4K Monitor

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa Dunar »

A hlavne aby to nebol RGBW panel, lebo o niecom takom sa spekuluje.
achiles1919
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 35
Dátum registrácie: So 12. Mar, 2016, 19:54

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa achiles1919 »

Dosiel mi mail zo servisu a sranda prave zacina kedze znenie mailu je nasledovne
Vase Servisni zakazka / Reklamace vedena pod cislem SZ16500772 byla vyrizena a dnes bude pripravena k vydani resp. expedovana na vasi adresu.
JA neviem jasne som im pisal ze sa jedna o tovar ktory mal 6 Dni a ak maju v plane DOA reklamaciu riesit tym ze mi to poslu opravene tak toho kuriera rovno otocim.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel I7 6700K CPU chladenie: Noctua NH-D15 MB: Asus Z170-PRO PSU: Corsair RM650i SSD: Samsung EVO 850 1tb ssd Case: Fractal Design Define R5 White RAM: Kingston 2x8GB kit DDR4 3000 MHz CL15 GPU: MSI GTX 980 GAMING 4G Monitor: IIyama X4071UHSU (na ceste) Headset: Roccat Kave 5.1 XTD Klavesnica Roccat Isku Mys: Roccat Kone pure Podlozka: Roccat Kanga Controler: Xbox360 wireles, Xbone controlerOS: Win 10
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa Dunar »

Keď si to dal reklamovať, tak nemaš narok na vratenie peňazi. Tak nechapem čo chceš riešiť.
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa MaxPayne »

Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa Leon »

Videl som a radšej som to tu ani nedával, lebo mi prišlo zle. Očividne im ušla pointa prečo niektorý výrobcovia robia takéto monitory. Jak dve 60ročné staré kuchárky, ktoré posadili pred monitor aby ju zrecenzovali. A tie to opitchovali, lebo to neni telka na ktorej by mohli kukať Farmu. Ale ono to práveže nemá byť telka. Nechápem čo tam furt omieľajú blbosti, a porovnávajú to s telkou a nerecenzujú to jak monitor.
.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa loleqboleq »

najdôležitejšie je potvrdenie, že je to RGB matrica


btw, pozrel som to video...ako čo ja viem, páni ma svojou odbornosťou nijako nezaujali a príde mi to ako obyčajná recenzia, ktorá nestojí ani za pozretie, ala príklad (ako aj leon poznamenal) toho, keď nevedia, čo recenzujú

u mňa nakoniec navždy utkvie spomienka na výrok z 2:36
"Je to i pé eso"
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa Dunar »

Recenzia je v pisanej forme na webe. Su tam aj merania. Video je len take preview.

Každopadne, ma to od lacneho ďaleko. Vzhľadom k tomu že aj samotny Philips predava TV v rovnakej uhlopriečke za polovičnu cenu (43PUT4900), lacnejši je aj vyšši model 43PUS7100, tak to lacne vôbec, ale vôbec nie je. Naopak. Tie TV urobia rovnaku službu za menej peňazi. A oboje su tiež RGB.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa Leon »

Hlavne, že pri tých Philips telkách je tam chroma 4:2:0 pri 30 Hz, však ? A boh vie aký panel.
.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa Dunar »

Co aky panel? Mozno aj lepsi ako v tom monitore. Hadam si nemyslis ze tam je nejaky specialny. :-)
4:4:4 myslim 7100 ma.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa Leon »

Špeciálny nie ale pre mňa IPS > ostatné,... to ešte nespomínam input lag. A tá 7100 je ešte aj drahšia. Takže mi to nevychádza ako lepší deal ;)
.
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa Dunar »

Drahsi nie je to si pozeral zle. Resp. uz sa dopredava tak v niektorych obchodoch je drahsi. A IPS maju obidva. 4900 vlastny panel od TPV (matrica LG), 7100 komplet od LG.
ips je objektivne horsi ako va.
Lag ma 4900 do 25 ms. 7100 viac, ale nepamatam presne kolko.
4900 ma pri 30 Hz tiez 4:4:4. Pri 60 Hz nie.
Co ma jedine ten monitor navrch, je flicker free. Neviem ci to stoji za dvojnasobnu cenu. A to je len Philips, u inych znaciek dalsie moznosti.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa loleqboleq »

nestojí ? 30Hz s 4:4:4...len to je dôvoddom, prečo ten lacný je lacný a môže ísť tak akurát do obývačky :facepalm:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11482
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa Andre »

jj, Dunar, chceme 60Hz 4:4:4 a bez PWM, ine nam sem ani nedavaj :-)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Dunar
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 3989
Dátum registrácie: Ne 06. Sep, 2015, 12:17

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa Dunar »

loleqboleq napísal:nestojí ? 30Hz s 4:4:4...len to je dôvoddom, prečo ten lacný je lacný a môže ísť tak akurát do obývačky :facepalm:
To stoji dvojnasobnu cenu? :rofl: Len aby ten monitor vedel vobec viac....
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12935
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: 4K Monitor

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Dunar napísal:
Leon napísal:O tom práveže presne píše. :facepalm:
Nie, o tom praveze nepise. Nepochopil si. Pise o tom, ze ked tam pretlaci len 60 Hz, ze je tych 100 Hz u tv zbytocnych. Lenze to je hlupost. Nie je to zbytocne, kedze to spolu nesuvisi. To su nezavisle veliciny. Ze tam pretlacis cez hdmi len 60 Hz, neznamena ze tych 100 Hz tam nema zmysel. Ono sa to obnovuje stale 100 x bezohladu na fps zdroja.

loleqboleq napísal:máš pravdu v druhej časi, ja ropzrávam asi o niečom inom, hovorím o napríklad takomto prípade...

predstav si diskusiu, kde sú zábery na ľudí a je tam záber aj priamo na tvár, no a ak je nehybná, tak vidno detaily pokožky, no v okamihu, keď sa mykne sa detaily stratia a znovu dorazia

Ano. Ale to sa prave netyka len CX700e u ktoreho o kritizujes, ale uplne vsetkych LCD. Ci je to monitor alebo TV. A ci stoji euro, alebo milion eur. U TV narozdiel od monitora vies ale zapnut dopocet snimkov, kde sa ostrost pohybu zvysi z tych 300 riadkov na viac. Tym potom vznika ta telenovela ked to nastavis na vysoke hodnoty. Pri nejakom nizsom nastaveni telenovela este nie je, a ostrost je vyssia. U monitora ju ale nezvysis.

Inak ono sa to netyka len LCD, ale paradoxne aj oled. To zobrazenie pohybu je tam rovnako mizerne. Sice to ma bleskovu odozvu, ale zabili to tym, ze tam narvali rovnaku technologiu zobrazenia pohybu ako do LCD (sample and hold). CRT a plazma funguju inak, oku vernejsie, tam take rozmazanie nehrozi.

Dunar, na margo našej predchádzajúcej konverzácie, vráťme sa k starej téme ohľadom tých 100+Hz panelov v TV, využiteľnosti na 4K a podobne...

vravel si, že napríklad 100Hz musí mať 10ms a taký 120Hz panel 8,33ms G2G odozvu, avšak to nie je pravda

budem sa odkazovať dosť na (teda úplne)
http://www.tftcentral.co.uk/articles/ov ... efresh.htm

začnem citáciou
So a 100Hz refresh rate screen needs to have response times which are reliably under 10ms G2G in practice, not just on paper.
takže nie, TV NEMUSÍ mať G2G odozvu vzhľadom na obnovovaciu frekvenciu, alebo sa mýlim ?

citácia, ktorá naväzuje
If they are not, you have a panel which cannot change the pixels fast enough and it leads to obvious blurring and smearing problems.
otázka znie, máš informáciu o konkrétnej nameranej hodnote prechodu G2G ?

prejdime k riadku nižšie z pôvodného článku:
We have provided a table below showing how often a screen is refreshed at different refresh rates, and the response times which need to be reliably met to make them practical:

Refresh Rate (Hz) Refresh Interval (ms)
60 16.66
75 13.33
100 10.00
120 8.33
144 6.94
165 6.06
200 5.00
kde je tu garantované, že TV s 100Hz alebo 120Hz, nedajbože 1000000Hz panelom bude mať aj reálne prisluchajúcu hodnotu G2G prechodu ? nehovoriac o tom, že tie TV k tomu všetkému ešte pripočítajú aj input lag ?

pokračujem s
The maximum supported refresh rate varies depending on the users system, interface being used, the actual monitor model and their specific scaler, controller and internal electronics.
z tohoto zdôrazňujem "INTERFACE BEING USED"...ale počkať, nehovoril si, že je jedno, či máme 4K TV so 100Hz panelom, ktorá má buď HDMI 1.4 (4k na 30Hz) alebo ešte nevydaný DP 1.3 (s podporou kľudne aj 120Hz na 4k) ? že to má telka na háku, že ona pôjde ako sa jej zachce ?

že môj philips bude mať rovnaké množstvo motion bluru pri použití DP 1.2 aj HDMI 1.4, resp. 60Hz a 30Hz ? čo ? počkať ? ako ? prečo ? kde ? kto ?...poďme ďalej

tu máme napríklad zmienku o Predator Z35 a jeho 200Hz
The Acer Predator Z35 with its maximum 200Hz overclocked refresh rate is another interesting model to look at. With the overdrive setting switched to off you can see a classic case of where the response times are not sufficiently fast enough to keep up with the refresh rate demands (as we talked about earlier).

hneď následujúca veta
Anything above 60Hz with overdrive off introduces obvious and distracting blurring and smearing as the VA panel's response times are just too slow to cope.
tu spomeniem CX700 panák, čo si spomínal - ten je VA a má 100Hz panel :-)

samozrejme na druhú stranu určite použijem aj túto vetu
Be careful of bold claims as refresh rates continue to be pushed, as panel technology and subsequent pixel response times will certainly have an impact on whether the refresh rate is viable or useable.
čo je dôležitá veta podľa mňa, zvýraznil som ten koniec, ktorý je podľa mňa dôležitý

čo už tu nepastnem (je to dlhšie), no určite odporúčam si pozrieť je druhý odstavec od konca Calculating Bandwidth Requirements

nechcem, aby to vyznelo povýšenecky ale toto je situácia, ktorú nemám rád, keď moje pôvodné presvedčenie nebolo pravdepodobne správne, no potom príde článok ako tento, kde to začína zapadať do mojej teórie a tvrdení...teraz by som len rád vedel, v čom sa mýlim a aká je pravda (tvoj pohľad na vec)
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"