa mal riadit podla tej tabulky len orientacne, tak tie sluchatka su na dost nizkej priecke. Ma niekto skusenosti napr. s https://audiobudget.com/product.php?bra ... an&id=CX98 co su na prvej priecke?
CASE CoolerMaster RC-690-KKN1 PSU SuperFlower 650W Gold MB MSI Z97 Gaming 3 CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX GPU ASUS Strix GTX 970 RAM Kingston 2x8GB HyperX SSD Samsung 840 EVO 240GB + 500GB HDD WD Black 1TB + 2TB Monitor NEC EA244WMi TV Samsung UE48H6470 PhoneOnePlus 8 Pro 256GB/12GB
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa spencer »

Vior - tak si ma namotal na tie KZ ED9 - za 10 € ebay . nepotrebujem teraz štuple keďže mám tie sonyčka ale tak od zvedavosti dám tu potoom trebars malé porovnanie :) hádam budem spoko bral som bez MIC . nech čosi vydržia kedysi sa mi zvykli odjebať v tých miestach a cez ten mikrak tak či tak hovno počuli
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa Dunar »

lacino88 napísal:Nechcem byt skepticky, ale aj keby som sa mal riadit podla tej tabulky len orientacne, tak tie sluchatka su na dost nizkej priecke.
Tak sa neriad. Rebricky u audia nemaju ziadnu vypovednu hodnotu.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa loleqboleq »

majú informačnú hodnotu, kto chce, vie si z toho vziať, čo chce
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5597
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa Jednoduska »

KZ ATE aj KZ 9 vyzeraju fajnovo. tie ATE viac pohodlne ale 9 lakavju na ten vymenitelny bas :laugh: asi to skusim
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa LordKJ »

rebricek ti aspon ukaze zoznam sluchadiel nech nemusis preberat miliony v obchodoch
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa Dunar »

LordKJ napísal:rebricek ti aspon ukaze zoznam sluchadiel nech
O tom ale rec nie je. To som predsa nespochibnil. Len orientovat sa poradim je nezmysel.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5597
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Dnes teda objednavam ED3 (spolu s celovkou na nocne tury za 13 dolarov top notch :D ).
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa spencer »

Takže sluchatka mi dorazili asi pred 5 dňami a jednoznačne u mňa bodujú oproti všetkym vštupľom ktoré som kedy počúval :) . diky za typ moje sony idú na predčasný dôchodok . len v skratke teda čo si o nich myslím : puzdro je dosť nepodstatné ale v porovnani ostatnými čo som mal je to najlepšie a nie je to len ten jednorazovy kus tenkého plastu ale poriadné plastove puzdro vhodné aj na cestovanie (nie vo vrecku vzhľadom na rozmery ) . slúchatka sú ťažké keďže sú z nejakého kovového materialu , dosť veľa gumičiek nahradných v baleni čo je tiež plus ale tie pôvodné mi sadli hneď . kabel vizerá tak robusne že myslím že by som mal problém ho niekedy vôbec poškodiť + navyše je to bez ovladania u mňa čo podľa mňa zniži riziko poškodenia v tom mieste . slúchatka sú trocha dlhšie ako bežné špunty troška teda trčia viac z ucha a kovové telo sa vôbec neopiera o ucho čo je také zvláštné treba si ich poriadne nasadiť aby nevyleteli - niekomu môže prekážať hlboký zasun do ucha . no inak už som ich podrobil aj cyklo testu a kabel je dostatočne dlhý a sluchadla ani pri rychlejšom zjazde v terene nevypadavajú ani vietor nejako výrazne neruší počúvanie . kabel sa tak nemoa keďže je menej ohybný a rozmotané sú v pár sekundách sonyčka sa motajú asi schvalne same aby ma čo najviac nasrali . takže odporúčam za tie peniaze som mohol rovno dvoje brať ale tieto podľa mňa vydržia :) 10 € a kvalita fakt dobrá a zvukovo - perfektné basy mohutné , ani pri vyraznejšom zasahu ekvalizera žiadné bzučanie či rušenie alebo nestihanie sluchadiel . vyšky také akurát podľa môjho gusta a stredy my tiež celkom sedia ale trocha som im ubral . hrajú oveľa živši prejak ako creative alebo sony štuple udba akokeby bola viac okolo mňa , výkon nie je taký plochy . ja nie som žiadný odborník trocha som opísal môj pohľad na ne vyjadrite sa aj ostatný čo si o nich myslíte . mne vadí trocha len váha ale aspoň viem že to kus kovu . a dizajn pecka .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
lacino88
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ut 18. Aug, 2009, 20:02

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa lacino88 »

Ahoj spencer,
ako si s nimi spokojny po nejakom tom case poizivania? Cital som tvoje hodnotenie a dost si to chvalil. Uvazoval si aj nad nejakou inou alternativou? Kludne ak drahsou? Ja zatial pouzivam stale stuple od LG G4 QuadBeat3 . Predpokladam ze v porovnani s nimi to budu kvalitnejsie sluchatka, ci?
CASE CoolerMaster RC-690-KKN1 PSU SuperFlower 650W Gold MB MSI Z97 Gaming 3 CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX GPU ASUS Strix GTX 970 RAM Kingston 2x8GB HyperX SSD Samsung 840 EVO 240GB + 500GB HDD WD Black 1TB + 2TB Monitor NEC EA244WMi TV Samsung UE48H6470 PhoneOnePlus 8 Pro 256GB/12GB
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa spencer »

Viesco ja som neni expert na sluchatka ale plati stale to iste ako som pisal hore skusil som ich porovnat zvukovo so sluchatkami s mostom Co mam v podpise a hrali krajsie tieto spuntiky :D samozrejme ekvalizer nie je na hodnote flat ale pri mojom nastaveni eq Basovo urcite vyhrali spunty . Akurat nemohol by som ich furt mat v usoch takze sony ostavaju do pc. A stuple na cesty a sport. Odporucam za cenu 10e su zadarmo
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Palinos
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 884
Dátum registrácie: St 23. Dec, 2009, 23:22
Bydlisko: Cadca

Re: Nove sluchatka/spunty na cesty

Príspevok od používateľa Palinos »

Zircony nie sú také mohutné ako sa zdá na obrázkoch a pretože ich mám krátko ešte som sa ich nenabažil.
Kvalita vyhotovenia je skvelá a zvukovo sú tak ako píše loleqboleq "príjemné", akurát asi nie som tak náročný,
pretože ich v pohode nakŕmim zo ZenFonu ... :music:
amat victoria curam

Návrat na "Nákupná poradňa"