Router k Orange optike

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
esdxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: So 25. Júl, 2009, 14:43
Bydlisko: Bratislava

Router k Orange optike

Príspevok od používateľa esdxx »

Zdravim, ma zmysel kupovat router k optike od Orange? Vyuzitie primarne cez kabel + nejake tie wifi zariadenia (notebook, tv, tablet atd.)
Nemal som predtym Orange, takze neviem co sa da z toho ich routra vyzmykat. Pri UPC ten default nebol nic moc.

Viete mi nieco poradit, za rozumnu cenu.
Používateľov profilový obrázok
BiFino
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1803
Dátum registrácie: So 19. Jan, 2013, 18:24
Bydlisko: Bratislava

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa BiFino »

Aký máš teraz konvertor? Lebo nové optické konvertory Huawei už majú v sebe 2 v 1 teda sú už aj s routrom. Tak napíš aký máš a aké sú tvoje podmienky, teda či chceš aby mal router aj wifi AC a podobne (dosť od toho zavisí cena). Vždy záleží na tebe aké máš predstavy. Keď sa budeš pripájať na kábel možno by si žiadnu zmenu nepotreboval. Ak vyžaduješ aby ti išiel net cez wifi rýchlosťou nad 100 Mbit/s tak potrebuješ nový router. Tak sa vyjadri na napíšem ti potom presnejšie.
Spoiler: ukázať
CPU: AMD RYZEN 9 5900X
MB: ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO
RAM: G.SKILL F4-4000C19D-32GTZKK @ 3800 MHz CL16
VGA: ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING 10G
SSD: Samsung 970 PRO 512 GB
SSD 2: Samsung 960 EVO 1 TB
SSD 3: HDD: 2x 4 TB Samsung 870 EVO raid0
PSU: Seasonic Prime Ultra 850 W Titanium
Case: Fractal Design Define 7 Black – TG + 6x Noiseblocker NB-eLoop Fan B14-PS Black Edition
CPU cooler: Be quiet! DARK ROCK PRO 4
Monitor: LG 34GN850
Myš: Logitech G Pro Wireless
Klávesnica: Fnatic RUSH Pro Silent, Red MX Cherry Switches
Podložka: SteelSeries QcK Edge, XL
DAC: SMSL M3
Slúchadlá: Beyerdynamic MMX-300 2. Generation
Používateľov profilový obrázok
BudGet
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 54
Dátum registrácie: Ne 29. Nov, 2009, 19:46
Bydlisko: Bratislava / Banská Bystrica

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa BudGet »

Teraz dáva Orange router spolu s optickým dekodérom (alebo ako sa ten bazmek volá :D ) v jednom zariadení, takže význam by to malo len ak by si potreboval nejaký vysoký dosah Wi-Fi alebo špeciálne funkcie...
Čo sa týka toho zariadenia, tak sa zatiaľ nemôžem sťažovať, dosah to má oveľa lepší ako ten čo dávali predtým, rýchlosti po sieti sú super, aj keď som netestoval plné 1Gbit zaťaženie. Z internetu dostaneš plných 250/100 samozrejme. Wi-Fi mi išlo asi 50Mbit/s na iP5S, čo nie je svetové, ale na web a youtube to stačí. Na všetko ostatné je tu kábel :D
Moja rada je: počkaj kým ti to namontujú a uvidíš či ti to bude vyhovovať, ak nie, potom rieš nový router ;)
Desktop: CPU: Intel i7 7700k CPU Cooler: Noctua NH-U12P SE2 GPU: MSI HD 6950 Twin Frozr III 2 GB SSD: Samsung 850 PRO
Notebook: Lenovo Thinkpad Edge E530+Crucial M4 128GB
Používateľov profilový obrázok
skilerko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 620
Dátum registrácie: St 19. Aug, 2009, 21:26
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa skilerko »

nebudem zakladat novu temu dam to sem: stryco ma optiku cez upc download 100mb/s a chcel by kupit lepsi wifi router aby mu dal plnu vysku downloadu. viete poradit nejaky modem? dost vyuziva hlavne wifi co sa tyka TV,mobilov,ntbk.dik
Spoiler: ukázať
cpu intel 4670k
cpu cooler NOCTUA NH-D14
matičná asrock z87 xtreme4
hdd WD green 620gb
ram kingston 2x4gb ddr3
vga gigabyte 7870 2gb
psu seasonic 520gm
case haf 932
keyboard roccat isku fx
headphones STEELSERIES siberia V2 navi edition
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa liqua1 »

tak chces router alebo modem? modem uz ale zjavne ma...

nejaky rozpocet?

a uz si konecne zapamatajte, ze UPC nie je optika.
Používateľov profilový obrázok
skilerko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 620
Dátum registrácie: St 19. Aug, 2009, 21:26
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa skilerko »

modem uz ma aj vratane wifi. ale potrebuje mat silnejsiu wifi tak porad nieco. cena do 70e? nieco schopne ide len o to aby wifi isla plnou rychlostou t.j. tych 100MB/s
Spoiler: ukázať
cpu intel 4670k
cpu cooler NOCTUA NH-D14
matičná asrock z87 xtreme4
hdd WD green 620gb
ram kingston 2x4gb ddr3
vga gigabyte 7870 2gb
psu seasonic 520gm
case haf 932
keyboard roccat isku fx
headphones STEELSERIES siberia V2 navi edition
liqua1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 430
Dátum registrácie: So 24. Jan, 2015, 16:58

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa liqua1 »

tie combo zariadenia co dava UPC maju wifi N normu, takze...
Používateľov profilový obrázok
skilerko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 620
Dátum registrácie: St 19. Aug, 2009, 21:26
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa skilerko »

cez wifi mu ide max download 60MB/s cez lan kabel ide full 100MB/s takze je slaba wifina.
Spoiler: ukázať
cpu intel 4670k
cpu cooler NOCTUA NH-D14
matičná asrock z87 xtreme4
hdd WD green 620gb
ram kingston 2x4gb ddr3
vga gigabyte 7870 2gb
psu seasonic 520gm
case haf 932
keyboard roccat isku fx
headphones STEELSERIES siberia V2 navi edition
Používateľov profilový obrázok
COBRA_111
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 284
Dátum registrácie: Pi 25. Dec, 2009, 02:39
Bydlisko: Čadca

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa COBRA_111 »

Čo sa rýchlosti WiFi týka u notebooku / mobilov - ani jeden nedá zo štandardnou wifinou (od výroby) viac ako 80mbps reálne
a u mobilov viac ako 60 mbps reálne. Mám to vyskúšané u notebookov v cenovej relácii do 3500€ a u smartfónov
SAMSUNG Galaxy S4/S5/S6 + Note3/Note4 a taktiež u iPhonu radu 4/5/6.

Čo sa pripojenia 100mbps downloadu u kábla týka, postačí akýkoľvek router nižšej/strednej triedy v cenovej relácii
+- 30€-35€. Ak by bola rýchlosť nad 100mbps (príklad 150mbps+), tak odporúčam tento ASUS
http://www.asus.com/Networking/RTN18U/

Ja ho mám na optike od telekomu pri rýchlosti 300/30 mbps a zatiaľ bez najmenšieho problému, žiadne sekanie,
žiadne obmedzenia pri spustených torent klientoch, ... výborný dosah wifi signálu. Na mojom NTB
dosahujem rýchlosti pri sťahovaní/kopírovaní +- 9MB/s až 15MB/s = 72mbps až 120mbps real.
(To som vykúšal predtým X rôznych routerov, aj keď mali WAN/LAN 1Gbps, tak maximálna priepustnosť
WAN do LAN bola +- 130mbps až 150mbps)

To WiFi o rýchlosti 60mbps je záležitosť notebooka, nie routera = maximálny strop.
SKRINKA: Nanoxia Deep Silence 6 Rev. B (Dark Black) PSU: Corsair HX1200 DOSKA: ASUS ROG CROSSHAIR VIII FORMULA PROCESOR: AMD RYZEN 9 5950X (PBO) CHLADENIE: MO-RA3 PRO 9x120 PASTA: Thermal Grizzly Conductonaut CPU BLOK: EK-Quantum Velocity D-RGB - AMD Ryzen Edition KVAPALINA: Innovatek Protect IP RAM: G.SKILL 2x 64GB KIT DDR4 3600MHz CL18 Trident Z RGB Neo for Ryzen 3000 @ 3800MHz / 18-19-19-19-39 / 1.4V VGA: NVIDIA RTX A4000 (16 GB) HDD: SAMSUNG 990 PRO NVMe M.2 SSD 1 TB FAN: 9x Noctua NF-P12 redux-900
Používateľov profilový obrázok
skilerko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 620
Dátum registrácie: St 19. Aug, 2009, 21:26
Bydlisko: BRATISLAVA

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa skilerko »

cize tym padom je zbytocne kupovat novy router ci modem? zrejme ano ako tak citam co si spomenul. problem bude potom v danom zariadeni ze nema taku silnu tu wifi v sebe.

ten asus som uz kukal v alze, cena okolo 71evri
Spoiler: ukázať
cpu intel 4670k
cpu cooler NOCTUA NH-D14
matičná asrock z87 xtreme4
hdd WD green 620gb
ram kingston 2x4gb ddr3
vga gigabyte 7870 2gb
psu seasonic 520gm
case haf 932
keyboard roccat isku fx
headphones STEELSERIES siberia V2 navi edition
esdxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: So 25. Júl, 2009, 14:43
Bydlisko: Bratislava

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa esdxx »

K mojej original otazke - ponechal som si nakoniec ten standard, co teraz dodava Orange. Problem ale je, ze vraj musi byt umiestneny niekde pri vyvodnej skriny, co je v prdely na chodbe. Ja ale potrebujem pristup k routeru v obyvacke, kde mam aj komp + ostatne multimedia. Momentalne tam su v stene 2 pripojky, co mi nepride dostatocne..
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa Pronto »

Kup si dlhsie kabel opticky s koncovky v stene do routru, a daj si router kam len chces. Myslim ze limit na opticke patch kable je 300m ak ma pamat neklame a dlhsi ti asi nebude treba :good:
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5605
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa Jednoduska »

preco by router musel byt blizko privodnej skrinky? seriozne sa pytam, jediny dovod ma nenapada (okrem lenivosti technika)
esdxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: So 25. Júl, 2009, 14:43
Bydlisko: Bratislava

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa esdxx »

On je schovany vpodstate v takej skrinke, kde sa davaju aj poistky. Tym padom aj dosah WiFi je slaby.. Neviem, preco to spravili takto - najpvr som sa nad tym nezamyslal. Predtym v starom byte som mal 2 modemy, jeden pri zdroji a druhy v blizskoti PC, kde som mohol napchat viac sietovich kablov.
esdxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 453
Dátum registrácie: So 25. Júl, 2009, 14:43
Bydlisko: Bratislava

Re: Router k Orange optike

Príspevok od používateľa esdxx »

Vie mi niekto odporucit nejaky jednoduchy router, ktory by spolupracoval s optikou od Orange? Potrebujem hlavne viac lan portov, wifi antenu.. Momentalne mam zakladny router od Orange, ale jeho umiestnenie ho robi nepouzitelnym...
Jednoduska napísal:preco by router musel byt blizko privodnej skrinky? seriozne sa pytam, jediny dovod ma nenapada (okrem lenivosti technika)
"Miernou nevýhodou nového zariadenia je možná horšia polohovateľnosť, uvádza infolinka. Od optoprípojky ho môžete mať bežne maximálne tri metre, prípojné káble sú totiž dlhé 1,5 alebo 3 metre. Núdzovou možnosťou je zapojiť do konvertora len ethernetový kábel a použiť iný, vlastný router."
http://www.zive.sk/clanok/101179/orange ... -zariadeni

Návrat na "Nákupná poradňa"