PC zdroj Corsair AX 760i ?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa MaceKx »

Ahojte, pravdepodobne budem potrebovat novy zdroj ako nahradu za moju AX750 od Corsairu. Ako moj favorit je AX760i paci sa mi funkcia kontrolovania cez Corsair Link kedze cez tento soft kontrolujem aj chladit H100i prijal by som aj tuto funkciu. Problem je v cene 170 - 200 € je dost.

Co by ste mi doporucili poslednu dobu sa v tom nejako neorientujem. Zostava je v popise. Predpokladam ze i7-2600K doplni miesto 770 GTX nieco vykonejsie.

edit: ma tak napadlo ze Corsair ma zaruku 5 rokov mam ho od 2011 cize este je v zaruke ako sa to da reklamovat ?
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa SpQx »

Naozaj potrebuješ taký výkon? Ja odporúčam platimax 600 :-)
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

ax760i mam doma, neviem ci je vadny kus alebo sa ma tak spravat, vetrak sa zacne tocit az ked teplota neprijemne stupne a roztoci sa na max otacky /sudiac podla hluku/. ked ho porovnam s ax1200i tam ide regulacia ako ma a vetron sa toci aj na nizke otacky ked teplota zdroja stupa.
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

SpQx napísal:Naozaj potrebuješ taký výkon? Ja odporúčam platimax 600 :-)
:laugh: :laugh:
well done, sir...
v žiadnom ale žiadnom prípade by som už nikde nedával enermax, enermax je kompletne vymenený, už nie sú tak dobrí vzhľadom na konkurenciu, aj keď spomínaný stojí priemerne 130€

autorovi...pokiaľ peniaze máš a chceš snáď to najlepšie na trhu, tak nech sa páči (osobne by som bral asi 860i rovno - pre istotu), ak chceš ušetriť, tak nech sa páči môj zoznam zdrojov vo všetkých cenách
tam sú vlastne zahrnuté moje odporúčania na takmer každý boží rozpočet na zdroj
https://www.hojko.com/post2136885.html#p2136885
ceny sa teraz môžu líšiť
ujo MateSo napísal:ax760i mam doma, neviem ci je vadny kus alebo sa ma tak spravat, vetrak sa zacne tocit az ked teplota neprijemne stupne a roztoci sa na max otacky /sudiac podla hluku/. ked ho porovnam s ax1200i tam ide regulacia ako ma a vetron sa toci aj na nizke otacky ked teplota zdroja stupa.
nový, či?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
ujo MateSo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1980
Dátum registrácie: Št 24. Júl, 2008, 17:14
Bydlisko: Bratislava

Re: PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa ujo MateSo »

ta 760i ma asi 3 mesiace, spraval sa tak od prveho dna
PC> Asus X99-E WS, 5960x@4.7, 32GB/2400, 2xTitanX, Corsair ax1500i
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa Kyselinka »

MaceKx napísal:edit: ma tak napadlo ze Corsair ma zaruku 5 rokov mam ho od 2011 cize este je v zaruke ako sa to da reklamovat ?
Pozri tu: http://www.corsair.com/en-us/support/warranty
BTW, pise sa tam: AX Series™ PSUs have a 7 year warranty :rolleyes:
Takze nic nekupovat, ale reklamovat.
A co mu vlastne je?

P.S: ja mam na fakture uvedenu zaruku 60 mesiacov, takze by si to mal mat aj ty. Staci to normalne reklamovat u predajcu a on nech si to vybavi s vyrobcom.
Používateľov profilový obrázok
MaceKx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2847
Dátum registrácie: So 26. Feb, 2011, 16:55
Bydlisko: Skalica

Re: PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa MaceKx »

Ja mam na faktury ho..o :D no skusim nakontaktovat predajcu, no co mu je mam podozrenie ze ide do haja mam problem zo spustanim PC popisoval som to v druhom vlakne a pravdepodobne to robi PSU. Cize robim si prieskum trhu ked budem potrebovat nahradu druha vec je ze mesiac budem bez PSU to je pruser ...

http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 9&t=105185
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22002
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa dexterav »

hlavne aby to bolo PSU :D
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa SpQx »

loleqboleq napísal:
SpQx napísal:Naozaj potrebuješ taký výkon? Ja odporúčam platimax 600 :-)
:laugh: :laugh:
well done, sir...
v žiadnom ale žiadnom prípade by som už nikde nedával enermax, enermax je kompletne vymenený, už nie sú tak dobrí vzhľadom na konkurenciu, aj keď spomínaný stojí priemerne 130€

autorovi...pokiaľ peniaze máš a chceš snáď to najlepšie na trhu, tak nech sa páči (osobne by som bral asi 860i rovno - pre istotu), ak chceš ušetriť, tak nech sa páči môj zoznam zdrojov vo všetkých cenách
tam sú vlastne zahrnuté moje odporúčania na takmer každý boží rozpočet na zdroj
https://www.hojko.com/post2136885.html#p2136885
ceny sa teraz môžu líšiť
ujo MateSo napísal:ax760i mam doma, neviem ci je vadny kus alebo sa ma tak spravat, vetrak sa zacne tocit az ked teplota neprijemne stupne a roztoci sa na max otacky /sudiac podla hluku/. ked ho porovnam s ax1200i tam ide regulacia ako ma a vetron sa toci aj na nizke otacky ked teplota zdroja stupa.
nový, či?

Dobre ty ... koľko enermax zdrojov si dopálil? Lebo mne sa to ešte nepodarilo. Na rozdiel od corsair a fortron zdrojov, ktoré som už odpálil, tak s be quiet a enermax som nikdy problém nemal. Určite to nieje najlacnejšie na trhu, ale ani najdrahšie. A k tej zostave dávať 200€ zdroj je úplne od veci ... Preceňujete dôležitosť zdrojov (netvrdím, že PSU nieje hodne dôležitá súčiastka, ale preháňať sa nemusí).
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7254
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa Kyselinka »

MaceKx napísal:mam podozrenie ze ide do haja mam problem zo spustanim PC popisoval som to v druhom vlakne
Mas tam odomna pozdrav :D
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

SpQx napísal:Dobre ty ... koľko enermax zdrojov si dopálil? Lebo mne sa to ešte nepodarilo. Na rozdiel od corsair a fortron zdrojov, ktoré som už odpálil, tak s be quiet a enermax som nikdy problém nemal. Určite to nieje najlacnejšie na trhu, ale ani najdrahšie. A k tej zostave dávať 200€ zdroj je úplne od veci ... Preceňujete dôležitosť zdrojov (netvrdím, že PSU nieje hodne dôležitá súčiastka, ale preháňať sa nemusí).
enermax s triathlorom/eco úplne domrvil všetko, ich goldy sú už o ničom a platimaxy nemajú šancu proti konkurencii
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
pala
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 424
Dátum registrácie: Ut 15. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Rovinka

Re: PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa pala »

SpQx napísal: Dobre ty ... koľko enermax zdrojov si dopálil? Lebo mne sa to ešte nepodarilo. Na rozdiel od corsair a fortron zdrojov, ktoré som už odpálil, tak s be quiet a enermax som nikdy problém nemal. Určite to nieje najlacnejšie na trhu, ale ani najdrahšie. A k tej zostave dávať 200€ zdroj je úplne od veci ... Preceňujete dôležitosť zdrojov (netvrdím, že PSU nieje hodne dôležitá súčiastka, ale preháňať sa nemusí).
On nema na mysli, ze Enermax zdroje su nekvalitne, ale nekonkurencieschopne vzhladom na cenu/vykon. Za podobnu alebo nizsiu cenu su tu rovnako kvalitne, dokonca kvalitnejsie zdroje v kazdej triede ucinnosti. Dnes uz ma kazdy vyrobca zdroj s gold a platinovou ucinnostou s vyrazne nizsou cenovkou ako Enermax (napr. Seasonic, Superflower, Corsair, EVGA a pod.).
Používateľov profilový obrázok
dark_globe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1028
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2011, 08:33
Bydlisko: Michalovce

Re: PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa dark_globe »

enermax zaspal dobu a s cenovkami to prehanaju ...
všetky ich posledne počiny boli v podstate fail čo sa tyka kvality s premrštenou cenovkou ...
stači sa pozrieť čo predavaju na hranici 100e : http://www.alza.sk/enermax-erx530awt-re ... 506971.htm
ten zdroj by mal stať tak 65e , 70e max. a ani vtedy by som ho nechcel ,
pytat za toto 95e je drzosť ...
na sekundarnom obvode to ma capxony zmiešane s teapami ,
čo je u zdroja s takou cenovkou velky prešlap a dalo by sa pokračovať aj čo sa tyka dalšich nedostatkov ...

za 100e sa da zohnať neporovnatelne lepšie urobena evga g2 ...
personal rig:
Spoiler: ukázať
cpu: ryzen 7 5700X
cooler: DeepCool AK400
mobo: ASUS TUF GAMING B550-PLUS WIFI II
graphics: Asus Dual RTX 2070 SUPER EVO OC
ram: 2x16gb Kingston FURY renegade black 3600MHz cl16
ssd: Crucial P3 Plus 1TB NVMe
case: Fractal Design Focus 2 Black Solid
power supply: EVGA 600 GD
sound card: Creative Sound BlasterX AE-5 Plus
headphones: Beyerdynamic MMX 100 , Audio-Technica ATH-M20x
monitor: MSI Optix G241 144Hz 1ms IPS
operating system: windows 10 PRO
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12934
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: PC zdroj Corsair AX 760i ?

Príspevok od používateľa loleqboleq »

presne tak, ešte lepší golďák ako daný enermax by bol aj za smiešnych 76€
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"