router s cloudom bez public static IP

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
sohoenter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 351
Dátum registrácie: St 18. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / PP

router s cloudom bez public static IP

Príspevok od používateľa sohoenter »

Ahojte,

poteboval by som riesenie router s usb portom, nejake integrovane cloudove riesenie bez nutnosti verejnej IP.

Neviem ci nieco take existuje, nechem pouzivat dedikovane dynamic DNS.
Naposledy upravil/-a sohoenter v Ut 01. Dec, 2015, 14:01, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8558
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: router s cloudom bez public IP

Príspevok od používateľa shiro »

si vyries NAS a mas cloud tak velky, aky velky HDD si tam das :-)
Routrov s USB je tiez kopa, od lepsich mikrotikov RB951G az po lacnejsie kadeco.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
sohoenter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 351
Dátum registrácie: St 18. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / PP

Re: router s cloudom bez public IP

Príspevok od používateľa sohoenter »

Vdaka za reply ale pre mna OT. Keby som chcel NAS tak to dam do subjectu.

Naco krmit dve zariadenia elektrikou, ked mas priamo moznosti cloudu na routroch? Pripojis 2,5 HDD a zere to nic, kapacita disku bude 1 TB cize nie je na mieste sa odvolavat na skalovatelnost, proste dotycna osoba chce zelene riesenie
Hexaris

Re: router s cloudom bez public IP

Príspevok od používateľa Hexaris »

Myslim si, ze nikto nebude davat cloud mimo vlastny HW a zadarmo a este k tomu HW typu router. Po pravde asi nerealne, ale ked tak ma opravte ...
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4576
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: router s cloudom bez public IP

Príspevok od používateľa killswitch »

asusy maju tuto funkcionalitu, ale nemam to odskusane osobne. http://www.asus.com/aicloud/
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: router s cloudom bez public IP

Príspevok od používateľa Matej.T »

Asus DDNS->Asus Aicloud, na túto možnosť by som sa moc nespoliehal, lebo dosť často sú výpadky a nepripojil by si sa.(samozrejme sa dá riešiť dyndns/no-ip, ale tu je zrejme potrebný flash fw)

Osobne považujem toto riešenie za dosť blbé a NAS by o 99% splnil svoju funkciu...(router s USB 3.0 stojí 70e +?)
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360
Používateľov profilový obrázok
sohoenter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 351
Dátum registrácie: St 18. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / PP

Re: router s cloudom bez public IP

Príspevok od používateľa sohoenter »

Dakujem vsetkym ktori sa zapojili do debaty a snazili sa mi poradit, nakoniec som predsa len nasiel co som hladal,

riesenie je od Netgear R7000. Uzivatel si vytvori readyCloud account, account sa da do nastaveni routra (pozadie dynamicDNS prevadzkovane Netgearom nasledne uz nespoplatnene)
Používateľov profilový obrázok
sohoenter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 351
Dátum registrácie: St 18. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: KE / PP

Re: router s cloudom bez public IP

Príspevok od používateľa sohoenter »

Lukas Matula napísal:Myslim si, ze nikto nebude davat cloud mimo vlastny HW a zadarmo a este k tomu HW typu router. Po pravde asi nerealne, ale ked tak ma opravte ...
Lukas riesenie nesie nazov private cloud, router robi kvazi "gateway" do USB pripojis 2,5 HDD / SDD zalezi podla moznosti investicie (od toho je nasledne dana aj spotreba celeho riesenia). Vyrobca ma vlastne DynamickeDNS, v routri je demon kde pridas informacie o svojom ucte, stiahnes si appku pre smart phone / tablet / pc / mac a mas svoje data po ruke ci uz doma alebo odhocikial z mobilu / tabletu
Používateľov profilový obrázok
Matej.T
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1868
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2011, 22:09
Bydlisko: Piešťany/Brno

Re: router s cloudom bez public IP

Príspevok od používateľa Matej.T »

sohoenter napísal:Dakujem vsetkym ktori sa zapojili do debaty a snazili sa mi poradit, nakoniec som predsa len nasiel co som hladal,

riesenie je od Netgear R7000. Uzivatel si vytvori readyCloud account, account sa da do nastaveni routra (pozadie dynamicDNS prevadzkovane Netgearom nasledne uz nespoplatnene)
Totožné riešenie čo ponúka Asus, len by som si overil či ich DDNS neni problémové ako u Asus
 Macbook Pro 2.4/8/256 (Late 2013) + Samsung Galaxy S9 Midnight Black DUOS
Gaming: Intel i5 8600k | delid by Gabo |+ Barrow CPU block | EVGA GTX 1080 SC + EKWB nickel plated block | ASRock Z370 Extreme4 | Corsair Dominator 16GB DDR4 3200Mhz | Corsair RM650i | Fractal Design Define R6 TG | Samsung EVO 850 250GB | EK-DuraClear + EK D5+ EKWB PE 360 + EKWB XE 240 + LG 27GL850 + Corsair K70 RGB + Logitech G403
HTPC: Intel Xeon 1225v3 | MSI H87I | Crucial 8GB | Fractal Node 304 | Seasonic G Series 360

Návrat na "Nákupná poradňa"