Legalný Win 7

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Legalný Win 7

Príspevok od používateľa spencer »

chlapi kamarát ma taký problém . nechcel by som tu preberať warez tak vskratke . zrejme mal nelegalný win 7 na svojej doske P5WDG2 WS PRO . je to stara mašinka s pretočeným q6600 . minule mu z ničoho nič napísalo že windows this copy of system is not genuide alebo také niečo . a potom modrá obrazovka a do systému už sme sa nedostlai skúšal som safe mod aj bod obnovi ale bod obnovi písal že nemôže z CD obnoviť lebo je to iná verzia OS ako nainštalovaná čo nie je pravda. ten safe mod nenabehol a vždy len niečo vypisovalo po načitaní windows na čiernobielej obrazovke ako keDˇnabiehajú knižnice niečo že DELETING a mrte riadkov a kadečoho . skúsil som teda nahodiť "cvičnu" win 7 verziu a po jednom dni to spravilo to isté . Tušim sme obaja niekde čítali že microsoft ma na staršie CPU alebo MB možnosť zablokovať HW pri podozreni ilegal OS . nemôže to byť tým ? prípadne rád by teda kúpil WIN 7 legalne čo najjednoduchšie najrychlejšie a najlacnejšie vedeli by ste sem hodiť pár variant ako sa k legal OS dopracovať a či je možnosť ďalej fungovať na tej zostave ? na nejaký vír sa mi to moc nepodoba a disk som formatoval . ďakujem pekne . je to stará doska a na vyrobcovej stránke už nie sú ovladače na WIn7 a Win 8 aj keĎ tam ešte nedávno boli . použil som soft driver genius ktorý ovladače našiel a všetko išlo .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
Zubesuch
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1045
Dátum registrácie: Ut 23. Okt, 2012, 18:32
Bydlisko: Bratislava

Re: Legalný Win 7

Príspevok od používateľa Zubesuch »

spencer napísal: vedeli by ste sem hodiť pár variant ako sa k legal OS dopracovať a či je možnosť ďalej fungovať na tej zostave
http://operacne-systemy.heureka.sk/ takto sa najrychlejsie dopracujes k legalnemu systemu. samozrejme existuju aj oem verzie, ktore su lacnejsie avsak nie je legalne to instalovat na uz zlozenu zostavu. (ak sa teda nic nezmenilo)

pre hnidopichov - jedna vec je legalnost a druha vec je aktivovanie.
Spoiler: ukázať
PC1=> MB: Asus X99-Deluxe/USB3.1 <|> CPU: Intel Core i7 5820K @ 4,6 GHz / 1.28V <|> Cooler: Cryorig R1 Ultimate <|> RAM: Kingston HyperX Fury Black 4x8GB DDR4 2666 MHz CL15 <|> GPU: furt sa meni <|> SSD1: Samsung 840 Pro 256GB <|> SSD2: Samsung 850 Pro 1TB <|> HDD1: Seagate SV35.5 1TB <|> ext.Storage: AXAGO EE35-XA3 ALINE + WD 1TB RE4 <|> PSU: SuperFlower Golden King 550W + Silverstone Black Singlesleeve Extensions <|> Case: Define R4 + Noiseblocker PK1 a PK2 fans <|> Mouse: Razer Deathadder BE <|> Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed <|> OS: W10 pro

PC2=> MB: MSI H87i <|> CPU: Intel i5 4590 <|> Cooler: be quiet! Shadow Rock TopFlow SR1 <|> RAM: Kingston 2x8GB 1600MHZ CL9 <|> GPU: Asus R9 270x 2GB <|> SSD: Samsung 830 128GB <|> HDD1: Hitachi DeskStar 320GB <|> HDD2: WD RED 3TB <|> PSU: be-quiet! Pure power L8 430W CM <|> Case: Define Nano S windowed + Venturi fans <|> OS: W10 pro
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Legalný Win 7

Príspevok od používateľa lepermessiah »

no ovladace sa na to stale daju zohnat, kamos mal presne tu istu dosku a rozbehal na tom Win8.1 ..cize aj Win10 na tom by mohla ist bez problemu.

ohladom tej ciernej obrazovky, HW je OK ? mne nieco podobne spravil PC ked bol disk KO.. ale tiez mi take urobil ked som aktualizoval a robil to nejaky update (ale to asi nebude tento pripad)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Legalný Win 7

Príspevok od používateľa spencer »

takže kamarát by kľudne bral aj nejaké OEM verzie je to len na domáce používanie nemá strach o vykopnutie dveri a žiadanie bločku :D . s tými drivermi to nie je až také rúžové prisamvačku skús na tu dosku zohnať ovladače na novšie OS ako je vista . proste na stránke sú len biosy a manuali . . po stránke HW : disk je nový SSD kupený asi 4 mesiace dozadu možno 6 . zdroj tam je asi ročný tuším nejaký corsair CX . grafika asi 2.5 roka stará GTX 660 . Ramky majú roky už ako aj procesor a matičná . Chladi to tam Cooler master hyper 212+ evo
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Legalný Win 7

Príspevok od používateľa dendroid »

To mal BSOD ? Lebo silne pochybujem, ze ak by aj Microsoft nejakym sposobom takto blokoval hardware, ze by to slo cestou BSOD. Vyskusal by som otestovat HW, ci nie je chyba v nom. Ta doska ma uz 10 rokov. A pravdupovediac by som sa potom toho definitivne zbavil. Je to len otazka casu s vysokou pravdepodobnostou, kedy ta doska chcipne (ak prave nechcipla). Este by som stiahol ciste ISO Windows 7 a nainstaloval ho (neviem, co si myslel cvicnou verziou), 30 dni trial verzia musi ist.


Ovladace na Vistu by podla mna mali ist v pohode aj na Windows 7. Na chipset budu urcite ovladace od Intelu aj pre Win7 si myslim, zvysne by som skusil pogooglit. Okrem toho by mal mat Windows 7 aj vlastne ovladace, najskor to pojde aj bez instalacie.

Co sa Windowsu tyka, najlacnejsia alternativa nie je heureka, ale aukro.cz a pouzite OEM kluce. Riesilo sa to tu v jednom vlakne, EU vydala zakon, podla ktoreho nie je nelegalne predavat OEM licencie dalej, takze si kryty.
Používateľov profilový obrázok
sanjuro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1337
Dátum registrácie: Ut 29. Dec, 2009, 18:45
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Legalný Win 7

Príspevok od používateľa sanjuro »

na kinguine sa da kupit OEM verzia okolo 20eur.
MB: MSI B450 Tomahawk Max CPU: AMD 5800x Cooler: Alphacool Eisbaer 360 RAM: 2x8GB G.Skill 3600Mhz CL16 TridentZ Neo SSD: Intel Optane 900p 280GB SSD: Samsung 860 EVO 1TB GPU: Gainward RTX 4090 Phantom GS PSU: Corsair RM1000x Audio: Topping DX3 Pro v2 Case: Lian Li PC-O11 Dynamic White Monitor: LG CX48 Mouse: Logitech G Pro Keyboard: Corsair K65 Speed Pad: Logitech G640 Headphones: AKG K712 Pro
Používateľov profilový obrázok
spencer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1933
Dátum registrácie: Št 08. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Rajecké teplice , Vek: 31 r

Re: Legalný Win 7

Príspevok od používateľa spencer »

neviem dnes osm sa trapil ako chcuj skúšal som nahodiť win 8 . tak som to nainštaloval a všetko išlo . potom som nainštaloval driveri od čipsetu ktoré mi ponúkol driver genius a aviru a reštartoval PC . všetko išlo asi tak pol minuty v pohode po nabehnutí až to cele zamrzlo a nič nefungovalo ani CTRLALTDEL / iba jkurzor sa pohyboval plynule na počudovanie/ . tak som to chcel znova nainštalovať ale to mi už začal iný problém . pri formate mi písalo že disk sa formatovať nedá , tak pojme ďalši reštart potom z ničoho nič format išiel prešiel som ku kopirovaniu sborov na disk kde sa to zastavilo na 2 % a to som chytil nerva vyhodil cd z mechaniky a hodil tam USB s win 7 že posledná šanca inak jebnem pc na parkovisko . Inštalacia v pohode potom si vravím nebudem inštalovať Aviru ale AVG free a nenainštalujem čipset ovladače . a PC ide všetko ako má zatiaľ . tak ja neviem . žeby Avira nejako nevedela nabehnuť ? lebo ikonka dole pri hodinach nebola . alebo ovladače na čipset nesedeli alebo ako ? ale zas inštalacia prebehla bez hcýb . momentálne v spravcovi ukazovalo že dve zariadenia sú bez platných ovladačov a to serial ATA a other . tak neviem aký to môže mať dopad na PC prípadne iné nevyhody .
Spoiler: ukázať
Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15IMH05 Onyx BlackCPU :Intel Core i5 10300H Comet Lake RAM : RAM 24GB DDR4GPU : NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GBSSD : SSD 512GBHDD :1000 GB HDD Sound cardFiiO E10 OlympusOS : Windows 10 64-bit Headphones : Beyerdynamic Custom One Pro Myš :evolveo wm430
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Legalný Win 7

Príspevok od používateľa lepermessiah »

podla VID/PID vyhladaj ovladace (naco driver genius) a uvidis ci to moze byt problem.. na 99% veci stahujem ovladace priamo od vyrobcov jednotlivych komponentov a nie od vyrobcu dosky (zvuk,raid/sata) a teda aj ta Win10 by sla (ak ju dotycny chce)
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22000
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Legalný Win 7

Príspevok od používateľa dexterav »

to nevyzerá na problém ovládačov, na tú starinku poznajú všetko už aj W7
ironicky často beží starý hw lepšie na novom OS lebo ked nič iné ten si tam dá aspoň nejaké generické ovládače
dával som W10 na spústu starých NB a behalo to lepšie ako na XP a všetky ovládače si dali samotné winu :D
výrobcovia ani nikdy nemali nič lepšie často reps to čo bolo končilo max tak na Viste
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz DDR5, Asus TUF 4090 3/23GHz, H2O + Carbide 600Q,SF Leadex 1kW Ti, 10TB SSD, Topping D50s + A50s + T5, LG42C2, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X

motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2704
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Legalný Win 7

Príspevok od používateľa lepermessiah »

suhlas, ono tie genericke su vacsinou dostatocne dobre na bezne pouzivanie, ved moj starucky Dell XPS M1330 stale fici (aj ked uz je na nom okrem dosky vsetko nove :D ) a na Win10 teda ide fajn, az na touchpad, ale ten mi blbne aj na Lenovo X220 (hlavne trackpoint). Oba nie su podporovane na Win10, XPSko skoncilo rovnako s Vistou oficialne a ako je im dobre u mna :hysterical:
Spoiler: ukázať
[Home]
[NAS]
Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]
Lenovo Yoga X1 gen.2 / 20JES0AJ00 + Samsung 970 EVO 1TB
[LCD]
Dell U2913WM
[Peripherals]
Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[Laptop]
Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[LCD]
Dell U4320Q + blink(1)
[Peripherals]
Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade

Návrat na "Nákupná poradňa"