Satelitny komplet

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Satelitny komplet

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Budem sa stahovat do noveho bytu a potreboval by som poradit ohladom satelitneho kompletu. Moje poziadavky su nasledovne:

- 2 tunery s tym, ze 1 program budem moct sledovat a zaroven nahravat iny.
- minimalne podpora HD a veci s stym spojenych.
- moznost streamovat vysielanie po sieti cez dlna (aby som mohol sledovat na pc/tablete alebo na tv v spalni), najradsej cez lan (teda nie wifi).
- moznost osadit interny disk (nezalezi ci 2.5" alebo 3.5", velkost aspon 2TB).
- stabilna prevadzka, nie ze bude zamrzat alebo sa restartovat a pod.

Cenovo by som sa rad vosiel do 500€ komplet (prijimac, parabola, atd...), ale v pripade zaujimavej zostavy nerobi problem aj navysit rozpocet.

Vedel by prosim niekto poradit rozumny komplet?

Dakujem vopred za rady.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Satelitny komplet

Príspevok od používateľa scpeter1 »

skylink?
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Satelitny komplet

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Moze byt, pripadne aj card-share. V podstate by som rad mal ceske a slovenske programy, dalej discovery a pod. a napr. Auto Motor Sport TV.

Rozmyslal som aj nad Magio SAT, ale netusim, ci by bola moznost dual-tunner a dlna stream po sieti.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Satelitny komplet

Príspevok od používateľa scpeter1 »

ide o to,ci viac druzic,akych druzic.....v podstate by som siel do VU+ SOLO 2 + 1TB ,parabolu taku 80cm duralovu(nezhnije)....twin LNB a mas vystarane.....tam nejako na parabole a ani na LNB moc nezalezi.
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Satelitny komplet

Príspevok od používateľa Erazer »

VU+ Solo 2 mám a môžem len odporučiť :good: má všetko čo požaduješ. Je rýchly a stabilný. Cena bola dosť vysoká ale už má nástupcu Solo 4k, tak tie ceny trochu padli. Keď som ja kupoval (presne pred rokom) stál 290
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2080
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Satelitny komplet

Príspevok od používateľa zoom »

Skylink nepodporuj uz len z principu. Co vsetko stale vymyslaju so svojimi "servisnymi poplatkami" a kolkokrat uz dvihli ceny. Nedal by som im ani cent.
Ked som velmi davno kupoval satelitne veci ja, tak som to mal takto:

- Parabola: U nas staci 60-80 cm, ja som kupil 90 cm pre dobry pocit a zasnezenu oblohu. Bral som hlinikovu Gibertini (dobra znacka, kvalita aj pevnost).
- LNB konvertor: Inverto Black Ultra (inverto je dobra znacka, po nete najdes kopec dobrych skusenosti), kup ten s dvomi alebo styrmi vystupmi.
- Krabicka: Ako uz bolo spomenute - vyrobky od VU+ su super. Konkretne sa staram o jeden VU+ Solo2 a je to rychla masinka, nemrzne, rychlo ide menu, pravidelne vychadza modifikovany firmware (VTI), zdielanie hocijakym smerom, nahravanie na 2,5" disk a nasledne pohodlne stiahnutie *.ts suboru cez FTP, atd. Urcite su aj ine krabice dobre, ale VU+ mozem osobne odporucit (treba kupit model s rychlym CPU).
- Motor asi nepotrebujes, ked budes prijimat nejaky komplet balikov (Skylink, UPC, atd).

Az by si chcel nejake rady ohladom card sharingu, tak napis do SS.
Používateľov profilový obrázok
BL4CKW4T3R
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2016, 12:56

Re: Satelitny komplet

Príspevok od používateľa BL4CKW4T3R »

Ak by si hladal niečo na sharing cez CCcam tak odporučam

Kód: Vybrať všetko

www.cardsharingserver.com
mám s nimi dobré skusenosti, maju aj backup server pre pripad že ten hlavny by bol nedostupny. Signal a rychlsoť super :good:
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Satelitny komplet

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Dakujem vsetkych za rady/podnety. VU+ Solo2 vyzera naozaj super. Aktualne riesim nabytok a podobne zalezitosi, ale v nasledujucih tyzdnoch sa snad dostanem aj ku satelitu.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Satelitny komplet

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Len doplnim info. Nakoniec som kupil VU+ Solo 2. Za cenu 245€ proste nebolo o com premyslat :-). Disk (1TB) som mal doma. Original software nepodporoval softcam, takze som nahral VTI, Nech som vsak robil cokolvek, prijimac nedokazal naladit viac ako 45 "nezmyselnych" stanic z Astry 19.2 a 23.5. Problem pretrvaval aj po aktualizovani systemu na poslednu verziu a konfiguracneho suboru satelitov. Takze som tam nakoniec nahral OpenPLI, ktory na prvy pokus naladil kompletny Skylink cez fastscan.

Dakujem vsetkym za rady.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Erazer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1135
Dátum registrácie: St 11. Aug, 2010, 11:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Satelitny komplet

Príspevok od používateľa Erazer »

OpenPLI som mal najskôr, potom z neznámeho dôvodu asi po 9 mesiacoch nenabootoval tak som tam dal VTI, zatiaľ veľká spokojnosť. S ladením na VTI som problém nemal.Frčím na ňom dodnes. Nech slúži :good:
PC: Ryzen7 7800X3D, ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI, G.SKILL 32GB DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5,ASUS TUF RTX 4070, Kingston KC3000 2TB, Corsair RM850x, Jonsbo D41,Noctua NH-U12A Chromax Black, 7xNF-A12x25 black
Audio: GSP 500+GSX 1000 Notebook: Lenovo P50,Phone:GalaxyS21,
Diablo III battletag: Sorrow#2622, Star Citizen Handle: Erazer1
Vytvorte si účet v Star Citizen pomocou tohto ref. linku a získajte 5,000 in game kreditov zdarma
>>> STAR-K3QT-JHMS<<<
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Satelitny komplet

Príspevok od používateľa Chris »

je aj nejaka lacnejsia alternativa ci sa oplati kupit rovno solo 2 ?
btw. kde si ho kupil za 245e ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2221
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Satelitny komplet

Príspevok od používateľa _Mato_ »

When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5179
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Satelitny komplet

Príspevok od používateľa Chris »

moc sa do toho nerozumiem, ale co ma ovela lepsie oproti tomuto ?

http://www.domoss.sk/ab-cryptobox-650hd
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Nákupná poradňa"