Herne pc s periferiami do 1300 €

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Arťom
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 121
Dátum registrácie: Po 15. Sep, 2014, 16:03

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa Arťom »

asnold už netrieskaj kraviny, mp3turbo má pravdu, nebrať 256gb môže iba hlupák, v pohode nahodíš win, programy a stále máš 150gb+ na hry
po ďalšie v tom videu je testovaná gtx 780 ti(780 ti > 970) , čiže s gtx 970 bude rozdiel medzi i5 a i7 ešte menší
aben : na alze nemajú nanoxiu ds3, ako alternatívy sa javí corsair 330r/fractal r5 ak chceš odhlučenú, ak netreba tak kľudne aj 300r/200r
zdroj tam je, ako aj ostatné
Spoiler: ukázať
CPU Intel G3258 @4,2Ghz | MB AsRock z97m pro4 | RAM Adata 8GB 1600MHZ XPG V1.0 | GPU Sapphire HD 7770 VAPOR-X OC | SSD Crucial BX100 250GB | CASE Fractal Arc Mini R2 | PSU Seasonic S12G 450W | MONITOR Benq GW2470H | WIN W7 64 bit
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa Asnod »

Jediny kto trieska kraviny si ty, pretoze je to tak tazke pouzit rozum :) a nepremyslat zadkom. Stale nechapes ze na 256GB SSD nenatrepes v dnesnej dobe co sa tyka hier ktore maju 20gb+ tak nic? Nehovoriac o strate vykonu ked zapraces SSD nad urcitu kapacitu? SSD su na OS, programy, ktore zaberaju par GB, nie na hry. Ak uz SSD na hry tak osobitne SSD ale s uplne inou kapacitou.

780ti a 970 su vykonovo cca na rovnakej urovni, takze nechapem cim argumentujes. Zase nicim. Kde mas nieco narocnejsie na cpu tak ten vykon vyuzijes, ale zase plati jedine, proste nevies. Viz priklad v dnesnej dobe sandy bridge, ktore dnes doplaca na nizsi PPC, IPC, skus si vypnut na sandy i7 HT, spravit nejaky benchmark vo Watchdogs a nasledne s HT on. Budes prekvapeny ze rozdiel v FPS bude aj za hranicou 25% ale to v recenziach nepisu co? ;) Cim lepsie budu hry optimalizovane a cim budu narocnejsie na CPU, tym bude ten rozdiel vacsi a v DX12 sa ukaze plny potencial i7.

Obrázok
HT ON: Avg: 57.315 - Min: 41 - Max: 71
HT OFF: Avg: 47.830 - Min: 32 - Max: 61

A teraz ma skuste vlastne presvedcit, ze menej FPS je vlastne lepsie, aby ste mali pravdu.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3913
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa Memnon »

:laugh: :laugh: :laugh:
tu zvysok recenzie k videu ktore si postoval, ktore je z crysis a battlefield, oznacene priamo v recenzii ako hry s velkym naporom na CPU a video je tiez v 720p aby sa este znacnejsie ukazal rozdiel
http://www.eurogamer.net/articles/digit ... 90k-review
nie len vytrhnut to co sa tebe hodi(myslim tym porovnanie pri dalsich hier ktore, cuduj sa svete, take rozdiely nemaju)
dalsie:
:arrow: http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... html#sect0
http://www.anandtech.com/show/8227/devi ... d-i5-4690k
(to su tie co mi vybehli ako prve cez google a mali v nich gaming test s pretocenym cpu)

prave pekna je na xbitlabs, kde ked stiahnu rozlisenie dole razom sa ukaze az desivy rozdiel 10-15% fps, mno vo FHD je to uplne ze jedno

urcite su nejake extra pripady kde ma i7 navrch ale proste vo velkej vacsine je jedno ci to je i 5 alebo i7
teda nie je jedno ak by nahodou aben bol daky profi gamer, hraval v 1280*720 na 144hz monitore, tam by to potom mozno uvital :-D

dilema2:
menej ako 240+ SSD je uplna blbost kupovat, ked ho netlaci rozpocet
co hram mam hodene na SSD a co nehram presuniem na HDD alebo vymazem

ale neviem asi netreba brat moj post nejak extra vazne lebo ako ostatni aj ja rozmyslam zadkom a len ty si lietadlo :)
normalne sa cudujem ze este neni nahodena zostava s HW-E sixcore do buducna... bo tam by bolo to fps v 800*600 tusim este trosku vyssie
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa Asnod »

Dalsi post s vypovednou hodnotou padajuceho :shit:

Preco asi
Kde mas nieco narocnejsie na cpu tak ten vykon vyuzijes.
Co v tom poste a videu asi vidis? O com cely cas pisem? Pretoze experti netestuju cpu v hrach kde ten rozdiel vidno ako ale vsetko testuju na rovnako v nejakych nenarocnych usekoch a hrach/benchmarkoch na cpu len pre to aby spravili nejaku recku, ved za zhliadnutia su plateny. Ano, si ten ktory hra, si ten ktory si otvori recku a nepremysla.

Ak si nepochopil, nebavim sa o hrach typu Tomb raider, WOT alebo CS ale o niecom co tie jadra vyuzit dokaze a pocita sa napr. nejaka pokrocila fyzika, je viac jednotiek, hra je ako tak dobre zoptimalizovana pre cpu ako WD, Starcraft 2, BF4, C 3, AC Unity, viz obrazok hore s 2600k a ht, kde mas dokaz.

Ano, ocividne si jeden z tych, ktory rozmysla tiez zadkom a dokonca nevie ani citat. Pre menej chapavych ako si ty, ti to vysvetlim po vasej BFU reci z recenzii, tam kde to potencial dokaze vyuzit to mas ako dnes rozdiel dualcore pentia a i3 a cas kedy sa tie rozdiely zacnu prehlbovat este len pride a na hry nevyuzijes rychlost disku ale jeho kapacitu. Dufam ze som to napisal dost zrozumitelne aj na to, aby si to pochopil aj ty. Tych tvojich 100gb miesta na disku mu bude na 2 veci, mozno aj na 3, ked sa posnazim tak nieco dalsie vymyslim.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3913
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa Memnon »

ano aktualne veci co hram mam na SSD a este stale volne takmer 100, co je pre mna dost aby som tam strcil dalsie hry ak by bolo treba(na to by bolo treba ale viacej casu), nemam potrebu mam co ja viem vsetkych assasinov naraz nainstalovanych s watch dogs a crysismi, naco? a ked uz ucrite by som ich nemusel mat na SSD
SSD mi fps neprinesie, ale aspon nezosediviem kym sa nieco nacita
nazor ked tam nemozem instalnut celu steam kniznicu tak radsej nech sa vsetko pusta z HDD je zaujimavy

k cpu, ano take vykvety ako WD a AC:U to je klenot optimalizacii, no esteze maju aspon tu cpu optimalizaciu ako tak dobru hned budem kludnejsie spavat
nie v BF4 nepotrebujem mat o 10% viac FPS ja si vystacim aj so stovkou, co tam je dalej? skoda ze v tom crysis ti podvodnici len take lahke pasaze ukazuju, ze ani pri tych 720p testoch neukazu vacsi rozdiel nez 10%
samozrejme podla tvojich slov tie rozdiely sa este len budu prehlbovat a s DX12 sa to uplne ukaze(a teda az niekedy na konci 2015), dakujeme ilkovej predpovedi
kedy presne pride ten priliv titulov, ktory ukaze zazracny potencial i7 v hrach? mam 2500k 3.5 roka a stale cakam

sa cudujem ze si si este nazlozil este vlastny web, lebo ako jediny nestranny a nepodplatitelny recenzent ktory do tohto prehniteho sveta recenzii prinesie svetlo a pravdu by si mal urcite vysoku navstevnost
a mas pravdu mam problemy s citanim ale nastastie mi tvoje trefne pouzite piktogramy naznacuju co chces asi povedat
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa Asnod »

Myslim ze zosedivies, nacitava to par sekund pomalsie, podla tvojich postov ktore nemaju uroven a ani 1 normalny vecny argument, budes aj tak brzdou pri tvojom PC ty.

Uz ked si taky me*tal, tu mas nejaky graf 1. generacie cpu a HT, este ze sa dnes ta prva generacia nikde netestuje, lebo by ti mozno nieco docvaklo, mozno aj to ze cim vykonnejsie karty tu budu, tym vacsi load bude cpu mat pri gamingu. Este ze sa to vsetko hybe, narocnost aplikacii a optimalizacia stupa nie? :hysterical: ked sa vies len hrat, tak sa hraj a tak isto ked si na tolko hlupy a nedokazes pochopit jednoduche veci, ale namiesto toho napises pol strany trollenia. Ked ma byt raz PC herny tak nebudem vrazat prachy do vacsieho SSD ale do cpu/gpu.

http://gamegpu.ru/images/remote/http--w ... proz_2.jpg

Sa cudujem ze este vobec reagujes, zapises dobrych 15 riadkov a vsetko su to uplne :shit: . Myslim ze sa nenasiel este nik, kto by tolko toho napisal a sam nevedel o com, ten Ilko to potvrdzuje.
Naposledy upravil/-a Asnod v Št 18. Dec, 2014, 09:51, upravené celkom 1 krát.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5605
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Asnod sa spravaj prosimta, popripade pis clanky miesto prispievania do fora, je celkom bezne ze ludia odpisu a prezentuju nazor s ktorym ty nesuhlasis, nemusia to byt hned sporstosti, hovna a neviem co este... ;)

Takze podla teba je idealne ak caka 2 sekundy na zapnutie hry alebo aplikacie pri 1300 eurovom stroji lebo usetril 40 eur na SSD? Mas ocividne ine priority ako zbytok tohto fora.

i5, 256 ssd a grafika 970 , idealna herna masina v tejto cene (aby som nebol OT ale zostavy vcelku tu uz ma pekne spomenute) , ako bolo vyssie povedane argumentujes fps dropmi v nizkom rozliseni, v realnom vyuziti nevidis rozdiel v i5 a i7...

Dalsi tvoj argument o setreni na chladici bol odpovedany rixom, pretocit sa tie procaky daju uz slobodne a dobry chladic NIKDY neurobi zlobu (ale kludne ho potiahne aj tranqilo samozrejme...)

cakam na obrazok hovienka plus urazku mojej inteligencie. :rep:
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa Asnod »

Ja cakam dokaz ak ma chces presvedcit o opaku, nie blbe kecy. Nie, ta pasta nieje skoro o nic lepsia. Dufam ze vies po anglicky
With the latest “Devil’s Canyon” central processing units Intel started to use a new substance called the NGPTIM, which is more efficient than its predecessors. However, a research conducted by 3DNews web-site has revealed that the NGPTIM is far less efficient than even affordable thermal pastes available on the market.
Z coho si myslis ze som dal ten screenshot z Watch dogs? FHD a max nastavenia. 780 by v tom rozliseni asi nedropovala na 30fps.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5605
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja ta nepotrebujem presvedcit, respektujem ze mas iny nazor :) A nebudem opakovat argumenty ktore ti tu dalo viac ludi predomnou, zbytocne zasierame temu v nakupnej poradni.

Ja som dal svoju radu, ostatni uzivatelia tiez (ktora sa zhodovala s mojou, nebyt teba tak sa zhodneme vsetci ;) ) takze je uz na typkovi co si vyberie.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa Asnod »

Pretoze ste ludia, ktori nemaju problem poradit, pisu to co niekto niekde pise, ak sa napise ze je niekde lepsia pasta tak lepsia byt moze ale o kolko to vas nezaujima ale nedokazu pouzit svoj vlastny rozum a overit si fakty alebo nieco otestovat pred tym nez niekde nieco napisu, vypustia. ;)
With this 4790K, before delidding and with MX-4 TIM and 2x 140mm water cooling loop, core temperatures were 78C at 115 watts, 92C at 144 watts, monitored in Aida64. Same CPU after delidding with liquid metal under and over the lid, core temps: 62C at 115W, 71C at 145W.
Ta pasta je k viac menej HE vzduchu fakt uchvatna. :D Jediny kto to tu zas*era su vase nazory nepodlozene ziadnymi faktami. Nikde som nenapisal ze i5 momentalne vo vacsine hier nestaci rovnako ako i7, hry sa hraju na FPS, hlavne na minima a tam ti to ssd nepomoze. V buducnosti so stupajucimi hw narokmi uz duplom a ako pisem, to co sa deje s prvou generaciou i5-i7, je to len otazkou casu a situacia sa bude skor ci neskor opakovat a je to fakt ktory mozno dnes prehliadnes ale v buducnosti nezmenis.

Btw znovu sa opakujem, posledny polrok- rok vychadzaju hry, ktore velkostou presahuju daleko cez 20gb, nie cca 5gb co je uz davno pase, chcem vidiet to opotrebovanie SSD, na ktorom budes menit tieto hry ako ponozky, len aby si na SSD mal to co si chces zahrat, ale mas pravdu, je to asi kazdeho osobna preferencia.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa mp3turbo »

opotrebenie neries, s hrami ho nikdy neutahas.

Inak AJ PRAVE kvoli opotrebeniu sa ti hodi VACSIE SSD - proste len preto lebo ma viac pamatovych buniek = MENSIE OPOTREBENIE (okrem ineho). Ked na 128GB SSD zapises v priebehu casu cojaviem 100TB dat, tak ho opotrebis rozhodne viac, ako ked rovnakych 100TB zapises na 256GB SSD rovnakej znacky, pouzivajuce rovnake pamatove bunky.

Fakt nechcem riesit kolko hier sa zmesti na 128GB a kolko sa zmesti na 256GB lebo sa nehram a teda neviem ako su hry velke. Je mi vsak velmi jasne, s ktorym z nich bude mat clovek vacsi prieser s priestorom.

Tak ako zaznelo viackrat : PRI HENTEJ OBROVSKEJ SUME by som ani desatinu sekundy nerozmyslal ze vezmem SSD s mensou kapacitou, mensou vydrzou, mensou rychlostou (ano aj tam bude rozdiel, pretoze 128GB verzie su vsetky pomalsie ako 256GB a vyssie kapacity).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa Asnod »

To iste sa mozeme bavit aj o pevnych diskoch a pod., kde je rozdiel za dvojnasobok kapacity 20€. Nie 40 a predsa sa nekupuju. :)

Ano, cim vacsie tym lepsie ale aj tak som zastancom toho, ze pokial clovek na to vylozene nema rozpocet tak si necham ssd cisto na system a nejaky SW, kde tu rychlost realne vyuzijem a ssd neopotrebujem, nie na to, z coho budem mat iba dobry pocit ze to mam vlastne na SSD, kde zapnem hru za par sekund kratsi cas to spusti oproti klasickemu hdd a hram do nemoty, kde ten rozdiel medzi hdd a ssd nikdy neuvidim.
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1878
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

precital som si par postov Asnoda a teraz nejdem zabrdat do Teba ale neda mi nezapojit sa :)

Mam 256GB ssd, windows 8, kubuntu 14.01 + world of tanks, fifa 15, far cry 4 + 45 GB particiu na media (filmy serialy). Vsetko na jednom ssd a stale po milu jarmilu volneho miesta. O com tu ty pises ?

Nestoj za kazdu cenu za svojim, nema to v tomto pripade ziadny relevantny dovod :)

edit: nebudem uz viac ani na Teba reagovat, lebo si ako baran ps. fifa 25gb, wot 28 gb, linux 40gb atd, prijemne sviatky Ti prajem
Naposledy upravil/-a mArtinko5MB v Št 18. Dec, 2014, 12:09, upravené celkom 2 krát.
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
Asnod
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2299
Dátum registrácie: St 25. Sep, 2013, 12:05
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa Asnod »

mArtinko5MB napísal: Mam 256GB ssd, windows 8, kubuntu 14.01 + world of tanks, fifa 15, far cry 4 + 45 GB particiu na media (filmy serialy). Vsetko na jednom ssd a stale po milu jarmilu volneho miesta. O com tu ty pises ?
Tocim o tomto a to su len instalacky, tymto smerom to ide a tymto to aj pojde. Je pekne ze tam mas 1 novu hru a volneho miesta mas tale dost. :hysterical: Ak neberiem teda do uvahy tu nba, ktora ma sama o sebe 50gb, coz je extrem tak ti tam na 150gb miesta co zabera cisty win po aktualizaciach a instalacii nejakych obycajnych startup programoch+office ti vyjde miesto na takych 4-5 novsich hier a zapraces to do plna. ;)
Obrázok
Na nezmyselne komenty miestnych intelektualov nereagujem.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5605
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Herne pc s periferiami do 1300 €

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak pockaj, ake programy, aky office? Musis stale vrtat neda ti to spat co? :D

vsetky argumenty stavias na tom ze herny PC herny PC nejde o nic viac iba o FPS a teraz spominas software ktory bude mat na SSD.

Tak ako to je?

lebo ja napriklad aj ked som staval herny PC tiez tam (prekvapivo) mam aj nejaky ten program a som naozaj rad kym necakam na tocenie sa platni ale otvorim ho hned ;) a to iste plati o mojej oblubenej hre, ale to som asi len stastko ze nemam 3 oblubene hry a kazda z nich 150 GB ze? :facepalm:

Návrat na "Nákupná poradňa"