Zakladny mobil (cca nokia 6300)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Zakladny mobil (cca nokia 6300)

Príspevok od používateľa Warrax »

Ahoj. Mobil pouzivam len velmi sporadicky, iba na obcasne telefonaty a sms, a mam staru nokiu 6021. Chyba mi tam vsak fotak.
Pomaly sa vsak uz ropadava, chcel by som ju co najlacnejsie nahradit nejakym podobnym mobilom, ale aby aj mal fotak.

Kedysi davnejsie som dostal k pausalu nokiu 6300, bolo to dobre, no ukradli mi ju. Chcem sa opytat na rady, ci by ste kupili z bazaru nokiu 6300 alebo sa oplati za cca 15-20 eur nieco lepsie. Dolezite je, aby to malo tlacitka, nemam rad dotykove displaye.
Hlavne aby to bol robustnejsi kvalitny mobil, co nebol velmi kazivy, takze ked sa kupi s bazaru, je velka sanca, ze bude este roky sluzit. Do coho by ste v tomto pripade isli? Kolko by som mal dat maximalne za odblokovanu nokiu 6300?
Dakujem.
Používateľov profilový obrázok
mosqa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Št 09. Dec, 2010, 11:30
Bydlisko: Sliac

Re: Zakladny mobil (cca nokia 6300)

Príspevok od používateľa mosqa »

pozri sa na samsung s5610, bazarovy sa da okolo tych 30 zohnat, konstrukcne je na dost dobrej urovni [jeden co som mal v ruke tak mal asi vysuchany zadny kryt takze bol dost labilny ale inac som ich par drzal a ostatne vyzerali vpohode], kvalitne foto, vydrz tyzden pri par hovoroch a sms denne+prehravac cca hodina/den..
asi najlepsi tlacitkovy co sa da este zohnat. sam mam druhy, prvy nevydrzal jednu akciu takze som sa raz rano zobudil a bol prasknuty displej, ale nevahal som ani chvilku a hned som si siel kupit dalsi

ta 6300 bola tiez fajn ale predsalen uz to ma pomaly 10 rokov.. ked uz nokiu tak radsej novu 220
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Zakladny mobil (cca nokia 6300)

Príspevok od používateľa Warrax »

Dakujem Ti moc za odpoved.
Pozeral som aj tu nokiu 220, len skoda, ze zacali robit tie mobily take tenke. Mne vyhovovali, ked boli trochu hrubsie, lebo lepsie sadli do ruky. Ale mozno by sa to dalo trochu "zhrubnut" nejakym obalom.
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Zakladny mobil (cca nokia 6300)

Príspevok od používateľa Warrax »

Pozrel som porovnanie toho samsungu s nokiou 6300 a nieje o com
http://kiyas.la/en/cell-phone/compare/N ... sung-S5610

ovela lepsi je ten samsung, a v bazari sa da nokia zohnat za 20 eur, kym ten samsung za 30-35 eur. Jedine co mi trochu vadi, je zbytocne velky display 2,4 (aspon pre mna), a z toho vyplyvajuca vyska mobilu, ta nokia ma taky akurat.

Inak diky za radu, presne nieco take som hladal. Este nejake mobily takeho podobneho typu na zvazenie ta nenapadaju, ci iba tieto 2?

edit: Co hovoris napriklad na Nokiu 301?
mk019
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 153
Dátum registrácie: St 02. Jan, 2013, 09:27
Bydlisko: Trenčín

Re: Zakladny mobil (cca nokia 6300)

Príspevok od používateľa mk019 »

Viem že dosť cez limit,ale nad nokiou 515 si nerozmýšľal? To je podobný mobil k 6300-vke. Za 1€ na paušál. Je pevný,klasické menu nokie a výdrž cca týždeň.
MB: MSI H61MU,CPU: i3 2120+AC Freezer 13, PSU: AC Fusion 550, Case: Xigmatek Asgard III, GPU: AMD 7850, RAM:Corsair 2x2GB,HDD:Seagate Barracuda 1TB, LCD: 42" LG,Microlab b77
Používateľov profilový obrázok
mosqa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 277
Dátum registrácie: Št 09. Dec, 2010, 11:30
Bydlisko: Sliac

Re: Zakladny mobil (cca nokia 6300)

Príspevok od používateľa mosqa »

ta 301 tiez nevyzera zle ale nemam snou skusenost takze neviem ti povedat.. este ma napada sony ericsson cedar [j108i]; na tom mi vadilo akurat to ze bol trosku hrubsi, ale ked to beries skor ak ovyhodu tak by ti mozno mohol vyhovovat, do ruky padne skvele a klavesnica je mozno trosku atypicka ale pise sa na nej velmi dobre co mi potvrdilo viac ludi:
http://www.mobilmania.cz/katalog-mobilu ... 77%2c48064
macejd
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 174
Dátum registrácie: So 06. Jún, 2009, 20:20
Bydlisko: Žilina

Re: Zakladny mobil (cca nokia 6300)

Príspevok od používateľa macejd »

301 je v pohode. Cca pred 2 rokmi som ju kupil mame a drzi. Taky prijemny jednoduchy mobil so slusnou vydrzou a fajn displayom.
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Zakladny mobil (cca nokia 6300)

Príspevok od používateľa Warrax »

Este som zabudol, ze ked uz do novsieho, tak radsej by som mal dual sim. Na to som uplne zabudol, ze vzdy som chcel mat dve simky. Da sa s tym dost usetrit, ked sa niekomu nechce nosit 2 mobily (mne sa nechce, lebo to uz straca zmysel, mobil ma byt maly, a dva mobily su vlastne nieco velke a nepohodlne, co musite vlacit so sebou, ked to chcete mat poruke).

Skoda, ze ten samsung s5610 sa nerobi ako dual sim. Alebo ma samsung nieco take, len na dual sim?

Ta nokia 108 sa robi ako dual sim, aj nokia 220 ma zaujala. 206 som pozeral, aj 208 ale ma velmi skaredy display. Len co je trochu z uhla, totalne sa kazi obraz.

Tu 515 som tiez zvazoval, aj som ju mal v ruke v jednom obchode ju mali, ale je draha a zle sa mi drzi v ruke, aj sa mi zle na tych tlacitkach pisalo. Tlacitka su najvacsi problem tychto mobilov.

Nasiel som v NAYi nieco taketo...
http://www.nay.sk/mobiola-mb1200#podrobny-popis

Vyzera, ze to splna vsetko co som chcel, dual sim, kompaktny dizajn, fotak, klasicke tlacitka. Mal som ho v ruke a vyzera celkom robustny, aj tie tlacitka su v pohode. Nema s nim niekto skusenosti?

Dalsia moznost co som nasiel je este Alkatel 2007D
http://www.alcatelonetouch.com/global-e ... NChRCz_Ang
tiez ma dual sim.
recenzia tu
https://www.youtube.com/watch?v=9J86FyuBxXY

Návrat na "Nákupná poradňa"