24/5 stabilná a výkonná mašina

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
haselhof
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: St 21. Okt, 2009, 13:17
Bydlisko: Dolny Kubin

24/5 stabilná a výkonná mašina

Príspevok od používateľa haselhof »

Po dlhom čase skladám počítač. Musí byť stabilný a výkonný, mať 4 obrazovky a bežať 24/5. SSD bude na systém, HDD bude na celodenné nahrávanie jednej obrazovky cez Open Broadcaster. Nie je určený na hry ani žiadnu grafickú akceleráciu. Preto sú tam dve low-end karty s vetrákom (pasívne nechcem, cez leto by som nerád zažíval prehrievanie a prípadné zaseknutie systému).

MainBoard: GIGABYTE Z170-D3H
CPU: Intel Core i7-6700 (65W)
Cooler: box
RAM: Kingston 16 GB KIT DDR4 3000 MHz CL15 HyperX Savage Black (50W ?)
GPU 1: GIGABYTE R5 230 Ultra Durable 2 1GB (19W ?)
GPU 2: GIGABYTE R5 230 Ultra Durable 2 1GB (19W ?)
SSD: Intel 535 240GB SSD bulk (5W)
HDD: WD Purple 1000GB 64MB cache (3,5W)
Case: BITFENIX Nova
PSU: Zalman ZM600-LX (-600W)

- Podľa mojich výpočtov je odber do 200W. Stačí mi tam aj 400W zdroj pre prípadný upgrade RAM a možno GPU do budúcna?
- Okrem napastovania procesora sú potrebné ešte nejaké zručnosti okrem držania šrobováka?
- Dodávajú sa k doske aj SATA III káble alebo ich musím kúpiť extra (v popise nie je uvedené nič)?
- Celková cena je 850 EUR z alzy.

Viete mi k tomu niečo poradiť, resp. odobriť zostavu?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: 24/5 stabilná a výkonná mašina

Príspevok od používateľa CageJ »

na co je ten PC?
Nebude lepsie 6-jadro?
Naposledy upravil/-a CageJ v Ut 03. Máj, 2016, 11:20, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5182
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 24/5 stabilná a výkonná mašina

Príspevok od používateľa Chris »

predpokladam, ze na trading, tam bude to CPU stacit. :-)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
haselhof
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: St 21. Okt, 2009, 13:17
Bydlisko: Dolny Kubin

Re: 24/5 stabilná a výkonná mašina

Príspevok od používateľa haselhof »

Správne, je to na trading. Budú tam bežať grafy a exekučná platforma. S tým, že potrebujem nahrávať jednu obrazovku (nemusí byť v super kvalite), lebo broker robí v poslednom čase problémy s order statusmi a musím to zdokumentovať.

6 jadrá sú cenou už trochu ďalej a pokiaľ by mi táto zostava stačila, ostal by som pri tomto. Ohľadom toho zdroja, aký mi bude stačiť?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15051
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 24/5 stabilná a výkonná mašina

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ano, kludne si mozes zobrat nieco ako Seasonic G 360 alebo Seasonic OEM 80Plus Gold 400W.

Azda najvacsi problem vidim v tom disku, resp. v tom ze aky bitrate budes pouzivat pre nahravanie. Bude sa nahravat iba jeden monitor zo 4, alebo vsetky 4 ? 1TB moze byt velmi rychlo zaplneny - napriklad ked som testoval nahravanie, tak 24 hodinovy zaznam z 1080i HD kanalu zaberal okolo 70GB pri 7MB/s bitrate (vratane zvuku). Pri takom bitrate ti staci 1TB na 13 dni zaznamu. Pri vyssom bitrate (ak chces nahravat 1080p, idealne s najnizsou stratou kvality) tak sa mozes dostat na uroven ked bude 1TB disk uz problem.

Tiez naco ti budu tie grafiky v takejto konfiguracii ? Na doske mas HDMI + DVI. To ti staci na 2 monitory. Na dalsie 2 ti staci jedna z tych grafik. Tym sa ti uvolni 35 euro, mozes si zobrat 2TB disk.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: 24/5 stabilná a výkonná mašina

Príspevok od používateľa CageJ »

haselhof napísal:Správne, je to na trading. Budú tam bežať grafy a exekučná platforma. S tým, že potrebujem nahrávať jednu obrazovku (nemusí byť v super kvalite), lebo broker robí v poslednom čase problémy s order statusmi a musím to zdokumentovať.

6 jadrá sú cenou už trochu ďalej a pokiaľ by mi táto zostava stačila, ostal by som pri tomto. Ohľadom toho zdroja, aký mi bude stačiť?
praveze nie.. rozdiel medzi 6700 a 5820K je par €... + doska
faugusztin napísal: Tiez naco ti budu tie grafiky v takejto konfiguracii ? Na doske mas HDMI + DVI. To ti staci na 2 monitory. Na dalsie 2 ti staci jedna z tych grafik. Tym sa ti uvolni 35 euro, mozes si zobrat 2TB disk.

to by som teda rad vedel ako by to asi fungovalo.....
Virtu je totiz mrtve... a nikdy poriadne nefungovalo..
haselhof
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: St 21. Okt, 2009, 13:17
Bydlisko: Dolny Kubin

Re: 24/5 stabilná a výkonná mašina

Príspevok od používateľa haselhof »

@faugusztin
Nahrávať sa bude cez deň a iba jedna obrazovka zo štyroch. Rozlíšenie bude 1920x1080 a mení sa menej ako 10% obrazovky čo je dobré pre kodek. Po týždni by som záznam vymazal a pokračovalo by sa znovu. Teda ten 1TB by mohol v tomto prípade postačovať.

S grafikou máš pravdu, len tu som zažil na starších strojoch dve veci:
1. na kancelárskom HP po pripojení na VGA výstup na doske nebolo možné rozpoznať PCI kartu. Teda buď sa používal výstup na doske alebo karta. Bola to Core 2 Duo staršia mašina takže nový počítač nemusí robiť tento problém.
2. drivery v prípade dvoch rozdielnych kariet na jednom počítači mi robili v minulosti problémy.

Preto som sa chcel tomuto všetkému vyhnúť a dať tam dve basic karty. A jednu kartu navyše by som do budúcna mohol použiť v inej mašine.


@CageJ
Pri celotýždennej prevádzke počítam tak trochu aj s nákladmi na elektrinu. 6 jadro má aj väčšie odbery, nie?
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: 24/5 stabilná a výkonná mašina

Príspevok od používateľa CageJ »

2) mne po zapojeni nVidie vypadne ovladac INTEL... takze u mna to mozne nie je..

Ano odber je vacsi, ale to bude tak 30-40W..
A RAMky neries... maju spotrebu <10W..
http://www.tomshardware.com/reviews/int ... 18-13.html
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15051
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 24/5 stabilná a výkonná mašina

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tak to mate hodne stupidne dosky s prepacenim. Kazda normalna doska ma v nastaveniach volbu "IGP Multi-monitor" alebo nieco podobne, co spravi to, ze necha IGP aktivne aj ked mate zapojenu dedikovanu grafiku. Uplne bezne som to pouzival na svojej P8Z77-I Deluxe aj Gene-Z, na dosku som mal pripojeny jeden monitor, druhy na GTX580 ci GTX670 (teraz to pouzivat nemozem, lebo i7-5930K/X99 nema IGP).

V pripade tejto vybranej Gigabyte dosky je samostatna volba :
Internal Graphics
Enables or disables the onboard graphics function. (Default: Enabled)

Je to nezavisla volba od toho ze co je primarna grafika (kde si mozes vybrat IGP/PCI-E1/PCI-E2).

Ale budiz, ked radi vyhadzujete peniaze...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: 24/5 stabilná a výkonná mašina

Príspevok od používateľa CageJ »

este raz.. na GB to kombinovane bez VirtuMVP nefunguje... :facepalm:

Internal Graphics
Enables or disables the onboard graphics function. (Default: Enabled)

Tato funkcia ti len povoli grafiku. Ale aby fungovali porty sa mi nezda... skusal som to a nefungovalo to.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15051
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: 24/5 stabilná a výkonná mašina

Príspevok od používateľa faugusztin »

VirtuMVP bolo LEN a JEDINE v Sandy ci Ivy Bridge generacii (a ani tam to nebolo vsade). Ak ma Gigabyte dodrbane dosky, tak nekupujte Gigabyte. ASUS ani ASRock nemaju s pouzivanim IGP aj dedikovanej grafiky naraz ziadny problem.

Ak potrebujes dokaz ze to ide, kludne ti na Z97 doske od ASRock-u ukazem ze moze ist naraz GT720 aj IGP z i5-4460.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5182
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: 24/5 stabilná a výkonná mašina

Príspevok od používateľa Chris »

Len taky maly hint z mojej skusenosti, na trading si vyskladaj 2 rozne pc.

1. kde budes mat 3-4x LCD, ciste OS, raid 1 z SSD a len terminaly, kedze ti broker robi sracky, tak tipujem, ze to bude forex :D
kludne s i5, maximalne nejake EA (AOS). Pravidelne backupy na externy disk napr.

2. daj si tam nejaky pentium, alebo i3, na browsing, instaluj a skusaj rozne veci len tam. Kludne bez raidu s velkymi diskami na nahravanie dat.

Obidva pripoj na dostatone silnu UPSku, router a napr. 2 providerov, alebo 1 kablovy a druhy 3G internet a router, ktory vie spravit failover.
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Nákupná poradňa"