Náhrada stolného PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Alien2008

Náhrada stolného PC

Príspevok od používateľa Alien2008 »

Ahojte,

už dlhšiu dobu mi často blbne starší stolny PC, je ako druhy PC pri notebooku Lenovo Z500 (i3 Ivy bridge, 4GB RAM, 1TB HDD).
Jedná sa o zostavu s W10 Home 64bit:
- Asus P5N-E-SLI, Intel Core2 Duo E6550 2,33Ghz, 2x2GB DDR2 RAM, 320GB WDD HDD, Nvidia Geforce 9500GT, monitor Samsung T220.

Nechám si ešte, kým funguje, ale dlho to už nebude ako vidím a neustále opravovať, hľadať chyby ma nebaví ani nemám nato čas, preto by som hľadal nejakú náhradu a tu je problém, že neviem akú. Dobre by bolo niečo ako druhy PC do domácnosti vedľa notebooku na kanc. práce, multimédia (fullHD filmy, hudba, žiadne hry) a net. Rozmýšľal som zase nad stolnym PC, lebo mi ostane aj monitor alebo nad nejakým tablet PC s Windows (konvertibilné 2v1) ako napr https://www.alza.sk/acer-aspire-switch- ... 259670.htm , len neviem, ako sú s výkonom takéto stroje vzhľadom na moje požiadavky. Cenovo nechcem ísť veľmi hore, max niečo okolo 300-400eur.

Aký máte názor? Aky stroj by ste mi doporučili vedľa notebooku do domácnosti (stolny PC alebo tablet?)? Ďakujem za pomoc.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2327
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: Náhrada stolného PC

Príspevok od používateľa Xeigen »

Čo znamená blbne ? za 50e kúp SSD do neho, preinštaluj Win, zas taký šrot to neni, na to čo požaduješ by stačilo ho dať dokopy.
Alien2008

Re: Náhrada stolného PC

Príspevok od používateľa Alien2008 »

Napr. teraz v posl dobe ho vôbec neviem zapnúť, bud po zapnutí nepípa, alebo ak áno, tak bud nenabehne windows (skúšané aj s W7, 8.1, 10), prázdna čierna obrazovka alebo s upozornením warning boot failure, často aj warning cpu has been changed, po zapnutí stále ukazuje iny dátum a čas. Mal som to už u známeho, ktory sa nato pozrel, podľa neho je to asi zákl. doska.
Používateľov profilový obrázok
pala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 424
Dátum registrácie: Ut 15. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Rovinka

Re: Náhrada stolného PC

Príspevok od používateľa pala »

Za 300 az 400 eur kupis plnohodnotny stolny PC. Musis si uvedomit, ze tablet, resp. 2 v 1 alebo aj notebook je uplne ina platforma, ktora sa v prvom rade inak ovlada (podla mna velmi obmedzene v porovnani s klasickym PC), takze tieto mobilne zariadenia nepovazuj za substitut PC. Ak chces stolny pocitac, kup stolny pocitac a ak by si chcel druhy notebook do domacnosti, kup ten. Podla mna vies rozlisit rozdiely a co ti viac vyhovuje.

Inak podla popisu tvojich problemov to vyzera na vadnu dosku. Vela stastia pri vybere :good:
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Náhrada stolného PC

Príspevok od používateľa Bird »

keď ti zostane monitor tak ber notebook. Na stole to budeš mať prepojené a v prípade potreby pohodlne odpojíš a berieš zo sebou.
na Filmy a hudbu, netreba žiaden extra výkon, notebook za 300 400 to zvládne. Najlepšie keby je s i3.
keby že to je na hry, tak ti poradím PC, no takto je to zbytočné, s notebookom máš proste mobilitu v prípade potreby.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Alien2008

Re: Náhrada stolného PC

Príspevok od používateľa Alien2008 »

Dakujem za názor. Tiež si myslím, že to bude doska, k notebooku by som asi radšej už zobral niečo mobilnejšie ako stolný PC, preto som pozeral aj tablety s Win, tablet PC 2v1, len ich HW (Intel Atom Bay trail procáky, 2GB RAM atd) v tej cene neviem či by mi stačil na moje využitie.

Bird: Monitor nemá ešte HDMI, skúšal som iným spôsobom prepojiť Lenovo Z500 a nebolo to ono. Na prenášanie už radšej niečo dotykové s kvalitnou obrazovkou (aspoň 10" fullHD), čo notebook s TN panelmi nespĺňa, preto som pozeral tie win tablety.

Návrat na "Nákupná poradňa"