Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Zdravim,

stara EPSONka sa odporucala, mate niekto prehlad co z lacnych multifunkcii aj vzhladom na cenu naplni sa teraz najviac oplati, popr. s cim mate dobru skusenost?

-Tlaciaren/skener/kopirka,
- tlacim, kopirujem malo, tak 30str. za mesiac, hlavne CB, obcas aj foto na leskly papier
- usb
- wifi tlac z androidu - nie je podmienka
- asi najskor atrament, laser by bol zbytocny pri tej zatazi

Dik
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa LordKJ »

takze, farebna?

neoplati sa kupit nieco laserove ciernobiele, a tych par fotiek ist vytlacit za 20 centov do fotosluzby?
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

rozmyslam aj nad tym, no obcas aj nejaky obal na cd a pod.

laserova stale vyjde cca raz tolko
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa Erazer »

Ja som 2 roky dozadu kupil tatkovi HP multifunkciu (cca 230€!!!) a kokos nikdy v zivote viac...ok mala skener co bolo fajn sem tam alebo kopirka ale proste no fail ako svina. Nikdy viac. Tlacilo sa velmi malo sem tam nejaka faktura a este menej nejaky ten obrazok...Dobuducna urcite nejaku lacnu laserovku ktoru aj ked zapnem po pol roku necinnosti (draha ju tu ma vedla na stole ČB) tak ta nesklame...
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa LordKJ »

a este pri nizkej zatazi, to bude radost pre ten atrament


... kolko je raz tolko?, 100eur ti uz je vela?, lebo tie srandy atramentove za 35eur kup rovno 4, ze to budes hadzat do kontajnera rovno :rofl:
Používateľov profilový obrázok
verzo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 528
Dátum registrácie: Po 22. Feb, 2010, 21:01
Bydlisko: Levoča

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa verzo »

Cus ja ma Samsung express C480W ... multi farebna laserovka.. cena bola okolo 210 -220 € presne neviem... vytazenie minimalne..nejake prace do skoly , kopirovanie a skenovanie a tak ... ma Lan aj wifi tak je to super + NFC sem tam tiez vyuzijem
po roku som kupoval cierny original toner , bo startovaci je len na cca 800 stran ... dost vyuzivam eko tlac
z mojej strany spokojenost
Galaxy S9+
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8557
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa shiro »

chces protichodne veci, niektore niesu mzone uz z principu.
DiwaSwina napísal: - tlacim, kopirujem malo, tak 30str. za mesiac, hlavne CB,
tu atrament vypadava, moze ti zasychat, hlavne ked tam zacnes pchat repasy. on nieje robeny na to aby dlho stal.
nehovoriac o tom ze kazda tlacka pri zapnuti si precisti hlavy, a nejaky atrament sa spotrebuje.
DiwaSwina napísal:obcas aj foto na leskly papier
na toto pri laserovke zabudni. Su modely, co to dokazu, no niesu lacne. laserovky niesu primarne robene na tlac nejakych foto.
to sa robi atramentom.

Ziadna farebna laserovka nieje lacna a ked uvidis cenu tonerov...

Vzhladom na tvoje poziadavky by som asi kupil lacnu CB laserovku na obycajne veci. A ked bude treba farebne veci na special papier ako si pisal, nazbieras si ich a pojdes raz za par mesiacov do copycentra.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

shiro napísal: A ked bude treba farebne veci na special papier ako si pisal, nazbieras si ich a pojdes raz za par mesiacov do copycentra.
to je hlupost uz z principu, to nemusim kupovat nic a raz za cas si oskenovat a vytlacit v robote alebo v tom copycentre vsetko
LordKJ napísal:lebo tie srandy atramentove za 35eur kup rovno 4, ze to budes hadzat do kontajnera rovno :rofl:
toto nakoniec vychadza ako najlepsie riesenie :D :D -v cene CB laseru budem mat 3 farebne :cool:
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3272
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa Diablo1st »

No len, aby si nemusel ísť kupovať novú tlačiareň zakaždým keď budeš potrebovať tlačiť :hysterical:

Na také "domáce" použitie je podľa mňa ČB laserové multifunkčné zariadenie úplne ideálne. Ja som ešte minulý rok kúpil Xerox 3025. Je to ďaleko lepšie ako atrament hlavne preto, že ti nezaschne. Proste po pol roku zapneš, tlačiareň sa nahreje a tlačí.

V rodine sme mali niekoľko atramentových tlačiarní a v každej jednej zaschol atrament. Takže ak budeš na tom tlačiť len raz za mesiac dobre si rozmysli, či nie je lepšie radšej investovať do laseru.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
stanley159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 09. Jún, 2015, 13:44

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa stanley159 »

kup najlacnejsiu somarinu :)
my mame tretiu tlaciaren za cca 10 rokov, prve boli drahsie cca 100e zistili sme ze sa neoplati investovat bo sa to kazi tak ci tak, aktualna drzi uz treti rok a stala asi 30 eur (HP) maly cartrige do toho stoji okolo 11 eur, tlacime podobne, spotrebujeme 2 cartgrige na rok (300-350stran)... teraz som skusil nieco vytlacit po mesiaci bo je take hluche obdobie po skole/skuskach a vytlacilo v pohode, nic neschne :)
Audio: Fiio E10K/ HiFiman HE 400 SE/ Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
Metalpalo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 183
Dátum registrácie: So 11. Aug, 2007, 08:00
Bydlisko: Zilina

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa Metalpalo »

a co tak Brother?

https://www.alza.sk/brother-dcp-l2500d- ... GwodUroOTg

pokial viem toner a valec sa predavaju osobitne. hetna ma aj duplex. cena na stranu vyxadza v pohode pokial viem.
CPU: i7 2600k, MB: ASRock Z68 Extreme3 Gen3, CPU fan: Gelid Tranquilio rev2
RAM: Kingston 2x4GB DDR3 1333MHz CL9, GPU: zatial ziadna
HDD: Crucial M4 128MB + WD 750GB, DVD: LG GH22NS
PSU: Corsair CX500, Case: Corsair 300R Carbide Series
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

stanley159 napísal:kup najlacnejsiu somarinu :)
zacinam sa priklanat k tomuto rieseniu - priebezne nieco vytlacit aby nebol problem zo zaschynanim, postupne vybiehaju aj lacnejsie alternativne naplne, a ked sa po 2 rokoch pokazi, vymenit za dalsiu 30-40 eurovu, v tej cene aj s wifi
Metalpalo napísal: https://www.alza.sk/brother-dcp-l2500d- ... GwodUroOTg
pokial viem toner a valec sa predavaju osobitne. hetna ma aj duplex. cena na stranu vyxadza v pohode pokial viem.
tuto mame v robote ale len kratko a zatial mozem len odporucit - duplex, rychla, kompaktna, ma skryty zasobnik na pol balika(ine v tejto cene maju vyklopne dvierka ktore zavadzaju), softver na sken dostatocny.
ceny naplni v pohode, valec tiez, ten by mal vydrzat zhruba na 3 tonery

- do malej kancelarie na robotu perfektne, ale domov na obcasne pouzitie mi to pride ako zbytocne drahe(oproti lacnym atramentom)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa LordKJ »

ta ked tebe pride ako dobry napad kupovat 35eurove atramantove tlaciarne jak na pase, tak veru nevieme ti tu inak pomoct
Používateľov profilový obrázok
DiwaSwina
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1187
Dátum registrácie: Po 28. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa DiwaSwina »

Vdaka za nazory, zariadim sa podla toho.
Používateľov profilový obrázok
soviet10
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 159
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2010, 18:31

Re: Lacna multifunkcna tlaciaren pre domacnost-nizka zataz

Príspevok od používateľa soviet10 »

Chcem sa len opýtať, že či už si kúpil dáku tu tlačiareň lebo riešim viac menej ten istý problém, i čo sa používania týka a prikláňam sa k tej tlačiarni brother, len asi nejakú s wifi modulom ale inak to samé tak, že či už máš dáke skúsenosti?
CPU: Intel Core i5-3570K, CPU COOLER: Noctua NH-D14, MB: ASRock Z77 EXTREME6, RAM: Kingston HyperX Genesis Grey XMP 8GB (kit 2x4GB) 1600MHz + Kingston HyperX Savage 16GB (Kit 2x8GB) 1866MHz DDR3, VGA: MSI RX 480 Gaming X 8G, SSD: Kingston HyperX Savage SSD disk 240GB, HDD1: Seagate Barracuda 7200.12 1TB, HDD2: WD Green 2TB, HDD3: WD Red 3TB, PSU: Corsair AX 750, 80 Plus Gold, CASE: Corsair Obsidian 550D, INTAKE: 2x GELID Solutions Silent 12 TC, OUTTAKE: NB-BlackSilentPro Fan PL-2 Zvuk: ASUS Xonar D1, Repro: Genius SW-5.1, Klávesnica: Razer Lycosa Mirror, Myš: Roccat Kone + Roccat Taito, UPS: APC Smart-UPS 1000VA , LCD: Dell U2412M UltraSharp 24"

Návrat na "Nákupná poradňa"