Zdroj 80-100 e

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
earthgoderu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: St 20. Nov, 2013, 11:24

Zdroj 80-100 e

Príspevok od používateľa earthgoderu »

caute vyberám zdroj pre kamaráta

planuje kupit gtx 970 asus / msi na Witchera 3 a zostava je intel core i7 2600 + 8/16GB ram ale ma tam zdroj 600w a ani nwm co to je ale nevyzera to dobre :!: ( ten zdroj je z HP Pavilion zostavy spred troch rokov ) a preto ho chcem radsej vymenit

cenu chce mať čo najnižšiu (80-100e) a naozaj mu ide o každé euro

neviem sa rozhodnut medzi:
https://www.alza.sk/seasonic-m12ii-520-d167083.htm
https://www.alza.sk/seasonic-m12ii-620-evo-d1470792.htm
https://www.alza.sk/evga-supernova-750-b2-d2192750.htm

ten seasonic 620EVO sa mi pozdáva najviac ale to je uz 100 e skoro

kupovať sa bude iba v alze alebo v sharku..... lenze tieto dva obchody majú dosť nanič výber :rolleyes:


PS: ešte sa chcem spýtať co je to vlastne to zvlnenie na vetvach.... mám nejaku predstavu ale stále tomu moc nechápem :-D
+ ďalej by som chcel vedieť napr ktoré kondíky sú kvalitné a ktoré nie
CPU:Intel i5 -4590 3,3Ghz + Gelid Tranquilo rev.2,MB: MSI H97 GAMING 3,RAM: Kingston 16GB DDR3 1600MHz CL10 , GPU: NVIDIA GF GTX 770 MSI GAMING , SSD: Crucial M550 256 GB, PSU: Corsair RM 550W, CASE: NZXT Phantom 530
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroj 80-100 e

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Seasonicy sú už v pase, síce ich všetci milujeme za ich kvalitný základ a kvalitu komponentov, no je s nimi nepríjemný problém - regulácia chladiča, resp. ventilátora je nastavená tak, že od približne 50% výkonového zaťaženia sa riadne roztočí, čo je problém, pretože sa stane riadne hlučným, resp. najhlučnejším komponentom v PC a kandiduje na kráľa hluku spolu s protivníkom referenčným chladičom na R9 290(X)

takže Seasonic je v aktuálnej dobe bezpredmetným

Voľba...EVGA B2 750 je vynikajúcou voľbou (je to ten starý dobrý Golden Green - pretaktovaný, preto je "len" bronzáček) a keďže je zase za normálnu cenu (90€ - v rámci aktuálnych cien a kurzu €>$ 1:1), tak niet protivníka, ktorý by mu konkuroval v v tej cene do 90€ - ďalšie zaujímavé kúsky začínajú potom až od 115€, čo je už navýšenie ceny - niekto by mohol navrhnúť ešte
http://www.tichepc.sk/EVGA-SuperNOVA-G2 ... -550W.html
kde pôjdeme kvalitou ešte vyššie, no...dajme tomu, že je to už na každom z nás, čo chce viac, ja by som osobne na to kašľal a šiel (aj pri tom cenovom náraste z božích 99€ na 118€) do EVGY G2 750

teória:
- kondenzátory prichádzajú z dvoch zdrojov - čína a japonsko, pričom každá krajina má svojich výrobcov a v aktuálnej dobe je to tak, že čínsky výrobcovia nie sú dobrí, ako by povedal niekto z fóra, tak ide len o to, čo je najmenšie zlo...ako v politike - ako najmenšie zlo by to mali byť kondíky od Taepo (tie, ktoré majú operačnú/prevádzkovú teplotu do 105°C), avšak načo...je tu japonsko a výrobcovia ako nippon, nichicon, rubycon, panasonic,... ktorí sú najznámejší, avšak sú tu ďalšie iné značky, ktoré sú na tom stále lepšie ako ich čínski kolegovia, takže takým jednoduchým (jedným z nich) poznávacích znakov je základ v podobe prevádzkovej teploty do 105°C, avšak potom prichádzame k samotnej kvalite a konštrukcii toho komponentu a k vlastnostiam - kapacita a napätie
- zvlnenie napätia - doteraz som sa uspokojil s tým, že hovorím, že tomu úplne nerozumiem, no v skutočnosti som bol len lenivý to napísať do gúgla a nájsť napríklad toto
http://svetelektro.com/Forum/definicia- ... 16876.html
v podstate stačí vidieť recenziu na zdroj s grafom pre zvlnenie a už len pouvažovať nad daným výrazom a vieme si domyslieť, že zvlnenie bude len nejaká stredná odchýlka, ktorý by sa mala držať pod nejakou hodnotou, takže pokiaľ sa nemýlim, tak zvlnenie nie je nič viac, než stabilita a informácia napríklad o výkyvoch napätia/nestabilite a prax ? v praxi ide o to, že máme napríklad taký procesorík, ktorý je citlivý na kvalitne stabilné napätie, ktoré vteká do jeho útrob, takže vlastne to len takto spojím s tým ako som sa snažil vysvetliť to, čo je stabilné napätie a ako môže jeho nestabilita spôsobiť z dlhodobejšieho hľadiska skrátenie životnosti komponentu a blá blá blá a prečo nekvalitný zdroj nemusí počachrať náš nablíšťaný procesor hneď pri zapojení
- predstavme si pole sadeničiek, medzi ktorými sú urobené vaničkovité cestičky cez ktoré neustále tečie voda/napätie a tie sadeničky sa takto zavlažujú odspodu (voda v tých cestičkách aj vsakuje do pôdy z ktorej si korene sadeničiek ťahajú vodu, avšak tie sadeničky nesmieme zasahovať vodou priamo (bože, to je psycho toto), takže stabilné napätie tvorí stabilný tok stabilného zavlažovania, pričom nestabilné je ako menšia rozbúrená rieka, môže sa vylievať a špliechať po okolí, čo môže zasahovať tie sadeničky, ktoré nemusia hneď, no časom pri takýchto špliechancoch nakvapkať dostatok vody, aby tá sadenička bola okrem stabilného zavlažovania zavlažovaná aj tými striekancami, čo môže znamenať, že môže uhynúť a dajme tomu, že otrávi zem okolo seba a tak zhnije viacero a to v konečnom dôsledku zničí celý svet, planétu a okolité vesmírne telesá...viem, som psycho
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Zdroj 80-100 e

Príspevok od používateľa Famous »

Kamo, ty si dobra "sadenička"!
Uz to svinstvo neber. :D

No offense, mas pravdu, mudro vravis, ale s tym prirovnanim si ma dooost pobavil.


Ber tu G2 od EVGA.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
earthgoderu
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 134
Dátum registrácie: St 20. Nov, 2013, 11:24

Re: Zdroj 80-100 e

Príspevok od používateľa earthgoderu »

ďakujem za odpovede.... tiež som mu vravel ze ta G2 750w ale to je už moc nad rozpočet...... takže potom tu evga b2 ?
CPU:Intel i5 -4590 3,3Ghz + Gelid Tranquilo rev.2,MB: MSI H97 GAMING 3,RAM: Kingston 16GB DDR3 1600MHz CL10 , GPU: NVIDIA GF GTX 770 MSI GAMING , SSD: Crucial M550 256 GB, PSU: Corsair RM 550W, CASE: NZXT Phantom 530
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12918
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Zdroj 80-100 e

Príspevok od používateľa loleqboleq »

jo, s prehľadom :good:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"