Kúpa mob. Telefónu/ stredná trieda

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Mammut
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So 22. Nov, 2008, 12:49
Bydlisko: Poprad

Kúpa mob. Telefónu/ stredná trieda

Príspevok od používateľa Mammut »

Zdravíčko,

Mam možnosť si vybrať telefón z ponuky Orange, keďže mi končí zmluva. Keď som sa na tie telefóny pozeral, padol mi do oka Samsung S5 mini a Honor 6. Momentálne sa rozhodujem medzi týmito dvoma, neviem si rady. Aké sú vaše názory, skúsenosti s týmito modelmi?

Ja som trochu viac prikloneny k Honor 6.
Kľudne môžte navrhnúť aj iný telefón.

Ďakujem vám za Váš čas a reakcie.
MAMMUT
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Kúpa mob. Telefónu/ stredná trieda

Príspevok od používateľa Sky »

S5 mini by som nebral, v priblizne rovnakej cene by si mal mat aj Galaxy A5 (skus si pozriet cenu ci tomu je tak) tak to by som do vybera dal radsej ten. Asi by som bol tiez nakloneny viacej k Honoru.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Kúpa mob. Telefónu/ stredná trieda

Príspevok od používateľa BlackAngel »

s5 mini by som vylucil, tiez som ho chcel kupit, ale po precitani par for som nazor zmenil...v tej cene by som sa este obzrel po samsung alpha, pripadne A5. Honor je dobry stroj, teda ak ti nevadi leskly povrch telefonu a chybajuce sw tlacidla pod displejom. Ono bolo by fajn napisat, co od telefonu pozadujes, potom by sa vyberalo lahsie.
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Kúpa mob. Telefónu/ stredná trieda

Príspevok od používateľa scream »

LG G2, Xperia Z2, alebo Note 3 Neo v cene okolo 300
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Kúpa mob. Telefónu/ stredná trieda

Príspevok od používateľa Sky »

@scream len on ho bere na pausal z orangeu, G2 ani Note 3 Neo tam nemaju. Jedine Z2 ale ten vyzera, ze bude o dost drahsi ako Honor alebo A5, S5 mini.

Bolo by dobre aj ceny strop uviest a o aky pausal ide.
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
Používateľov profilový obrázok
Mammut
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: So 22. Nov, 2008, 12:49
Bydlisko: Poprad

Re: Kúpa mob. Telefónu/ stredná trieda

Príspevok od používateľa Mammut »

Zdravím ďakujem za reakcie. Jedná sa o paušál panter 40€ a ochotný som doplatiť maximálne 100€. Ako zákazník mám zľavu 20€ na telefón, takže limit 120 :)

Honor som vyberal preto lebo ma v porovnaní s S5 mini. Len ma straší ta značka Huawei. Jeden som mal doteraz a vravel som si ze nikdy viac, ale tento Honor 6 je naozaj lákavý co sa parametrov týka.

Telefón chcem na bežné pouzivanie internetu volanie smskovanie.. Žiadne hranie extrémne náročných hier.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa mob. Telefónu/ stredná trieda

Príspevok od používateľa felipe25 »

"Telefón chcem na bežné pouzivanie internetu volanie smskovanie.. Žiadne hranie extrémne náročných hier."

prave preto by som zvolil samsung s5 mini.

Btw, treba si tie telefony ohmatat, zapnute. Chod do orangeu, povedz ze sa rozhodujes medzi tymi troma, a daj na dojmy. Ak fon nemas v ruke, tazko radit. Mozno chytis honor a v momente ho vylucis, a budes chciet s5 mini, alebo si potvrdis, ze ok, beriem honor. ja som raz chcel jeden mobil, uz sa nepamatam, siel som ho kupit, a ked som ho chytil do ruk, nakoniec som ho ani nevzal.

honor, huawei - su to znacky, kde mas vacsi vykon za menej penazi, ale horsiu znacku (nieje to samsung)
samsung - overena kvalita a spolahlivost, ale pomalsi hw.
ja viem, vela ludi bude oponovat, ze co trepem, ze su to skvele mobily, ale proste pri samsungu platis aj za znacku.

Ja som mal s4 mini a max. spokojnost. Kebyze nemam iphone, mam isto S5 mini.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: Kúpa mob. Telefónu/ stredná trieda

Príspevok od používateľa liqua1 »

felipe25 napísal:samsung - overena kvalita a spolahlivost, ale pomalsi hw.
ja viem, vela ludi bude oponovat, ze co trepem, ze su to skvele mobily, ale proste pri samsungu platis aj za znacku.
s tym sa neda nesuhlasit.

S5 Mini urcite nie, ak nemas sklony k masochizmu. z toho co ma pomaranc prave v ponuke asi naozaj ten Honor 6.

btw OP. neuvazoval si smerom nezobrat tel a mat zlavu z ceny pausalu + kratsiu viazanost, resp kupit co najlepsie predajny tel za 1e, este nerozbaleny ho predat a kupit si nieco co naozaj chces, bez toho aby ta obmedzovala ta biedna, resp predrazena ponuka pomaranca?

alebo co tak naznacit, ze ini operatori su lacnejsi/maju lepsie pokrytie/bonusy/ whatever a na zotrvanie potrebujes nejaku dodatocnu motivaciu, napr 150e zlavu na tel co davaju novym zakaznikom.

zakaznik co plati mesacne 40-50e je zlata bana, takych velmi neradi vidia odchadzat.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5772
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa mob. Telefónu/ stredná trieda

Príspevok od používateľa felipe25 »

naznacenie nepomoze, treba dat realnu ziadost den po skonceni viazanosti o prechod do inej siete, (napr ist do o2 a dat ziadost) a potom sa operator povodny ozve a dostane za 30eur pausal kde bude mat neobmedzene volania, net, sms a mms, a este aj iphone 6 za 10e mesacne. moj znamy to tak nedavno dostal /detaily by som zistil/.
150e zlava na mobil nieje nic moc, ak dokazu dat pausal miesto 45e za 30e, to robi zlavu 360e za 2roky a je to isto lepsie ako 150e na mobil...
strasenie idem k inemu na predajni nezabera, to by kazdemu museli davat take ponuky, operator sa prebudi az ked bude mat v systeme ziadost o prenos cisla...

mam tak stale pausal kazde 2roky, a nikdy neodmietli dat podpultovu ponuku

ja len pisem ohladom fonu - fon treba do ruky, zapnuty, a ohmatat, a trochu poskusat. niekomu nemusi sadnut honot, niekomu huawei a pod.
aby sa nestalo ze dojdes do predajne a po ohmatani zistis ze ten fon ti nepasuje.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 23" Fujitsu Siemens LED LCD, key: Hama uRAGE, mouse: Logitech G700, Windows 10 Pro 64bit

NB work: Fujitsu Siemens Esprimo Mobile U9200 12", Windows 10 Pro 64bit

Huawei Mate 20 Pro
Motorola G7 Power
Apple iPad Mini 2 16GB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4467
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Kúpa mob. Telefónu/ stredná trieda

Príspevok od používateľa scream »

Za mna stale xperia Z2 alebo Note 3 neo... podla preferencii...ak ide o cenu tak LG G2. Prve 2 hlavne koli slusnej vydrzi.

Brandovany telefon by som ja osobne nechcel, vacsina je vseliako blokovana.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Nákupná poradňa"