domaca pekaren na chleba

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Harry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 320
Dátum registrácie: Ne 21. Sep, 2008, 14:59
Bydlisko: Bratislava V.

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa Harry »

no pokukujem nakoniec nad touto http://www.hej.sk/domaca-pekaren-eta-de ... 020-nerez/ (recenzie na nete ju vychvaluju do nebies) akurat ze je to fakt na hrane co sa tyka €... tak neviem ci priplacat za vytaza niektorych testov, alebo sa spokojit s nejakou za polovicnu cenu ktora by mozno podobne splnila svoj ukol :?
Spoiler: ukázať
MB: GIGABYTE AORUS Z390 ULTRA CPU: Intel Core i7-9700K @5,1 GHz + Fractal Design Celsius S36 + 3x NOCTUA NF12 RAM: HyperX 32GB KIT 3200MHz DDR4 CL16 Predator GPU: MSI ARMOR 1080 ti HDD: WD Black NVMe SSD 1 TB + WD Black NVMe SSD 500GB + Samsung EVO 860 500GB + Samsung EVO 860 1TB PSU: EVGA 750 G2 CASE: FD Define R5 + 4x FD Venturi HF-14 MONITOR: 34" Dell AW3418DW Alienware
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4065
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa pepkopav »

nevadi ze ma len jeden ten miesaci hak ? mi spominali ze mam kupovat s dvoma tak teraz neviem
nevadi..pouzivam ju uz 2 roky,miesa vyborne...aj hak sa po upeceni vybera lahko...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa lezgy »

neoplati sa ti to
zbytcne draha

kultovych 12programov ma dnes hocktora rozpravky typu dzem///-20kil?? 10deka-oplati sa ti??///- a pod....ma takisto kazda
v navodoch sa dokonca docitas ze ked si cesto namiesas sam a tas iba upiect tak ten chlieb bude este lepsi...
asi tolko k tomu

musis si uvedomit jednu vecked citas kde jake recenzie a pod
niekedy za komanca sme ako deti varili lekvar...300L v noci pod plachtou a jedlo sa denne s chlebom z domacej pece...myslim teraz domacu pec. velku jak garaz....jedlo sa denne s lekvarom takze tych 300L si v rodine-/bratranci a pod myslim/ bezpecne skonzumoval
doba pominula dnes ti staci aj 3decova flaska eckovin z teska niekedy aj na rok a na taketo prepocty su tie kdejake roboty pekarnicky robene...

kus odbocim
napr hmlovka je robena na trvanlivost 120 000km vydrze motora co u hmlovky preratane robi 8 hodin!!!! takto to rataju automobilky
prekvapeny ? :)



hak ...tu bude asi vec nazoru, ked to pozorujem po okrajoch ked to miesa tak nemam dobry pocit ani z tych 2 niekedy nieze este z haku jedneho :)) pozri videa na utube
ale to su veci na ktore casom prides sam, v mojom okoli sa ludia zhodli na 2 hakoch ale casom kazdeho odradili 3hodinove pokusy s receptami ked to nevyslo...ako v mojom pripade, zahadzali nimi bazos

a dalsi rok kupovali soda stream a robota vysavaca...a skoncili rovnako
zglupnuti reklamami ktore ti diktuju co je akoze v kurze


no a v neposlednom rade ti ten chleb z pekarnicky vydrzi aj na vzduchu podstatne dlhsie ako hnoje z obchodov...velke plus, a je to chlieb hlavne
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Lord Anakin
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 533
Dátum registrácie: Ut 29. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad / Košice

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa Lord Anakin »

ja som tiez rozmyslal nad podobnou srandou ale odhovarali ma ze si mam kupit hoc co ine ako utopit peniaze v tom .... v rodine to netreba ale to co pise lezgy mi povedalo viacero ludi a tu som si to zas utvrdil a definitivne ukoncil premyslanie o kupe ...
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa LordKJ »

pravdu povedat som nepochopil co teraz lezgy napisal
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa newmi »

my mame pekarnicku uz roky, za 20€ z Tesca taku nerezovu, chleba z nej nic extra ale da sa ale zena to pouziva hlavne na miesenie cesta ked ide pagace robit alebo nieco take :)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1806
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa Ivko »

Je to blbosť ako mraky, svokra to má tiež a neviem či ju to bavilo upiecť chlieb aspon 5x, odvtedy to len zavadzia, presne tak isto ako nevyhnutne potrebovala kvôli chudnutiu stroj na cvičenie za 300€

Kto má obavy z čoho je úpečený chlieb nech si ho kupuje z lokálnej pekárne a nie z Tesca
Ono beztak aj keby si to piekol človek doma tak nemá záruku v kvalitných surovinách, predpokladím že tu ani nie je taký čo si zasadí obilie a potom ho nechá pomlieť na múku
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5199
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa Fullesh »

pepkopav napísal:vela zavisi od receptu ale aj od pekarne...my dame do nej suroviny,ziadne miesanie vonku a viac sa nestarame..chlebik je taky ako si naprogramujes stupen prepecenia,takze aj korka...hlavne nedavat praskove drozdie,to je o nicom...aj olej je lepsi olivovy...na poziadanie dam recept...
prosim do SS

My pecieme chleba v domacej pekarne uz 8 rokov a pecie sa kazdy 2. den, zodrali sme 4 pekarne, ziadne predmiesavanie v rukach, ziadne tvrde korky ani vlacne stredy ani problemove vyberanie, mali sme pekarne od 30eur 70 po 100eur a je to jedno, vratili sme sa spet k 30eurovim 70eurovim aj tak to vydrzi setko len 2roky (tym lacnym odchadzaju prevody a hnacie ustrojenstvo, tym drahsim zas elektronika)
Ked tie kupovane chleby sa na 2. den uz nedaju jest, tieto chleby su aj po 3dnoch stale konzumovatelne, chlieb po dopeceni nevyberame, nehavame ho tam 2-3hod nech zmakne (skusali sme ho vyberat a zabalit do utierky ale vzdy zoschol), rovnako ho skladujeme v pekarni ako v chlebniku.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa scream »

Ja si myslim, ze taka pekaren chleba by sa uchytila za sociku, kedy sa o 7 rano cakalo pred otvorenim obchodu v rade na chleba.

Este dnes pochopim ak ma dakto zenu na materskej doma, ktora ma zaujem skusat recepty a vypekat alebo cloveka na vidieku kde neni cez vikend jeden obchod otvoreny.... ale neni vam lepsie ist do obchodu a kupit hotovy vyrobok? Slnecnicovy, celozrnny, biely, tmavy, zemlu, kaiserku, pizza rozok? Ved dnes uz je vsetko vsade cerstve, vonave, lacne, da sa to cerstve prasknut do mrazaku a aj po rozmrazeni v mikrovlnke to stale chuti lepsie jak domaci 3 dnovy chleba z pekarne.

Aj tak si na ten bio chlebik date bambino s balenou sunkou s trvanlivostou 2 mesiace...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ved dnes uz je vsetko vsade cerstve, vonave, lacne, da sa to cerstve prasknut do mrazaku a aj po rozmrazeni v mikrovlnke to stale chuti lepsie jak domaci 3 dnovy chleba z pekarne.
To kde take predavaju?


Mne sa to pacilo, ze som si vecer nastavil nech sa mi to upecie na rano
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7683
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa newmi »

scream :hysterical: to myslis tie dopekane sracky z Tesca a inych obch. retazcov co sa na druhy den nedaju jest? A praveze na dedine su teraz dobre pekarne, original pekarne. Napr nedaleko TT v Trstine maju v dedine aj dve, ktore dovazaju tovar aj do TT, samozrejme ze nie do Tesca a podobne. A som si isty ze keby sa mi chcelo daky domaci recept na chleba najst, tak by ten chlieb bol lepsi ako z tych zmesi do pekarniciek co sem-tam pouzivam (hej som lenivy kuknut recept a nakupit suroviny :D )
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4065
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa pepkopav »

ja som z tych pripravenych zmesi piekol raz a stacilo mi...radsej si pokupime suroviny a podla vlastneho receptu je chlebik lepsi...niekto tu pisal o 3 dnovom domacom chlebe,tak mu odkazujem,ze taky u nas neexistuje,vzdy sa zje do 48 hodin aj to len vynimocne inak je behom 1 dna fuc..vecer dam do pekarnicky suroviny,nastavim cas a ked vstavam,tak ma uz caka pekne upeceny vonavy chlebik...z mrazenych polotovarov do mikrovlnky by som nerobil,nechcem mat zaludocne tazkosti...
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa scream »

Skoro v kazdom supermarkete su minimalne rano cerstve rozky a chlieb z lokalnej pekarne, podla ponuky aj ine produkty.

Ja osobne proti dopekanym srackam nemam nic aj tak je to len muka, mlieko voda, sol. Konzumujem to este skoro teple a ako to chuti na druhy den ma netrapi kedze si zase kupim cerstve. Ked chcem skladovat hocico, tak to prasknem do mrazaku a do minuty mam instantne cerstve pecivo :)

Zas nemam 3 deti, ja ked kupim cely chlieb tak ho budem jest 2 tyzdne... ;)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7744
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa LordKJ »

Zas nemam 3 deti, ja ked kupim cely chlieb tak ho budem jest 2 tyzdne... ;)
sam zjem cely chlieb za dva dni ked sa krotim, na ranajky pol chleba a uz to ide :D
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4065
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: domaca pekaren na chleba

Príspevok od používateľa pepkopav »

sam zjem cely chlieb za dva dni ked sa krotim, na ranajky pol chleba a uz to ide :D
presne tak.. nozicku domacej klobasy a 3 okrusky chleba...mozem ist do roboty... :dance:
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro

Návrat na "Nákupná poradňa"