mys + podlozka idealne do 100E

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

mys + podlozka idealne do 100E

Príspevok od používateľa Durana »

ahojte, planujem kupit domov novu hernu mysku a podlozku, nakolko na tej starej pomaly prestavaju fungovat 2 bocne tlacitka a hladam nejaku nahradu. V praci robim s PC cely den a tak by som chcel domov nieco nezatazujuce zapastie (ergonomicky tvar mysky, nizka hmotnost + rychla podlozka)

podlozka: Momentalne mam steeleseries QCK. Rad by som kupil nejaky rychlejsi povrch. Celkovo vsak preferujem latku(co moc dokopy nejde). Kazdopadne uvitam tip na akukolvek rychlu platenu podlozku (neocakavam nic prevratne, len minimalne taku rychlost ako ma QCK)

mys: momentalne mam logitech mx518 a som nadmieru spokojny. Po 8 rokoch mi zacali vynechavat 2 tlacitka a preto chcem kupit nieco nove. Uvazoval som o nastupcovi G400, ta je vsak este tazia ako bola MX518, preto vaham.
Ergonomia je dost individualna vec, ale hladam skor vacsiu mys (palm uchop) ktora ma relativne vyssi stred, ale tlacitka nie su moc daleko od povrchu(aby ruka nebola moc v zaklone). Proste nie nizkoprofilovu mysku, skor naopak. Musi byt viactlacidlova (aj keby len 2tlacitka na zmenu dpi ktore sa daju prebindovat, ale aspon nieco).

Zaujala ma mionix naos 7000, ocakaval by som vsak trochu nizsiu cenu. Hladam nieco ako logitech g400 s nizsou hmotnostou. Ak sa nenajde, je to asi moj hlavny kandidat.

presny rozpocet nemam. idealne mys + podlozka do 80-100E. Hravm skor veci ako lol a wow, ziadne fps. Teda nemusi to byt na hrane rozpoctu. Rad si kupim nieco lacne vyhovujuce poziadavkam, ziadnu ultrapresnu mysku nepotrebujem, lebo rozdiel nepocitim
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: mys + podlozka idealne do 100E

Príspevok od používateľa mino_85 »

Ja som šiel do Naos 7000 práve kvôli ergonómii /predtým som mal tvarovo veľmi podobnú SS Ikari Laser/ a nemôžem sa sťažovať, stojí za každé euro. Ergonómia je oproti ostatným značkám proste úplne inde, ideálna práve na väčšiu ruku a nie je ani ťažká, skôr taký ľahší priemer oproti konkurencii. Z toho čo píšeš je to pre teba ideálna myška, rozpočet na to máš... myslím, že neoľutuješ.

Ak chceš látku, tak nemá zmysel špekulovať nad niečím iným než QCK, sú to top látkové podložky.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: mys + podlozka idealne do 100E

Príspevok od používateľa SpQx »

Ja mám celú výbavu od Mad catz a ak dobre viem, už si kúpiš RAT 7 aj podložku do 100€
http://www.alza.sk/mad-catz-r-a-t-7-d183988.htm

http://www.alza.sk/madcatz-cyborg-g-l-i ... 370116.htm
Používateľov profilový obrázok
Durana
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 186
Dátum registrácie: Ne 17. Feb, 2008, 14:00

Re: mys + podlozka idealne do 100E

Príspevok od používateľa Durana »

Ta podlozka je 40x50 cm, to je moc giganticke :D Mam qck a vyuzivam tak 60% jej plochy :D
vedel bysi jej rychlost porovnat s inymi znamymi podlozkami?(napr mojou? :D)

ta rat7 vyzera hnusne ale zas mat nieco volne konfigurovatelne znie super, urcite si o nej precitam viac. Skoda ze tie tlacitka pre palec vyzeraju na obrazku tazsie dostupne, ale ak by sa dala ta lava strana dostatocne posunut, preco nie.

Mino, vedel by si porovnat velkost mx518 a naos7000? Trochu sa bojim jej velkosti, kedze mx518 je na hornej hranici. Kazdopadne som pozeral hmotnost a ma ju takmer identicku co je pre mna velke plus.
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: mys + podlozka idealne do 100E

Príspevok od používateľa mino_85 »

Mal som aj G400 na skúšku a keď si to tak vybavím, tak Mionix je väčšia hlavne do šírky, proste to uchopenie tam je iné, položíš ruku na myšku a každý prst si nájde svoje miesto. Čo sa týka dĺžky by som ale nepovedal, že tam je veľký rozdiel.

Ono ťažko radiť, kupovať myš je ako kupovať topánky, to si človek musí skúsiť aby vedel či sadne.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: mys + podlozka idealne do 100E

Príspevok od používateľa SpQx »

Durana napísal:Ta podlozka je 40x50 cm, to je moc giganticke :D Mam qck a vyuzivam tak 60% jej plochy :D
vedel bysi jej rychlost porovnat s inymi znamymi podlozkami?(napr mojou? :D)

ta rat7 vyzera hnusne ale zas mat nieco volne konfigurovatelne znie super, urcite si o nej precitam viac. Skoda ze tie tlacitka pre palec vyzeraju na obrazku tazsie dostupne, ale ak by sa dala ta lava strana dostatocne posunut, preco nie.

Mino, vedel by si porovnat velkost mx518 a naos7000? Trochu sa bojim jej velkosti, kedze mx518 je na hornej hranici. Kazdopadne som pozeral hmotnost a ma ju takmer identicku co je pre mna velke plus.
Ja osobne mám R.A.T. 9 a mám aj tú podložku, ktorú som ti poslal a aj glide 7. Tá veľkosť sa možno zdá byť niečo extra, ale má výhodu, že si potkana vôbec nemusím dvíhať + za mi na to zmestí popolník :-D Ale teraz vážne, ak si človek zvykne na velkú podložku, už na malej nevie/nechce viac pracovať (hrať). Čo sa týka výzoru, síce je to subjektívne, ako sa komu páči, ale potkany sú vzhľadom unikátne a kvalitou taktiež, nemôžem si to vynachváliť, či už potkana, alebo klávesnicu.
Ešte s5 na podložky, skúšal som aj razer kovové a ja neviem aké podložky, ale čo sa týka dlhodobého komfortu, tak mi tieto sadli najviac.
Používateľov profilový obrázok
mohamed
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3361
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA/PE

Re: mys + podlozka idealne do 100E

Príspevok od používateľa mohamed »

Spoiler: ukázať

GIGABYTE B660 AORUS MASTER DDR4 | i5 13500 + Noctua NH-D14 w/2xNoctua NF-A12x25 pwm | 32GB DDR4 Kingston Renegade @4000 CL18 | ASUS ROG STRIX RTX 3080 10GB | Samsung 970 EVO 500GB | Samsung 980 PRO 1TB | Samsung 980 1TB | COUGAR GX600 | Fractal Design Define C TG

GEAR Dark Project KD87A TKL - Gateron Teal Switches, Glorious Model O Pro Wireless - Blue Lynx, xtrfy XGP1-L4, MSI Optix G273QPF, DELL S2422HG, Razer Barracuda X 2022, DXRACER OH/FD01/NR

nb: thinkpad e440 - i3 4000m, 2x4gb ddr3 1600, ssd crucial mx500 250gb
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11469
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: mys + podlozka idealne do 100E

Príspevok od používateľa Andre »

ked mas radsej latkovu, tak ber silikonovu, je ovela klzavejsia http://www.brloh.sk/hra_pc_prislusenstv ... cy_surface

DeathAdder
Alcor http://pctuning.tyden.cz/hardware/klave ... za-polovic
je ich hodne
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: mys + podlozka idealne do 100E

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

ja som siel z mx510 do g502. nemozem si stazovat. g502 je o nieco malinko mensia, ale na to sa da zvyknut velmi rychlo + vychoda viac tlacitok a zavazia (zo zaciatku som mal vsetky, a postupne som prisiel do stavu ze tam mam len jedno zavazie, na specifickom mieste), kvalitnejsi snimac samozrejme a nema to take nozky, ktore sa mi postupne z mx518 poodlupovali. tlacitko na palec, je inteligentne poriesene (ani daleko, ze by sa trebalo po nom nacahovat pri hrani, ale ani moc blizko, aby sa pri rychlom presuvani pomocou nadvihnutia mysi, nechtiac stlacilo). co moze trochu viac vadit, je kolecko. je kovove, a na prvy pocit pride take tazkopadne. casom si na to zvyknes tak, ze to uz ani nebudes vnimat.
podlozku mam steelseries qck+ a jedine co mi trochu vadi je velkost, vyuzivam 1/4 (lavy spodny roh) plochy.
ale hra sa na nej super.
Spoiler: ukázať
::: ...

Návrat na "Nákupná poradňa"