Kamerovy system

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Kamerovy system

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ahojte planujem zakupit tento kamerovy system:
https://www.alza.sk/kguard-8-kanalovy-r ... .htm#popis

mam k tomu ale otazku, kable ku kamere maju iba 18 metrov, bude problem ak ich predlzim na 40m? Pripadne mate nejake dobre skusenosti s inym domacim kamerovym systemom? Kamera bude zaberat halvne vonkajsi priestor. dakujem
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8557
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa shiro »

ak je to IP kamera, tak plati to, co pre vsetky LAN siete - max. dlzka kabla 100m.

Inac, ako si sa dostal na alzu? Mne to v FF hlasi ze expiroval certifikat, a datum pc mam ok. To iste robi aj chrome.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa HellAngel »

alza mi ide OK
praveze to nie je IP. Keby bola IP tak mi je to jasne. Pri tomto kamerovom systeme su prilozene 18m kable aj s napajanim.
http://www.czc.cz/kguard-ar821-set/149832/produkt
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8557
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa shiro »

Je to BNC, takze analog. Tym padom je to rovnake ako ked predlzujes nejaku analogovu TV antenu. Cim menej spajanych konektorov tym lepsie, na kazdom prepoji sa ti kazi signal, lebo prechodove odpory atd. Samozrejme treba pouzit kvalitny a riadne tieneny koax. kabel.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 24" BenQ GW2470H | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa HellAngel »

Ok dik, toto som potreboval vediet, takze staci dobry koax a mozem spokojne tahat. do kolko metrov sa da tahat taky koaxial?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa Bird »

to záleží dosť aj od sily vstupného signálu, keďže tam je s narastajúcou dĺžkou dosť veľká strata. ale do tých 80m by to mohlo ísť bez problémov. viacej asi už s nejakým zosilovačom.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa HellAngel »

vedeli by ste mi poradit aj nejaky kvalitny koax kabel?
NB: Asus ROG Zephyrus G14
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

Schwaiger Kábel koaxiálny, tienenie Al fólia + 96 žíl CuAg, vodič Cu 1,1mm

40m - 500m nieje pre analog problem, skor budes plakat nad kvalitou obrazu ktory kamery posielaju. Cez den informacny ze ti tam niekto beha, v noci machule :D pokial tam budes mat vela zelenej snimanej plochy bude to haluska pre infra, sam na obraze potom uvidis, aj ked kamery maju automaticku kompenzaciu prisvietenia.

tie zaznamove zariadenia je jeden cina shit, pokial poriadne pokukas po nete zistis ze sa to da vyskladat aj lacnejsie od ineho vyrobcu. Uz existuju zaznamove zariadenia v kombinacii analog, sdhd a ip v jednom zariadeni a su do buducnosti dobra investicia. Lepsie je to kupovat po castiach /zdroj, kamery, dvr/ a nie ako jeden set. Lahsie sa to reklamuje ak je nebodaj daky problem.
Dalej sa zameraj aky je na ovladanie a konfiguraciu klient, niektore su doslovne za trest :D vacsina ma podporu v pripade pripojenia na internet bezplatnej registracie DDNS u vyrobcu a nemusis mat ani pevnu ip aby si sa dostal na zariadenie cez klienta /pc, android,ihnoj/

pri kvalite analogoveho zaznamu by som sa vykaslal na koax a natiahol tam rovno ftpcko s prevodnikmi na bnc, funguje to rovnako dobre a pri celkovej kvalite obrazu tam nebude moc velky rozdiel v kvalite /uvedom si ze riesis technologiu ktora vymiera/. A mas kabelaz predpripravenu do buducnosti ak by si chcel kamery zmenit na IP. Alebo ak to mas ako konecne riesenie daj tam kamery HD-SDI alebo HD TVI , pripoj ich cez koax a mas obraz v kvalite 720p alebo 1080p.
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa HellAngel »

Vo firme mame kamerovy system a vidim aka kvalita je klasicky analog a ip. Tam kam to kupujem potrebujem FA, takze skladacka z ciny nehrozi. A sw co som pozeral, tak to celkom chvalia.
NB: Asus ROG Zephyrus G14
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

nemyslel som skladacku kupovanu z ciny, cina shit je vsetko, len je rozdiel ci je to cina "original" alebo kopia cinkej kopie kde je ako bonus upraveny sw a pouzite 3-totriedne suciastky. Ked to kupis na sk /u firmy co predavaju tieto zariadenia/ sa da usetrit minimalne 100e a zostane ti na kvalitny koax, napajaci kabel a konektory.
Dalej nerozumiem preco sa snazis niekomu natlacit analog, ked sa da za tie peniaze kupit system s kvalitou obrazu 720p, pripadne 1080p

Precitaj si recenzie na alze o kvalite kamier a sposobe reklamacii tovaru "Kameru vám samotnú nereklamujú iba celý system", budes po pol roku ked sa ti pokasle kamera demontovat vsetko aby si si mohol uplatnit reklamaciu ? :facepalm: ty asi nemas rad toho komu to chces namontovat :D
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja si neham poradit, od toho je tato tema, na to co kupit som sa opytal ned v prvom prispevku. ak mi poradis nieco konkretnejsie, tak budem len rad ;)
NB: Asus ROG Zephyrus G14
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

dost tazko sa navrhuju kamery na objekt ktory clovek v zivote nevidel, ake maju byt uhly zaberu, ake su svetelne podmienky, co od toho pozaduje majitel objektu, atd, atd.... vseobecne som reagoval na konkretny model zariadenia co si vybral a jeho cenu, reakcie ludi co si ho zakupili a ohodnotili. Cize konkretne poradit dost tazko.
Zisti si naspr. zariadenia Hikvision, je to cina, origo cina statny podnik, maju zastupenie a predajcov v SR, analog a HD-SD/TVI kamery a zaznamove zariadenia maju lacne, funguju dobre, pri rozpocte 400e s dph kupis zaznamove zariadenie a 4 kamery v 720p, co je viac ako klasicky analog. Ak budes potrebovat nieco konkretnejsie, napis mi SS a mozeme to prebrat.
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa HellAngel »

S hikvision skusenosti mam. Celu firmu mame s nou spravenu, ale nezda sa mi ze by dvr + 4 kamery boli do 400€
NB: Asus ROG Zephyrus G14
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

hikvision analog do 300e s dph s prehladom a obedom a vecerou pre 2 osoby :D
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12236
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Kamerovy system

Príspevok od používateľa HellAngel »

jj dik :good:
NB: Asus ROG Zephyrus G14

Návrat na "Nákupná poradňa"